Recenze Bosch WTR84TW0CS

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Hledáte spolehlivou sušičku od prémiového výrobce se standardními rozměry? Která má kvalitní parametry, ale žádnou nadstandardní výbavu, která by navyšovala její cenu? V takovém případě se začtěte do zkušeností s Bosch WTR84TW0CS, který všechny uvedené vlastnosti splňuje. Po svém uvedení na trh v druhé polovině roku 2019 rychle spadnul z úvodní vysoko nastavené ceny na mnohem přijatelnější hranici 13 000 Kč.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie176 kWh
Hloubka64 cm
Šířka59,8 cm
Výška84,2 cm
Hmotnost56 kg
Hlučnost64 dB
Typ chladivaR290
Počet programů11
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnune
Trvání standardního programu159 min
Třída účinnosti kondenzaceA

Programy

ProgramDoporučená kapacita (kg)
Bavlna8
Sport / Fitness1,5
Ručníky6
Mix3
Časový program (teplý)
Časový program (studený)
Snadno udržovatelné3,5
Košile / Halenky1,5
Rychlý 40 min.2
Peří1,5
Vlna závěr2

Přesnější popis se množná bude hodit u následujících programů:

 • Časový program (teplý) – Vhodný pro předsušené nebo mírně vlhké prádlo a pro dosušení vícevrstvého, silného prádla. Jeho délku si lze nastavit. Jednotlivé kroky jsou po deseti minutách a maximální délka běhu jsou tři hodiny.
 • Časový program (studený) – Pro osvěžení nebo vyvětrání málo nošeného prádla. Někdy také označovaný jako refresh program.
 • Snadno udržovatelné – Textilie ze syntetických vláken nebo směsových tkanin.
 • Vlna závěr – Vlna nebo textilie s podílem vlny vhodné pro praní v pračce. Po skončení programu textilie vyjměte a nechte je doschnout

Funkce

Cíl sušení – jedná se o nastavení požadované míry sušení prádla.

 • suché do skříně extra
 • suché do skříně
 • suché k žehlení

Sušení lze dále ještě nastavit ve třech stupních, které jsou zobrazeny jako ikonka sluníčka s „+“ znakem na straně. Povolený rozsah je 1x „+“ až 3x „+“. Funguje to tak, že se prodlouží doba sušení a teplota zůstane beze změny. Hotovo za – v podstatě varianta odloženého startu. Jen nenastavujete kdy se má program spustit, ale kdy má být dokončen. Ochrana proti zmačkání – po dokončení sušícího programu se buben sušičky v pravidelných intervalech otáčí a tím snižuje zmačkání prádla (a ulehčuje žehlení). Tato funkce je dostupná buď na jednu nebo dvě hodiny. Jemné sušení – sníží teplotu pro choulostivé textilie, např. polyakryl nebo elastan, za cenu prodloužení doby sušení. Dětská pojistka – pro její aktivaci držte po dobu tří sekund současně tlačítka „čas sušení“ a „hotovo za“. Zvukový signál po konci cyklu – vypíná a zapíná se stiskem patřičného tlačítka (ikona „reproduktoru“). Má čtyři úrovně hlasitosti.

Jak suší

Když se podíváte na její parametry, je vidět že je to takový současný standard (myšleno v dobrém). 1,4 kWh na jeden cyklus plného bubnu prádla bavlněného typu nikoho nezruinuje. Rychlost sušení záleží na tom, v kolika otáčkách bylo prádlo vyždímáno, ale průměrně se jedná o cca dvě a půl hodiny (při 1 200 otáčkách v pračce). Hlučnost 64 dB je použitelná i do bytu. Lehce o ní vědět budete, ale sousedy budit nebude. V praxi funguje dle očekávání. Prádlo je suché po vytažení z přístroje. Stačí pravidelně čistit filtry od žmolků, aby se zbytečně neprodlužovala doba sušení. To zda budete po vyjmutí prádla ještě žehlit, záleží na osobních preferencích.

Mačkavá není, ale košile si za mě rychlé přežehlení ještě zaslouží. Ovládání jednoduché a nabídka programů docela velká. Za zmínku stojí zejména refresh program, program po péřové a sportovní oblečení. Menší mínus je lehce komplikovanější vylévání nádržky na vodu (vylít z ní úplně vše dá trošku práce). V případě potřeby ji lze napojit na odpad. Pár zajímavostí na závěr. Délka přívodního kabelu je 1,5 m. Použité chladivo je typu R290. V pohotovostním režimu vydrží 30 minut, potom se vypne. Můžete ji mít jako vestavnou při výšce niky 85 cm. Seznam přikoupitelného příslušenství (včetně produktového kódu pro lehčí dohledání):

 • WMZ20600 : Koš na vlnu
 • WTZ1110 : Přípojka pro odpad kondenzátu
 • WTZ27400 : Spojovací sada s výsuvem
 • WTZ27410 : Spojovací sada bez výsuvu
Zjistit cenu

Další hodnocené sušičky najdete zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.1 Total Score
Hodnocení Bosch WTR84TW0CS

Nenajdete u ní věci jako samočištění kondenzátoru, osvětlení bubnu nebo propojení s mobilním telefonem. Mnoho uživatelů však nic takového nepotřebuje. A chtějí dobře vybavenou sušičku od renomované značky, která má velmi dobrou spotřebu, bohatou nabídku programů a širokou nabídku pro možnost dokoupení příslušenství. A všechno tohle vám Bosch WTR84TW0CS nabídne. Rozhodně nepatří mezi nejlepší sušičky, které si můžete koupit. Ale v poměru ceny a hodnoty co za ni dostanete má co nabídnout.

Sušení
9
Spotřeba
8.5
Rychlost
8.5
Hlučnost
6
Výbava
7
PLUSY
 • Výborné parametry
 • Slušná cena
 • Ověřená značka
 • Široká nabídka příslušenství
MÍNUSY
 • Nemá některé nadstandardní prvky výbavy
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo