Recenze Braun Silk-expert Pro 5 PL5014 IPL epilátor

Dnes se v naší recenzi podíváme na nejnovější epilátor s IPL systémem od Braunu, a sice Braun Silk-expert Pro 5 PL5014. Jedná se o přístroj pro bezbolestnou epilaci, který můžete použít na kterékoliv místo na těle, kde se chcete zbavit chloupků. Novinkou je napájení ze sítě, tři možnosti provozního režimu i nová technologie SensoAdapt, která automaticky přizpůsobí sílu paprsku vašemu tónu pokožky. Zajímá vás, co dalšího umí a jaké jsou jeho mouchy? Pak pokračujte ve čtení.

Parametry

Systém napájenísíťové
Doba nabíjení/
Počet intenzit světla10
Počet záblesků400000
Přibližná cena6900 Kč

Recenze

Snem téměř každé ženy je hladká a hebká kůže bez chloupků. Pokud se nechcete obden holit žiletkami, může být cestou jak dosáhnout hladkých nohou či třísel epilátor. Práce s dřívějšími modely představovala bolestivou proceduru, která mnoho žen od použití odrazovala. Naštěstí se však vývoj posouvá rychle dopředu, a tak si dnes můžete provést bezbolestnou epilaci v pohodlí domova. Stačí k tomu epilátory s IPL technologií, které chloupky nevytrhnou, ale vypálí je už v samotném kořínku. Mezi takové patří i dnešní recenzovaný epilátor Braun Silk-expert Pro 5 PL5014 IPL, který je mimojiné vhodný i pro muže.

   

Braun se řadí mezi přední výrobce epilátorových strojků, proto si můžete být jisti perfektní kvalitou a nejnovějšími technologiemi, kterými své výrobky vybavuje. Se síťovým epilátorem Braun Silk-expert Pro 5 můžete bezbolestně oholit téměř jakoukoliv část těla. V balení najdete standardní nástavec o rozměru 3 cm2, který se hodí hlavně pro epilaci nohou a běžných míst na těle. Pokud byste chtěli holit větší plochy rychleji, můžete využít velkou hlavu o rozměru 4cm2. Dále máte možnost přikoupit si drobnější nástavec pro holení bikinových partií nebo obličeje o ploše 1,5cm2, se kterým přesně zaměříte zvolenou plochu. (Je součástí balení u modelu Braun Silk-expert Pro IPL PL 5117)

Technologie IPL funguje na principu vypalování kořínků chloupků, kterým trvá čím dál déle obnovit se. Výsledkem je mnohem menší růst ochlupení, které by se po čase mělo omezit na minimum. Vypalování přístroj provádí pomocí světelných záblesků, přičemž životnost jednotlivého modelu se počítá na počet těchto záblesků. Generace Pro 5 zvládne až 400 000 záblesků, což je o 30 % víc než předchozí řada Silk expert 5. Srovnat ho můžeme například s Eta Fenite 834790000, který sice zakoupíte za trochu nižší cenu, ale jeho životnost je pouhých 300 000 záblesků. Jako velké mínus hodnotíme fakt, že bohužel momentálně nelze na trhu koupit náhradní žárovku.

Strojek funguje díky síťovému připojení, což sice znamená menší komplikace při obsluze, protože se kabel může všude motat, nicméně máte jistotu, že kdykoliv budete potřebovat oholit, můžete vzít přístroj do ruky a okamžitě se pustit do práce. Přístroj tedy není bezdrátový, ale ani voděodolný.

Co rozhodně potěší je vymazlená technologie SensoAdapt. Její součástí je speciální senzor, který snímá odstín vaší kůže a na základě naměřené hodnoty sám určí intenzitu paprsku. Tón si samozřejmě můžete volit i podle sebe, automatické měření je však velmi pohodlné.

Design

Už na první pohled působí IPL epilátor Braun velmi elegantním dojmem. Oku lahodící kombinace bílé a zlaté vypadá luxusně a dává na srozuměnou, že tento kousek není žádný laciný přístroj. Nový kompaktní design je o 15 % menší a o 25 % lehčí než předchozí model, což oceníte při manipulaci. Přeci jen oholit s ním celé tělo nějaký čas zabere, ačkoliv výrobce deklaruje, že dolní končetiny zvládnete ošetřit rychleji než za 5 minut, bude záležet také na vaší šikovnosti a praxi s IPL holením.

Na rozdíl od jiných modelů typu Philips Lumea nebo Eta Fenite, což jsou hlavní konkurenti tohoto IPL epilátoru, nemá Braun Silk-expert tvar pistole, ale spíše vypadá jako klasické epilátory s pinzetami. Má ergonomický tvar, je kompaktnější a můžete si ho s sebou snadněji přibalit třeba na cesty.

Napájení

Nový model od Braunu se napájí přímo z elektrické sítě. To sice může při holení trochu překážet, ale na kabel se dá zvyknout a rozhodně má mnoho výhod. Nemusíte se bát, že by se vám uprostřed holení vybila baterie, nebo byste neměli strojek po ruce v případě náhlé potřeby. Díky nabíjení ze sítě bude zařízení vždy připraveno k provozu a vydrží podstatně déle. Akumulátorové baterie totiž brzy ztrácejí životnost a jejich výdrž se zkracuje. 

Programy a ovládání

Holení s epilátorem Braun Silk-expert Pro 5 je velmi snadné. Ovšem nemá přímo bikinovou hlavu. Stačí si zvolit vhodnou hlavici a přístroj zapojit do sítě. Pro vyslání záblesku na pokožku, a tedy spuštění epilace slouží velké tlačítko na horní straně epilátoru. Musíme pochválit jeho velikost, která usnadňuje ovládání. Když se totiž holíte na zádech, na zadní straně stehen nebo podobných hůře dostupných místech, je s velkým tlačítkem mnohem snazší přístroj obsluhovat.

Pod ním najdete menší tlačítko, které slouží pro volbu mezi třemi provozními režimy, takže si můžete vybrat ten, který vám bude vyhovovat nejvíc. V rámci režimů si volíte rychlost a intenzitu epilace. I když je tento způsob zbavování chloupků takříkajíc bezbolestný, někdy můžete cítit štípání a pálení, a to hlavně na citlivých oblastech těla jako jsou bikiny či podpaží nebo v případě, že patříte mezi osoby s nízkým prahem bolesti. Pro tyto případy jsou tu režimy jemný nebo velmi jemný, který skutečně neucítíte. Nad tlačítkem se nacházejí tři drobné diody, podle kterých poznáte navolený režim

Na boční straně epilátoru pak najdete LED pásek s deseti diodami. Ty zobrazují míru intenzity paprsku, která je vyjádřena hodnotami 1-10. Jak už jsme zmínili, epilátor je vybavený technologií SensoAdapt, takže na základě tónu vaší pokožky sám intenzitu zvolí. Nemusíte si tak lámat hlavu vhodným nastavením a metodou pokus/omyl zkoušet, jakou hodnotu zvolit.

Jak pracovat s epilátorem Braun Silk Expert Pro 5

Práce s epilátorem Braun Silk Expert Pro 5 si brzo oblíbíte. Obzvlášť, pokud jste dříve používali mechanické epilátory, se kterými bylo vytrhávání chloupků bolestivé. Postup je snadný. V balení mimo samostatný přístroj, síťový kabel a různé typy hlavic najdete také holicí strojek Gillette. Než sáhnete po epilátoru, je třeba partie, které chcete zbavit chloupků kompletně oholit mechanickou metodou. Je důležité odstranit všechny vyčnívající chloupky. Díky tomu bude epilace zcela bezbolestná a vyhnete se také nepříjemnému zápachu, který vzniká pálením vlasů a chloupků.

Poté je potřeba pokožku důkladně vysušit. Rovněž je důležité nepoužívat žádný balzám ani olej, kůže musí být kompletně suchá. Po výběru vhodné hlavice můžete začít s epilací. Strojek zapojte do elektrické sítě a aktivujte ho stisknutím jakéhokoliv tlačítka. Po chvilce začne pracovat ventilátor a váš přístroj je připravený k práci.

Když umístíte epilátor na kůži, senzory automaticky přečtou barvu pokožky a upraví intenzitu světelného paprsku. To bude viditelné na boku epilátoru – LED diody ukazatele funkce SensoAdapt se rozsvítí. Pokud máte světlejší kůži, bude intenzita paprsků silnější. S tmavou kůží bude intenzita mnohem nižší. Pokud se světla nerozsvítí vůbec, znamená to, že jste hlavici nepřiložili dostatečně silně a záblesky nebudou probíhat. Senzor tlaku přístroj neobsahuje. V případě, že se LED diody rozsvítí červeně, je to známka toho, že pokožka není vhodná k epilaci nebo že jste epilátor přiložili špatně.

Epilátor je schopný vyzařovat až 125 záblesků za minutu, což umožňuje opravdu rychlé a efektivní ošetření.

“Holit” zvolené oblasti můžete buďto klouzavou metodou, při které přístroj z kůže prakticky nezvednete, anebo postupným bodovým přikládáním na zvolenou oblast – pulzováním. První metoda je pohodlnější a rychlejší, druhá se hodí pro epilaci menších a hrbolatějších míst jako třeba kolena nebo kotníky.

Přístroj je vhodný pro téměř všechny oblasti těla. Využívat ho můžete na nohy, podpaží, oblast bikin či obličej – oblast pod lícními kostmi. Muži ocení epilaci ramenou, hrudi, zad či břicha. Ženy by se měly vyhnout používání v oblasti čela a očí, muži pak nesmí přístroj používat na tvář, krk nebo oblast genitálií.

Výrobce slibuje, že pravidelným používáním chloupky budou postupně mizet, až bude epilace potřeba minimálně. Hodnocení zákazníků se různí, nicméně se uživatelé shodují, že první efekty jsou viditelné po 4 týdnech používání, přičemž pravidelně epilaci prováděli 1x týdně. Záleží také na jednotlivých oblastech těla, kde epilaci provádíte. Zhruba po 12 týdnech bude stačit provádět epilaci cca každý 1-2 měsíce. Jedná se proto o opravdu efektivní způsob, jak chloupky odstranit bezbolestně, v pohodlí domova a s minimální četností.

Pro koho IPL epilátor není vhodný

Je potřeba zdůraznit, že používání IPL epilátorů – a to jakékoliv značky, není vhodné pro osoby se světlými, blonďatými, zrzavými, šedými či bílými chloupky. Celá technologie závisí na odstínu vaší kůže a dávce melaninu v chloupcích. Nižší dávka melaninu ve vlasových folikulech znamená, že světelný paprsek se neabsorbuje a přerušení cyklu opětovného růstu chloupků se nebude konat. Pokud jste tedy majiteli takového zbarvení ochlupení, přístroj pro vás nebude vhodný a rozhodně se nevyplatí do něho investovat.

Pro jasnější představu jsme sestavili tuto tabulku:

Odstín pokožkyVelmi světláSvětláStředníTmaváVelmi tmavá
Černé vlasyanoanoanoanone
Tmavě hnědé vlasyanoanoanoanone
Světle hnědé vlasyanoanoanoanone
Blonďaté vlasynenenenene
Zrzavé vlasynenenenene
Bílé/šedé vlasynenenenene

Podobnou tabulku i s barevnou legendou najdete v uživatelské příručce, která je součástí balení. Po jejím prostudování vám bude jasné, zda je epilátor vhodný pro vaše tělo.

Bezpečnost a na co si dát pozor

V souvislosti s IPL metodou odstraňování chloupků se můžete dostat do diskuze, zda je tato metoda bezpečná. Zejména se hovoří o tom, že IPL epilace může stát za vznikem rakoviny. Toto je ovšem mýtus a vědecké studie toto tvrzení vyvrátily. Rovněž neexistuje jediný důkaz, který by spojoval epilaci intimních partií s neplodností. Technologie IPL je klinicky otestovaná a akreditovaná mezinárodní dermatologickou organizací Skin Health Alliance, která potvrdila její bezpečnost.

Pro bezpečnou epilaci IPL metodou je ale potřeba dodržovat určitá pravidla. IPL metoda nebyla testovaná na těhotných a kojících ženách, proto by se ty měly užívání raději vyvarovat. Tento způsob epilace se nedoporučuje ani lidem s lupénkou či křečovými žilami. Vhodné není používání ani u nedávného opalování, ať už sluníčkem nebo v solárním studiu. Mohla by hrozit změna barvy kůže, popáleniny nebo puchýře. Pokud epilátor používáte v létě, dbejte na to, abyste kůži při opalování ošetřili opalovacím krémem.

Pozor si dejte i na místa s tetováním, permanentním make-upem, bradavicemi, pihami a nejrůznějšími skvrnami. Raději byste se měli těmto oblastem vyhnout.

Porovnání Braun Silk Expert Pro řada 5

Braun vyrábí 3 řady IPL depilátorů:

 • Silk-expert Pro 3
 • Silk-expert Pro 5
 • Silk-expert Pro 5 IPL Designová edice

Liší se vzhledem, výkonem IPL, počtem záblesků, počtem stupňů intenzity.

 • Řada Pro 3 je základní – má základní vzhled, umí udělat 300 000 záblesků s 3 různými intenzitami záblesku.
 • Řada Pro 5 je lepší – má vylepšení vzhled a materiály, umí 400 000 záblesků při 10 různých intenzitách záblesku. 
 • Designová edice Pro 5 je vlastně přístroj v řadě Pro 5 v lepším a líbivějším designu v bílé barvě s cestovním pouzdrem v limitované edici. Navíc s 5 letou zárukou.

Srovnání všech Braun silk-expert pro 5:

Braun PL5014Braun PL5115Braun PL5117Braun PL5124Braun PL5129Braun PL5137Braun PL5139Braun PL5223Braun PL5237Braun PL5347Braun Pro 5 IPL, designová edice
Obsah balení
 • IPL epilátor Silk-expert Pro 5
 • Nabíječka
 • Kosmetické pouzdro
 • Holící strojek Venus Extra Smooth
 • IPL epilátor Silk-expert Pro 5
 • Široká náhradní hlava
 • Nabíječka
 • Cestovní pouzdro
 • Holící strojek Gillete Body
 • IPL epilátor Silk-expert Pro 5
 • Přesná náhradní hlava
 • Nabíječka
 • Kosmetické pouzdro
 • Holící strojek Venus Extra Smooth Swirl
 • IPL epilátor Silk-expert Pro 5
 • Přesná náhradní hlava
 • Nabíječka
 • Kosmetické pouzdro
 • Holící strojek Venus Extra Smooth
 • IPL epilátor Silk-expert Pro 5
 • Přesná náhradní hlava
 • Face mini depilátor na obličej
 • Nabíječka
 • Kosmetické pouzdro
 • Holící strojek Venus Extra Smooth
 • IPL epilátor Silk-expert Pro 5
 • Přesná náhradní hlava
 • Nabíječka
 • Prémiové zlaté kosmetické pouzdro
 • Holící strojek Venus Extra Smooth Swirl
 • IPL epilátor Silk-expert Pro 5
 • Přesná náhradní hlava
 • Face mini depilátor na obličej
 • Nabíječka
 • Prémiové zlaté kosmetické pouzdro
 • Holící strojek Venus Extra Smooth Swirl
 • IPL epilátor Silk-expert Pro 5
 • Přesná náhradní hlava
 • Široká náhradní hlava
 • Nabíječka
 • Kosmetické pouzdro
 • Holící strojek Venus Extra Smooth
 • IPL epilátor Silk-expert Pro 5
 • Přesná náhradní hlava
 • Široká náhradní hlava
 • Nabíječka
 • Prémiové zlaté kosmetické pouzdro
 • Holící strojek Venus Extra Smooth
 • IPL epilátor Silk-expert Pro 5
 • 2x Přesná náhradní hlava
 • Široká náhradní hlava
 • Nabíječka
 • Prémiová kosmetická taštička (růžová s uchem)
 • Holící strojek Venus Extra Smooth Swirl
 • IPL epilátor Silk-expert Pro 5
 • Přesná náhradní hlava
 • Nabíječka
 • Bílé měkké pouzdro z limitovaná edice
Počet záblesků400000400000400000400000400000400000400000400000400000400000400000
Počet stupňů intenzity1010101010101010101010
Počet komfortních režimů33333333333
Délka záruky2 roky2 roky2 roky2 roky2 roky2 roky2 roky2 roky2 roky2 roky5 let
Barva přístrojebílá / zlatábílábílá / zlatábílá / zlatábílá / zlatábílá / zlatábílá / zlatábílá / zlatábílá / zlatábílá / zlatábílá
Cenaod 7000 Kčod 11000 Kčod 8000 Kčod 9500 Kčod 9700 Kčod 10000 Kčod 10500 Kčod 13000 Kčod 10500 Kčod 14000 Kčod 12500 Kč
 Zjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenu

 

Co říci závěrem?

Epilátor Braun Silk-expert Pro 5 představuje moderní a efektivní způsob, jak odstranit nežádoucí ochlupení. Spousta pozitivních recenzí spokojených uživatelů potvrzuje, že skutečně funguje, jak má. Už po první použití si všimnete, že chloupky dorůstají mnohem pomaleji a jsou jemnější. Je vhodný pro každého, kdo nerad tráví dlouhý čas holením v koupelně a hledá způsob, jak odstranit chloupky trvale a bezbolestně, aniž by podráždil kůži. Líbí se nám jeho elegantní vzhled, množství hlavic, které usnadňují přesné holení a také síťové napájení, které zajišťuje rovnoměrné fungování a okamžitou možnost epilace. Skvělé je také velké tlačítko pro spuštění paprsků, které snadno nahmatáte.

Mezi mínusy tohoto přístroje patří vysoká cena, která však odpovídá životnosti přístroje (400 000 záblesků) a rozhodně vychází levněji než ošetření v salonech. Někomu může vadit síťový kabel, který může občas při práci zavazet. Ocenili bychom také osvětlení, kterým disponuje například konkurenční Philips Lumea Advanced SC1997/00. Bohužel epilátor nelze využít na světlé chloupky, což však neumožňuje žádný model s IPL technologií.

Zjistit cenu

Seznamte se s dalšími typy epilátorů

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Barun Silk Expert-Pro 5 PL5014 IPL

IPL epilátor Braun Silk Expert-Pro 5 PL5014 má prokazatelné výsledky již po pár použití. Práce s ním je jednoduchá. Oceňujeme, že přístroj dokáže sám vyhodnotit barvu pokožky a zvolit nejvhodnější epilaci. Plusem je i dostatek výměnných hlavic. Mínusem je ovšem vyšší pořizovací cena, která však odpovídá životnosti přístroje. Dále kabelový provoz a to, že není výrobek vodotěsný.

PLUSY
 • skutečně funguje
 • pohodlné pro domácí použití
 • síťový kabel umožňuje konstantní výkon
 • vysoká životnost - 400 000 záblesků
 • automatické nastavení síly záblesku
 • 3 režimy citlivosti
 • ergonomický tvar
MÍNUSY
 • vyšší cena
 • síťový kabel nemusí vyhovovat
 • nelze používat na světlé chloupky a tetování (stejně jako konkurenční modely)
 • nemá osvětlení
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den,
  mám dotaz. Braun IPL 5 mám od července, od té doby provádím aplikaci 1x týdně (tedy už 4. měsíc) a zatím vidím pouze v podpaží úbytek chloupků o cca 10 %. Barvu kůže a vlasů mám hnědou, vždy se oholím, osuším a provedu ošetření. Nechápu, kde je problém. Čekala jsem, že po tolika aplikacích už budu téměř bez chloupků, ale efekt se nedostavuje.
  Děkuji za rady a názor.
  Veronika

  • Dobrý den,

   s ohledem na popisovaný typ pokožky a četnost užívání to skutečně zní jako na podprůměrný výsledek. Nečekala bych totální zmizení chloupků, ale pokles určitě výraznější než o 10 %. Napadá mě ještě obrátit se přímo na Braun – 800 113 322 nebo (po-pá, 8-16), případně e-mailový kontakt: https://www.braun.cz/cs-cz/contactus

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo