Recenze Candy CS C8DG-S

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Bezesporu největší výhodou Candy CS C8 DG-S je nízká pořizovací cena, která zaujme nejedno srdce toužící odpočinout si od žehlení a prací s prádlem strávit co nejméně času. Je však vhodné všechno vsadit jen na nízkou pořizovací cenu? Jaké budou provozní náklady? A stojí výsledky sušení za to?

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaB
Roční spotřeba energie561 kWh
Hloubka58,5 cm
Šířka59,6 cm
Výška85 cm
Hmotnost33,7 kg
Hlučnost69 dB
Počet programů15
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshne
Zvukový signálano
Osvětlení bubnune
Trvání standardního programu157 min
Třída účinnosti kondenzaceC

Programy

Sušička nabízí klasické programy, které uživatelé od tohoto elektrospotřebiče čekají. Setkáte se tedy s programem bavlna, syntetické a mix. K dispozici je také certifikovaný program na sušení vlny, během kterého můžete sušit až 3 svetry, což je zhruba 1 kg prádla. Dostupné jsou však i méně obvyklé programy, jako jsou džíny – pro sušení oblečení vyrobených z rifloviny, košile, jež toto prádlo suší s co nejmenším zmačkáním, program pro sušení sportovního prádla nebo program pro děti a alergiky.

Název programuMaximální náplň v kg
Super snadné žehlení2
Bavlna6
Bílé8
Mix&Dry4
Syntetické4
Košile2,5
Barevné4
Dětské4
Džíny4
Sportovní4
Vlna1
Antialergenní4
Uvolnění pomačkání2,5
Osvěžení2,5

Funkce

Sušička se uživateli snaží práci s prádlem co nejvíce ulehčit pomocí několika užitečných funkcí.

 • Odložený start – začátek sušení si můžete naplánovat na nejvhodnější dobu, třeba tehdy, kdy běží nízký tarif elektřiny. Odložený start je možné naprogramovat po hodině až o 24 hodin.
 • Rychlý – umožňuje nastavit čas sušení na 30, 45 a 90 minut.
 • Ochrana proti zmačkání – pokud prádlo nemůžete z bubnu vytáhnout ihned po dokončení programu, můžete využít funkci ochrany proti zmačkání, která může trvat až 6 hodin po dokončení sušení. Buben v pravidelných časových intervalech vykoná pohyb, čímž zamezí pomačkání prádla.
 • Smart touch – jedná se komunikaci s vaším spotřebičem přes váš smartphone pomocí technologie NFC. Díky ní můžete využít hlasového asistenta – tedy ovládání hlasem, stahování nových sušicích cyklů, chytrou péči, což je kontrola a automatické čištění. Jedná se také o příručku pro řešení případných problémů a může díky ní kontrolovat statistiky – zobrazí statistiky praní a tipy pro efektivnější využití sušičky.

Jak suší

Sušička CS C8DG-S patří mezi levnější elektrospotřebiče, což se podepisuje v podstatě na všem. Začněme například hlučností. S 69 decibely se řadí k nejhlučnějším výrobkům na trhu. Jen tak pro představu, nejtišší sušičky mají hlučnost 60 dB. Navíc se musíte připravit na to, že při sušení vydává velké teplo, které však může poměrně příjemně vytopit malou koupelnu nebo studenou chodbu.

Co se spotřeby a výkonu sušení týče, tak je to poměrně slabota. Sušička spadá do energetické třídy B, což se na spotřebě a zejména nákladech na rok výrazně projeví. Zatímco sušičky v nejúspornější třídě A+++ spotřebují za rok zhruba 160-170 kWh a jejich roční provoz stojí kolem 900 Kč, sušička Candy má spotřebu 560 kWh a její provoz vás za rok vyjde zhruba na 2 800 Kč, což je velký rozdíl, nemyslíte? Zajímá vás, proč se vůbec tato sušička kupuje? Je to především proto, že má poměrně bohatou programovou vybavenost a zejména nízkou pořizovací cenu, která je na rozdíl od nejúspornějších modelů zhruba o 5 000 Kč menší.

Ani sušení není žádná hitparáda. Třída účinnosti kondenzace je pouze C. Označení C udává, že z prádla dostane jen 70-79,9 % vody, a to je vskutku málo! 20-30 % vody v prádle tedy zůstane. Nejlepší třída kondenzace je A a v prádle tak zůstává méně než 10 % vody.

Pozitivní na této sušičce je programová výbava, nízká pořizovací cena a krátká doba sušení standardního programu, která je pouhých 150 minut, což je zhruba o hodinu méně než u dražších elektrospotřebičů. Z hlediska programové výbavy sušička nabídne program pro sušení sportovního oblečení, riflí a také program pro děti nebo alergiky. Pro ilustraci, sušička dobře vysuší celou francouzskou deku.

Ovládání je snadné. Musíme však uvést, že zásobník na vodu v sušičce, je umístěný přímo dole pod bubnem, což je dost nepraktické. Po sušení se na skle dvířek zachytává prach, který musíte nejdříve setřít, jinak jej otřete do čistého vysušeného prádla. Nízká pořizovací cena se projeví také na menších nedostatcích, jakými jsou třeba přesahující těsnění dvířek, které naštěstí na funkci nemá vliv. Sušičku je možné napojit na odpad, takže odpadne starost s vyléváním kondenzátu.

Hledáte-li úspornější sušičku na prádlo, přečtěte si náš srovnávací test, ve kterém jsme pro vás připravili přehledné představení a srovnání několika desítek modelů. V této bohaté nabídce jistě najdete tu pravou.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5 Total Score
Candy CS C8DG-S

Sušičku sice pořídíte za nízkou cenu, ale musíte počítat s tím, že její provoz se vám prodraží. Ani výkon sušení nepatří k nejlepším. Pozitivem této sušičky je kromě nízké pořizovací ceny také množství programů, ale pro běžného uživatele bude jistě přednější výsledek sušení než nabídka programů, které stejně všechny nevyužije.

Sušení
6
Spotřeba
2
Rychlost
9
Hlučnost
2
Výbava
3
PLUSY
 • nízká pořizovací cena
 • bohatá nabídka programů
 • odložený start
 • krátký čas sušení
MÍNUSY
 • vysoká spotřeba energie
 • neuspokojivé výsledky sušení
 • celkové nekvalitní provedení
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo