Recenze Concept PC-5060

Chcete péct domácí chleba nebo třeba bagety? A přitom neutratit příliš mnoho peněz? Tak to by vás mohl zajímat tento přístroj. Svojí cenou patří spíše do průměru, ale výbavou útočí na vyšší segment. Má nástavbu a formy pro pečení čtyř kousků baget, dva solidní hnětací háky, displej s popisky programů v českém jazyce. Podle svých preferencí si můžete zvolit propečení kůrky. Vybírat jde mezi světlou, střední a tmavou. Dokáže pečivo udržet teplé přes hodinu po dokončení pečícího programu a má i háček pro snadné vyjmutí hnětacích háků. Rozměry jsou 24 x 29 x 41 cm (šířka x výška x hloubka), hmotnost je 7 kilogramů a přívodní kabel má 90 cm.

Parametry

Maximální hmotnost bochníku1 250 g
Příkon800 W
Počet hnětacích háků2
Počet velikostí bochníku2
Počet stupňů propečení3
Možnost péct bagetyano
Ovládánítlačítka
Počet programů12
Počet pečících nádob1

Jak peče

Hlavní zajímavostí je držák, který vám umožňuje péct bagety (až čtyři kusy současně), nejste tedy omezeni jen na formu chlebového bochníku. Míchání těsta zajišťují dva míchací háky, které pracují spolehlivě. Uhnětené těsto má správnou konzistenci a výsledný bochník pak i velmi dobrou chuť. Jestliže jste byli z předchozí pekárny zvyklí na možnost péct dva menší chleby zaráz, tak zde by jste podobnou výbavu hledali marně. Jistou útěchou může být program pro rychlé pečení, který se ale podle mého negativně projeví na chuti pečiva. Doporučuji proto péct raději klasickým programem, výsledek bude chutnější. Přístroj je vhodný i pro uživatele na bezlepkové dietě, dále ho můžete použít na míchání těsta třeba pro koláče nebo domácí knedlíky. Další možné použití je k přípravě džemů či marmelád. Poslední program si můžete sami přizpůsobit přesně ke své libosti. To znamená, že lze nastavit dobu kynutí i pečení a samozřejmě i hnětení. Přístroj ovládáte za pomoci sedmi mechanických tlačítek. Lze nastavit velikost chleba (cca 900 nebo 1 250 gramů). Jde také využít odložený start a celý proces přípravy zpozdit až o 13 hodin. Pozor na to, že je to vlastně odložený konec. Takže když program trvá tři hodiny a vy nastavíte odložený start pět hodin, tak budete mít za pět hodin hotové pečivo a ne, že za pět hodin program začne. Lze si tak připravit čerstvé pečivo hned po příchodu z práce či ranním probuzení. Pro co nejlepší chuť však doporučuji nechat bochník po dopečení alespoň půl hodiny vychladnout. Na displeji se zobrazuje i aktuální čas, může v kuchyni sloužit místo hodin. Velká číslice na displeji udává délku programu, jeho pořadové číslo pak číslice menší. K čištění je ideální navlhčený hadřík, vyhněte se drátěnkám a dalším agresivním čistidlům.

Programy

 • Klasik – základní program pro přípravu chleba
 • Celozrnný – pro chléb z celozrnné mouky
 • Toustová – pro tzv. francouzský chléb
 • Rychlý – zkrácená doba kynutí
 • Sladký – pro těsto s větším obsahem tuku a cukru
 • Dort – pro přípravu těsta na dorty, ke kynutí se používá kypřící prášek do pečiva
 • Marmeláda – včetně džemů a zavařování
 • Těsto – vhodné pro přípravu těsta na pizzu
 • Super rychlý – extra rychlá příprava chleba
 • Pečení – pečení sladkých dezertů
 • Bezlepkový – používejte rýžovou, kukuřičnou, bramborovou nebo pohankovou mouku
 • Domácí – program, který umožňuje vlastní nastavení jednotlivých fází
Zjistit cenu Nevyhovuje? Zkuste projít hodnocení domácích pekáren z přehledu.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
Concept PC-5060

6Hodnocení Covybrat.cz:
Pečení
6
Programy
7
Vybavení
5
7Hodnocení od lidí:
Pečení
9
Programy
5
Vybavení
7
PLUSY
 • Cena
 • Umí bagety
MÍNUSY
 • Slabší výbava
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

1 komentář
 1. Mam tuto pekaren 2 roky aktivneho uzitku.Vysledne chlebiky su dobre ,fajn prepečene.Robim si domace receptury z kvasku .Azda mi tam chyba funkcia dopekania a solo miesenia a zalohovanie programov v pripade vypadku .Pristroju davam 2/3 vdaka uvedenym nedostatkom.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo