Recenze parního mopu Concept CP2000 2v1 Perfect Clean

Parní čističe jsou super pomocníkem do každé domácnosti. S jejich pomocí můžete snadno a rychle vyčistit i ta místa, se kterými si běžné čisticí prostředky neporadí. Jejich výhodou je mimo jiné i to, že jsou vhodné pro alergiky a astmatiky. Dělíme je do čtyř kategorií (ruční, podlahové, mopy a vysavače), v této recenzi se podíváme na model, jenž kombinuje ruční parní čistič s parním mopem.

Parametry

Tlak páry1 bar
Příkon1 500
Doba ohřívání vody0,5 min.
Dětská pojistkane
Délka kabelu0,5 m
Hmotnost2,4 kg
Objem nádrže0,4 l

Recenze

Parní čistič Concept CP2000 se hodí nejen na čištění koberců a podlahy, ale snadno s ním vyčistíte také koupelny, baterie, skleněný povrch, dřez, čalounění nebo třeba pneumatiky u vašeho auta. Horká pára, která z něj proudí, dokáže odstranit až 99 % všech bakterií. Čištění je u tohoto zařízení postaveno na kombinaci tlaku a vysoké teploty až 100 stupňů Celsia, což znamená pořádnou sílu k odstranění veškerých nečistot, s nimiž si běžné prostředky neporadí. Nepotřebujete žádné čisticí prostředky, takže produkt je ekologický, navíc čistí rychle a spolehlivě. Je rozhodně mnohem účinnější a pohodlnější než obyčejný mop.

Pára, která z čističe proudí, skvěle rozpouští i vodní kámen nebo mýdlo – čistič je tak ideální i pro použití ve sprchovém koutě nebo při umývání spár v koupelně. Výborně se hodí i na čištění záclon, které nemusíte ani sundávat, takže si ušetříte práci. Je vhodný na všechny typy tvrdých podlah – ať už je máte dřevěné, laminátové, PVC, kamenné nebo z jakéhokoli jiného materiálu, použít ho můžete také na koberce, ale i na sklo, mramor nebo keramiku. Naopak není určený na jemné materiály citlivé na horkou páru, jako je např. kůže, velur nebo hedvábí, nesmí se používat ani na stropy, neutěsněné dřevěné podlahy, sádrokarton, voskovaný nábytek nebo elektroniku. Čistič je nahřátý asi za minutu po zapnutí, takže nemusíte dlouho čekat a můžete se pustit do práce. Celkově je Concept CP2000 hodně příjemný na manipulaci a hodně dobře a pohodlně se s ním čistí.

Manipulace s čističem je velmi jednoduchá, veškeré komponenty snadno připojíte a odpojíte, vše je snadné a intuitivní. Sestavení je rychlé – stačí jen zasunout rukojeť do hlavní jednotky čističe a nasadit tělo čističe do podlahové hubice. Před prvním použitím je třeba vyjmout nádržku na vodu, naplnit ji studenou vodou (pozor, podle návodu se má používat výhradně destilovaná voda) a nasadit textilní potah na spodní stranu podlahové hubice. Do nádržky na vodu nesmíte dávat žádné čisticí prostředky ani jiné chemikálie, jinak byste přístroj poškodili. Výhodou je to, že pára se v přístroji nahřeje skutečně rychle (za necelou půlminutku), takže je prakticky ihned připraven k použití. Voda v nádržce vydrží přibližně 12 minut nepřetržitého provozu horké páry, vodní filtr byste měli vyměňovat každých 80 až 100 hodin. Plusem jsou bezpochyby i malé, kompaktní rozměry, takže vám čistič při uložení zabere jen minimum místa. Toho, že by se vám v čističi usadil vodní kámen, se bát nemusíte, právě díky tomu, že čistič je vybavený příslušným filtrem.

Někteří uživatelé si stěžují na kvalitu použitého materiálu, konkrétně pak na to, že některé plastové součástky brzy prasknou a nevydrží více použití. Za mě asi záleží na stylu používání. Rozhodně se nejedná o nejrobustnější konstrukci na světě, ale nejhorší taky ne. Doporučuje se vytírat spíše pomalejším tempem, při rychlém vytírání může zůstat podlaha delší dobu mokrá. Nevýhodou je, že tento přístroj neumožňuje vysávání, takže pokud sháníte kombinaci mopu a vysavače, je potřeba se poohlédnout po jiném zařízení. Při čištění bytu vám obvykle vystačí jedna nádržka na vodu, pokud ale čistíte celý dům, bude potřeba ji doplnit. U čistící textilie je trochu problém, že moc dlouho nevydrží – když ji několikrát vyperete, nedrží pak suchý zip (kterým se připevňuje) a je potřeba vyměnit ji za novou. Ta se ale naštěstí dá dokoupit samostatně.

Alternativy k parní mop Concept CP2000

Pokud chcete ještě výkonnější zařízení, tak stejná značka nabízí vysavač a parní čistič 3 v 1 Concept CP3000. Ten umožňuje vysávat, stírat nebo vysávat a stírat zároveň. Má speciální nástavec na koberce, vodní filtr, cyklonovou nádobu na prach o objemu 1000 ml a je vhodný na vytření veškerých tvrdých podlah. Jestliže vám naopak stačí samotný parní čistič, mohl by vás zaujmout Concept Perfect Clean CP1010, jenž je vhodný k úklidu celé domácnosti a snadno s ním vyčistíte kuchyni i koupelnu.

Od jiných značek pak stojí za zmínku např. Silvercrest SDM 1500 D3, který koupíte v Lidl shopu, dále pak Vileda Steam XXL nebo Leifheit 11910.

Bohaté příslušenství Concept CP2000 parní mop 2v1:

Hned v základní výbavě najdete bohaté příslušenství – balení obsahuje:

 • hadici
 • stěrku na hladký povrch
 • úhlový nástavec na obtížněji dostupná místa
 • parní rozptylovač na čištění rozsáhlejších ploch
 • koncentrovací trysku na čištění spár a mezer
 • pratelnou čisticí textilii
 • detailové kartáče (drátěný kartáč, tryska, malý kulatý kartáč, velký kulatý kartáč, škrabka, kartáč na spáry)

Zajímají vás jiné recenzované parní čističe?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Concept CP2000 2v1 Perfect Clean

Parní čistič Concept CP 2000 si poradí i se skutečně velkými nečistotami, které běžné čisticí prostředky nedokázaly odstranit. Oceňuji i jeho příjemnou lehkost a snadnou manipulaci. Hodně se mi líbí, že k vyčištění podlah není potřeba žádný saponát ani jiný chemický čisticí prostředek. Kladně hodnotím také krásný design, tyrkysová je moje nejoblíbenější barva. Cena čističe není nijak přehnaně vysoká, pohybuje se od 1 790 Kč po 2 592 Kč, což je podle mě vzhledem k tomu, co všechno tento produkt umí, velmi příznivá cena. Nevýhodou jsou ovšem některé méně kvalitní komponenty, chybějící držák na kabel a rychle se potřebující čisticí potah.

PLUSY
 • čistič je příjemně lehký a skladný,dobře padne do ruky
 • snadno se ovládá a rychle se nahřeje
 • nepotřebujete k němu žádné další čisticí prostředky
 • má povedený, moderní vzhled
 • poradí si i s většími nečistotami, včetně zašlé špíny
MÍNUSY
 • kabel je příliš krátký, mohl by být delší
 • chybí držák na kabel
 • čisticí potah se brzy opotřebuje a málo vydrží, vyplatí se zakoupit náhradní textilii
 • nelze regulovat množství páry
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo