Recenze Candy GVH D913A2-S

O sušičkách značky Candy je známo, že jsou atraktivní hlavně svojí cenou. Ale GVH D913A2-S vypadá docela zajímavě i z pohledu parametrů. Tím co vám prvně padne do oka je kapacita bubnu, ta má nadstandardních 9 kg. Jeho objem je 115 litrů. Takže nemusíte mít strach při sušení velkých přikrývek nebo velkého množství prádla. Spotřeba elektřiny a energetická třída jsou ucházející – A++. U rozměrů je příjemná hlavně šířka. S 59,5 cm se vejdete i do úzkých dveří a sušičku tak dostanete všude. Hloubka je 61 cm a výška 85. Překvapivě nízká hmotnost čítá 45 kg. Třída účinnosti sušení je podle očekávání B a jediným jeho horším parametrem je hlučnost, která je vyšší i na poměry sušiček. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita9 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie259 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu260 min
Počet programů10
Hlučnost67 dB
Hloubka61 cm
Šířka59,5 cm
Výška85 cm
Hmotnost45 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaNe
RefreshAno
Zvukový signálNe
Osvětlení bubnuNe
zpět nahoru ↑

Programy

Nemá samostatný program pro bavlnu a syntetiku, ale v základu jsou programy brány pro bavlnu. S tím, že je možné využít tlačítka „Syntetika“. To je pod displejem ukazujícím zbývající čas sušení (třetí zleva).
NázevMaximální náplňČas
Extra suché9 kg3 hodiny +
Suché k uložení9 kgokolo 3 hodin
Suché k zavěšení9 kg2,5 hodiny
Suché k žehlení9 kg2 hodiny
Bez pomačkání9 kg12 minut
Vlna1 kg70 minut
Džíny4 kg2 – 3 hodiny
Mix4 kg2,5 hodiny
Košile3 kg80 minut
Rychlé2 kg40 minut
Vlastní čas8 kg30 – 180 (lze nastavit)
Refresh program (osvěžení) spustíte tak, že zvolíte program s nastavením vlastního času a jeho délku necháte na 20 minut. Sušička spustí tzv. studený program, který slouží k odstranění pachů. Když nastavíte delší délku programu, bude se jednat o běžné sušení. zpět nahoru ↑

Jak suší

Na svoji cenu suší poměrně dobře. Prádlo je suché, když ho vyndáte brzo po skončení sušení, tak většinu z něj ani nemusíte žehlit. Na výběr jsou spíše základní programy, navíc je tu jen program pro košile, džíny a vlnu. Jsou tu dva nedostatky. Jeden bude důležitý jen pro někoho a to je hlučnost. Všechny sušičky jsou poměrně hlučné, ale tahle je převyšuje. Ne nějak zásadně, ale poznat to je. V panelákových bytech s tenkými stěnami a citlivými sousedy může nadělat neplechu. Naopak ve sklepě rodinného domu to nehraje roli. Druhým nedostatkem je délka sušení. Opravdu si dává na čas a trvá jí to. Není to tedy až tak hrozné jako je uvedeno na energetickém štítku, ale plná sušička se opravdu může přiblížit čtyřem hodinám. Díky délce sušícího cyklu spotřebuje i více energie. Pokud máte větší rodinu a hodně prádla, tak se vám nevyplatí. A to i z hlediska času i peněz. zpět nahoru ↑

Zkušenosti

 • Pokud máte nerovnou podlahu, můžete sušičku vyrovnat za pomoci nožiček, které má v rozích.
 • Prachový filtr je asi o něco méně účinný, protože se filtr kondenzátoru musí čistit častěji než u jiných sušiček (možná šlo je o vadný kus).
 • Zásobní na vodu má kapacitu cca 6 litrů.
Zjistit cenu Zjistěte jaké parametry jsou důležité pro výběr sušičky v našem článku.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.2 Total Score
Candy GVH D913A2-S

Dobrá cena a ucházející parametry. Bohužel to kazí vyšší hlučnost i pomalá doba sušení, díky které se vám provoz prodraží. Pokud chcete sušičku do 10 000 Kč, radši se podívejte třeba na eko DPY 7405 XHW3.

Sušení
7
Spotřeba
6
Hlučnost
3
Výbava
3
Rychlost
4
PLUSY
 • Kapacita bubnu
 • Šířka pod 60 cm
MÍNUSY
 • Hlučná
 • Pomalá
 • A díky tomu drahý provoz
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo