Recenze Bosch WAK24268BY

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Předem plněná pračka do deseti tisíc uspokojí bez problémů běžnou domácnost. A nebo tomu tak není? Přečtěte si praktické zkušenosti jak pere a které věci jí nejdou úplně dokonale.

Parametry

Maximální náplň8 kg
Hlučnost při praníaž 56 dB (75 dB pří odsřeďování)
Počet otáček1 200
Hmotnost73 Kg
Energetická třídaA+++
Rozměry (š x h x v)59,8 x 59 x 84,8 cm

Zkušenosti z provozu

Klasická předem plněná pračka, na levé horní straně násypka pro prací prostředky, na pravé displej. Vpravo dole je krytka na údržbu. Na displeji vidíte aktuální teplotu ve stupních Celsia, počet otáček za minutu (rychlost odstřeďování) a čas zbývající do konce pracího programu. Dále ovládací tlačítko pro zapnutí praní. Stiskem stejného tlačítka můžete prací program přerušit a přidat další prádlo – pokud je to v dané prací fázi možné. Další prádlo přidejte rychle, jinak hrozí že z pračky vyteče voda s pracím prostředkem. A na závěr obligátní kolečko, kterým si volíte prací program. Při praní je velmi tichá, pere i ždíme s vysokou účinností a po dokončení nezkráceného programu je prádlo skoro suché, jen mírně vlhké. Takže stačí nechat chvíli odležet a můžete žehlit. Nebo ho dát do sušičky, záleží na preferencích každého. Po dokončení pracího cyklu oznamuje tento fakt pravidelným pípáním. Komu se to zdá příliš otravné, může snížit hlasitost nebo pípání úplně vypnout. Určitě to udělejte pokud perete v noci. Samotné praní je sice tiché, takže i ve vedlejší místnosti jde spát, ale upozornění po dokončení praní je v noci nepříjemně hlasité. Postup jak snížení hlasitosti docílit najdete na straně 24 v návodu k pračce. Stává se, že občas při otevření dvířek vyteče trocha vody z gumového těsnění. Nejde ale o nic závažného, jen drobná nepříjemnost. Pračka má i dětskou pojistku. Stačí po dobu cca šesti sekund podržet tlačítko Start. Na displeje se rozsvítí ikonka klíče a zabráníte tak náhodné změně programu.

Prací programy

Bavlna

Klasický program na praní zvládá pračka velmi dobře. I se sníženou teplotou na 40 stupňů si poradila se špínou a zápachem, které oděvy po běžném denním nošení doprovází. Pokud chcete prát co nejekonomičtěji, můžete ho zkusit. Při špinavějším oblečení budete muset teplotu zvýšit. Velké plážové ručníky jsou z ní krásně čisté a nadýchané. Z praného oblečení také nezůstavají skoro žádné chuchvalce/žmolky, jako u některých levnějších praček.

Nemačkavé prádlo

U jiných praček se s tímto programem můžete setkat pod názvem syntetika. Sportovní trika po sportovním zápase (bláta na nich rozhodně nebylo málo) zvládl bez potíží.

Mix

Je podle výrobce určený pro smíšenou náplň z bavlny nebo syntetiky. Zajímavostí je, že pere maximálně 3,5 kg prádla a to při nejvýše čtyřiceti stupních.

Jemné prádlo

Speciální program pro velmi jemné prádlo typu hedvábí. Opět určen pro menší objem, tentokráte jde nejvýše o 2 kg. Snížená je nejen teplota (40 C), ale i rychlost otáček, které jdou nastavit nejvíce na 800 za minutu. Výsledek dobrý prádlo čisté, k žádnému poškození nedošlo.

Rychlý cyklus

Má být určen na jednotlivé kusy málo znečištění prádla, ale v praxi nemá moc využití. Za prvé je omezeno množství prádla co do pračky můžete dát. Pro 30ti minutový program je to 3,5 kg a pro 15ti minutový jsou to kilogramy dva. Občas nedokáže vyprat ani poměrně lehce znečištěné prádlo a když máte doma pejska nebo jiné zvíře, tak oblečení ani úplně nezbaví jejich chlupů.

Outdoorové

Tenhle program je vhodný pro goretoxové oblečení, zimní věci na lyže atd… Při praní byl použitý speciální prostředek na tento typ oblečení a zablácená bunda s funkcí wind stop. Po jednom vyprání těžko hodnotit dlouhodobý dopad na materiál ze kterého je bunda vyrobena, ale špíny ji zbavil a k žádnému poškození nedošlo. Doporučujeme neždímat, nebo jen minimálně a radši nechat samovolně doschnout.

Proti alergický

Při praní je použito větší množství vody a je prodloužená doba praní a máchání. Díky tomu se snižuje šance, že ve vypraných oděvech zůstanou zbytky pracího prášku. Doporučujeme používat jen pokud má někdo z rodiny alergii na prací prášek. V opačném případě se jedná spíše o plýtvání vodou a energií, s hodně špinavým oblečením se dokáže poradit i většina ostatních programů. To byl výcuc z programů které pračka nabízí a ke kterým máme nějaké zkušenosti. Podrobný popis jde najít v manuálu níže. Hlavní programy doplňují režimy EcoPerfect, který spoří spotřebu energie a WaterPlus, který přidá více vody a prodlouží dobu praní. Můžete použít pokud máte opravdu špinavé prádlo nebo žijete v oblasti s velmi měkkou vodou.

Spotřeba energie a vody

Výrobce udává následující hodnoty:
ProgramKg prádlaSpotřeba energieSpotřeba vody
Bavlna 20°C80,40 kWh71 l
Bavlna 40°C81,10 kWh71 l
Bavlna 60°C81,51 kWh71 l
Bavlna 90°C82,39 kWh82 l
Bavlna 60°C + EcoPerfect80,96 kWh53 l
Bavlna 60°C + EcoPerfect40,94 kWh48 l
Bavlna 90°C + EcoPerfect40,63 kWh48 l
Nemačkavé prádlo 40°C40,79 kWh53 l
Mix 40°C3,50,51 kWh45 l
Jemné 30°C20,21 kWh36 l
Vlna 30°C20,22 kWh42 l

Montáž

Při čtení manuálu překvapí to, že informace o montáži jsou až na straně třicet čtyři. Pro někoho kdo již někdy pračku instaloval nejde o nic složitého. Přepravní šrouby jsou čtyři a šlo docela ztuha je odstranit. V montážním návodu jsou všechny aktivity typu připojení vodní hadice pečlivě zakresleny a okomentovány. Takže se instalace nemusíte bát i když s ní nemáte dosud žádné zkušenosti. Bosch prostě návody umí. Vyrovnávat pračku nebylo potřeba, podle vodováhy seděla přesně. Ale i kdyby tomu tak nebylo, stačí dotáhnout případně povolit pojistné matice a zkontrolovat ať je pračka v rovinně. Mimochodem kabel má víc než metr a půl, takže prodlužka by neměla být potřeba.

Manuál

Stáhněte si manuál k Bosch WAK24268BY v elektronické podobě.

Hodnocení

Za dobré peníze dostanete pračku, která si poradí s vaším prádlem, je tichá a při rozumném používání rozhodně nezruinuje vaši peněženku. Pár drobných výtek, zmíněných v textu výše, rozhodně nekazí celkový dojem pračky. Najít nejlepší nabídku Bosch WAK24268BY
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo