Recenze Canpol Babies elektrická odsávačka EasyStart

Hledáte dvoufázovou elektrickou odsávačku, za kterou neutratíte majlant? Taková je Easy Start od Canpol Babies. Za nízkou cenu však nedostanete tak vysokou kvalitu, jakou by vám nabídly jiné značkové chůvičky, které však seženete za dvojnásobnou cenu. EasyStart chybí automatické střídání fází a dostupnost různých velikostí prsních nástavců a náhradních dílů. Maminky si konkrétně na tento výrobek nestěžují, ale obecně se značka příliš velkému úspěchu netěší. Přečtěte si, jaký závěr jsme nad tímto produktem udělali my!

Parametry

Počet fází2
Přepínání mezi fázemimanuální
Pro kolik ňader1
Regulace intenzity odsáváníano
Objem lahvičky120 ml
Způsob přenášenížádný
Provozsíťový/bateriový

Charakteristika a ovládání

Obsah balení a popis výrobku

Elektrická odsávačka se skládá z těchto dílů:
 • membrány,
 • krytu na membránu,
 • silikonové masážní vložky,
 • krytu trychtýře,
 • odsávačky s trychtýřem,
 • hlavice zpětného ventilu,
 • 2 kusů těsnění

Balení obsahuje

 • adaptér na lahev,
 • samotnou lahev,
 • hadičku,
 • motor – elektronická řídící jednotka,
 • spojka,
 • síťový kabel,
 • víčko, šroubovací víčko,
 • dudlík,
 • těsnící disk,
 • zásobník na mléko s víčkem,
 • adaptér na zásobník,
 • obal na odsávačku.
Výrobce bohužel nikde neuvádí velikost ani dostupnost prsních nástavců. K odsávačce je možné si přikoupit chrániče na popraskané bradavky, silikonovou anatomickou savičku, zásobníky na mléko s víčkem nebo sáčky na uschování odsátého mléka.

Motor – elektronická řídící jednotka

Odsávačka funguje buď na 2 AAA tužkové baterie, nebo na síťový adaptér. Na motorku najdete tlačítko MODE, kterým si můžete navolit jeden ze 3 režimů sání v rozsahu express, natural, strong.
 • Express – jedná se o rychlý režim, který simuluje rychlé a plytké sací pohyby pusinky miminka. Tyto pohyby mají za úkol povzbudit produkci a vytékání mléka. Během této fáze dochází k vytékání mléka z prsu.
 • Natural je přirozený režim, který má za úkol simulovat pomalejší a hlubší sání.
 • Strong neboli silný režim se stará o pomalejší a velmi hluboké sání, ke kterému dochází, když dítě efektivně saje. Dítě se nemusí tolik namáhat, protože mléko již teče. Je hustší a sytější, takže tempo sání se zpomaluje.
Otočný oranžový volič slouží k regulaci síly odsávání:
 1. síla odsávání je malá,
 2. síla odsávání je střední,
 3. síla odsávání je velká.

Jak na odsávání

Před odsáváním je nutné, aby měla maminka umyté ruce a odsávačka byla vyvařená. Motorek spustíte tlačítkem ON/OFF, které slouží pro jeho zapnutí i vypnutí. Prsní nástavec s masážní vložkou umístěte na prs tak, aby kolem neunikal vzduch, protože je nutné, aby došlo k vytvoření podtlaku. Podtlak je zárukou správného odsávání. Pokud by vzduch unikal, nebylo by odsávání tak efektivní. Láhev, do které mléko teče, vždy držte ve svislé poloze. Režim i rychlost sání si každá maminka volí sama tak, aby se během tohoto úkonu cítila co nejpříjemněji. Sání může být buď rychlejší nebo pomalejší a intenzivní nebo méně intenzivní. Mléko můžete odsávat buď do lahve s širokým, nebo úzkým hrdlem, ale také přímo do zásobníku mléka. K dispozici jsou totiž adaptéry vhodné právě k těmto nádobám. Adaptéry najdete v balení společně s odsávačkou EasyStart.

Údržba

Před prvním a po každém použití nezapomeňte odsávačku dobře umýt a sterilizovat. Jednotlivé díly rozložte a umyjte v horké vodě za pomoci šetrného čisticího prostředku. Poté je dobře opláchněte čistou vodou. Jednotlivé části je možné mýt pod tekoucí vodou, o používání myčky se výrobce nezmiňuje. Části sterilizuje ve vařící vodě po dobu 5 minut. Silikonovou hadičku se spojkou není potřeba umývat, protože se nedostává do kontaktu s mlékem. Motorek (řídící jednotku) stačí jen otřít vlhkou utěrkou.

Jak odsává

Elektrická odsávačka mléka Easy Start Canopol Babies se sice nemůže rovnat s jinými odsávačkami v kategorii elektrické, ale svůj účel splní. Maminky si chválí cenovou dostupnost i poměrně jednoduché ovládání. Velmi oceňujeme bohaté příslušenství, které zahrnuje i nádobky na uchovávání mléka, sáčky nebo adaptéry pro odsávání do nádobek s různě širokým hrdlem. Ovládání je snadné. Každé mamince vyhovuje něco jiného, ale nám se z praktického hlediska zdá být lepší, pokud si odsávačka dokáže sama navolit fáze odsávání. To znamená, že fáze stimulační je naprogramovaná na trvání po určitou dobu a poté přichází samotná fáze odsávání. Některým maminkám však může vyhovovat, že si mohou délku režimů upravit podle vlastního pocitu. Stejně tak si mohou zvolit i rychlost sání. Vždy však platí, že mamince musí být odsávání příjemné a neměla by u něj pociťovat bolest nebo jiné nežádoucí projevy. Co je rozhodně zklamáním, je nedostupnost prsních nástavců. S odsávačkou je dodáván jen jeden a jiné velikosti bohužel nejsou k mání. Pokud se tedy netrefíte do svojí velikosti, pravděpodobně tím budou prsa spíše trpět a odsávání nemusí být tolik účinné. Stejně bezúspěšně jsme pátrali po náhradních dílech, které jsme také k tomu modelu nenašli. Díky tomu, že je provoz odsávačky EasyStart možný i na dvě tužkové baterie, je možné s ní i pohodlně cestovat. Při používání doma maminky oceňují poměrně dlouhý síťový kabel, takže nejsou tolik limitovány dostupností elektrické zásuvky. Rozebrání i čištění je snadné, nečekají vás tedy žádné záludnosti. Výrobce neuvádí, zda je vhodné odsávačku mýt v myčce, proto bychom to raději nedělali. Samotné uživatelky označují EasyStart od Canpol Babies za dobrý výrobek v poměru cena a výkon. Obecně však na tuto značku nemají příliš dobrý názor, protože se jejich výrobky ukazují jako málo kvalitní s krátkou dobou životnosti.

Zkušenosti

 • Elektrická odsávačka funguje na dvě AAA tužkové baterie.
 • Výrobce nenabízí více velikostí prsních nástavců.
 • Intenzitu i režim sání si maminka volí sama.
 • Motorek nemá sponu ani jiné vybavení pro přenášení.
Zjistit cenu V přehledu máme i další elektrické odsávačky mateřského mléka.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
Canpol Babies Elektrická odsávačka EasyStart

Odsávačka splní svůj úkol, pro který si ji maminky kupují. Pro nákup se většinou rozhodují kvůli příjemné pořizovací ceně, což je jedna z předností této odsávačky. Další předností je, že může fungovat i na tužkové baterie a snadno se čistí. Nevýhodou je, že výrobce nenabízí různé velikosti prsního nástavce ani náhradní díly.

PLUSY
 • pořizovací cena
 • snadná údržba
 • síťový adaptér i baterie
MÍNUSY
 • chybí poutko na přenášení
 • fáze se nestřídají automaticky
 • značka nemá příliš dobrou pověst
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo