Recenze Candy CCTOS 482WH

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Malá chladnička Candy CCTOS 482WH je vhodná na chatu, pro samotně žijícího člověka nebo jako rozšíření vaší stávající lednice. Její objem jen 87 l, z toho zhruba 10 l tvoří maličká mrazící část. Tento výrobek se již doprodal, či doprodává. Aktuální hodnocené lednice najdete zde.

Parametry

Typjednodveřová
Provedeníbílé
Mrazící výkon-
Akumulační doba-
Třída mrazení1*
Klimatická třídaST
Celkový objem87 l
Umístění mrazákuhorní
Hlučnost42 dB
Výška84 cm
Šířka48 cm
Hloubka50 cm
Oddělené regulacene
Displejne
Energetická třídaA+
Přibližná spotřeba energie za rok112 kWh

Hodnocení

Do lednice budete mít problém vměstnat více větších hrnců, s plechem raději vůbec nepočítejte. V případě, že však domácnost obývá jen jeden člověk, budete pravděpodobně i příprava jídla probíhat v menších hrncích, které se do lednice vejdou. Počítejte však s tím, že „potravinovému Tetrisu“ se zřejmě nevyhnete. Jedná se o malou jednodveřovou lednici s výškou 84 cm, takže je možné ji v některých případech umístit pod pracovní desku. Díky malé hloubce i šířce je vhodná především do menších prostor. Přesto, že výrobce na svých stránkách píše, že se u lednice nedá zaměnit otvírání dvířek, ze zkušenosti víme, že možné to je. Nebudete tedy tímto nedostatkem limitováni. Jistě váš potěší, že madlo pro otevírání není plastové, ale kovové. Kovové madlo jistě oceníte především proto, že lednice má buď velmi dobrý magnet, nebo silně těsní, takže otevírání dvířek jde poněkud ztuha. Navíc váha elektrospotřebiče je velmi nízká, takže se při otevírání celý pohne (opravdu to není tím, že jste Superman J ). Proto je potřeba si lednici druhou rukou přidržet. Předpokládáme, že plastové madlo by v tomto případě asi nemělo příliš dlouhou životnost. Lednice je vevnitř na své skromné rozměry prakticky rozčleněna. Najdete v ní 3 police, z toho dvě jsou výškově nastavitelné, jeden box na čerstvou zeleninu a tři plastové přihrádky ve dveřích. Spodní je určena pro odkládání sklenic a vyšších nádob. Chladnička nemá žádné vychytané funkce, takže neočekávejte automatické odmrazování nebo regulaci teploty pro chladící i mrazící část zvlášť. Candy CCTOS 482WH plní svůj nejzákladnější úkol: chladí a mrazí. Klimatická třída ST ji předurčuje do pokojů s teplotou 18-38 °C. Do panelákového bytu je tedy vhodná, na chatě, kde třeba netopíte celou zimu, bychom ji příliš nedoporučovali. Při nižších teplotách totiž může dojít ke zhoustnutí oleje v kompresoru a následným komplikacím. Elektrospotřebič spadá do nejnižší energetické třídy, ve které se lednice na našem trhu mohou prodávat, A+. Její roční spotřeba je 112 kWh, což je při ceně 4 Kč za 1 kWh 448 Kč, a to není žádná hrůza. Pokud by však spotřeba byla větší, investice do nákupu už by se vám nevyplatila. Pořizovací cena jsou necelé 3 000 Kč. Z hlediska hlučnosti patří k nejvíce hlučným ledničkám, se kterými se můžete na trhu setkat. Úroveň hluku dosahuje 42 dB, což bude, v porovnání s těmi nejtiššími, které se pyšní 36 dB, jistě slyšet. Ne však tolik, aby vás to obtěžovalo při běžném životě.
 • nízká pořizovací cena
 • nízká spotřeba
 • praktické vnitřní uspořádání
 • vyšší hlučnost
 • malá kapacita
 • žádné funkce navíc
 • problematické otevírání dvířek
Zjistit cenu Máte rádi lednice bez mrazáku?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

3.2 Total Score
Candy CCTOS 482WH

Férově je potřeba uznat, že tato lednice stojí cca polovinu toho co druhá nejlevnější v testu. Ale to že se šetřilo úplně všude je vidět na první pohled. Přijde mi zajímavá jako třeba lednice na chatu, kdy nevadí její malý objem a velká spotřeba, protože ji budete zapínat jen někdy.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo