Recenze Candy SLH D1013A2-S

I Candy umí sušičky s energetickou třídou A++, třída účinnosti sušení je B a kapacita obřích 10 kg. Ta sebou přináší i dlouhou délku cyklů a trochu vyšší spotřebu energie. Více si o tom řekneme v popisu toho, jak se chová v reálném provozu. Zajímavé je, že přes svoji velkou kapacitu má běžné rozměry: 59,5 (šířka) x 61 (hloubka) x 85 (výška) cm. Při pohledu na údaj o objemu bubnu to najednou začíná dávat smysl. Jeho objem je 115, což je naprosto standardní a běžná hodnota i u sušiček, s deklarovanou kapacitou 7 nebo 8 kg. 10 kg je zde použito nejspíš jako marketingová vábnička a reálné využití moc není. Hmotnost přístroje je 50 kg. Nadprůměrně velká je i nádržka na odvod kondenzátu, má 5,5 litru. Můžete využít i napojení na odpad, hadička pro napojení je součástí balení. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita10 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie259 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu305 min
Počet programů10
Hlučnost67 dB
Hloubka61 cm
Šířka59,5 cm
Výška85 cm
Hmotnost50 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuNe

Programy

Nemá samostatný program pro bavlnu a syntetiku, ale v základu jsou programy brány pro bavlnu. S tím, že je možné využít tlačítka „Syntetika“. To je pod displejem ukazujícím zbývající čas sušení (třetí zleva).
NázevMaximální náplňČas
Extra suché10 kg3 hodiny +
Suché k uložení10 kgokolo 3 hodin
Suché k zavěšení10 kg2,5 hodiny
Suché k žehlení10 kg2 hodiny
Bez pomačkání10 kg12 minut
Vlna1 kg70 minut
Džíny4 kg2 – 3 hodiny
Mix4 kg2,5 hodiny
Košile3 kg80 minut
Rychlé2 kg40 minut
Vlastní čas8 kg30 – 180 (lze nastavit)
Refresh program (osvěžení) spustíte tak, že zvolíte program s nastavením vlastního času a jeho délku necháte na 20 minut. Sušička spustí tzv. studený program, který slouží k odstranění pachů. Když nastavíte delší délku programu, bude se jednat o běžné sušení.

Jak suší

Prádlo vysuší kvalitně, vlhké kousky vyndáte pouze v případě, že naplníte celou kapacitu bubnu a ony se do sebe zamotají. Díky tomu nedokáží senzory rozpoznat, že je ještě vlhké a ukončí program předčasně. Problémem je délka sušení. Při plně naplněném bubnu jsme u bavlny hodně nad čtyřmi hodinami a to je opravdu mnoho. Díky delší době běhu je vyšší i spotřeba energie. Navíc je docela hlučná. 67 dB patří rozhodně mezi ty hlučnější hodnoty mezi sušičkami. Její hlavní výhodou by měla být právě kapacita, ale když vezmete v potaz, jak dlouho jí sušení trvá když je celá naplněná, tak je výhodnější i rychlejší usušit to stejné množství prádla v jiné sušičce na dvakrát. Ovládání je sice strohé, ale obsahuje všechny potřebné funkce. Na pravé straně ovládacího panelu je volič programů ve formě kolečka, kterým otáčíte. Nalevo od něj je malý displej ukazující zbývající čas a signalizující problémy typu plný zásobník na vodu, nebo zanesené filtr. Pod displejem je pár tlačítek, např. pro odložený start, přepnutí na syntetiku nebo nastavení času sušení.

Zkušenosti

 • Na ovládacím panelu jsou jen ikonky programů, ne české texty.
 • Dovolí vám toho nacpat do bubnu opravdu hodně.
 • Případné nerovnosti na podlaze můžete vyrovnat za pomoci nastavitelných nožiček.
 • Má prachový filtr za dvířky bubnu a dvojitý filtr je před kondenzátorem.
Zjistit cenu Máme pro vás kompletního průvodce výběrem sušičky.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.2 Total Score
Candy SLH D1013A2-S

Vyloženě špatná není, zásadnější problém je jen její pomalost. Ale bohužel nepřináší žádné pozitiva. Kapacita bubnu je spíše reklamní poutač a platí, že stejné peníze se dá pořídit lepší výrobek. Zkuste třeba Beko DPY 7405 XHW3. Nebo si trochu připlatit a jste o kus dále, třeba u AEG AbsoluteCare T8DEG48SC.

Sušení
7
Spotřeba
6
Rychlost
3
Hlučnost
3
Výbava
6
PLUSY
 • Velká kapacita
 • Kvalita sušení
MÍNUSY
 • Je pomalá
 • Hlučná
 • Nemá české popisky na ovládacím panelu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo