Recenze Bosch WTX87KH1BY

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Všechny náročné uživatele milující chytré spotřebiče nadchne sušička Bosch WTX87KH1BY. Tu můžete ovládat hlasově přes Amazon Alexu neboj i propojit se svoji pračkou (když to umí) a volbu nejvhodnějšího sušicího programu nechat na sušičce. Samozřejmostí je možnost provětrávání oblečení párou. O nastavení vás informuje velký LED displej a do bubnu vám posvítí LED osvětlení. A údržba sušičky? Tak ta je skutečně revoluční! Zjistěte, o jakou novinku se jedná.

Parametry

Kapacita9 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie259 kWh
Hloubka59,9 cm
Šířka59,8 cm
Výška84,2 cm
Hmotnost55,7 kg
Hlučnost62 dB
Počet programů13
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu171 min
Třída účinnosti kondenzaceA
Typ chladivaR290

Programy

Sušička vám nabídne celkem 3 programy, které prádlo provětrávají pomocí páry. Nejedná se o sušení, ale provětrávání v případě, že oděv například načichne a vy se zápachu potřebujete zbavit bez praní. Kromě parních programů můžete využít program SmartDry, který na základě pracího programu vybere nejvhodnější program pro sušení. Program pro sušení vlny oblečení nadýchá, ale nevysuší. Je potřeba jej nechat uschnout tradičním způsobem.

Název programuMaximální náplň v kg
Bavlna9
Snadno udržovatelné3,5
Mix3
Jemné2
Vlna závěr0,5
Časový program teplý3
SmartDryV závislosti na doporučení programu
Formální oděv1 oblek/1 kostým pomocí páry
5 košil2-5 košil pomocí páry
1 košile1 košile/1 halenka pomocí páry
Ručníky6
Rychlý 40´1
Alergie Plus4

Funkce

Moderní sušička Bosch WTX87KH1BY nabízí i propracované funkce, které vám usnadní práci s prádlem.

 • Odložení konce programu – skončení programu můžete odložit až o 24 hodin.
 • Ochrana proti zmačkání 60´– aby po skončení sušení nedošlo ke zmačkání prádla, bude sušička provádět pohyby bubnem celých 60 minut.
 • Ochrana proti zmačkání 120´– po skončení sušení může sušička bubnem otáčet až 120 minut, aby se prádlo nepomačkalo, pokud jej nemůžete ihned z bubnu vytáhnout.
 • Gentle – snížená teplota sušení pro choulostivé textilie.
 • Dětský zámek – uzamkne ovládací panel před nenechavýma dětskýma ručičkami.
 • Signál – na konci cyklu může sušička vydat akustický signál.

Jak suší

Sušička WTX87KH1BY z rodiny Bosch je skutečně prvotřídním výrobkem. Za nadupaný spotřebič si však řádně připlatíte. Jestliže však nejste limitováni financemi a potrpíte si na podrobnější nastavení, je pro vás tato sušička jako dělaná. Nejdřív musíme zmínit, že elektrospotřebič nabízí celkem 3 parní programy, které se hodí pro provzdušnění společenských oděvů, košil a halenek. Nejedná se o standardní sušicí program. Hodí se pro prádlo, které je suché, ale potřebuje „refresh“, tedy provětrání bez nutnosti praní. To, že sušička o vaše prádlo pečuje skutečně šetrně, dokazuje i program pro sušení vlny, který prádlo načechrá, ale nikoliv vysuší. Nadýchané prádlo je potřeba dosušit klasicky. Je otázkou, zda pro vás toto bude překážkou či nikoliv. Obecně se tato metoda jeví jako nejúčinnější v péči o vlnu.

Přestože konkurenční modely umožňují vlnu bez problémů vysušit, stále tu existuje drobné riziko rychlejšího „stárnutí“ materiálu. Díky pročechrání získáte měkké prádlo, ale dosušení budete muset provést klasicky. Inteligentní sušička nabízí program Smart Dry, který za vás vybere nejvhodnější program k sušení na základně pracího programu, který jste zvolili na vaší pračce. Podmínkou však je, aby sušička i pračka byly připojeny do stejné sítě Wi-Fi a dokázali spolu spolupracovat. Funkce iron Assist dokáže suché prádlo ošetřit párou tak, že může usnadnit či dokonce nahradit žehlení.

Samozřejmostí je program vhodný pro alergiky a krátký program, jenž malou náplň vysuší již za 40 minut. Co však rozhodně na první pohled chybí je program pro sušení sportovního oblečení. Pro sušení tohoto typu oblečení je nejlepší zvolit program jemný, který zkombinujete s funkcí Gentle. To však nemusí být zřejmé na první pohled jasné a jednoznačně nazvaný program by mohl uživatelům ulehčit život. Upozornit musíme na jednoduché a inteligentní ovládání. Sušička podporuje ekologické i ekonomické zacházení s elektrickou energií. Pokud tedy používáte systém řízení spotřeby energie založený na systému EEBUS, můžete si zvolit čas, během kterého mají být vaše spotřebiče v provozu. Stačí jen, abyste si do telefonu stáhli aplikaci Home Connect. Díky můžete také sledovat spotřebu, odhalit závadu nebo sušičku ovládat na dálku.

Díky kompatibilitě s hlasovým asistente Amazon Alexa můžete elektrospotřebič ovládat jen hlasem. Z hlediska péče o sušičku Bosch povýšil na novou úroveň. Už nemusíte po každém sušení z filtru na dvířkách odstraňovat nachytanou tkaninu a prach. Tento elektrospotřebič disponuje technologií automatického odstraňování zbytků tkaniny, které se usazují ve spodní části sušičky. Samozřejmě to není tak, že by filtr nebylo nutno nikdy čistit. Jen se z cca pěti cyklů (což je takový průměr čištění filtru u běžné sušičky), zde filtru nečistoty stačí vyčistit zhruba 1x za 20 cyklů. Na nutnost vyčištění vás výrobek samozřejmě upozorní. Veškerá nastavení můžete kontrolovat na velkém a přehledném LED displeji, který vás informuje o délce trvání programu i době, za kterou program skončí. Samozřejmostí je LED osvětlený buben.

Co se týče hlučnosti, řadí se výrobek mezi velice tiché spotřebiče. Jen pro představu: nejtišší výrobky vydávají hluk o síle 60-62 dB, přičemž Bosch při sušení vydává hluk o síle 62 dB, což je skutečně málo. Sušička pracuje na principu tepelného čerpadla (jako naprostá většina moderních sušiček), ale spadá do energetické třídy A++, což znamená, že její spotřeba je o něco vyšší než u konkurenčních modelů se stejnou kapacitou. Rozdíl je zhruba 70 kWh. Což může ročně udělat rozdíl několika stokorun oproti A+++ modelům, v závislosti na vaší ceně elektřiny a četnosti využívání přístroje. Zjistit cenu Hledáte levnější model? Projděte si náš velký test sušiček.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.2 Total Score
Bosch WTX87KH1BY

Super nadupaná sušička Bosch WT87KH1BY je jako dělaná pro náročné uživatele. Potěší nejen 3 parní programy a technologie proti pomačkání, ale také možnost ovládání přes aplikaci. Celkově můžete svoji pračku propojit se sušičkou a užívat si výhody funkce SmartDry. Elektrospotřebič je možné ovládat i hlasem přes asistenta Amazon Alexa. Jediná věc, kterou bychom sušičce vytkli je absence sušicího programu pro sportovní oblečení.

Sušení
9
Spotřeba
6
Rychlost
9
Hlučnost
8
Výbava
9
PLUSY
 • tichý provoz
 • ovládání přes telefon
 • hlasové ovládání
 • pro větrávání párou
MÍNUSY
 • chybí program pro sportovní oblečení
 • vyšší spotřeba
 • vyšší pořizovací cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo