Recenze domácí pekárny Concept PC 5510

Značka Concept je ryze českou značkou, která patří mezi přední výrobce a dodavatele elektrospotřebičů, a to v mnoha zemích. Součástí její nabídky jsou také domácí pekárny, které nás dnes budou zajímat. Konkrétně se zaměříme na model Concept PC5510. Pokud milujete čerstvý a kvalitní domácí chléb, zbystřete. Jeho příprava bude s touto domácí pekárnou velmi jednoduchá, jelikož je celý proces pečení plně automatický. Na vás bude pouze připravit a vložit suroviny do pekárny a navolit si jeden z 12 programů. Můžete si tak upéct chléb přesně podle vašich představ, a to se světlou, střední nebo tmavou kůrkou. Model disponuje LCD displejem, funkcí odloženého startu nebo udržení chleba v teple ještě hodinu po dopečení. S příkonem 550 W pak tolik neutratíte za spotřebovanou energii. Pojďme se tedy společně přesvědčit, zda tento model opravdu stojí za vaše peníze.

Parametry

Maximální velikost bochníku1000 g
Příkon500 W
Počet hnětacích háků1
Počet velikostí bochníku2
Počet stupňů propečení3
Bagetyne
Ovládánídotykové
Počet programů12
Počet pečících nádob1

Průběh pečení

Ovládání této domácí pekárny je vskutku velmi snadné. Vaším úkolem totiž bude pouze připravit potřebné suroviny, vložit je do pekárny a vybrat si jeden z programů. Concept PC 5510 jich nabízí 12, což je dobrá zpráva, protože budete mít možnost připravit si více druhů chleba. Každé těsto totiž vyžaduje odlišnou přípravu. Naleznete zde například program na obyčejný, francouzský, celozrnný nebo bezlepkový chléb. V pekárně nemusíte pouze péct, využít můžete také program, který je určený pouze pro přípravu a kynutí těsta, k pečení tak nedochází. Součástí této domácí pekárny je jeden hnětací hák, což znamená, že pokud budete chtít připravovat výhradně jen chléb, bude tato pekárna dobrou volbou. Při pečení bochníku si můžete zvolit mezi dvěma velikostmi – 700 nebo 1 000 gramů. Samozřejmě však nejste omezeni pouze na přípravu chleba, pekárnu využijete k přípravě koláčů, rohlíků nebo nejrůznějších moučníků. Pokud bychom se však vrátili k chlebu, výhodou je také možnost vybrat si, jak moc chcete mít propečenou kůrku. Důležité je také zmínit, jak veškeré nastavení probíhá. Vše si totiž navolíte pomocí dotykového displeje, který je podle zákazníků přehledný.

   

Funkce a příslušenství

Součástí balení je kromě samotné pekárny také pečicí nádoba, hnětací hák a háček a odměrná nádobka a odměrka. Co se týče funkcí, ocenit byste mohli 13hodinový časovač, díky kterému si můžete přesně naplánovat, kdy se pekárna spustí. Pokud potřebujete chléb udržet teplý ještě hodinu po dopečení, využijete k tomu funkci KEEP WARM. Pečicí forma je z nepřilnavého materiálu, který vám usnadní následnou údržbu. Zákazníci chválí rychlost pečení, přestože příkon dosahuje pouze k 550 W. To sice není špatná hodnota, ty nejrychlejší přístroje však disponují příkonem nad 800 W. Je však potřeba zmínit, že s nižším příkonem klesá také spotřeba. Obecně jsou však domácí pekárny úsporné a za spotřebovanou energii nebudete mít výrazné výdaje.

Spotřeba elektrické energie

Dovolíme si vám představit malý příklad.

 • Při 550 W (0,55 kW) a ceně za 1 kWh 5 Kč vás hodina pečení stojí cca 2,75 Kč.
 • Při 800 W je cena za hodinu pečení 4 Kč.

Ceny energií však prudce rostou a brzy mohou být třeba na dvojnásobku.

 • V případě ceny 10 Kč za 1 kWh se bavíme o 5,5 Kč, respektive 8 Kč (při příkonu 800W) za hodinu pečení.

Snadná údržba

Jak jsme už zmínili, pečicí nádoba o kapacitě 1 000 gramů je vyrobena z nepřilnavého povrchu, což vám výrazně usnadní mytí po použití. Chléb se tak nepřipálí. Navíc lze nádobu z pekárny vyndat, takže je manipulace s přístrojem jednoduchá. Zákazníci si právě snadné mytí a nepřilnavost nádobí velmi pochvalují, tyto plusy jsou součástí většiny hodnocení. Spotřebič spolu s příslušenstvím můžete očistit vlhkým hadříkem. Před jakoukoliv údržbou nezapomeňte přístroj vypojit ze zásuvky a nechat vychladnout. Mytí v myčce výrobce nedoporučuje, ale v praxi je mytí pečicích nádob poměrně běžné. Zde je nutno poznamenat, že každý činí na svoji odpovědnost.

Na závěr si ještě dovolím přidat svůj subjektivní názor na značku Concept. Líbí se mi, že patří mezi „české výrobce“. Jde o firmu se sídlem v Chocni. Pochopitelně bude nejspíše většinu své produkce kompletovat v Číně, ale to platí pro většinu výrobců. I ze svého okolí mám poměrně dobré zkušenosti s touto značkou pokud jde o „menší“ spotřebičemixéry, rychlovarné konvice nebo domácí pekárny. Na druhou stranu u větších spotřebičů – varné desky, digestoře, lednice … se častěji objevují stížnosti a komplikace při opravě. Doporučuji se podívat třeba na diskuzi na Heurece v rámci férovosti je nutno říct, že na to jak je firma na trhu dlouho a kolik se jejich výrobků prodá není zase množství stížností nijak extrémní. Ale přijde mi dobré mít to na vědomí, že nízká cena je vždy něčím vykoupena.

Rozhodně tím nechci říct, ať si Concept nekupujete. Naopak u některých typů spotřebičů si myslím, že jde o velmi dobrou volbu. Ale zejména u dražších spotřebičů bych to dobře zvážila.

Zjistit cenu

Hledáte top domácí pekárnu?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.3 Total Score

Pokud bychom měli recenzi shrnout, násd omácí pekárna Concept PC 5510 velmi překvapila a potěšila. Připraví vám chutný a kvalitní chléb a téměř vše udělá za vás. Těsto se skoro vůbec nepřipéká, pečicí mísa má celkem velký objem a nastavení je velmi rychlé a jednoduché. Přístroj je skladný, dobře vypadá a do vaší kuchyně skvěle zapadne. Nevýhodou zde pro někoho může být absence více funkcí, chybí například dávkovač surovin nebo paměťová funkce při výpadku proudu. Jedná se o celkem jednoduchou pekárnu, kterou nejlíp využijete pro přípravu chleba. Jedním z důvodů je také počet hnětacích háků. Pro přípravu chleba je totiž jeden hnětací hák naprosto ideální, protože po pečení budete hák z chleba vytahovat, takže po něm zbyde díra. Více háků by zde tedy nebylo potřeba. Pokud chcete pekárnu využít také k zadělávání těsta, volte spíše modely s dvěma háky, ty těsto rychleji a lépe prohnětou. Za nás se tak jedná o povedenou domácí pekárnu, která rozhodně splní svůj účel. O kvalitě pekárny svědčí spousta spokojených recenzí, nicméně pozor. Jedná se spíše o základní model a náročnější pekaři asi budou cílit na lehce dražší přístroje.

Pečení
6
Programy
7
Výbava
6
PLUSY
 • Nízká cena
 • Snadná obsluha
 • Pěkný design
 • Skladnost
 • Slušný počet programů
 • 3 stupně propečení
MÍNUSY
 • Absence více funkcí navíc
 • Základní výbava
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo