Recenze CleanMate QQ 6S

CleanMate QQ 6S bychom doporučili všem, kdo se rozhodují o koupi prvního robotického vysavače a bojí se investovat větší finanční částku. Tento robot je z hlediska úklidu a funkcí srovnatelný s dražšími modely, i když nedostatky se samozřejmě najdou. Je hlučnější a na kobercích nedosahuje příliš dobrých uklízecích výsledků. Dobře se však popere se zvířecími chlupy a kvalitně se postará o údržbu hladkých podlah. Součástí balení je i sonická zeď. Přečtěte si, jak dopadlo naše testování! Tento produkt už se doprodává / doprodal, podívejte se na aktuálně prodávané robotické vysavače.

Parametry

Doba nabíjení150 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost65 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie2500 mAh
Výdrž na jedno nabití80 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidne
Typ navigaceinfračervené, ultrasonic senzory
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkuano
Objem zásobníku0,5 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníano
Wi-Fine
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů2
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů5
Maximální výška překážek1 cm
Výška8 cm
Průměr33 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybnesystematický

Ovládání

Před tím, než robota spustíte, je dobré ho nechat maximálně nabít. Pro zapnutí použijte hlavní vypínač, který se nachází na spodní straně vysavače u kola. Při zapnutí je vypínač vypínač v poloze I, při vypnutí v poloze O. Než začnete s vysáváním, zvedněte ze země všechny drobné předměty, které by mohly robotovi komplikovat práci. Na zemi by neměly ležet malé části hraček, kabely, šňůry, závěsy, vázy a podobně. Robot se nehodí na úklid koberců s vysokým chlupem. Pokud doma máte koberec zakončený třásněmi, schovejte je pod koberec. Část s třásněmi stačí jen zahnout. Při prvním spuštění je dobré vysavač při práci pozorovat a zjistit, které překážky mu dělají problém. Příště mu je můžete odstranit z cesty a vysavač vykoná ještě lepší práci. Pokud chcete, aby robot vysával i mezi stěnou a nábytkem, bude k tomu potřebovat prostor o velikosti 38 cm, mezi nábytkem a stěnou by tedy měla být mezera alespoň 38 cm, jinak sem vysavač nevjede. Nabíjecí základnu je vhodné umístit na tvrdou podlahu. Zepředu, zprava i zleva by měl být prostor o velikosti 60 cm. Pokud by základna stála na koberci, mohlo by se stát, že by měl robotický vysavač problém se zaparkováním. Základna by měla stát u stěny nebo jiné pevné překážky, aby se během dokování neměla šanci pohnout. Zásuvka by měla být blízko základny. Přebytečný kabel by se neměl volně povalovat kolem. Robota můžete nabíjet také bez dokovací základny, a to za pomoci adaptéru, který připojíte do zdířky vysavače. Po skončení úklidu nebo v případě nutnosti nabití se vysavač sám vrátí do základny. Poslat ho tam můžete také pomocí tlačítka na dálkovém ovladači HOME. Pokud vysavač uklízí v místnosti, kde není základna, po úklidu pípne a do stanice jej musíte přenést.

Tlačítka a kontrolky na těle vysavače

 • Tlačítko Start/Stop
 • Tlačítko VAC
 • Tlačítko UV
 • Displej
 • Tlačítko Time
 • Tlačítko Collided
Tlačítko Start/Stop Jedná o ovládací prvek, kterým dáváte vysavači pokyn pro zahájení nebo zastavení úklidu. Pokud je vysavač zapnutý, svítí toto tlačítko modře. Tlačítko zároveň funguje jako indikátor baterie.
Barva tlačítka Start/StopVýznam
Stále svítící modráVysavač je zapnutý
BlikačerveBaterie je vybitá
BlikamodráVysavač se nabíjí
Stále svítící modráBaterie je nabitá
Tlačítko VAC Slouží pro vypnutí nebo zapnutí sacího motoru. Můžete si tedy vybrat, jestli budete vysavač používat se sáním nebo nikoliv. Tlačítko UV Tímto tlačítkem zapínáte nebo vypínáte UV lampu. Pokud je lampa aktivní, svítí tlačítko modře. Vaše poslední nastavení si vysavač dokáže zapamatovat. Displej Na displeji můžete vyčíst tato hlášení:
 • informace o délce úklidu, kterou si můžete sami nastavit, vysavač si poslední nastavení uložení do paměti,
 • režim úklidu, vybrat si můžete ze 6 režimů, ale pouze za pomocí ovladače,
 • dokování, probíhá v momentě, kdy na ovladači stisknete tlačítko HOME, na displeji se objeví písmeno H,
 • informace o chybových hlášeních Error, která jsou značená písmenem E a číslicemi od 1 do 9,
 • vysypání zásobníku na odpad a vyčištění filtru se na displeji zobrazí dvěma malými čtverečky.
Tlačítko Collided Tímto tlačítkem si můžete zvolit, zda chcete, aby se vysavač překážkám vyhýbal bez dotyku, nebo nevadí, když do nich jemně narazí. NON-Collided využijete v momentě, kdy na zemi máte vázu, misky s vodou pro domácí mazlíčky nebo prosklené vitríny a světlý nábytek. Vysavač se jich ani nedotkne. Pouklízí jen kolem nich. Pokud vám nebude vadit, že vysavač do překážky narazí, budete mít uklizeno až těsně u ní.

Tlačítka na dálkovém ovladači

 • Power – tlačítko, které slouží pro zapnutí nebo aktivaci vysavače z režimu Stand-by
 • Start/Stop – zahájí nebo přeruší úklid
 • Šipka dopředu – vysavač pojede dopředu a bude vysávat, jakmile narazí na překážku, zastaví se
 • Šipky dozadu, doleva, doprava – vysavačem pohybujete v požadovaných směrech, ale při tom nevysáváte.
 • Collided – slouží pro aktivování nebo deaktivování objíždění překážek
 • Home – vysavač pošlete do dokovací základny
 • Mode – slouží pro výběr pohybových režimů, při zapnutí je vždy nastaven režim Auto, který kombinuje všechny pohyby

5+1 vysávací pohyb robota

Pomocí tlačítka Mode si můžete vybrat pohyb, kterým bude váš vysavač pokoj vysávat.
Počet stisknutí tlačítka ModeNázev pohybu
1Special Bounce
2Spot
3Along Wall
4S Shape
5Polygonal Spiral
AAutomatický režim
Vysavač má navíc funkci detekce nečistot, takže pokud narazí na více znečištěné místo, bude se mu intenzivněji věnovat.

Tlačítka a jejich funkce na nabíjecí základně

Programování a nastavování robotického vysavače CelanMate QQ6S se provádí na dokovací stanici. Time – tlačítko pro nastavení času
 • Week – tlačítko pro nastavení dnů
 • Hour – tlačítko pro nastavení hodin
 • Min – tlačítko pro nastavení minut.
Po nastavení aktuálního dne a času stiskněte opět tlačítko Time jako potvrzení. Scheduler – tlačítko pro nastavení plánovaného uklízení
 • Week – tlačítkem nastavujete dny v týdnu, každé stisknutí znamená nastavení konkrétního dne, pokud o úklid v daný den nestojíte, vyčkejte 8 vteřin, dokud se sám nerozsvítí následující den.
 • Hour – tlačítkem nastavíte hodinu, ve kterou má úklid začít, hodiny se nastavují pro každý den individuálně.
 • Min – tlačítkem nastavíte minuty.
Nastavení potvrdíte tlačítkem Scheduler. Nastavení proveďte do 60 sekund, jinak z nastavení vyskočíte a zobrazí se hodiny. Start – nastavení automatického úklidu Automatický úklid znamená, že vysavač vyjede ze základny až je úplně nabitý, začne vysávat a poté se do základny opět vrátí.

Jak funguje sonická zeď

Sonická zeď funguje stejně jako virtuální stěna. Určuje vysavači, kam může jet a kam už ne. Stěna funguje na 2 AA dobíjecí baterie, které najdete v balení. Stěna se dobíjí ze základny. Stačí jen ze základny vysunout nabíjecí konektor a připojit k němu stěnu. Stěnu můžete zapnout a vypnout, když skončíte s úklidem, nebo ji můžete nechat ve Stand-by režimu, kdy se stěna zapne v okamžiku, kdy spustíte vysavač. Sonická zeď dokáže vytvořit bariéru o délce 3 m a měla by být umístěna nejméně 1 m od základny, senzor by na ni neměl směřovat, aby se paprsky nerušily.

Funkce

Úklidový režim SPOT

Najdete ho také pod označením Spot-Spiral, což znamená, že se robot pohybuje spirálově od vnitřní k vnější straně a supluje funkci smetáčku a lopatky. Pokud na zem vysypete nečistotu, robot se postará o vysátí tohoto konkrétního místa.

Special Bounce

Jedná se o uklízecí režim, který směr vysávání vysavače určuje podle dotyku překážky.

Along Wall

Vysavač vysává podél stěn.

S Shape

Speciální pohyb, který můžeme přirovnat k plazení hada.

Polygonal Spiral

Robotický vysavač po pokoji jezdí v mnohoúhelníkovém směru.

Auto Cleaning

Jedná se o úklid, který kombinuje veškeré naprogramované pohyby. Pokud nevíte, který pohyb je pro váš pokoj ten nejlepší, je rozumné zvolit právě tento mód.

Údržba

Pravidelnou údržbou vysavač dosáhne maximálních výsledků. Pravidelně tedy čistěte nádobku na prach a filtry, udržujte boční i hlavní kartáč, očistěte od prachu všechny senzory a postarejte se i o to, aby všechny větrací otvory byly čisté. HEPA filtr ani sací část nikdy nemyjte pod vodou. Sací část je při čištění nádobky na prach nutné oddělit, protože nádobu na prach i síťový filtr je možné mýt pod vodou. Před instalací do vysavače je musíte nechat dobře vyschnout. Pro čištění HEPA filtru použijte kartáček, který se nachází na spodní straně sběrné nádoby. Kulatý kartáč dobře zbavíte vlasů a prachu speciálním kolečkem, které najdete v zadní části dokovací stanice. Kartáč kroužkem protáhnete, a tím z něj odstraníte nečistoty. Dva přimetací kartáčky můžete snadno vycvaknout, a to bez pomoci nářadí takže je dobře očistíte.

Jak vysává

Vysavač se svojí cenou těsně zařadil do střední cenové kategorie, které v mnoha bodech dostává, ale v něčem ji i převyšuje. Jak první bychom zmínili, že v balení najdete opravu bohaté příslušenství, a to včetně sonické stěny, která rozhodně nebývá standardním vybavením robotických vysavačů střední cenové kategorie. Jedná se v podstatě o virtuální stěnu, která vysavači určuje hranice, kde nevysávat. Zapínat se může automaticky zároveň se spuštěním vysavače, nebo můžete šetřit baterie a po každém úklidu ji vypnout. Zeď funguje na dobíjecí baterie, které jsou součástí balení, což nás mile potěšilo. Velmi důmyslně je vymyšleno nabíjení těchto baterií, které se provádí z dokovací základny, takže nepotřebujete speciální nabíječku. Vysavač můžete ovládat i dálkovým ovládáním, které je součástí balení. Pokud by ovladač neměl tlačítko Mode a Home, tak se jedná v podstatě o nesmyslný doplněk, který by vysavač ani nepotřeboval. Můžete pomocí něho vysavač zapínat, vypínat a dávat mu pokyn k vysávání a přerušení práce, což můžete i na těle nebo základně vysavače. Časování a další programování se provádí pomocí základny. Důležitým tlačítky jsou tedy pouze Mode, kterým si nastavujete režim úklidu a tlačítko Home, kterým posíláte robota do nabíjecí stanice. Pokud by tato dvě tlačítka byla na těle vysavače nebo dokovací základně, odpadla by tak starost s hledáním ovladače, který jistě nejednou někam založíte. Co se týče výběru uklízecího módu, sami jsme si ověřili, že nejlepší možností je Auto cleaning, které je defaultně nastaveno při každém spuštění úklidu. Kombinuje všechny pohyby vysavače a dosáhnete jím lepších výsledků, než když si zvolíte jeden z režimů. Vyjma režimu SPOT. Na ovladači najdete také směrové šipky, pomocí kterých můžete s vysavačem jezdit, ale ty nám přijdou naprosto zbytečné. Programování vysavače probíhá na dokovací stanici a z počátku budete pravděpodobně potřebovat manuál, protože nastavování není až tak „easy“. Další ovládací tlačítka najdete na těle vysavače. Hned to první nám přijde docela zbytečné, protože jím můžete vypnout nebo zapnout sací motor. A kdo chce vysávat, když motor nefunguje? Na to existuje jen jediná možná odpověď a to je ta, že chcete podlahy desinfikovat jen za pomocí UV lampy. Obecně můžeme říct, že UV lampy na vysavačích jsou jen marketingovým tahem. Jejich rozměry jsou většinou na dobré vykonání úkolu příliš malé, takže žádného velkého efektu se nedočkáte. Nastavit si můžete i dobu vysávání, což je poměrně neobvyklé, protože konkurenční modely tuto možnost nemají. Většinou mají předdefinovaný čas úklidu. Bohužel nikde v návodu se nedočtete, kolik času budete potřebovat na určitou rozlohu místnosti, takže to budete muset zjistit metodou pokus-omyl. Nastavovat uklízecí čas můžete v rozmezí 10-80 minut. Tlačítka na těle vysavače jsou dotyková, ale jak jsme při testu zjistili, velmi špatně se ovládají, pokud je vysavač v pohybu. Většinou nereagují ani po opětovném dotyku, a to je škoda. Také nechápeme, proč na těle vysavače, nebo alespoň na základně, není tlačítko DOCK, kterým byste vysavač mohli poslat do nabíjecí stanice. Vysavač dosahuje dobrých uklízecích schopností zejména na rovných podlahách. Na kobercích můžete po vysávání někdy najít zbytky nečistot. Výhodou však je, že si robotický vysavač CleanMate QQ 6S poradí i s černým kobercem, což může některým konkurenčním vysavačům dělat problémy. Pokud chcete dosáhnout dobrých uklízecích výsledků i na kobercích, je tu možnost vyjmout rotační kartáč a nechat nečistoty jen nasávat do otvoru. Údržba vysavače je stejná, jako u jiných. Na nutnost vyprázdnění nádoby na odpad a vyčištění filtru vás upozorní indikátor, který se nachází na těle vysavače. Kulatý kartáč se pohodlně čistí díky čisticímu kolečku, které ze štětin sejme většinu vlasů a namotaných nečistot. Při vracení kartáčů zpět na místo si dejte pozor na zavírání ochranného krytu. Boční kartáčky totiž mají delší štětiny, které byste do chrániče mohli omylem zavřít. Velmi se nám libí, že vysavač má 2 filtry, z toho jeden HEPA. HEPA filtr se nesmí umývat pod vodou, ovšem síťový filtr i nádobka na prach ano, takže máte možnost je opravdu dobře vyčistit a ani po delší době používání se v rozích nádobky neusadí prach a nečistoty. Co nám přišlo jako praktická volba je funkce Collided a NON-Collided, kdy si můžete vybrat, zda chcete, aby vysavač překážky objížděl a nedotýkal se jich, nebo do nich jemně narážel, ale vysál až těsně u nich. Možnost ocení zejména majitelé vitrínového nábytku nebo váz postavených na zemi, kdy se nemusíte být, že by je robot mohl třeba převrhnout a poškodit je. Doba nabíjení a výdrž na jedno nabití je spíš podprůměrná. Nabití trvá 150 minut a na jedno nabití může vysavač vysávat jen 60-80 minut, a to podle náročnosti „terénu“. Co nám při manipulaci s vysavačem určitě chybělo, bylo madlo na přenášení, které tento model nemá. Vysavač je vhodný spíše pro středně velké prostory a nehodí se pro prostory velké. Problém má i s úklidem koberců s vyšším vlasem. Pokud se stane, že najede na vyšší překážku, než dokáže překonat, umí z ní vycouvat, ale ne vždy. Robot se do nabíječky dokáže vrátit i přes dva pokoje. Vydávaným hlukem se řadí spíše k hlučnějším modelům. Může se stát, že bude mít problém se zadokováním, proto by kolem nabíjecí stanice měl být dostatečný prostor a stanice by neměla být schovaná za žádnými překážkami. V režimu Stand-by vydává dioda na vysavači poměrně intenzivní záři, takže ten kdo je během spánku citlivý na světlo, se s ním pravděpodobně příliš dobře nevyspí. Dobře vysaje i prostory pod topením.

Zkušenosti

 • HEPA filtr by se měl měnit 1x za 3 měsíce.
 • Vysavač se při úklidu otáčí vždy jen doprava.
 • Vysavač projede i pod nábytkem vysokým 8,9 cm.
 • Je vhodný i pro vysávání zvířecí srsti.
 • Naprogramovat dva úklid v jeden den není možné.
 • Vysavač zvládne na 1 nabíjecí cyklus vysát 2 pokoje.
 • 35 m2 uklidí zhruba za 60 minut.
 • Baterie sonické zdi vydrží při Stand-by režimu nabité zhruba týden.
Zjistit cenu Raději byste výkonnější robotický vysavač?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.5 Total Score
CleanMate QQ 6S

Celkově robotický vysavač CleanMate QQ 6S hodnotíme kladně. Sice není tak chytrý jako dvojnásobně dražší modely, ale z hlediska úklidu je jeho výsledek s dražšími výrobky srovnatelný. Dobře se popere se zvířecími chlupy a v balení je dodávané bohaté příslušenství včetně sonické stěny. Vysavači chybí inteligentní navigace a funkce dokončit úklid. Na to jak je levný, je to povedený kousek.

Výdrž
5.8
Provoz
7
PLUSY
 • nízká pořizovací cena
 • naprogramování úklidu na každý den v jinou hodinu
 • bohaté příslušenství včetně sonické stěny
 • dobře uklízí i zvířecí srst
MÍNUSY
 • chybí mu inteligentní navigace
 • vzhled vypadá lacině
 • je hlučnější
 • při údržbě koberců nedosahuje příliš dobrých výsledků
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo