Recenze Canon EOS 6D

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Král střední třídy digitálních zrcadlovek, které jsme testovali, přichází. I takhle bychom mohli uvést tento pokročilý model. Jestli se předchozí dva fotoaparáty v něčem blížily základním zrcadlovkám, tento už udělal rozhodující krok o stupeň výš.

Parametry

Max. rozlišení20,2 Mpix
Formát snímačeFull Frame / FX
Rozlišení videa1920 x 1080
Min. čas expozice1/4000
Max. čas expozice30 sekund
Wi-Fiano
Paměťová kartaano
USBano
HDMIano
Bluetoothne
Výklopný displejne
Vestavěný bleskne
Samospoušťano
Počet snímků za vteřinu4,5
Minimální ISO100
Maximální ISO25600
Hlavní devízou přístroje je Full frame formát snímače. To v praxi znamená, že tenhle model má k dispozici víc než dvakrát větší plochu na expozici fotografie. Výsledkem je samozřejmě menší šum, který by kazil kvalitu snímku. Jsme velmi rádi, že se nám dostal do ruky fotoaparát, který cenově patří do střední třídy, ale velikostí snímače by se směle mohl postavit do řady profesionálních přístrojů. EOS 6D totiž zvládne na snímcích vykreslit odstíny, o kterých si mohou zrcadlovky základní třídy nechat zdát. Je pravda, že cena je na Full frame snímač proklatě nízko, takže jsme se dívali, kde museli konstruktéři z Canonu ubrat, aby se vešli do cenového rozmezí. A přišli jsme na dvě úlevy, které však v žádném případě neovlivní parádní zážitky z focení. Jednak je to o fous nižší rozlišení fotek. Canon EOS 6D totiž fotí v maximálním rozlišení 20,2 Mpix. To ale není žádný problém, protože větší snímač hravě dožene případný deficit v rozlišení. Naopak přidá jemnější přechody barev a lepší vykreslení detailů. Druhou úlevou, která by pro někoho mohla být zásadnější, je omezení počtu snímků za sekundu při natáčení videa. EOS 6D sice samozřejmě zvládá Full HD video, ale „jen“ s 30 snímky za sekundu. Podle nás to ale není zásadní problém, pokud si digitální zrcadlovku pořizujete na focení. Když to promyslíme dál, je to vlastně teoreticky spíš výhoda. Aspoň z dlouhodobějšího pohledu. Protože s každým zmáčknutím spouště se snímač světla ve fotoaparátu vystavuje paprskům slunce, a tím se pomalu ale jistě opotřebovává. Samozřejmě lze snímač nechat vyčistit a výrobci digitálních zrcadlovek dokonce nabízejí hned několik čištění v ceně. Ale sečteno a podtrženo, pokud budete s digitální zrcadlovkou natáčet o sto šest, chudák snímač po několika letech poputuje do křemíkového nebe. Lépe řečeno, kvalita vašich fotografií už nebude tak bezchybná, jako tomu bylo na začátku. Nás si zkrátka Canon EOS 6D získal na 100 % a je podle našeho mínění zajímavou volbou pro všechny, kdo to s focením myslí opravdu vážně, ale nechtějí do fotoaparátu vrážet statisíce. S jistotou toho, že má tento fotoaparát Full frame snímač, můžete s klidem dokupovat i dražší objektivy a vykouzlit profi snímky. Zjistit cenu Nejste si jistí? Zkuste našeho rádce jak vybrat.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.2 Total Score
Canon EOS 6D

Fotoaparát má Full frame formát snímače, takže je fotka mnohem méně zašuměná, než u jiných formátů. Velmi přitažlivá je také cena, ale na úkor horšího rozlišení fotografií 20,2 Mpix a nižšího počtu zaznamenání snímků za vteřinu při natáčení. Ovšem toto není žádná hrůza. I tak je výsledek na jedničku.

Výbava
6
Kvalita fotek a videa
8
PLUSY
 • Full frame formát snímače
 • příjemná pořizovací cena v této kategorii
MÍNUSY
 • nižší rozlišení fotek
 • 30 snímků za vteřinu u videa
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo