Recenze nůžek na plot BOSCH UniversalHedgePole 18 0.600.8B3.000

Starat se o živý plot může být někdy pěkná fuška. Aby plot vypadal stále hezky, a především zdravě, je potřeba se o něj pečlivě starat. Na trhu naleznete několik nástrojů, které se můžou stát vaším spolehlivým pomocníkem. Jednu z možností bychom vám rádi představili v této recenzi. Jedná se o nůžky na plot, které vás jistě potěší svými funkcemi. Čtěte pozorně, především pokud hledáte nůžky na plot vyšších rozměrů.

Parametry

Typakumulátorové
Délka lišty (čepele)430 mm
Délka řezu (rozestup nožů)16 mm
Průměr střihu-
Rozměry (DxŠxV) v mm-
Typ baterieLi-Ion
Napětí18 V
Hmotnost s baterií3,6 kg
Antivibrační systémne
Kontrolka bateriene
Doba nabíjení60 min
Doba provozu60 min
Hlučnost-
Příslušenstvíbaterie, nabíječka, ramenní popruh

Jestliže vlastníte živý plot, který je větších rozměrů, a potřebujete jej zkrotit, máme pro vás řešení. Tyto nůžky na živý plot od značky Bosch se k tomu totiž perfektně hodí. Disponují teleskopickou rukojetí, pomocí které se dostanete i na těžko dostupná místa. Navíc obsahují deset řezných úhlů, to znamená, že máte možnost řezat jak svisle, tak vodorovně. Nůžky UniversalHedgePole 18 jsou dodávány s inteligentní baterií, která by vám měla zajistit delší životnost produktu, než byste sami čekali. Toto marketingové tvrzení je těžké rozporovat 🙂 I tak ale máte k dispozici záruku tři roky na produkt. Když k tomu připojíme další skvělé funkce, jako je antiblokovací systém zabraňuje zablokování nůžek a vy nemusíte práci přerušovat a starat se o zaseklé nůžky. Dále schopnost sdílení akumulátoru s dalšími výrobky značky Bosch, můžete vlastnit zastřihovač, který stojí za to. Výrobek je vhodný pro úpravu snad všech typů živých plotů.

Jak se s těmito nůžkami pracuje?

Nůžky na živý plot Bosch UniversalHedgePole 18 poskytují čistý a přesný střih, takže byste teoreticky nemuseli několikrát znovu procházet stejné části. To rozhodně oceníte, jelikož tak můžete ušetřit fůru času. V praxi to chce trochu cviku, než si na nůžky zvyknete. Výhodná je také technologie proti zablokování. To se hodí v okamžiku, když nože narazí na tvrdší a tužší větev, změní směr. Vy tak v této situaci nemusíte práci přerušovat, pouze pokračujete dál ve stříhání.

Jaké jsou jejich funkce?

Jak už bylo řečeno, nůžky jsou dodávány s teleskopickou rukojetí, která je ideální k úpravě opravdu vysokých míst. Tato rukojeť je velkým plusem i z hlediska vaší bezpečnosti. Nemusíte totiž vytahovat žebřík nebo schody a šplhat někam s nůžkami. Rukojeť totiž měří neuvěřitelných 2,6 metrů, což je více než dost.

Tento zastřihovač vám bude dodán s výkonnou 18V baterií. Ta vám bude bohatě stačit k úpravě vašeho domácího živého plotu. Tedy, záleží na jeho velikosti. Výdrž baterie je okolo 2 hodin práce. Pokud máte náhradní akumulátor, stačí ho jen vyměnit a druhý nabíjet. Pokud máte jen jeden, musíte počkat na jeho dobití. To trvá pod hodinu. Pro někoho skvělou zprávou je také to, že akumulátor lze sdílet s různými jinými nástroji tohoto výrobce.

Jak už jsme naznačili, díky působivým deseti úhlům střihu si také ulehčíte práci – můžete stříhat v mnoha polohách, vertikálně, svisle, je to na vás. Tento nástroj je navíc poměrně lehký, jeho hmotnost dosahuje k pouhým 3,6 kilogramům. Je také dodáván s ramenním popruhem, což sice není nezbytné, ale na druhou stranu se jedná o příjemný doplněk. Rozhodně vás ale nepotěší, že akumulátorové nůžky nejsou vybavený antivibračním systémem. Pokud tedy hledáte lehčí výrobek, se kterým se díky antivibračnímu systému lépe pracuje, sáhněte raději po Makitě DUH523Z, u té si však budete muset zvlášť pořídit nabíječku a baterii.

Pro koho je tento model určen?

Pro všechny z vás, kteří mají doma vysoký živý plot, bude výběr tohoto modelu určitě správným krokem. Díky schopnosti nůžek dosáhnout do výšky až 2,6 m budete ušetřeni lezení po schodech nebo žebřících. Takové plus jistě ocení starší lidé, kteří mohou být na takových pomůckách nejistí, nebo zkrátka všichni, kteří se necítí dobře ve výškách. Můžete tedy stát pevně na nohou bezpečně na zemi a upravovat vysoké porosty.

Zakoupení Bosch UniversalHedgePole 18 se rozhodně vyplatí také fanouškům značky Bosch. Jestliže vlastníte další nářadí od tohoto výrobce, zbystřete. Baterii těchto nůžek na plot můžete totiž využít na jakémkoliv dalším 18V nářadí od Bosch. A to se nám jeví jako velmi praktické.

Jak ho hodnotí ostatní uživatelé?

Uživatelé si pochvalují tichý chod stroje, jeho pěkný design nebo například jednoduché ovládání. Spokojeni jsou samozřejmě také s asi největší předností tohoto modelu – teleskopickou rukojetí. Možnost zastřihnout plot, který je vysoký přes 2,5 metrů, ze země, je určitě potěšující. Dále oceňují dostatečnou výdrž baterie, která vydrží minimálně jednu hodinu. Hmotnost sice není zas tak vysoká, avšak některým uživatelům se přístroj zdá těžký například pro ženy nebo pro starší lidi.

Hledáte nůžky na živý plot s antivibračním systémem?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.7 Total Score
Hodnocení BOSCH UniversalHedgePole 18 0.600.8B3.000

Tento zastřihovač velmi příjemně překvapil. Po pořízení tohoto modelu obdržíte výkonné nůžky na plot, jejichž baterie vám vydrží dostatečnou dobu. Nůžky splní svůj účel a poradí si s vaším vysokým plotem. Lehkou nevýhodou je jen cena, která se většinou pohybuje do 4 000 Kč. Nevýhodou může pro někoho být vyšší hmotnost, která činí 3,6 kg a také chybějící antivibrační systém.

PLUSY
 • Možnost vybrat si z 10 řezných úhlů
 • Teleskopická rukojeť
 • Kvalitní zpracování
 • Nezasekávají se
 • Dobře se nosí
MÍNUSY
 • Nejsou vybaveny antivibračním systémem
 • Lehce vyšší hmotnost a cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo