Recenze Concept LO7028

Máte chuť si udělat zdravý ovocný nebo zeleninový koktejl? Díváte se na odšťavňovače, ale nevíte pořád, který bude pro vás ten pravý? Odstředivý odšťavňovač Concept LO7028 je skvělý pomocník na každodenní užívání. Na první dojem vás zaujme jeho atraktivní vzhled. Na výběr máte stříbrnou, grafitově černou nebo červenou barvu. Má velký otvor, do kterého se vejdou celé kousky ovoce či zeleniny, takže je nemusíte krájet. S dostačujícím příkonem 1 000 W odšťavníte nejen měkké suroviny, ale i tvrdé. Dokáže připravit najednou 1 l čisté šťávy (spíše vodové konzistence). Dále je vybaven funkcí AntiDrip, která zabraňuje nežádoucímu kapání šťávy, to znamená, že vaše kuchyňská linka bude vždy čistá. Odšťavňovač je snadný na údržbu, je vybaven bezpečnostním systémem a nabízí 2 nastavení rychlosti. Bude pro Vás tento odšťavňovač ten nejlepší? Má i nějaké nevýhody? Pojďme se podívat, jak na tom ve skutečnosti tento odšťavňovač je. V našem článku se dozvíte všechny jeho klady, ale i zápory.

Parametry

Typodstředivý
Výkon1000 W
Otáčky16800 /min
Objem nádoby na šťávu1 l
Objem nádoby na zbytky ovoce1,8 l
Počet rychlostí2

Představení

Tento odšťavňovač je odstředivý. To znamená, že využívá k odšťavnění otočné nože, které rozsekají suroviny na malé kousíčky. Tyto kousíčky se pak odstředivou silou přitlačí na síto a vylisuje je téměř do sucha. Všechny odstředivé odšťavňovače jsou většinou rychlé, odšťavní téměř všechny suroviny a jsou vhodné pro přípravu většího množství šťávy. Bohužel tyto typy odšťavňovačů mají velkou nevýhodu, že zahříváním ničí vitamíny a enzymy a kvůli oxidaci se šťáva rychleji kazí (dle výzkumu organizace UFC Que Choisirse tímto způsobem podaří ve šťávě zachovat 79 % vitamínu C). Pokud ale máte rádi čistou šťávu, spíše vodové konzistence, odstředivý odšťavňovač je ideální volbou.

 

Tento pomocník má výkon 1 000 W, což je takový lehký nadprůměr. Tady se ale neřiďte pravidlem: ,,čím vyšší výkon, tím lepší šťáva´´. Díky širokému otvoru (72 mm) nemusíte suroviny krájet. Dokáže běhěm několika minut připravit najednou až 1 l ovocné či zeleninové štávy. Odšťavníte nejen měkké suroviny, ale i tvrdé plody (např. jablko, mrkev, řepu). Odšťavňovač Concept LO7028 má 2 stupně rychlostí. Doporučuji u tvrdých plodů začít nejdříve na pomalejší rychlosti, a poté zvyšít.

Objem nádoby na šťávu je 1 l, řekla bych, že čtyřčlenná rodina si s tímhle objemem postačí. Objem nádoby na zbytky ovoce je 1,8 l, což je podle mě dostačující. Bohužel ale někdy zůstává v odpadu některých případech i drahocená šťáva. To je škoda. A když už jsme u toho odpadu, nezapomeňte, že odpad z odšťavňovače nemusíte hned vyhodit. Lze jej využít například na základ těsta do buchty, nebo přidáním do marmelády, pod maso, do pomazánek, či krémových polévek.

Funkce AntiDrip zabraňuje odkapávání tekutiny na kuchyňskou linku což je velmi praktická součást tohoto odšťavňovače. K bezpečnostním prvkům patří protiskluzové nožičky, takže přístroj bude držet na svém místě a vy se nemusíte bát, že by sklouzl. Dále k bezpečnosti patří i bezpečnostní systém, který zabrání zapnutí spotřebiče, pokud není vše ve správné poloze. Přístroj lze zapnout až po uzavření nádoby nerezovou svorkou.

Cena je přibližně 1 800 Kč. Tady bych si dovolila podotknout, že zde neplatí pravidlo – čím dražší, tím lepší. I levnější přístroje mohou být někdy lepší než ty dražší.

Co umí

Jak už bylo zmíněno, tento odšťavňovač si poradí s měkkými, ale i s tvrdými plody. Připravíte si snadno a rychle ovocný či zeleninový nápoj. Díky praktické funkci AntiDrip vyměníte nádobu na šťávu bez jakékoli kapky na vaši kuchyňské lince. Jednoduše překlopíte AntiDrip, vyměníte sklenici a odklopíte uzávěr. Má 2 stupně rychlosti, což je takový standard. Rychlejší stupeň je doporučován především pro tvrdé plody. Pochvalu zaslouží zejména široký otvor na suroviny díky kterému nemusíte krájet ovoce či zeleninu na extra malé kousky. Nezaostává ani v rychlosti, navíc potěší jednoduchá údržba a slušná cena.

Zde se hodí i napsat, že pokud máte v plánu odšťavňovat především listovou zeleninu a bylinky, tak odstředivé odšťavňovače vůbec nekupujte. Ty jsou na tyto suroviny nevhodné.

Co se týče bobulového ovoce (např. rybíz, hroznové víno, maliny, jahody, borůvky), tak počítejte s tím, že odstředivé odšťavňovace mají malou výtěžnost. Naopak ale například citrusy (citróny, grepy, pomeranče), kořenová zelenina (mrkev, petržel, řepa, křen), jablka a hrušky (i přezrálá) jsou pro ně nejlepší volbou.

Čištění

Jak už jsme psali, údržba je velice snadná. Celý odšťavňovač lze snadno rozebrat a umýt. Jeho součásti můžete mýt i v myčce na nádobí. Sítko lze umýt jemným čištěním pomocí kartáčku, který je součásti balení. Neměli byste zapomenout, že přístroj by se měl čistit po každém použití. Pokud budete chtít odšťavňovat často, tak vás potěší že čištění tohoto přístroje je vážně snadné.

Zjistit cenu

Víte jaký je kvalitní odšťavňovač?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.9 Total Score
Hodnocení Concept LO7028

Tento odšťavňovač bych hodnotila převážně kladně. Je perfektní pro nenáročné uživatelé, kteří si chtějí dopřát čistou šťávu vodové konzistence. Kladně hodnotím především rychlost přípravy většího množství šťávy a široký otvor na suroviny. Velmi praktický je i AntiDrip systém, díky kterému nebudete mít znečištěnou kuchyňskou linku. Má velmi jednoduché ovládání a odšťavní měkké i tvrdé plody. Jeho cena je velmi příznivá. Negativně bych ohodnotila hlavně zůstávající šťávu v odpadu. Bohužel ničí vitamíny a enzymy a nápoje se rychleji kazí – to je ale ovšem negativní hodnocení všech odstředivých odšťavňovačů. Řekla bych, že za málo penež, hodně muziky. Pro nenáročné uživatelé je Concept LO7028 ideální volbou.

PLUSY
 • široký otvor na suroviny
 • rychlost
 • vhodný pro přípravu většího množství šťávy
 • odšťavní měkké i tvrdé plody
 • jednoduché ovládání
 • dobrá cena
MÍNUSY
 • v opadu zůstává šťáva
 • ničí se část vitamínů a enzymů (platí pro všechny přístroje tohoto typu)
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo