Recenze Canon EOS 80D

Hrdým zástupcem střední třídy digitálních zrcadlovek je tenhle model po právu. Za celý den, kdy jsme měli možnost fotoaparát testovat, nás ani při jedné sekvenci focení nezklamal. A že jsme se z něj snažili vymáčknout to nejlepší, na to se můžete spolehnout.

Parametry

Max. rozlišení24,2 Mpix
Formát snímačeAPS-C
Rozlišení videa1920 x 1080
Min. čas expozice1/8000
Max. čas expozice30 sekund
Wi-Fiano
Paměťová kartaano
USBano
HDMIano
Bluetoothne
Výklopný displejano
Vestavěný bleskano
Samospoušťano
Počet snímků za vteřinu7
Minimální ISO100
Maximální ISO16000
Rozlišení snímků se zastavuje na známé hranici 24,2 Mpix, což je za nás vysoký standard kvalitních zrcadlovek. Za takové rozlišení fotek se rozhodně nemusí stydět ani profesionální zrcadlovky. Navíc nás dostalo prokreslení barev. Ty působily velmi živě a věrohodně. Skutečným svatým grálem tohohle modelu je ale sedminásobný optický zoom. To znamená, že tahle zrcadlovka střední třídy dokáže s přiloženým objektivem 18–135 mm 7x přiblížit focený objekt, aniž by se jakkoli zhoršila kvalita snímku. A to už rozhodně není málo. Při focení jsme nejednou vyzkoušeli extrémní hodnoty přiblížení a oddálení foceného objektu, abychom mohli oba snímky porovnat. A výsledek byl uhrančivý. Zatímco naplno přiblížené zábradlí s pavučinou působilo jako výstřižek z detektivní knihy, oddálené zábradlí mostu s šedým flekem (rozumějte pavučinou z dálky) nás nechal klidné svou všedností. V tu chvíli nám bylo jasno, že s tímhle fotoaparátem a objektivem se člověk jen tak nudit nebude. A taky že ne. Vydrželi jsme jako malé děti fotit bez přestání dobré dvě hodiny. Výsledky byly ve směs pořád velmi podobné. EOS 80D zkrátka umí a ve srovnání se 77D je určitě ve střední třídě digitálních zrcadlovek daleko pevněji ukotvená. Může za to i vynikající kvalita vida. Při natáčení jedoucích aut se obraz jen výjimečně rozmazal. Holt 60 snímků za vteřinu ve Full HD rozlišení má svou kvalitu. Dalším příjemným překvapením pro nás byla možnost ještě zkrátit čas závěrky. To znamená dobu, po kterou se vykresluje fotografie na snímač. Většina zrcadlovek základní a střední třídy totiž zvládá minimální čas 1/4000 sekundy, ale EOS 80D zmákne i 1/8000. Tím pádem byste při troše štěstí mohli být schopni ulovit neuvěřitelný snímek letícího čmeláka, který by ale na fotce měl křídla ostrá jako břitvu. Nebo byste třeba mohli vyfotit výstřel z kuše a mít zároveň ostrou i letící šipku, i střelce. Abychom jen nechválili, Canon EOS D80 je už pravda těžší kalibr a i když zvládá Wi-Fi, GPS a přímou podporu tisku, váží bez mála tři čtvrtě kila. Proto už to asi nebude foťák, který byste vzali jen tak s sebou na výlet, kdyby náhodou něco stálo za vyfocení. Z našeho pohledu je to už plnohodnotná digitální zrcadlovka střední třídy, která svému majiteli nabízí kvalitní funkce za rozumnou cenu. Ale je pravda, že to není první foťák, který bychom doporučili začínajícím fotografům. Zejména kvůli ceně blížící se 30 tisícům korun. Zjistit cenu Průvodce výběrem správné zrcadlovky.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
Canon EOS 80D

Fotoaparátem pořídíte díky 24,2 Mpix velmi kvalitní fotografie a díky natáčení ve Full HD, které zvládá 60 snímků za vteřinu, se obraz nerozmazává. Velkým plusem je sedminásobný optický zoom. Nevýhodou je vyšší hmotnost, kvůli které se foťák pronese.

Výbava
7
Kvalita fotek a videa
8
PLUSY
 • sedminásobný optický zoom
 • 60 snímků za vteřinu při natáčení videa
 • minimální čas 1/8000
MÍNUSY
 • velká hmotnost
 • vyšší pořizovací cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo