Recenze vysavače Concept CP 3000 Perfect Clean 3v1

Někdy natrefíte na přístroj, který podle výrobců udělá všechno dokonale a nahradí tak několik dalších spotřebičů. Podobně tomu tak je na první pohled i u Conceptu CP 3000 Perfect Clean 3v1, který spojuje vysavač, mop a parní čistič. Je tomu ale skutečně tak? V naší objektivní recenzi zjistíte, že má kromě pozitiv i poměrně dost nešťastně řešených věcí.

Parametry

Tlak páry1 bar
Příkon1 600
Doba ohřívání vody0,5 min.
Dětská pojistkane
Délka kabelu6 m
Hmotnost5,5 kg
Objem nádrže7,3 l

Představení produktu

    

Concept CP3000 3v1 má několik režimů, které umožňují vysávání, vytírání, parní čištění a jejich vzájemné kombinace. Alergici nebo majitelé domácích mazlíčků ocení především možnost využití páry, které zabraňuje víření prachu a dokáže si téměř dokonale poradit s bakteriemi. Po doplnění vody do zásobníku navíc nemusíte dlouho čekat, protože je voda nahřátá už za 30 sekund.

Další výhodou je, že ačkoliv působí robustním dojmem, nezabírá tolik místa jako klasický vysavač. Po úklidu ho můžete svisle postavit třeba do úklidové komory. Jeho kabel pak můžete smotat a dát do držáku.

Hlavní nevýhodou je však vysoká hmotnost spotřebiče. 5,5 kg je zkrátka po delší době manipulace s ním znát. Úklid s ním budete tak mít místo návštěvy posilovny. Pokud ho chcete používat denně, připravte se na to, že vám vyšší váha a díky tomu i horší ovládání spotřebiče může úklid ještě více znechutit. Zvažte jeho koupi především v případě, že máte problémy se zády nebo nemáte dost sil na jeho tahání. Ovšem pořád je tato hmotnost nižší než například u Rowenty RY8561 WH, která má hmotnost 7 kg!

Jak vysává?

Stisknutím tlačítka VAC se zapne funkce vysávání. Po každém vysávání zmáčkněte tlačítko pro uvolnění nádobky, sejměte ji a stisknutím tlačítka pro vyprázdnění ji otevřete a nečistoty vysypte. Před každým vysáváním se ujistěte, že je nádobka správně nasazena.

Na úklid větších otevřených ploch je Concept 3000 ideální. Má totiž velikou tlapu (čisticí hlavu), která zabere při vysávání větší plochu a skvěle se dostane i do rohů. Pokud ale máte menší prostory se spoustou věcí a nábytkem, bude vám přístroj spíše ke škodě než k užitku. S tlapou totiž budete mít problém se věcem vyhnout. Navíc se samotná tlapa nedá v případě důkladnějšího úklidu sundat. Na pomoc s menším úklidem si proto budete muset pozvat jiné pomocníky.

S vysáváním podlah různého typu si jako vysavač poradí. Ovšem na koberce má malý sací výkon. Budete jím muset přejet jedno místo vícekrát a pomalu, aby vysavač stihl nečistoty nabrat. Na koberce s vyšším chlupem je vysavač úplně krátký.

Dalším negativem je špatně řešená rukojeť, která má tendenci se pod tíhou vysavače lámat. Takže si následně budete muset lámat hlavu vy s reklamací, která, přiznejme si to, ne vždy může být jednoduše distributorem uznána.

Jak čistí podlahy?

Tady to začíná být trochu komplikovanější, ale nebojte se, není to žádná kvantová fyzika. Pokud chcete používat přístroj jako parní mop, nejprve nasaďte potah z mikrovlákna na držák potahu. Nasazení chce trochu cviku a především z počátku hodně trpělivosti. Textilie je bůhvíproč menší velikosti a má tendenci se při neopatrném zacházení trhat. Dejte si tedy pozor, abyste následovali pokyny výrobce. Zarovnejte nožní pedál na střed sací hubice a tu lehce zatlačte k držáku potahu, dokud nezapadne na správné místo. Nikdy nepoužívejte přístroj, pokud není potah správně nasazený.

Před spuštěním parního mopu je nutné se ujistit, že je v nádržce voda. Tu vyndáte tak, že uchopíte páčku na přístroji a posunete ji směrem dopředu a nahoru. Pak odšroubujete uzávěr a ze spodní části nádržky a naplníte ji vodou. Uzávěr opět zašroubujte a vložte zpět do těla spotřebiče.

Po stisknutí tlačítka STEAM pro zapnutí můžete měnit intenzitu horké páry. Ta je po zapnutí nastavená automaticky na maximum, takže můžete její hodnotu ručně snížit. Páru volte podle typu podlahy. Na dřevěnou je vhodné minimální množství páry, naopak na kamennou podlahu nebo s dlaždicemi zvolte její maximální množství. Po zvolení požadovaného množství počkejte, až kontrolka přestane blikat. Pak stiskněte páčku rozprašovače na vnitřní straně rukojeti a můžete čistit pomocí páry. Při vytírání je šetrnější k podlaze než klasické vytírání, protože je ihned suchá. Když přestane přístroj pouštět páru, naplňte jeho nádržku znovu vodou.

Drobnou nevýhodou je, že se při napařování musí páčka neustále držet. Navíc si se zaschlou špínou neporadí hned na první pokus a je třeba zašpiněné místo přejet několikrát.

Síla a teplota horké páry mohou mít špatný vliv na některý z materiálů. Před parním čištěním ho proto vždy nejprve vyzkoušejte na malé ploše. Abyste se vyvarovali plísním, nikdy nečistěte s ním dřevěné podlahy, které nejsou dobře utěsněné.

Jak čistí koberce?

Pokud chcete čistit koberce, nasaďte na sací hubici speciální kobercový kluzák. Pára nadzvedne nevzhledná vlákna, oživí je a zahubí více nečistot než při běžném vysávání.

Rady

 • Před každým čištěním, výměnou filtru nebo plnění vodou se ujistěte, že máte spotřebič vypnutý a je vytažený ze zásuvky.
 • Měňte vodní filtr po každých 80 – 100 hodinách po jeho používání.
 • Do vodního filtru můžete používat vodu z vodovodu; pokud máte však tvrdou vodu, používejte vodu destilovanou nebo demineralizovanou, aby nedošlo ke snížení funkce spotřebiče kvůli minerálům obsažených ve vodě, které mají tendenci se usazovat na topném tělese.
 • Pravidelně čistěte výstupní filtr a filtr nádoby na nečistoty pomocí vody a jemného mycího prostředku; po řádném vyschnutí ho vraťte zpět do těla spotřebiče.
 • Jakmile je potah z mikrovlákna špinavý, vyměňte ho ihned za čistý.
 • Potah můžete prát s běžným pracím prostředkem bez použití aviváže v pračce nebo ho můžete dokonce vyvařit, pokud je silně znečištěný.
 • Spotřebič nikdy nepoužívejte na vysávání nebo vytírání hořlavých látek, olejů nebo toxických chemikálií.
 • Nepoužívejte spotřebič na hedvábí, kůži, velur, tenké plasty, sádrokarton, laky, elektroniku, předměty s elektřinou nebo jiné materiály, které jsou citlivé na horkou páru.
 • Pokud spotřebič nefunguje nebo je nějaká jeho část poškozená, přestaňte ho používat.
 • Nepouštějte se do opravy svépomocí, ale obraťte se s opravou na autorizovaný servis.

Concept CP 2000 2v1 versus Concept CP 3000 Perfect Clean 3v1

Čím se od sebe liší Concept CP 2000 a Concept CP 3000 Perfect Clean 3v1?

Concept CP 2000 2v1Concept CP 3000 Perfect Clean 3v1
Hmotnost2,5 kg5,5 kg
Ruční verzeanone
Objem nádržky na vodu400 ml730 ml
Kontrolka nahřátíanoano
Délka kabelu5 m6 m
Doba provozu s párou20 min30 min
Příkon1 500 W1 600 W
Vytíráníanoano
Vysáváníneano
Příslušenstvístěrka, parní rozptylovač, úhlový nástavec, čisticí textilie (1ks), detailové kartáče, štěrbinová hubicekobercový kluzák, čisticí textilie (2 ks), filtr na vodu

Podívejme se na podobnosti a odlišnosti těchto dvou spotřebičů od stejné značky. Concept CP 2000 a Concept CP 3000 Perfect Clean 3v1 jsou si na první pohled velmi podobné. Oba jsou v bílé a tyrkysové barevné kombinaci. Oba dva využívají při čištění páru.

Hlavním rozdílem je fakt, že Concept 2000 nenabízí funkci vysávání, ale na druhou stranu má ruční verzi, kdežto Concept 3000 nikoliv. Taky je lehčí, skladnější a levnější než verze 3v1.

Díky bohatému příslušenství, které je součástí základní sady, využijete Concept CP 2000 kromě parního čištění podlah a koberců i na čištění jiných druhů povrchu jako jsou například okna, dlaždičky, pneumatiky, čalounění, záclony apod. Využijete ho zkrátka skoro v celé domácnosti i mimo ni.

Hledáte jiný recenzovaný parní čistič?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Concept CP 3000 Perfect Clean 3v1

Na první pohled vypadá Concept CP 3000 3v1 dokonale a určitě si nějaké své příznivce najde. Kvůli jeho vyšší hmotnosti a celkové robustnosti se však možná raději budete vracet ke klasickému vysavači a mopu. Pokud mu však prominete slabší výkon pro vysávání koberců, tak zásadnější další slabé místo nemá.

PLUSY
 • skladný
 • více funkcí v jednom
 • ihned suchá podlaha po parním čištění
 • rozumná cena
 • solidní zpracování
MÍNUSY
 • obtížná manipulace
 • slabý výkon na vysávání koberců
 • zaschlou špínu je nutné čistit několikrát za sebou
 • nutnost držet páčku po celou dobu parního čištění
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo