Recenze Candy SLC D813B-S

Levná a bohužel také ne příliš úsporná sušička, bez tepelného čerpadla. Má běžné rozměry 61 x 59,5 x 85 cm (hloubka x šířka x výška), vejde se do ní slušných 8 kg prádla. Můžete ji napojit na odpad nebo využít kondenzační nádobky na vodu o kapacitě 5,5 litru. Vyplatí se ji pořizovat? A na kolik vyjde její provoz ve srovnání s úspornější konkurencí? Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaB
Roční spotřeba energie561 kWh
Třída účinnosti kondenzaceC
Trvání standardního programu150 min
Počet programů11
Hlučnost69 dB
Hloubka61 cm
Šířka59,5 cm
Výška85 cm
Hmotnost35 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálNe
Osvětlení bubnuNe

Programy

Nemá samostatný program pro bavlnu a syntetiku, ale v základu jsou programy brány pro bavlnu. S tím, že je možné využít tlačítka „Syntetika“. To je pod displejem ukazujícím zbývající čas sušení (třetí zleva).
NázevMaximální náplňČas (minut)
Extra suché8 kg204
Suché k uložení8 kg177
Suché k zavěšení8 kg150
Suché k žehlení8 kg123
Refresh8 kgneuvádí
Vlna1 kgneuvádí
Mix4 kg117
Košile3 kg78
Rychlé2 kg40
Vlastní čas8 kg30 – 180 (lze nastavit)

Náklady na provoz

O slabší třídě energetické účinnosti již víme, ale jak se to v realitě dotkne našich peněženek? Připravili jsme malé srovnání. Podle aktuálních údajů Českého Statistického Úřadu je průměrná cena elektrické energie 3,7 Kč za kWh. Pokud budete průměrní uživatelé sušičky, tak oproti výše uvedeným budete za rok platit více o cca 1 200 Kč (oproti AEG) a cca 1 400 kč (oproti Beko). Candy SLC D813B-S stojí o zhruba 8 000 Kč méně než uvedené modely. Návratnost je tedy necelých 5 let pro Beko a zhruba 6 let pro AEG. Má tedy vůbec smysl ji pořizovat? Teoreticky může být zajímavá pro spotřebitele, kteří sušičku chtějí využívat jen příležitostně, třeba jen v zimě kdy nechtějí prádlo sušit na zahradě/balkoně. V takovém případě se návratnost dražších variant zněkolika násobí. Pro rodiny, které chtějí sušičku využívat pravidelně, se rozhodně vyplatí investovat do dražší a úspornější alternativy.

Jak suší

S 69 dB patří mezi ty hlučnější. Třída účinnosti sušení je pouze C. To znamená, že nedokáže prádlo vysušit tak dobře jako sušičky s třídou sušení B nebo A, jednoduše bude trošku více vlhké. Má v sobě zabudované senzory, podle kterých přizpůsobuje délku sušení stavu prádla. Běžné prádlo jako jsou trička, halenky a košile zvládá dobře. Trampoty nastávají u silnějšího oblečení, jako jsou třeba džíny nebo mikiny. V oblasti okolo pasu u kalhot nebo mikin s kapucí, zůstávají silnější části docela vlhké. Jde to řešit tak, že je necháte doschnout přehozeny přes židli, ale od sušičky člověk čeká že prádlo vysuší.

Zkušenosti

 • Po dokončení programu zazní zvukové upozornění.
 • Součástí balení je hadice k připojení odpadu (není nutné ji využívat).
 • Skrze dvířka snadno vidíte jak moc je plná nádržka na vodu a kdy je potřeba ji vylít.
 • Má odložený start.
 • Filtry se snadno čistí a jsou lehce přístupné.
Zjistit cenu V následujícím článku najdete obecné rady a hodnocení sušiček.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

4.7 Total Score
Candy SLC D813B-S

Pro někoho kdo používá sušičku několikrát za týden, doporučujeme tento model nebrat. Spotřeba je příliš vysoká. Svoji cílovou skupinu najde mezi lidmi, kteří ji nechtějí používat příliš často a zároveň nechtějí investovat do úspornější varianty. Kvalita prostě odpovídá ceně. Je levnější, ale také ve všech ohledech zaostává za dražší konkurencí.

Sušení
6
Spotřeba
1
Rychlost
9
Hlučnost
1
Výbava
3
PLUSY
 • Velmi levná
MÍNUSY
 • Vysoká spotřeba energie
 • Slabší účinnost sušení
 • Nic moc výbava
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo