Recenze Bosch WTW 876WBY

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Dražší, ale slibně vypadající přístroj od Bosche. Co je na něm tak úžasného? V první řadě je to velice příznivá energetická třída A+++ a vysoká rychlost sušení. Trochu nám to kazí třída účinnosti sušení, ta je bohužel jen B. U takto vybaveného modelu bych očekával, že si s tím výzkum u Bosche vyhraje a povede se jim překonat hranici 90% průměrné účinnosti sušení, která znamená stupeň A. Zůstalo ale „jen“ u 88% u částečné náplně a 86% u plné náplně. Vážený průměr je proto 87% průměrná účinnost sušení, která se sice stupni A blíží, ale pár procent jí pořád chybí. Vlastnost, která má za důsledek vyšší cenu přístroje je pravděpodobně samočisticí kondenzátor. Díky tomu se můžete soustředit jen na čištění klasického filtru na prachové nečistoty, který je umístěný pod dvířky. Rozhodně jde o příjemnou věc, podle informací ze servisů nejsou (zatím, přeci jen nemáme informace za delší dobu) ani příliš poruchové. Přesné rozměry sušičky jsou 84,2 cm výška, 59,7 cm šířka a 59,9 hloubka. Jestli máte doma rovné zárubně, projdete s ní i úzkými 60 cm dveřmi. Tato sušička nemá napojení na odpad, i když se to píše i na webu výrobce. Jedinou možností je tedy vylévat vodu z nádobky na kondenzát. Máme od nich potvrzeno, že o této chybě vědí a na webu ji opraví. Je možné dokoupit i příslušenství. Mezikus pro postavení na pračku. S výsuvnou pracovní deskou má objednávací kód – WTZ27400. Bez výsuvné pracovní desky má kód – WTZ27410. Dále koš na sušení vlny a obuvi, ten můžete najít pod kódem – WMZ20600.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie177 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu148 min
Počet programů14
Hlučnost64 dB
Typ chladivaR290
Hloubka59,9 cm
Šířka59,7 cm
Výška84,2 cm
Hmotnost56 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno

Programy

NázevMaximální náplň
Bavlna8 kg
Syntetika3,5 kg
Mix3 kg
Jemné2 kg
Vlna0,5 kg
Refresh (časový program studený)3 kg
Časový program teplý3 kg
Košile / halenky1,5 kg
Přikrývky2,5 kg
Peří1,5 kg
Sport / fitness1,5 kg
Ručníky6 kg
Super (40 minut)2 kg
AlergiePlus4 kg

Funkce

Úroveň sušení

 • suché do skříně plus
 • suché do skříně
 • suché k žehlení

Přizpůsobené sušení

Pokud se vám zdá prádlo po sušení příliš vlhké, můžete u příslušného výsledku sušení přizpůsobit stupeň sušení a zvýšit ho ve stupních +1 až +3. Prodlouží se tím doba programu při stejné teplotě.

Odložený start

Pomocí odloženého startu můžete před spuštěním programu stanovit, kdy má program skončit. Dobu skončení programu můžete posunout maximálně o 24 hodin.

Ochrana proti zmačkání

Na výběr jsou dvě fáze ochrany proti zmačkání a to v délce 60 nebo 120 minut. Během nich se usušené prádlo v bubnu pravidelně převrací a díky tomu se tolik nemačká. Během této fáze je možné přístroj kdykoliv vypnout a prádlo vyjmout.

Šetrné sušení

Nastaví se snížená teplota pro choulostivé textilie, např. polyakryl nebo elastan, díky tomu se může prodloužit doba sušení.

Jak suší

Přístroj zaujme širokou nabídkou programů. Z těch zajímavých za zmínku stojí „časový program studený“. V podstatě se jedná o program typu refresh nebo osvěžení, jak ho známe od jiných značek. Výborně se hodí k odchlupení čistého prádla od domácích mazlíčků nebo vyvětrání zakouřeného oblečení. Dále vlastní program pro sportovní oděvy z funkčních nebo syntetických vláken. Dokonce i samostatné programy pro ručníky nebo přikrývky. Z tohoto pohledu je nabídka skutečně široká, jak se můžete přesvědčit u sekce věnované programům. Vlastnímu sušení je málo co vytknout. Jak jsem uvedl v úvodu, třída účinnosti sušení je B a k „Ačku“ ji pár procentních bodů chybí a na plném bubnu prádla po skončení sušení je to znát. Tedy pokud máte srovnání třeba s LG sušičkami, které často disponují účinností přes 90% a tedy třídou A. Sem tam najdete kousek, který potřebuje ještě chvilku na doschnutí, protože byl uprostřed chumlu v sušičce a proto nebylo dokonale vysušené. Tento neduh se s vyšší účinností sušení ztrácí. Když buben nemáte příliš plný, můžete většinu prádla jen složit a dát do skříně. K žehlení zbývají košile, na zbytku prádla není zmačkání skoro poznat. Celkově se kvalitou sušení dá srovnat s AEG sušičkami. Velice příjemná je i vysoká rychlost sušení. Celkově patří k tomu lepšímu co si můžeme koupit, trošku slabší třída sušení je bohatě vyvážena ostatními faktory. Ve dvířkách je filtr na vlákna, který zachytává nečistoty. I když ho budete čistit po každém sušení, vždycky z něj budete mít co vyndat. Stejně tak doporučuji průběžně vylévat nádobku na kondenzát, která je jedinou možností odvodu vody. Napojení na odpad totiž tato sušička nemá. U spotřebiče mě zaujala funkce tiché sušení. Bohužel nedojde ke ztišení průběhu sušení, jak by se mohlo zdát, ale touto funkcí pouze deaktivujete nebo aktivujete zvukové signály spotřebiče. Dále je možné nastavit hlasitost zvukových signálů nebo jas displeje. Čas od času si spotřebič sám řekne, že potřebuje údržbu. Poznáte to tak, že se po skončení programu na displeji zobrazí nápis „CArE“. Bohužel se zobrazuje po relativně krátkou dobu a je snadné ho přehlédnout

Zkušenosti

 • V zapnutém stavu setrvá docela dlouhou dobu, vypne se sám až po půl hodině.
 • Má zvukovou signalizaci pro oznámení konce programu.
 • Vnitřek bubnu je osvětlen.
 • Dětská pojistka zůstává aktivní i po vypnutí spotřebiče. Abyste mohli po zapnutí manipulovat s ovládacím panelem, musíte deaktivovat dětskou pojistku.
Zjistit cenu Máme detailní testy sušiček, které vám pomohou vybrat tu nejlepší.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Bosch WTW 876WBY

Překvapení, které boduje skoro ve všech směrech. Nízká spotřeba, vysoká rychlost sušení a velká nabídka programů i funkcí. Komu nevadí vyšší cena a chce prvotřídní výrobek, měl by ji zvážit při svém výběru.

Sušení
8
Spotřeba
8.5
Rychlost
9
Hlučnost
6
Výbava
9
PLUSY
 • Rychlost
 • Spotřeba
 • Samočistící kondenzátor
 • Výbava a programy
MÍNUSY
 • Třída účinnosti sušení B
 • Nemá napojení na odpad
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo