Recenze Candy GVS4 H7A1TCEX-S

Dneska se podíváme na úzkou sušičku, která má hloubku pod 50 cm. Díky tomu může být hodně zajímavá pro domácnosti, kde není prostoru nazbyt, případně do atypických a malých koupelen. Její tělo je z bílé barvy, k tomu chromovaný rám průhledných dveří. Nevypadá vůbec zle. Kapacita je s ohledem na velikost adekvátní. To znamená, že se do nerezového bubnu o objemu 80 litrů vejde až 7 kg prádla (pouze pro program bavlna, u ostatních je doporučená náplň menší). Buben je nerezový a sušička má elektronický senzor vlhkosti, pomocí kterého dokáže poznat, zda je prádlo suché. Kondenzát se odvádí do nádobky s kapacitou 5 litrů. Z pohledu dalších parametrů je to spíše takový průměr. Třída účinnosti sušení B a energetická třída A+ s odhadovanou spotřebou cca 250 kWh ročně. Nejúspornější sušičky mají spotřebu o cca třetinu nižší a přitom mají větší kapacitu. Rychlost sušení také žádný zázrak. Ale co si budeme nalhávat, Candy se nesnaží být nejlepší sušičkou, co si můžeme koupit. Snaží se být slušnou sušičkou do menších prostor. Protože tam je konkurence výrazně menší a může uspět i s horšími parametry.

Parametry

Kapacita7 kg
Energetická třídaA+
Roční spotřeba energie246 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu220 min
Počet programů14
Hlučnost67 dB
Typ chladivaR290
Hloubka46,5 cm
Šířka59,6 cm
Výška85 cm
Hmotnost41 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuNe
zpět nahoru ↑

Programy

ProgramKapacitaPopis
Bavlna7 kgVhodné pro sušení bavlny a ručníků
BavlnaEco6 kgEkonomický normativní program (suché k zavěšení).Nejúčinnější program z hlediska spotřeby energie.
Mix4 kgPro společné sušení všech různých typů látek jako je bavlna, len, syntetické
Tmavé prádlo4 kgJemný a specifický cyklus pro sušení tmavé nebo barevné bavlny nebo syntetického prádla
Jemné4 kgPro sušení jemných a syntetických látek, které vyžadují specifické ošetření
Košile2,5 kgPro minimalizaci pomačkání košil díky speciálnímu pohybu bubnu. Prádlo doporučujeme vyndat ihned po skončení cyklu sušení
Velké prádlo6 kgSpecifický cyklus pro sušení velkých látek jako jsou záclony, přikrývky a ubrusy
Džíny4 kgUrčený pro rovnoměrné sušení látek jako je džínovina nebo denim. Před sušením prádlo obraťte na ruby
Péřové přikrývky4 kgCyklus pro rovnoměrné sušení přikrývek,  má obnovit jemnost peří
Sport4 kgUrčený pro technické prádlo pro sport a fitness
Vlna1 kgVlněné prádlo: program lze použít pro sušení až 1 kg prádla (přibližně 3 svetry)
Pro alergiky4 kgPomáhá odstranit alergeny a roztoče, zvířecí srst, pyly a zbytky pracích prostředků.
Horký vzduch2,5 kgToto je teplý ohřevný cyklus trvající pouhých 12 minut a pomáhá uvolnit záhyby a pomačkání
Refresh2,5 kgCyklus pro odstranění nepříjemného zápachu z prádla
zpět nahoru ↑

Funkce

Snadné žehlení

První tlačítko zprava na displeji, hned vedle tlačítka start/stop. Klasika jak ji známe odjinud, buben při sušení mění směr pohybu a tak se snaží co nejvíce omezit zmačkání oděvů.

Rychlý program

Snížíte dobu sušení výměnou za vyšší spotřebu energie.

Úroveň sušení

Můžete ji upravit do pěti minut po začátku sušícího programu. Po dosažení požadované suchosti dioda bliká.
 • Pro žehlení
 • Suché k zavěšení
 • Zcela suché
 • Extra suché

Odložený start

Start programu můžete odložit o jednu až dvacet čtyři hodin, po krocích po jedné hodině. Stiskem tlačítka START odložený start naopak o jednu hodinu zkrátíte. Nastavené odložení se zobrazuje na displeji.

Paměť

Máte možnost uložit si konkrétně nastavený cyklus (program + funkce) do paměti.

Dětský zámek

Aktivujete ho současným stiskem tlačítek pro odložený start a nastavení úrovně sušení. Pokud je aktivní tak na displeji svítí nápis „LOC“.

Smart Touch

Tento spotřebič je vybavený technologií Smart Touch, která umožňuje komunikaci přes aplikaci ze smartfounů s operačním systémem Android nebo iOS (Apple) a vybavenými funkcí NFC. Pro vyzkoušení si musíte do telefonu stáhnout aplikaci – Candy simply-Fi. Musíte si vytvořit účet pro vstup do aplikace a po jeho spuštění vybrat typ spotřebiče ke spojení. Pak stačí přiložit telefon k logu „Smart Touch“ na sušičce. Je vlevo hned vedle voliče programů. Po chvilce by se měl telefon se spotřebičem spárovat. Aplikace vás o tom bude informovat. Potom nastavíte podle pokynů aplikace sušičce heslo pro Wi-Fi a zázrak moderní techniky je na světě. Využití si dovedu představit třeba u pračky, kde prádlo po doprání můžu nechat na dálku přemáchnout, aby nezasmrádlo, ale u sušičky moc ne. A pokud jsem doma, tak mi přijde mnohem snadnější ji ovládat za pomoci jejích ovládacích prvků než telefonu. zpět nahoru ↑

Jak suší

Začnu tím negativním. Při sušení bylo zřetelně cítit, jak ze spojů jemně uniká horký vzduch. Zkoušel jsem hledat na internetu a tento problém zaznamenalo víc lidí. Tím neříkám, že se to bude dít u každého kusu. Výrobní proces ale nejspíše není tak precizní jako u známějších modelů a s takovou nepříjemností se můžete potkat. A co to znamená? Jednak kvůli tomu přístroj o něco hůře sušit a druhak budete mít v místnosti kde je umístěná jako v sauně. Pomohlo by, pokud v ní budete mít okno, nebo bydlíte ve studeném starším bytě a každé teplo rá6di uvítáte. Z toho tušíte, že sušení nebude žádná špička. Tady je důležité říct, že sušení je dostatečné za splnění následujících podmínek. Tou první je čas. Není to žádný rychlík a sušení jí docela trvá. Plný buben bavlny lehce atakoval hranici čtyř hodin. Tou druhou je dodržení maximální doporučené náplně a třeba u sušení ložního prádla sušit třeba jen dvě prostěradla. Když k nim bylo přidáno i ložní prádlo, vznikl z toho obrovský zamotaný chuchvalec, kdy kraje byly suché a uprostřed bylo namotané vlhké prádlo. A to přes šíleně velkou dobu sušení. Z toho plyne, že je vhodnější spíše pro menší domácnosti s jedním nebo dvěma lidmi. zpět nahoru ↑

Zkušenosti

 • Po skončení sušícího cyklu prádlem průběžně otáčí, aby nebylo pomačkané.
 • LED kontrolky na displeji upozorní na plnou nádržku nebo zanesený filtr.
Zjistit cenu Nic pro vás? Nevadí, mrkněte na hodnocení dalších sušiček.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.7 Total Score
Candy GVS4 H7A1TCEX-S

U potenciálních zájemců nebude výsledné skóre hrát až takovou roli. V případě, že máte prostor na jinou sušičku tak se podívejte jinde. V dané cenové relaci je spousta lepších možností. A když si trochu připlatíte máte doma kvalitou úplně jiný přístroj. Když máte omezené rozměry kam se standardní sušička nevejde a není vás doma moc, tak proč ne. Pár mušek má, ale takové že by vyloženě znemožnovali koupi nejsou.

Sušení
8
Spotřeba
5.5
Rychlost
4
Hlučnost
3
Výbava
6
PLUSY
 • rozměry
 • spousta programů
 • možnost ovládat přes mobil (pro hračičky)
MÍNUSY
 • kvalita zpracování
 • větší spotřeba
 • pomalejší sušení
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Prosím pěkně koupila jsem si sušičku prádla Candy a je docela hlučnější buben má to tak být děkuji za odpověď

  • Dobrý den,

   sušička patří mezi ty hlučnější. Pokud je hluk skutečně extrémní, pak se může jednat o mechanickou závadu. Jestli je jen „dost nepříjemný“, pak nejspíš půjde o přirozený projev přístroje.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo