Recenze CleanMate QQ-6

Majitelé domácích mazlíčků mohou jásat. Tento vysavač je totiž předurčen ke zlikvidování zvířecí srsti, která se válí po zemi. Robotovi CleanMate QQ-6 chybí rotační kartáč, takže se nehodí pro údržbu koberců, ale spíše pro rovné a tvrdé podlahy. Jedná se o levnější výrobek, takže od něj nelze očekávat žádné zázraky. Je hlučný a není k němu možné dokoupit virtuální stěnu. Přečtěte si, jaký názor jsme si na něj udělali my! Tento produkt už se doprodává / doprodal, podívejte se na aktuálně prodávané robotické vysavače.

Parametry

Doba nabíjení150 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost64 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie2500 mAh
Výdrž na jedno nabití80 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidne
Typ navigaceinfračervený paprsek, ultrasonic
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,5 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníne
Wi-Fine
Počet hlavních kartáčů0
Počet bočních kartáčů2
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů5
Maximální výška překážek1,3 cm
Výška8 cm
Průměr33 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybnesystematický
Výdrž52
Provoz65
zpět nahoru ↑

Ovládání

Než vysavač spustíte, je dobré pokoj na vysávání robotickým přístrojem připravit. Zvedněte ze země kusy oblečení, křehké předměty a také kabely. Aby mohl vysavač dobře vysát mezi stěnou a nábytkem, mělo by mezi nimi být 38 cm volného prostoru. Základnu umístěte ke stěně a vytáhněte z ní ochrannou fólii. Stát by měla na tvrdé podlaze, protože na koberci by mohlo docházet k nesprávnému spojení vysavače a dokovací stanice. Kolem základny by mělo být nejméně 60 cm volného prostoru z každé strany (zprava, zleva i zepředu). Dokovací stanice má na zadní straně kolíky, na které je možné zbývající část kabelu navinout, aby se nepovaloval jen tak bezprizorně u stanice. Robot by se do něj mohl zamotat. Robota můžete nabíjet i bez základny, a to manuálně za pomoci adaptéru, který jen stačí zasunout do zdířky ve vysavači (malý kulatý otvor zboku) a zapojit do elektřiny. Vysavač se zapíná tlačítkem On/Off, které najdete ze spodní strany. Pro začátek vysávání slouží tlačítko Power, které najdete na těle vysavače.

Tlačítka a kontrolky na těle vysavače

 • Power – slouží pro zahájení, přerušení a ukončení úklidu
 • VAC – jedná se o tlačítko, kterým můžete zapnout nebo vypnout sací motor. Pokud je motor zapnutý, svítí kontrolka modře.
 • UV – tímto tlačítkem ovládáte UV lampu. Můžete ji buď vypnout, nebo zapnout. Pokud je lampa v provozu, svítí tlačítko modře.
 • Displej – na jednořádkovém displeji uvidíte informace, které se týkají času, režimu úklidu nebo chybového hlášení. Čas/Time – můžete si nastavit délku úklidu a to od 10 minut do 80 minut. Režim úklidu – na dálkovém ovladači si můžete vybrat ze 6 režimů úklidu. Error – zobrazí se vám hláška E1-E9 – každé číslo má svůj význam, který je blíže popsaný v návodu. H – pokud na dálkovém ovladači stisknete tlačítko Home, objeví se na displeji písmeno H.
 • Collided – pomocí tlačítka si můžete vybrat, zda chcete nebo nechcete, aby se vysavač při vysávání dotýkal nábytku. Při volbě Non-Collided vysavač nenaráží do nábytku, nevysává v jeho blízkosti. Jezdí několik centimetrů od něj. Pokud je volba Non-Collided aktivní tlačítko svítí modře. V režimu Collided mu v orientaci pomáhá nárazník se zpomaleným dotykem. Funkci můžete zapnout/vypnout přímo na vysavači nebo na dálkovém ovladači.
Tlačítko Power je zároveň indikátorem baterie a stavu vysavače
Stav vysavače a baterieBarvaCo to znamená
Vysavač je zapnutýmodrástále svítící modrá znamená, že vysavač je zapnutý
Baterie je vybitáčervenáčerveně blikající dioda znamená, že je baterie vybitá
Vysavač se nabíjímodráv režimu nabíjení dioda bliká modře
Baterie je vybitámodrápři plně nabité baterii dioda svítí modře

Tlačítka a symboly na nabíjecí základně

 • tlačítko Time – slouží k nastavení aktuálního data a času,
 • tlačítko pro Plánovaný úklid – symbol hodin a tří vlnovek slouží k naplánování úklidu, a to až na 7 dní v týdnu,
 • tlačítko Start – slouží pro zahájení nebo ukončení úklidu,
 • tlačítko Week – tlačítkem nastavujete dny v týdnu,
 • tlačítko Hour – slouží pro nastavení hodin,
 • tlačítko Min – nastavujete jím minuty
 • ikona Auto cleaning – nachází se na displeji a rozsvítí se v momentě, kdy vysavači dáte pokyn k úklidu tlačítkem Start,
 • ikona Full – jedná se o indikátor baterie, který zobrazuje stav baterie během nabíjení, 3 čárky znamenají, že je baterie nabitá.

Tlačítka na dálkovém ovládání

 • Power – slouží pro zapnutí vysavače nebo „probuzení“ z režimu Stand-by.
 • Start/Stop – vysavač dostane pokyn k vysávání nebo zastavení úklidu.
 • Šipky dopředu, dozadu, doleva, doprava – slouží k nasměrování vysavače, během jízdy vysavač nevysává.
 • Collided – tímto tlačítkem můžete aktivovat nebo deaktivovat program pro vyhýbání se nábytku nebo dotyk tlumený nárazníkem.
 • Home – vysavač dostane pokyn, aby se vrátil na základnu.
 • Mode – tlačítko slouží pro výběr uklízecích režimů.

Jak nastavit uklízecí režimy pomocí dálkového ovladače

Než začnete vybírat uklízecí režimy, musíte vysavač zapnout tlačítkem Power a tlačítkem Start/Stop vysavači udělit povel, aby začal uklízet. Při zapnutí je vždy aktivní automatický režim úklidu, který se skládá ze všech uklízecích režimů. Po několika vteřinách stiskněte tlačítko Mode. Každým stisknutím navolíte jiný uklízecí režim. Možnosti uklízecích režimů
Počet stisknutíNázev režimu
1Special Bounce
2Spot Spiral
3Along Wall
4S Shape
5Polygonal Spiral

Jak nastavit aktuální čas

 1. Na základně stiskněte tlačítko Time.
 2. Objeví se informace Time setting.
 3. Tlačítkem Week nastavíte aktuální den.
 4. Tlačítkem Hour nastavíte aktuální hodinu.
 5. Tlačítkem Min nastavíte aktuální minuty.
Jakmile nastavíte všechny veličiny, uložte nastavení stisknutím tlačítka Time.

Jak nastavit plánovaný úklid

 1. Na základně stiskněte tlačítko Plánovaný úklid.
 2. Na displeji základny se objeví hláška Scheduler.
 3. Opakovaným stisknutím tlačítka Week nastavíte požadované dny. Vybraný den bude blikat. Pokud nechcete uklízení na vybraný den nastavovat, počkejte 8 vteřin, dokud den nepřestane blikat a nezačne blikat den následující. Na displeji uvidíte, které dny svítí a jsou připraveny na naprogramování uklízecího času, a které dny jsou zhasnuté. Během těchto dní nebude úklid probíhat.
 4. Tlačítky Hour a Min nastavíte hodiny a minuty pro jednotlivé dny, ve kterých bude robot pracovat.
 5. Pro uložení nastavení stiskněte tlačítko Plánované uklízení.
Nezapomeňte, že: Nastavení musíte provést do 60 vteřin, jinak z nastavení Plánovaného uklízení vyskočíte pryč! zpět nahoru ↑

Funkce

Special Bounce

Vysavač jezdí na základě detekce překážek.

Spot Spiral

Slouží pro úklid znečištěného místa, vysavač se pohybuje ve spirále od středu k okraji a zase zpět.

Along Wall

Vysavač uklízí podél stěn pokoje.

S Shape

Vysavač provádí úklid v pohybu S – jako vlnící se had.

Polygonal Spiral

Úklid je proveden v mnohaúhelníkovém tvaru. zpět nahoru ↑

Údržba

Po každém vysátí proveďte následující údržbu:
 • nádobu na prach vyprázdněte a očistěte i prachový filtr,
 • očistěte sací a větrací otvory,
 • boční kartáčky zbavte namotaných vlasů a prachu,
 • očistěte senzory proti pádu ze schodů, které najdete ve spodní části vysavače.
Nádobku na prach vyndáte z vysavače tak, že stisknete potřebné tlačítko. Celou nádobku otevřete tak, že z bokou stisknete tlačítko a odklopíte část s filtrem. Vyndáte druhý filtr a nádobku vysypete. Filtry otřete kartáčkem, který najdete v blízkosti nádobky na prach. Od nádobky na prach oddělte sací část a nádobku i s filtrem můžeme omýt pod tekoucí vodou. HEPA filtr však pod vodou nikdy neumývejte. Filtry je potřeba vyměnit jednou za 3 měsíce. zpět nahoru ↑

Jak vysává

Vysavač patří do střední cenové kategorie, ale moc zázraků od něj nečekejte. Nejdůležitější věc, kterou byste o něm měli vědět, je ta, že nemá žádný kartáč ve spodní straně. Tady najdete jen sací otvor bez rotačních kartáčů. Kvůli tomu je vysavač účinnější spíše na hladkých podlahách. Robotický vysavač je navržený tak, aby byl schopen udržovat všechny povrchy, kvůli absenci kartáče však na kobercích nedosahuje tak dobrých výsledků, jako konkurenční modely. Je vhodný pro úklid zvířecí srsti. Absence kartáče v sobě nese maximálně tu výhodu, že údržba robotického přístroje není tak náročná. My bychom však na druhou stranu raději uvítali lepší výsledky, i za cenu toho, že u čištění strávíme o 5 – 10 minut více času. Ještěže má vysavač alespoň 2 boční kartáčky, ale ty moc slávy nenadělají. Na vysavači si můžete nastavit režim Collided a Non-Collided. Znamená to, že si nastavíte to, jestli chcete, aby vysavač nábytek objížděl s několikacentimetrovou mezerou (Non-Collided), nebo bude jezdit až těsně u něj a jemně do něj narážet. Tato funkce je vhodná v momentě, kdy u země máte prosklené skříňky, nebo jiné překážky, které se nesmí převrhnout. Oceníte ji také, pokud doma máte bílý nábytek, nedojde tak k jeho podření. Co se týče nádoby na prach, ta je průměrná. Jako u většiny modelů je její objem jen 0,5 l, takže je potřeba ji pravidelně vyprazdňovat. Vysavač nemá indikátor stavu zásobníku na prach, takže při přeplnění vás na to vysavač nepozorní, tento fakt si tedy budete muset ohlídat sami. Jako praktické se nám jeví, že má vysavač před HEPA filtrem ještě jeden filtr, který zachytává nečistoty, a tím prodlužuje životnost HEPA filtru. Součástí nádobky na odpad je i kartáček, kterým můžete filtry očistit. Baterie se nabíjí 150 minut, ale vydrží vysávat jen 80, což je docela málo. Vysavač se po pokoji pohybuje nesystematicky, pokud ho necháte vysávat na režim Auto. Ten se skládá ze všech režimů, které vysavač nabízí. Průměrná úspěšnost vysátí pokojů i této značky vysavače je pouze 70 %, což není mnoho a pravděpodobně budete muset vzít vysavač a po robotovi ještě nějaké části dodělat ručně. Kvůli bočnímu vyfukování si robot někdy nepořádek odfoukne pryč a už ho nevysaje. Z hlediska úrovně hluku patří výrobek k hlučnějším modelům. Nastavování vysavače nám přijde zbytečně komplikované zejména při plánování úklidu. Překvapilo nás, že vysavač na těle nemá tlačítko Home, takže do dokovací stanice ho můžete poslat jen přes ovladač. Díky nízké výšce projede i pod nábytkem, který je od podlahy ve výšce 6,8 cm. Ovšem překoná jen prahy o velikosti 1,3 cm, což je docela málo. Výrobce k tomuto modelu nenabízí žádné virtuální stěny, takže pokud budete chtít, aby vysavač vysával jen vybranou místnost, budete mu muset do další místnosti zavřít dveře. Během vysávání si můžete vypnout sací motor, ale to se nám zdá zbytečné. Vysavač by jen jezdil po bytě, aniž by vysával a na podlahu jen svítil UV lampou, která je u většiny modelů vysavačů tak malá, že v podstatě nemá žádný účinek. Podle nás je lampa na vysavači jen pro efekt. Do dobíjecí stanice se vysavač zvládne vrátit jen v rámci vysávaného pokoje. Chybí mu držadlo pro přenášení. zpět nahoru ↑

Zkušenosti

 • Na jeden vysávací cyklus vysavač vysaje plochu o rozloze 50-55 m2.
 • Může vysávat pod nábytkem, který je od podlahy ve výšce 6,8 cm.
 • Není možné nastavení úklidu od-do.
Zjistit cenu V testu najdete i top robotické vysavače.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
CleanMate QQ-6

Vysavač si velmi dobře poradí se zvířecími chlupy a kvůli absenci rotačního kartáče se do něj nenamotávají vlasy. Kvůli absenci kartáče však není vhodný pro vysávání kobercovaných ploch, chybí mu madlo na přenášení, je hlučný a není možné k němu dokoupit virtuální stěnu.

Výdrž
5.2
Provoz
6.5
PLUSY
 • vhodný na chlupy od domácích mazlíčků
 • dva filtry
MÍNUSY
 • špatný poměr doba nabíjení a výdrž na jedno nabití
 • laciný vzhled
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo