Recenze Canon EOS 77D

První vlaštovkou z kategorie střední třídy je Canon EOS 77D. Abychom vás hned na začátek nenamlsali největší peckou, vybrali jsme model, který můžeme zařadit někam na pomezí mezi základní a střední třídu.

Parametry

Max. rozlišení24,2 Mpix
Formát snímačeAPS-C
Rozlišení videa1920 x 1080
Min. čas expozice1/4000
Max. čas expozice30 sekund
Wi-Fiano
Paměťová kartaano
USBano
HDMIano
Bluetoothano
Výklopný displejano
Vestavěný bleskano
Samospoušťano
Počet snímků za vteřinu6
Minimální ISO100
Maximální ISO25600
Tento Canon zvládne snímky v rozlišení 24,2 Mpix. Takže bez problémů můžete tisknout vyvedený snímek drahé polovičky na A3 a pověsit v ložnici nad postel. My jsme fotili naši mourovatou kočku Janis. A i když jsme si nechali fotku vytisknout jen na A4, v obýváku na zdi má své pevné místo. Když už jsme u focení zvířat, tahle digitální zrcadlovka zvládá pořídit až 6 snímků za sekundu, takže klidně můžete fotit psa při aportu a získáte bohatou škálu šílených momentek. Těmi se pak můžete ve vhodnou chvíli pochlubit před kamarády. EOS 77D si dobře rozumí i s natáčením videa. Nahrává ho ve Full HD rozlišení. Díky tomu budou vaše záběry dostatečně ostré, abyste si mohli vychutnat jemné detaily krajiny i přiblížených detailů hlavního objektu v záběru. Otočný a výklopný displej s úhlopříčkou 3 palce je u lepších zrcadlovek standard. A přestože EOS 77D patří někam na pomezí základní a střední třídy, displej má na vysoké úrovni a přišel nám při testování dobře čitelný i během slunečného odpoledne. Výhodou a možná pro někoho nevýhodou zároveň je kovové tělo fotoaparátu. Na jednu stranu kolem něj nemusíte chodit tak opatrně po špičkách, jako by tělo bylo z plastu, ale na druhou stranu váží přes půl kila. A to už je poznat. Ve srovnání s obyčejným kapesním kompaktem se na výletech Canon EOS 77D docela pronese. Z bezdrátových funkcí nechybí Wi-Fi ani Bluetooth. Díky tomu se nám podařilo vyvedené snímky ihned nasdílet kamarádům, kteří nám na sociálních sítích hned přidali nějaký ten lajk a pohladili tak naše fotografické ego. Navíc oceňujeme i možnost fotoaparát ovládat telefonem na dálku. Za to může právě Bluetooth, přes který se zrcadlovka během chvilky skamarádí s vaším smartphonem. Canon EOS 77D je zkrátka spolehlivá digitální zrcadlovka, která už nabízí slušné funkce a podle nás by po ní mohl sáhnout každý, kdo to s fotografováním myslí vážně, ale zároveň nechce pořizováním fotoaparátu zbytečně zatěžovat rozpočet. Zjistit cenu Přejít na ostatní zrcadlovky.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
Canon EOS 77D

Díky rozlišení snímků 24,2 Mpix můžete tisknout i formát A3 ve vysoké kvalitě. Foťák můžete propojit i se svým smartphone. Video natáčí ve Full HD. Kvůli kovovému tělu je sice odolnější, ale zase se pronese.

Výbava
8
Kvalita fotek a videa
6
PLUSY
 • připojení přes Bluetooth a Wi-Fi
 • 6 snímků za vteřinu
 • kovové tělo
MÍNUSY
 • váží přes půl kilogramu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo