Recenze robotického vysavače Concept VR 2110

V této recenzi se spolu podíváme na robotický vysavač Concept VR2110. Značka Concept je česká, její produkty se ale vyrábějí v Číně, Polsku, Itálii a Turecku. Pod touto značkou najdeme celou řadu robotických vysavačů v různých cenových kategoriích. Dnes se podíváme na spíše levnější model vybavený gyroskopickou navigací, třemi speciálními kartáči, čtyřmi úklidovými režimy a dálkovým ovladačem. Stojí tento vysavač za koupi, a jaké jsou jeho výhody a nevýhody? To se dozvíte v naší recenzi.

Parametry

Doba nabíjení240 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost55-65 dB
Indikátor bateriene
Kapacita baterie3 200
Výdrž na jedno nabití180 minuty
Rozpoznání schodůne
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidne
Typ navigacegyroskopická
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,6 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníne
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů2
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTne
Počet čisticích režimů4
Maximální výška překážek1,5 cm
Výška8 cm
Průměr35 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybnesystematický

Co najdete v balení

Po vybalení z krabice naleznete kromě samotného robotického vysavače také spoustu dalších součástí. Jeho součástí jsou:

 • dokovací stanice,
 • dálkový ovladač s displejem,
 • dvě textilie na vytírání,
 • tři pěnové filtry,
 • jeden HEPA filtr,
 • magnetický pásek,
 • adaptér,
 • čisticí kartáček,
 • levý a pravý kartáček,
 • elektronický zásobník na vodu,
 • kryt hlavního kartáče,
 • kryt hlavního kartáče s ocelovým drátem,
 • HARDFLOOR kartáč,
 • CARPET kartáč,
 • PET kartáč.

Seznámení s vysavačem

Robotický vysavač Concept VR 2110 vypadá na první pohled podobně jako ostatní vysavače tohoto typu. Na jeho horní straně najdeme dvě tlačítka – první z nich slouží pro zapnutí a vypnutí úklidu, to druhé, označené ikonou domečku, je pak určeno pro dobíjení vysavače (krátkým stiskem) a pro lokální úklid (dlouhé stisknutí). Odlišností oproti ostatním jsou 3 druhy hlavních kartáčů, které můžete střídat podle toho, jaký nepořádek nebo jaký typ podlahy uklízíte.

Ovládání

Ovládání tohoto robotického vysavače je velmi snadné a poradí si s ním i méně zkušený uživatel. Vysavač můžete ovládat hned několika způsoby – buď prostřednictvím praktického dálkového ovladače, který je součástí balení, nebo pomocí aplikace ve vašem chytrém telefonu a využít lze dokonce i hlasové ovládání přes domácího asistenta Google Home nebo Alexa.

   

Vysavač má čtyři úklidové režimy:

 • manuální režim – s ním si můžete vysavač navést přesně tam, kam potřebujete,
 • obvodový režim – určený na vysávání podél stěn,
 • lokální TURBO – vysavač se v něm pohybuje ve spirále a vysává na max. výkon v konkrétním místě (u jiných vysavačů se tento režim jmenuje SPOT),
 • auto SMART – vysavač se v něm pohybuje v liniích po celém prostoru a na konci pak udělá úklid okolo stěn.

Pro vysávání a vytírání můžete použít jeden ze tří speciálních kartáčů:

 • Carpet hlavní kartáč – vhodný na všechny druhy podlah, včetně koberců.
 • Hard floor kartáč – hodí se speciálně na tvrdé podlahy, vyčistí i miniaturní částice.
 • Pet kartáč – určený zejména na úklid chlupů a vlasů, hodí se na tvrdé podlahy, naopak není vhodný pro použití na kobercích.

Aplikace

Mobilní aplikace pro ovládání vysavače se jmenuje Concept Home a je dostupná jak pro majitele mobilů s Androidem, tak i pro iPhony. S její pomocí můžete ovládat vysavač doma i v práci, můžete si nastavit čas jeho vypnutí a zapnutí nebo si vytvořit kalendář akcí a naplánovat si tak úklid třeba i na dobu, kdy zrovna nejste doma.

Senzory a navigace

Vysavač má na svém povrchu umístěné tři senzory – na boční straně se nachází antikolizní senzor a infračervený senzor dobíjení, na spodní straně je pak umístěn senzor proti pádu. Navigace je u tohoto modelu pouze gyroskopická, přístroj proto nemá tak dobrou orientaci v prostoru jako mají třeba vysavače s laserovou navigací, robot se občas ztrácí. S gyroskopickou navigací se setkáte především u levnějších modelů vysavačů. Její nevýhodou je, že vysavač nejezdí systematicky, ale nahodile. Nemusí tedy uklidit plochu tak důkladně, jako vysavače s laserovou či kamerovou navigací.

Jak vysává

Výhodou tohoto robotického vysavače je, že nabízí dvě funkce v jednom – umí nejen vysávání, ale i vytírání. Super, je, že je vhodný na veškeré druhy podlahových krytin, takže se hodí jak na koberce, tak i na tvrdé podlahy, poradí si i s převýšením do 1,5 cm. Trochu zklamáním je ale skutečná doba výdrže na jedno nabití – zatímco výrobce uvádí, že vysavač vydrží až 180 minut, praxe je trochu jiná a reálná výdrž je zhruba poloviční. Malinko složitější je úvodní nastavení mobilní aplikace, ale s pomocí návodu na internetu se to dá zvládnout. Trochu problematická je orientace v prostoru, vysavač občas narazí do překážek v plné rychlosti a občas se ztrácí. Není to ale nic tak strašného, každopádně je třeba zvážit, zda se raději nevyplatí připlatit si za výkonnější model. Přístroj neumí režim „spot“. Ten umožňuje, nechat vysávat vysavač na určitém místě. Typicky se to hodí, když něco rozsypete atd..

Obecně bych doporučil, pokud se ke koupi robotického vysavače chystáte, investovat do kvalitních značek jako je Xiaomi, případně iRobot, které vyrábí vyspělé robotické navigace. Většina z nich má laserovou či kamerovou navigaci, takže roboti nemají problém s pohybem po místnosti a na výsledek úklidu se můžete maximálně spolehnout.

Co je u tohoto vysavače dost problém, je jeho velká poruchovost – u některých e-shopů je reklamovanost kolem 49 % a to je hodně vysoké číslo. Někomu by pak mohla vadit absence češtiny, vysavač komunikuje pouze v cizích jazycích. Na druhou stranu, to je vlastnost skoro všech robotických vysavačů.

Vysavač se nedokáže vrátit na místo, kde přestal s úklidem. Objem nádržky na vodu nevystačí na vytření podlahy o výměře 50 m2.

Jako výhodu bych viděl to, že má vysavač elektronicky řízené dávkování vody, což dříve bývalo doménou spíše dražších vysavačů. Další výhoda je v tom, že výrobce umožňuje do nádobky s vodou přidat desinfekční prostředek pro mytí podlah. To u většiny robotů 2v1 možné není. Sací síla 2 200 Pa není špatná. Pro porovnání, výrobky s největší sací silou dosahují hodnoty 3 000 Pa. Další předností je automatické rozeznání koberce, pokud máte ve vysavači instalovaný kartáč pro vysávání koberců. Robot rozpozná koberec a automaticky zvýší výkon. Jakmile z koberce sjede, výkon sníží na předchozí hodnotu.

Aplikace není nijak výrazněji propracovaná. Například nemůžete zvolit vysávání pouze konkrétní místnosti.

Srovnání s vysavačem Concept VR3120

Pro lepší obrázek si vysavač Concept VR2110 srovnáme s trochu dražším a lépe vybaveným modelem VR3120 od stejného výrobce. Základní rozdíl rozdíl je už v navigaci, kterou má VR3120 laserovou. Doba nabíjení je u obou modelů shodná, ale u dražšího z nich udává výrobce o 70 minut delší výdrž na nabití. Podstatný rozdíl je v kapacitě baterií, která je u VR3120 o 2 000 mAh silnější, o třetinu vyšší je pak jeho sací síla. Oba vysavače lze ovládat dálkovým ovladačem i aplikací v mobilu, oba mají automatické dobíjení a mají průměr 35 cm. U dražšího modelu možná oceníte přítomnost češtiny a velkým plusem je pak u něj chytrá funkce ROOMPLAN, která umožňuje detailní naplánování úklidu v jednotlivých místnostech. Cena modelu VR3120 je cca o tři tisíce vyšší.

Technické parametryConcept VR2110Concept VR3120
Navigacegyroskopickálaserová
Doba nabíjení4 hodiny4 hodiny
Výdrž baterie na jedno nabití180 minut250 minut
Kapacita baterie3 200 mAh5 200 mAh
Hlučnost55 – 65 dB60 – 70 dB
Dálkový ovladačanoano
Ovládání pomocí aplikaceConcept HomeConcept Robot
ROOMPLANneano
Češtinaneano
Automatické dobíjeníanoano
Překonání překážky do výše1,5 cm1,8 cm
HEPA filtr33
Výška a průměr8 cm x 35 cm10 cm x 35 cm
Hmotnost2,77 kg3,10 kg
Přibližná cena5 100 Kč8 000 Kč
Sací síla2 200 Pa3 300 Pa

Srovnání Concept VR2110 a VR2100

Na první pohled dva stejné vysavače, které se liší cenou jen o pár stokorun. Co má VR2110 navíc? A stojí to za to? Pojďme se na to podívat:

 • Antibakteriální (UV Lampa)
 • Větší kapacitu nádobky na vodu
 • Větší kapacitu baterie (a z toho plynoucí lehce delší dobu provozu cca 10 minut)

Jelikož je aktuální rozdíl v ceně pár stovek, dává mi to smysl. Na druhou stranu, pokud nevyužijete vytírání tak se možná hodí pár set ušetřit. Kapacita baterie v praxi nehraje velkou roli a samotná antibakteriální lampa? To musíte zvážit sami, zda za ty peníze stojí.

Zajímají vás jiné recenzované robotické vysavače?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.2 Total Score
Concept VR 2110

Pokud mám svoje zkušenosti s tímto robotickým vysavačem shrnout, tak jsem s ním byl v zásadě spokojený, i když pro náročnějšího zákazníka by asi bylo lepší poohlédnout se po výkonnějším modelu. Celkově mě Concept VR2110 nezklamal, ale nepotěšila mě jeho krátká výdrž baterie a ani práce s aplikací nebyla úplně ideální. Doporučil bych ho ale méně náročným zákazníkům, spíše těm, kteří mají menší byt a nemají od robotického vysavače příliš velká očekávání. Značka Concept ale nabízí i lépe vybavené vysavače, za které si sice připlatíte, ale nabízejí podstatně lepší výkon

Výdrž
5.7
Provoz
6.6
PLUSY
 • dostatečně velký sací výkon
 • nízká výška, vysavač se dostane skoro kamkoliv
 • jedná se o přístroj 2 v 1 – umí vysávat i vytírat
 • dá se ovládat dálkovým ovladačem, mobilní aplikací i hlasem
 • hodí se na všechny druhy povrchů
 • má 4 úklidové režimy, speciální kartáče na tvrdé podlahy nebo na chlupy
MÍNUSY
 • kratší výdrž baterie než udává výrobce
 • vyšší hlučnost
 • občas horší orientace v prostoru
 • vysavač bohužel neumí česky
 • vysoká reklamovanost přístroje
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Mám tento vysavač týden nezklamal, ale taky ani nenadchl. Když výrobce uvádí 180 minut provozu na jedno nabití tak bych nečekala realitu o půlku nižší přijde mě to jako klamání zákazníka. Doba provozu byla i jedna z důvodů proč jsme tento vysavač pořídili. Aplikace chaotická návod nastavení pořádně žádný. Každopádně v okruhu přátel bych nikomu nedoporučovala. Na občasné vysátí dost drahá hračka.

  • Dobrý den,

   zmiňujeme to i v recenzi, v praxi je reálná doba provozu cca poloviční. Těch 180 minut nevím jak bylo měřeno či dosaženo. Podle mě to v běžném bytě/domě možné není.

 2. Dobrý den,
  koupil jsem robotický vysavač Concept VR 2110 a nemohu se spojit přes telefon.
  Aplikaci mám Concept home nainstalovanou a sprovozněnou.Telefon IPHONE 13,Wifi nastavenou na 2,4GHz a přesto aplikace robota nenajde.Když vezmu telefon Honor s androidem tak za 10 vteřin je robot v aplikaci a vše funguje,ale já potřebuji ho spárovat s Iphonem tak co mám dělat děkuji za info Franta.

  • Dobrý den,

   s iPhonem (také 13) jsem osobně zkoušel během testu Concept 3520 a nezaznamenal jsem žádný problém. Těžko říct, kde je zakopaný pes. Doporučuji kontaktovat přímo podporu Conceptu: telefon (mají i facetime) +420 465 471 400 nebo info@my-concept.cz.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo