Recenze sušičky prádla Bosch WTR87TW2CS

V dnešní recenzi se podíváme na kondenzační sušičku prádla Bosch WTR87TW2CS, která se řadí k těm dražším spotřebičům. Má vysokou kapacitu prádla, energetická skupina A+++ ušetří dost peněz za energie, těšit se můžete na snadno přístupný a čistitelný filtr, program velmi rychlého i velmi šetrného sušení. Odpovídá její vysoká cena? To a spoustu dalších informací o tomto modelu se dozvíte v naší podrobné recenzi.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie176 kWh
Hloubka59,9 cm
Šířka59,8 cm
Výška84,2 cm
Hmotnost47,3 kg
Hlučnost64 dB
Počet programů14
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshne
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu159 min
Třída účinnosti kondenzaceA
Typ chladivaR290

Recenze Bosch WTR87TW2CS

Značka Bosch se dlouhodobě pyšní vysokými standardy u svých výrobků. Jinak tomu není ani u dnešního recenzovaného modelu. Řadí se mezi kondenzované sušičky s tepelným čerpadlem, které šetří energii díky převedení přebytečného tepla z bubnu opět k ohřevu prádla. Sušička spadá do energetické třídy A+++, což je nejvyšší možná známka na trhu, a vám tak ušetří nemalé peníze. Standardně rozměrná volně stojící sušička pojme až 8 kg prádla, což stačí pro běžnou potřebu i vícečlenné rodiny. Pokud byste ji chtěli vestavět, bohužel nelze odejmout horní lišta, zasunout ji můžete pod pracovní desku od 85 cm, případně s instalací mezikusu i na vaši pračku. Myslete na to, že se nejedná o slim model. Sušička má rozměry 59,9 x 59,8 x 84,2 cm a hodí se tak do prostornějších prádelen či koupelen.

Hlučnost této sušičky je 64 dB, což je spíš lepší hodnota. Pořídit můžete jen pár sušiček pod 60 dB. Nízké hlučnosti vděčí technologii Anti Vibration, kterou jsou vybavené boční stěny. Pokud hledáte u svých spotřebičů šetrnost k přírodě, zalíbí se vám chladivo R290, který patří mezi nejekologičtější typ.

Sušička prádla Bosch serie 6 wtr87tw2cs bílá

Sušička prádla Bosch serie 6 wtr87tw2cs bílá

Programy

Sušička prádla Bosch Serie 6 WTR87TW2CS se může pochlubit 14 programy, což pro běžné použití to stačí. Délka standardního programu se pyšní jen 159 minutami, navíc můžete využít expresní sušení v délce pouhých 40 minut. Rychlost je tedy významným plusem tohoto modelu.

Využívat nejčastěji zřejmě budete program bavlna či mix. Sportovce potěší program sport/fitness, který si perfektně poradí se speciálními materiály. Dále je k dispozici program pro jemné prádlo, košile, vlnu či ručníky. Trochu zaráží, že sušička nemá speciální režim pro péřové prádlo. Nenajdete tu ani nic jako program Hygiena pro dětské a spodní prádlo. K dispozici vám není ani funkce Pára nebo osvěžení prádla.

Volit můžete i teplé či studené sušení podle druhu textilů. Dále můžete volit sušení rovnou do skříně, které si poradí s vícevrstevným prádlem nebo suché k žehlení, pokud chcete oblečení ještě přejet žehličkou. K sušičce si můžete pořídit i speciální koš na vlnu, ve kterém lze sušit i boty nebo plyšáky (obvykle není součástí balení).

Programy volíte otočným ovladačem. Pauzu v programu u sušičky WTR87TW2CS provedete stisknutím tlačítka pro spuštění, který je zároveň pauzou. Všechny programy jsou přehledně a česky vypsané přímo na panelu sušičky. Pro další informace slouží LED displej, který zobrazuje dobu trvání programu, upozorňuje na nutnost vyprázdnění nádržky na vodu nebo potřebu vyčištění filtru od žmolků.

Název programuKapacita (kg)
Bavlna8
Sport/fitness1,5
Ručníky6
Mix3
Čas. program teplý3
Čas. program studený3
Snadno udržovatelné3,5
Košile/halenky1,5
Rychlý 402
Vlna závěr0,5
Jemné2

Navíc mezi programy výrobce započítává i režimy suché k žehlení, suché do skříně a suché do skříně extra.

Podrobnější informace o programech se dozvíte manuálu WTR87TW2CS, který si můžete stáhnout. V návodu se dozvíte i jak pračku zapojit či jak ji čistit a udržovat.

Funkce

Sušička nabízí spíše standardní sušící funkce, které nejsou nijak výjimečné. Patří mezi ně:

 • AutoDry – Funkce, která automaticky usuší dané prádlo přesně na vámi zvolený stupeň suchosti.
 • Sensitive Drying – suší šetrně ze všech stran mírným teplým vzduchem a načechrává prádlo pomocí asymetrických unašečů.
 • Automatická funkce proti mačkání – buben sušičky se po sušení automaticky protáčí, aby prádlo nebylo v jedné poloze. Lze navolit na 60 nebo 120 minut po skončení programu.
 • Odložený start či změna koncového času – start sušení můžete odložit až o 24 hodin, přičemž navolíte čas, kdy chcete, aby bylo sušení u konce.
 • Dětský zámek – deaktivuje tlačítka na sušičce, aby nedošlo k nechtěnému stisku.
 • Zvukový signál – jakmile sušička skončí s prací, upozorní vás zvukem, že je hotovo.
 • Jemné sušení – sníží teplotu sušení u choulostivých tkanin.

Jak suší

Sušička Bosch WTR87TW2CS se řadí k modelům s účinností sušení třídy A, což znamená, že prádlo dokáže zbavit až 90 % vlhkosti. Do této kategorie dnes spadá valná většina spotřebičů tohoto typu. Ovládání sušičky je jednoduché díky vypsanému českému menu – není tedy třeba zkoumat nejrůznější symboly a hledat informace v návodu Bosch WTR87TW2CS.

Pro někoho mínusem bude to, že nelze připojit na Wi-Fi a postrádá tak chytré funkce a ovládání pro telefon. Pokud byste po tom zatoužili, můžete zvolit výrazně dražší model Bosch HomeProfessional WTX87EH0EU. Chybí jí také parní program, který najdete třeba u sušičky HAIER HD90-A3979-S za podobnou cenu a ještě vyšší kapacitou.

Sušička má poměrně širokou škálu programů, ale vzhledem k ceně bychom očekávali i nadstandardy jako je již zmíněná pára, refresh nebo třeba hygienické sušení či speciální program pro péřové oblečení. Pochválit ji však musíme za velmi rychlé sušení.

Sušička potěší všechny z vás, kteří rádi šetří přírodu a peníze. Typ chladiva v ní je šetrné k přírodě a díky zařazení do skupiny A+++ a spotřebě energie 0,83 kWh za jedno běžné sušení ulehčíte i vaší peněžence.

Set sušičky Bosch WTR87TW2CS s pračkou

Pokud k uvažujete, že sušičku pořídíte v setu s pračkou, nabízí se nejlépe tyto dvě dvojice:

Set Bosch pračka wan28160by sušička wtr87tw2cs

Kapacita této pračky je 8 kg, energetická třída přísluší kolonce C, otáčky jsou vysoké – 1400 ot/min. Horší je to s hlučností, která patří do třídy emise hluku B. Hloubka je o něco užší než sušička – 55 cm. Spotřeba činí 63 kWh na 100 cyklů praní.

Set Bosch pračka wau28t60cs sušička wtr87tw2cs

V tomto setu získáte pračku s kapacitou 9 kg a také větší hloubkou oproti předchozí – 59 cm. Jedná se o tišší pračku, spadá do třídy emise hluku A. Energetická třída i otáčky jsou stejné, spotřeba 66 kWh na 100 cyklů. Oproti předchozímu modelu má speciální strukturu bubnu VarioDrum pro šetrnější praní. Cenově set vyjde zhruba o 5 000 Kč dráž.

Srovnání s dalšími modely

Sušičku jsme srovnali s dalšími 3 modely, které jsou velmi podobné. Liší se většinou jen v drobnostech, sušení peří, funkci SensitiveDrying, hmotnosti nebo ekologickém čerpadlu. A samozřejmě ceně.

WTR87TW2CSWTR87TW1CSWTR84TW0CSWTR87TW0CS
Kapacita (kg)8888
Energetická třídaA+++A+++A+++A+++
Třída účinnosti kondenzaceAAAA
Hlučnost (dB)64646464
Roční spotřeba energie (kWh)176176176176
Technologie AutoDryanoanoanoano
Páranenenene
Počet programů14151515
Program peříneanoanone
Rychlý programanoanoanoano
Tepelné čerpadlo s chladivem R290anoanoanoano
Sensitive Dryinganoanoneano
Hmotnost47,3 kg56,5 kg56,5 kg53,4 kg
Orientační cena18 000 Kč
Zjisti cenu
15 000 Kč
Zjisti cenu
12 000 Kč
Zjisti cenu
15 500 Kč
Zjisti cenu

Podívejte se na další recenze sušiček.

Zjistit cenu

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Bosch WTR87TW2CS

Sušička Bosch WTR87TW2CS je schopný přístroj, potěší nízkou spotřebou a ekologickým chladivem. Model znělé značky s puncem kvality má rychlé programy a super rychlé 40minutové sušení. Sušička je tichá. Bohužel chybí smart funkce a nemá ani program pro sušení peří nebo hygienického prádla. Chybí ji také funkce páry a refresh. Cena je vyšší, ale odpovídá kvalitní značce.

Sušení
9
Spotřeba
8.5
Rychlost
9
Hlučnost
6
Výbava
6
PLUSY
 • nízká spotřeba
 • ekologické chladivo
 • tichá
 • velká kapacita
 • kvalitní značka
 • mnoho programů
 • český panel ovládání
MÍNUSY
 • chybí pára a refresh
 • nemá smart funkce
 • vyšší cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo