Recenze Bosch WTW 87463BY

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Sušička Bosch WTW 87463BY se může pochlubit mnoha přednostmi, mezi něž patří vysoká úspornost (energetická třída A+++), množství režimů, samočistící kondenzátor, nízká spotřeba, tichý chod, vysoká rychlost sušení nebo třeba podsvícený buben. Zamrzí však nižší třída kondenzace B a nemožnost napojení na odpad. Jak konkrétně dopadla v testování, se dozvíte v následující recenzi.

Parametry

Kapacita7 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie159 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu135 min
Počet programů15
Hlučnost64 dB
Typ chladivaR290
Hloubka59,9 cm
Šířka59,8 cm
Výška84,2 cm
Hmotnost53,8 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno

Programy

Název programuMaximální náplň (kg)
Bavlna (extra suché do skříně)7
Bavlna (suché do skříně)7
Bavlna (suché k žehlení)7
Syntetika (extra suché do skříně)3,5
Syntetika (suché do skříně)3,5
Syntetika (suché k žehlení)3,5
Sport/fitness1,5
Ručníky6
Mix3
Časový program teplý3
Časový program studený (refresh)3
Košile/halenky1,5
Super (40 minut)2
Vlna (krátký)3
Jemné (spodní prádlo)2

Funkce

Stupeň sušení

Podle potřeby můžete nastavit sušení ve třech stupních o rozdílné intenzitě:

 • extra suché do skříně,
 • suché do skříně,
 • suché k žehlení.

Doba sušení

U časových programů je možné přizpůsobit dobu sušení, a to v rozmezí od 20 minut do 3 hodin.

Odložený start

Pomocí funkce odloženého startu můžete posunout začátek sušení (od 1 do 24 hodin). Na displeji spotřebiče uvidíte přesný čas, kdy dojde k ukončení programu sušení.

Ochrana proti zmačkání

Aby nedošlo ke zmačkání již usušeného prádla, které dosud nebylo vyjmuto ze sušičky, můžete navolit ochranu proti zmačkání. Tato funkce brání zmačkání tak, že automaticky otáčí bubnem v pravidelném intervalu 60 nebo 120 minut. Díky tomu se prádlo v sušičce obrací a načechrává. V průběhu samozřejmě můžete prádlo kdykoli vyjmout.

Šetrné sušení

Při sušení choulostivých textilií (zejména elastan, polyakryl) můžete zvolit funkci šetrného sušení při nízkých teplotách. Počítejte však s prodlouženou dobou sušení.

Dětská pojistka

Samozřejmou součástí tohoto modelu je také dětská pojistka. Tu lze aktivovat nebo deaktivovat současným stisknutím tlačítek pro odložený start a dobu sušení.

Ovládání

Ovládání je poměrně snadné a intuitivní. Vaše nastavení přitom uvidíte na velkém LCD displeji. Spokojit se však budete muset pouze s anglickými popisky (na rozdíl od modelu Bosch WTW 87467CS, který je opatřen popisky v českém jazyce). Návod již je sice v češtině, bohužel ale nepatří mezi nejpřehlednější. Výhodou ale je, že pokud zvolíte určité nastavení, spotřebič si je zapamatuje i po vypnutí a opětovném zapnutí.

Údržba

Co se týče čištění a údržby, sušička je vybavena samočistícím kondenzátorem, což v praxi znamená, že při sušení celkem čtyřikrát dojde k automatickému propláchnutí kondenzátoru od prachu, uvolněných textilních vláken a dalších nečistot. Výrazně tak šetří váš čas a námahu.

Bohužel tento model nelze připojit na odpad, voda a případné nečistoty jsou proto odváděny do sběrné nádoby, kterou je potřeba po každém sušení vyprázdnit. Tento úkon však zabere minimum času.

Jak suší

Model WTW 87463BY nabízí 15 programů sušení, v podstatě se však jedná pouze o 11 (trojstupňové sušení bavlny a syntetiky je považováno za samostatné programy). Přesto jde o poměrně širokou škálu, díky čemuž si na své přijde skutečně každý uživatel. Uživateli hojně žádaný program refresh (osvěžení) se přitom skrývá pod označením „Časový program studený“.

Při chodu se sušička překvapivě tichá (pouze 64 dB). Rozhodně chválíme rychlost sušení. Prádlo je navíc po vytažení nadýchané, příjemně měkké a rovnoměrně vysušené (i při plné kapacitě 7 kg). Většinu oděvů přitom není potřeba po sušení žehlit (vyjma košilí).

Tento model si přitom poradil i s odchlupením oděvů od zvířecích chlupů či s oživením (osvěžením) oděvů od tabákového kouře. Je však možné, že budete muset (zejména zpočátku) při volbě programu, délky i intenzity sušení trochu experimentovat a najít program vhodný pro daný typ textilu.

Na celý cyklus sušení přitom můžete snadno dohlížet díky osvětlení bubnu LED diodou.

Zkušenosti

 • Podobně jako u jiných modelů, i tato sušička signalizuje konec sušení zvukovým signálem.
 • Sušička je vybavena také režimem úspory energie. Pokud po nějaké době neprovedete žádnou akci, spotřebič se uvede do programu úspory energie.
 • Tuto sušičku můžete s pomocí mezikusu postavit přímo na pračku.
Zjistit cenu

Zajímají vás jak dopadly další sušičky od jiných výrobců?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Bosch WTW 87463BY

Tuto sušičku hodnotíme po všech stránkách dobře. Potěšila zejména rychlost sušení, tichý chod, dostatečná nabídka programů i funkcí a nízká spotřeba. V praxi si vedla na jedničku, a rozhodně ji proto můžeme doporučit. Počítat ale musíte zejména s vyšší pořizovací cenou a nemožností napojení na odpad.

Sušení
8
Spotřeba
9
Rychlost
9
Hlučnost
6
Výbava
8
PLUSY
 • rychlost sušení
 • tichý chod
 • nízká spotřeba energie
 • samočistící kondenzátor
 • programy a funkce
MÍNUSY
 • vyšší pořizovací cena
 • třída účinnosti kondenzace B
 • chybí napojení na odpad
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo