Recenze vysavače Concept VP 4210

Concept VP 4210 je tyčovým vysavačem, který zvládne suché i mokré vysávání. Díky tomu vám pomůže zbavit se nečistot i bakterií ve vašem domě. Spolehnout se pak můžete na dlouhou výdrž baterie i LED osvětlení. Pomocí silného výkonu si poradí i s větším nepořádkem a při úklidu vám maximálně pomůže.

Parametry

TypTyčový
Délka kabelu-
Akční rádius1,15 m
Typ baterieLi-Ion
Kapacita baterie2 000
Doba nabíjení180 min.
Výdrž na jedno nabití40 min.
Stupně výkonu1
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,3 l
Hmotnost3,3 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvedeno
Účinnost vysávání na podlahuneuvedeno
Příkon200 W
Hlasitost83 dB
Rozměry VxŠxH (cm)115x27x20
HEPA filtrano
LED osvětleníano
Mokré vysáváníano
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťne
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
PříslušenstvíNástavce, ruční vysavač
Vysávání tvrdých ploch90

Představení produktu

Tyčový vysavač Concept VP 4210 vám pomůže nejen s vysáváním drobných nečistot, ale také s vytíráním. Jedná se o multifunkčního pomocníka do domácnosti. Při vysávání navíc nevíří prach, což ocení především alergici a malé děti. Voda na vytírání je v menší nádobce, kterou můžete pohodlně vyjmout a zase zpět nasadit.

Do nádobky na vodu navíc můžete nalít také dezinfekci. Díky ní máte jistotu, že podlaha bude bez nežádoucích bakterií. To je vhodné zejména v případě, že máte domácího mazlíčka nebo malé dítě. Čistý domov je vždy základ. Na jedno nabití zvládne Concept VP 4210 vysávat a vytírat až 40 minut, což by mělo stačit i na úklid větší domácnosti. Podobně je na tom s výdrží i výkonný vysavač Dyson V10 absoluste. Plné nabití na 100 % pak vysavači zabere asi 3,5 hodiny. O aktuálním stavu baterie vás informuje LED kontrolka.

Vysavač Concept VP 4210 můžete využít jak na tvrdých podlahách, tak i na kobercích. Umožňuje to cyklonová technologie, která je navíc doplněná o motorizovaný turbokartáček. Tato kombinace vám zajistí, že i z koberců odstraníte prach, vlasy a další nečistoty. Vysavač je také schopný odstranit psí chlupy, což je opět velká výhoda především pro alergiky. Ostatně pro ty bude důležitý i HEPA filtr, kterým je vysavač opatřený. Pro domácnosti se zvířaty je určený Miele C3 Cat & Dog.

V balení ale naleznete také bohaté příslušenství. Vedle hlavního vysavače můžete využít také malý ruční vysavač, který se skvěle hodí například na vysávání pohovky, automobilu ale i dalších podobných prostor. Navíc můžete využít také čtyři různé nástavce, které vám pomohou dostat se i do velmi úzkého prostoru. Malý vysavač je umístěný v těle klasického, tyčového vysavače. Jedná se vlastně o 2 v 1. Výhodou je, že nemusíte hledat dvě speciální místa, kam byste oba vysavače uklidili. Když se nabíjí velký, zároveň se nabíjí také malý vysavač.

Vysavač disponuje kolečky, která zajišťují plynulé vysávání a přejezdy po místnosti. Nemusíte se bát, že by vám poškrábala plovoucí podlahu nebo jinak poškodila jiné povrchy ve vaší domácnosti. Doporučujeme ale kolečka jednou za čas otřít navlhčeným hadříkem, abyste je zbavili nečistot a případně drobných částeček prachu.

Jak vysává

Jak bylo zmíněno v úvodu, vysavač je vhodný jak na tvrdé podlahy, tak na koberce. Velkou výhodou je, že z koberců dokáže odstranit i zvířecí chlupy. Pakliže máte domácího mazlíčka a koberce, vysavač Concept VP 4210 je jako dělaný pro vás. Zajistí totiž čistotu v celé domácnosti.

Velkou výhodou je také bohaté příslušenství, kterým vysavač disponuje. Nástavce, které jsou součástí balení, můžete využít nejen pro běžný úklid, ale také pro vysávání auta, úzkých škvíreček ve vaší domácnosti či sedačky, pohovky a dalších podobných ploch. Výhodou jsou nástavce také pro odstranění chlupů z tkanin a podobných povrchů.

Vysavač disponuje LED osvětlením, díky kterému víte, kde a co vysáváte. Problém ale je, že kryt je dělaný spíše pro design než pro funkčnost. Právě proto je světlo hodně pohlcováno a ně vždy tak dobře posvítí. Pro běžný úklid to ale dostačuje a v noci pravděpodobně po tmě vysávat nebudete.

Problém může nastat v případě, že chcete důkladně vysát také v rohu. Vysavač se tam úplně nedostane, takže vysátí nebude dokonalé. Využít ale můžete malý ruční vysavač, kterým se do rohu bezproblémově dostanete a zbylé nečistoty jednoduše vysajete. Problém může být také v případě, že máte vyšší gauč či nábytek. Tyčový vysavač Concept VP 4210 bohužel není dostatečně ohebný, a tak se do těchto prostor jen tak nedostane. Malý vysavač je zase příliš krátký na to, abyste s ním mohli pod nábytkem pohodlně vysát.

Myslet musíte také na pravidelnou údržbu. Vysavač je naštěstí bezsáčkový, takže pouze vysypete nádobu na nečistoty. Pravidelnou údržbu si ale rozhodně zaslouží nádobka na vodu a mop. Nádobku je třeba pravidelně vyprazdňovat a čistit, aby nedošlo k tvorbě zápachu. Stejně tak je třeba po každém vytírání pořádně vyčistit mopovací hadřík. Jen tak zajistíte, že mop bude vytírat tak, jak má. Pravidelnou údržbu s pak zaslouží také hlavní kartáč. Často se na něj namotávají zvířecí chlupy a vlasy. V případě, že byste kartáč pravidelně nečistili, vysavač by mohl hůře vysávat. Mohlo by navíc dojít také k jeho poškození! Jednou za čas také věnujte čas a umyjte nádobku na nečistoty, aby byl vysavač čistý a připravený k použití.

Prohlédněte si i jiné recenzované tyčové vysavače.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
Concept VP 4210

Vysavač Concept VP 4210 je vhodný pro tvrdé podlahy i delší koberce. Díky odnímatelné nádobce na vodu je možné s ním nejen vysávat ale také vytírat. Díky výkonnému motoru a sacímu výkonu si hravě poradí s každou nečistotou, zvířecími chlupy či vlasy. Vhodný je pro alergiky, neboť při vysávání nevíří do okolí tolik prachu jako jiné podobné vysavače. Dostatečná kapacita baterie pak zase zajistí, že úklid zvládnete na jedno nabití. Nevýhodou ovšem je dlouhá doba nabíjení, která překračuje 4 hodiny. Dalším negativem je pak vyšší hlučnost. Jestliže hledáte šikovného pomocníka na vysávání do vaší domácnosti, rozhodně neváhejte a vyzkoušejte Concept VP 4210, nebudete litovat.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8
Hlasitost
3
Výdrž
8
Výbava
7
PLUSY
 • bohaté příslušenství
 • dlouhá výdrž baterie
 • dostatečný výkon
 • dobrá manipulace
MÍNUSY
 • hodně dlouhé nabíjení
 • hlučnost
 • pro někoho málo účinný mop
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo