Recenze Canon EOS 200D

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

V testu jsme si vzali na paškál taky základní zrcadlovku Canon EOS 200D. Ve srovnání s Nikonem D3400 je sice o fous těžší. Váží asi 453 g. Ale i když ji budete nosit celý den na krku, asi si rozdílu váhy ani nevšimnete. Rozdíl ve váze je způsobený kovovou schránkou foťáku.

Parametry

Max. rozlišení24,2 Mpix
Formát snímačeAPS-C
Rozlišení videa1920 x 1080
Min. čas expozice1/4000
Max. čas expozice30 sekund
Wi-Fiano
Paměťová kartaano
USBano
HDMIano
Bluetoothano
Výklopný displejano
Vestavěný bleskano
Samospoušťano
Počet snímků za vteřinu5
Minimální ISO100
Maximální ISO25600
Canon EOS 200D je dobře odolný proti poškrábání nebo nárazům. Teď máme na mysli tělo fotoaparátu. Kterýkoliv z nasazených výměnných objektivů bychom rozhodně nedoporučovali zkoušet upustit na zem. Tím spíš ani poškrábat. Snímač této digitální zrcadlovky má formát ASP-C, tedy plochu 3,73 cm2. A ano, dělá krásné snímky. Můžeme to po našem celodenním testování potvrdit. Navíc na fotkách není žádný rušivý šum, pokud tedy ručně nenastavíte větší citlivost na světlo. Když jsme vyrazili ven fotit krajinu, rozhodli jsme se nastavit formát ukládání snímku do nekomprimované varianty RAW. S takovou nekomprimovanou fotografií se pak na počítači dělají lépe kouzla (rozumějte, lépe se upravují). Potěšilo nás, že zrcadlovka zvládla až 5 snímků za sekundu, což se nám hodilo hlavně v lese, když jsme chtěli stihnout cvaknout sojku. Nakonec se nám to povedlo jen napůl, ale vinu rozhodně nedáváme fotoaparátu. Video sekvenci, kterou tento model zvládne v maximální délce 30 minut, jsme testovali na tekoucím potoku. Zajímal nás především rozdíl mezi Full HD videem s 50 snímky za sekundu a stejným videem s 25 snímky za sekundu. A musíme uznat, že ve videu s 50 snímky za sekundu voda tekla plynuleji. Potěšil nás také 3“ dotykový displej. Ten je totiž možné vyklopit, takže při náročnějších úhlech focení vidíte „za roh“. My jsme takhle fotili mech na skalní římse nad sebou a snímky vyšly i díky pohledu skrz displej parádně. Když už takhle vyrazíte fotit do přírody, není špatné si dělat poznámky, když najdete nějaké kouzelné místo k focení. Nebo si zaznamenat, jak jste nastavili foťák před cvaknutím spouště, abyste příště měli lepší odhad. V tomhle nám EOS 200D pomohl. Umí totiž ke snímkům přidat hlasovou poznámku. Takže jsme u některých snímků přesně věděli, jak jsme nastavili rychlost závěrky, clonu i ISO. Pro běžné focení na automat je to asi zbytečnost navíc, ale při broušení fotografových dovedností je to funkce k nezaplacení. Při focení ve skalní proláklině jsme ocenili přisvícení při ostření. Možná ho znáte. Je to takové to oranžové světlo, kterým si foťák při ostření přisvítí, aby lépe zachytil všechny linie v záběru. Na výsledném snímku samozřejmě toto světlo už není. Z našeho pohledu je Canon EOS 200D plnohodnotná základní zrcadlovka, která některými funkcemi převyšuje konkurenční modely, ale na druhou stranu je o něco dražší. Takže pokud nejste zarytí příznivci Canonu, určitě srovnatelný fotoaparát pořídíte i o pár tisíc levněji. Zjistit cenu Nelíbí se vám? Zkuste další přístroje z testu.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
Canon EOS 200D

Kvůli kovové schránce je o něco těžší. Ale zase je odolný proti poškrábání a nárazům. Díky větší ploše snímacího formátu dělá krásné fotky. Zvládá fotit 5 snímků za vteřinu.

Výbava
8
Kvalita fotek a videa
6
PLUSY
 • možnost přidání hlasové poznámky
 • výklopný dotykový displej
 • video snímá 50 snímků za vteřinu
MÍNUSY
 • vyšší pořizovací cena
 • vyšší hmotnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo