Recenze Bosch WTW85590BY

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pokud hledáte sušičku pro celou rodinu, je Bosch WTW85590BY správnou volbou, protože disponuje velkou kapacitou bubnu 8 kg. Velkým přínosem je také nejúspornější energetická třída, osvětlený buben a programová vybavenost. Ptáte se, zda má tento výrobek také nějaké nedostatky? Prozradíme, že má. Zjistěte, jak sušička dopadla v našem testování. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie176 kWh
Hloubka59,9 cm
Šířka59,8 cm
Výška84,2 cm
Hmotnost57,1 kg
Hlučnost62 dB
Počet programů15
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu148 min
Třída účinnosti kondenzaceB

Programy

NázevMaximální náplň v kg
Bavlna8
Easy Care – snadno udržovatelné3,5
Mix3
Jemné2
Časový program studený3
Časový program teplý3
Halenky/košile1,5
Přikrývky1,5
Peří1,5
Sport/fitness1,5
Ručníky6
Super 40´2
Alergie Plus4

Funkce

Sušička disponuje několika funkcemi, které vám usnadní práci s prádlem.

Stupeň sušení

Sušička umožňuje pomocí tlačítek nastavit úrovně sušení na:
 • suché do skříně plus – vhodné pro vícevrstvé prádlo, které špatně schne,
 • suché do skříně – vhodné pro normální jednovrstvé prádlo
 • suché k žehlení – vhodné pro normální jednovrstvé prádlo, které je po vytažení vlhké a připravené k žehlení.
Kromě úrovně sušení můžete nastavit i stupně sušení v případě, že se vám zda, že je prádlo po dokončení sušení příliš vlhké. Sušení je možné prodloužit o 3 stupně, počítejte s prodloužením času sušení.

Sušení v koši na vlnu

V koši na vlnu je možné sušit vlnu nebo textil s obsahem vlny. Je vhodný pro sušení obuvi nebo plyšových hraček z umělých vláken. Do koše se nesmí dávat na sušení boty kožené a polokožené. Maximální náplň pro plyšové hračky je 1 plný koš, sušení pro boty je možné pouze pro 1 pár.

Zabránění krčení

Pokud nemůžete prádlo ze sušičky vytáhnout ihned po dokončení sušení, je možné zvolení programu Easy-Iron 60 nebo 120 min, který bude prádlo v pravidelných intervalech otáčet, čímž zabrání jeho zmačkání.

Nastavení konce sušení

Na sušičce si můžete nastavit konec sušení. Nenastavujete tedy dobu, za kterou se má sušička zapnout, ale dobu, za kterou skončí program sušení. Ukončení programu je možné naplánovat až na dobu za 24 hodin. Doba trvání programu je zahrnutá v odloženém startu.

Jak suší

Sušička patří k nejúspornějším na trhu, protože spadá do energetické třídy A+++. Za rok jejího provozu tedy při ceně 5 Kč za 1 kWh zaplatíte zhruba 880 Kč, což je na provoz sušičky s kapacitou 8 kg velmi slušná cena. Z hlediska kapacity je WTW85590BY vhodná především do větších rodin s počtem 4 osoby a více. Bosch patří mezi přední výrobce bílé elektroniky, která splňuje vysoké standardy. I tato sušička se uživatelům snaží život co nejvíce zpříjemnit, takže je opatřená tepelným čerpadlem, které vyprodukované teplo znovu použije k ohřátí bubnu, čímž se snižují nároky na energii. Přínosem je také samočisticí kondenzátor, který se během sušení pročistí hned několikrát, takže nedochází ke snižování efektivity práce a nárůstu spotřeby energie. Na nutnost vyprázdnění nádoby na kondenzát vás upozorní světelná signalizace. Kondenzát je však možné odvádět i hadicí do odpadu. Vzhledem k vysoké pořizovací ceně bychom očekávali, že třída účinnosti kondenzace bude označená písmenem A, tedy nejlepší možná. Bohužel sušička v tomto parametru nese označení B, což znamená, že v prádle zůstává zbytková vlhkost 80-89 %. Výrobce tento nedostatek vyrovnává alespoň tím, že si k sušícímu programu můžete nastavit ještě stupeň sušení, který prádlo dosuší v případě, že se vám zdá ještě příliš vlhké. Sušička nedisponuje programem pro snížení hlasitosti, ale ten ani nepotřebuje. Svojí hlučností 62 dB patří k těm nejtišším, které na trhu můžete najít. Z hlediska programového vybavení jsme byli spokojeni. Ocenili jsme program vhodný pro alergiky a také program pro sušení sportovního prádla, které vyžaduje speciální zacházení i při praní. Na první pohled se může zdá, že sušička nemá refresh program. Není tomu tak, jen se skrývá pod názvem „časový program studený“. Ten dokáže osvěžit prádlo, jež dlouho leželo třeba ve skříni, a vy jej potřebujete zbavit typického zápachu. Ovládání sušičky je snadné, je jen trochu škoda, že programy kolem voliče nejsou v češtině. Česká distribuce však k výrobku dodává přelep s českým překladem. Kladně hodnotíme osvětlení bubnu, což je praktická vychytávka, zvukovou signalizaci a dětskou pojistku. Dveře mají otevírání doprava, které není možné změnit. Celková hloubka spotřebiče i s dvířky je 65 cm. Kvůli úspoře místa je možné sušičku postavit na pračku. Pračka však musí mít hloubku desky nejméně 54 cm. Pro správné usazení je dle výrobce potřeba použít mezikus s výsuvem, jenž nese označení WTZ11400. Zjistit cenu Zajímají vás jak dopadly další Bosch sušičky?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.8 Total Score
Bosch WTW85590BY

Sušička překvapí nízkou spotřebou, jednoduchostí ovládání a tichostí během provozu. Přínosem je také samočisticí kondenzátor i velká kapacita bubnu. Zklamáním je však třída účinnosti kondenzace B a chybějící program pro osvěžení prádla. Z hlediska programového vybavení oceňujeme program pro alergiky a sportovní oblečení.

Sušení
8
Spotřeba
10
Rychlost
9
Hlučnost
8
Výbava
8.5
PLUSY
 • samočisticí kondenzátor
 • nejúspornější energetická třída
 • programová vybavenost
 • osvětlení bubnu
MÍNUSY
 • třída účinnosti kondenzace B
 • závěs dvířek nelze změnit
 • chybějící program pro osvěžení prádla
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo