Recenze Concept VR3550

Aktualizováno v říjnu 2023

Concept VR3550 (můžete se setkat i s vznešenějším označením Concept visiOne 3D VR 3550) je nejnovějším přírůstkem do řady robotických vysavačů od Conceptu a zároveň aktuálně usedá na její trůn. Má nejlepší výbavu i parametry ze všech vysavačů v nabídce. To je pochopitelně spojeno i s vyšší cenou než u jeho předchůdců. Ze zkušeností s předešlými přístroji nepochybuji o tom, že se bude jednat o povedený přístroj. Nicméně ještě důležitější otázka která se nabízí je, zda dává smysl koupě tohoto modelu oproti ostatním, které jsou cenově příznivější.

Parametry

Doba nabíjení240 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost65 dB
Indikátor bateriene
Kapacita baterie5200 mAh
Výdrž na jedno nabití250 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacelaserová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,45 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníano
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů2
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů3
Maximální výška překážek1,8 cm
Výška8,5 cm
Průměr35 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybsystematický
Funkce vytíráníano
Funkce vysáváníano
Počet mopovacích utěrek2
Přibližná cena20000 Kč

Obsah balení

Jak je u Conceptu zvykem, v krabici najdete úhledně zabalený spotřebič. Mě osobně se líbí, jak jsou jednotlivé části zafixovány a v případě volného místa chráněny polystyrenem. Díky tomu je minimálně šance na poškození při přepravě i kdyby se k tomu kurýrní společnost zrovna nechovala s patřičnou opatrností.

Samotný vysavač má sobě drobné ochranné prvky, které musíte před prvním použitím dát pryč. Zpracování vysavače je na velmi dobré úrovni, mě osobně se navíc v černé barvě líbí ještě o něco více než v bílé.

 

Co je nového

Méně příslušenství v balení

Když to srovnám s donedávna nejlepším model VR3510, tak je vidět že spotřební materiál který dostanete není tak bohatý. Konkrétně dostanete o jeden náhradní HEPA filtr méně, to stejné platí i pro pěnový filtr. Místo šesti sáčků na nečistoty jsou tu čtyři, místo šesti bočních kartáčů dva. Což je pochopitelně změna k horšímu, protože tyto věci si jednou budete muset koupit a zaplatit si za ně.

Vyšší výkon a lepší navigace

Naštěstí jsou další změny pozitivní. Tou první je nová generace navigace, kterou Concept označuje jako 3D laserová navigace. Samostatně se jí budu věnovat v jedné z dalších kapitol. Rovnou mohu říct, že dokonalá není, ale zlepšení to rozhodně je. Další plusovým bodem je zvýšený sací výkon, respektive „maximální“ sací režim který dosahuje výtečných 8 000 Pa. A to je opravdu vysoké číslo. Bohužel neexistuje jednotná metodika měření a proto nelze jednoduše srovnat s ostatními výrobci, ale jak akusticky tak vizuálně na nečistotách na podlaze vidíte, že sací síla tam je. Nicméně v takovém režimu baterie mizí výrazně rychleji.

Výška

Většina robotických vysavačů má výšku okolo 10 cm, někdy o pár mm více, jindy méně. U VR3550 se však povedl skvělý kousek a povedlo se jim výšku snížit na 8,5 cm. Proč mám radost z ušetřeného centimetru a půl? Protože se díky tomu robot dostane pod více sedacích souprav. U nich je často výška nad podlahou také okolo 9 či 10 cm. A určitě mi dáte za pravdu, že je pohodlnější když pod ni párkrát týdně zajede robot než ji jednou za měsíc posouvat a vysávat ty hromady prachu ručně. Zejména roboty s laserovou navigací mají často takovou „věžičku“, která výšku zvyšuje. 

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace je u robo vysavače důležitá, protože výrazně ovlivňuje uživatelskou zkušenost a možnosti ovládání. Největší pochvalu Concept zaslouží za to že je (skoro) kompletně v češtině. Občas nějaké slovíčko zůstalo v angličtině, ale jsou to jednotky případů. Rozhodně ji mohou používat i lidé co anglicky nerozumějí vůbec nic. Možnosti ovládání a nastavení aplikace jsou bohaté a umožňuje snad vše co potřebujete. Jak v rámci plánování úklidu, práce s mapou, zakázanými zónami atd.., ale také jednorázové akce jako vyprázdnění zásobníku na prach nebo volba typu úklidu.

Pokud jde o stabilitu aplikace tak drobnou výtku zaslouží její stabilita při práci (editaci) mapy. Na Androidu (Galaxy S22) relativně často padala, pomohlo editovat mapu když vysavač vysával. Pak byla stabilita lepší. Na iPhonu byla stabilita lepší, ale ani tak se občasný pád nevyhnul. Informovali jsme výrobce a měli by pracovat na nápravě.

Možná vás napadne, zda musíte být při ovládání robota na stejné Wi-Fi síti jako je on. Dobrá zpráva je, že to není nutné. Můžete ho ovládat vlastně odkudkoliv. Stačí mít v telefonu mobilní data a můžete se podívat na průběh vysávání třeba z nákupního centra nebo kanceláře.

Nastavení a připojení k Wi-Fi

Čas od času se ke mě dostávají mě dostávají informace o náročném (nejen u Conceptu) připojení zařízení k domácí Wi-Fi síti. V některých případech to končí i neúspěchem a vrácením výrobku. Domácích spotřebičů a i routerů je na trhu opravdu plejáda různých značek, takže je možné že nějaká kombinace spolu nebude fungovat. Ale v 99,9 % případů věřím, že pokud víte co máte udělat tak to fungovat bude.

Potíž je totiž v kombinaci toho, že naprostá většina chytrých domácích spotřebičů se připojuje na 2,4 Ghz síť. Což by nemělo být nic složitého, protože prodávané routery podporují jak 2,4, tak i 5 Ghz standard. Situaci však komplikuje fakt, že některé z nich používají něco co se většinou označuje jako „chytrá síť“ a to znamená, že „navenek vysílají“ jen jednu Wi-Fi síť a zařízení co se k ní připojují se rozhodují zda se připojí na 2,4 nebo 5 Ghz variantu. Což je teoreticky skvělé, ale prakticky to znamená to, že vy máte mobil připojení k vaší Wi-Fi síti ale při instalaci aplikace čtete „připojte se k 2,4 Ghz Wi-Fi“ a vy nevíte jak.

V takovém případě je potřeba jít do nastavení routeru a nastavit odlišný název pro 2,4 i 5 Ghz síť. Pokud víte o co jde, tak je to práce na pár minut. Pokud vůbec netušíte, tak bude rozumnější poptat někoho z rodiny kdo vám s nastavením pomůže.

Schválně jsem prošel hodnocení aplikace a lidé to často zmiňují jako nedostatek, dokonce výrobek vraceli s tím, že jejich telefon přeci podporuje 5G a ono to nefunguje. Nemám to lidem za zlé, každý nemůže rozumět všemu. Výrobce to sice v manuálu uvádí, ale pokud se v termínech okolo Wi-Fi nejste zběhlí, tak to stále někomu nemusí pomoct.

Co aplikace umí

Režim plánování úklidu

Věřím tomu, že naprostá většina majitelů robotických vysavačů má úklid automaticky plánovaný na dobu kdy jsou v zaměstnání, škole nebo prostě mimo domov. A proto je důležité, aby měl robot dostatečné možnosti nastavení úklidu. Jak můžete vidět z následujících snímků obrazovky, u Conceptu si můžete nastavit vše potřebné.

Mimochodem „Dávkování vody“ a „Síla sání“ v režimu vypnuto neznamená, že by vysavač nevysával nebo nevytíral. Znamená to, že nevolíte specifickou sílu vysávání nebo množství vody při vytírání a necháte to na automatickém režimu.

Mapa se načítá, vyčkejte prosím

Při nastavování místa úklidu, například pokud nastavujete plánovaný úklid a chcete aby vysavač pracoval jen na určité části bytu, tak aplikace mi zobrazovala jen hlášku, že se mapa načítá. Zkoušel jsem čekat i deset minut. Zkoušel i restart aplikace nebo telefonu a výsledek byl stejný. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem pustil vysavač na automatický režim, on začal uklízet, mapa se načetla a já pak nastavil zóny úklidu pro pravidelný režim.

Poté jednoduše vidíte seznam svým místností a poklepání prstu danou místnost „zaškrtnete“ pro úklid.

    

Možnosti nastavení

Vysávání do zásobníku

Jednoduše nastavíte frekvenci automatického vysávání do zásobníku, nebo můžete robota poslat na automatické vyprázdnění jeho nádoby s prachem. Trochu nešťastně je řešena vizualizace zvolené hodnoty ze seznamu, možná si všimnete náznaku modré „potvrzovací fajfky“ v pravé části obrázku. Bohužel není vidět celá.

Historie úklidu

Vidíte přehled jednotlivých úklidů s tím, že je možné si konkrétní úklid rozkliknout a podívat se na jeho detaily. Za mě standardní funkce, je dobře že je implementováno. Povšimněte si drobného nedodělku v textaci aplikace, kde jsou dvě položky nazvány jako doba úklidu. Jednou z nich se přitom myslí počet provedených úklidů.

Jazyky

Robot podporuje pět jazyků. Hlasitost mi osobně vyhovuje na cca 80 %. Tišší občas nebyla slyšet a u maximální hlasitosti už je zvuk lehce deformovaný. Robot komunikuje základní informace typu:

 • úklid dokončen
 • nabíjím se
 • hlásí svojí polohu, pokud ho o to prostřednictvím aplikace požádáte
 • když jde vyprázdnit prachovou nádobu
 • když se zasekne
 • atd..

Dálkové ovládání

Na rozdíl od minule testovaného VR3510/20nemá klasické fyzické dálkové ovládání, ale jen jeho možnost skrze aplikaci. Což naprosto chápu, dálkové ovládání nejspíš využilo jen naprosté minimum zákazníků. Ale moje děti byli trochu zklamané, hrátky s robotem je minule bavili :-). 

Informace o životnosti spotřebního materiálu

Milá funkce, nebral bych ji úplně doslova že kartáč nebo mop musí vydržet přesně tolik minut. Ale je dobré vědět, že jste třeba na 20 % odhadované kapacity a podívat jak moc je v realitě daná věc opotřebovaná.

Zakázané zóny a virtuální stěny

Tady se od minule nic nezměnilo a proto jen recykluji text, který jsem už jednou použil.Můžete si vybrat zda chcete nastavit zakázanou zónu, nebo virtuální stěnu. Hned mezi nimi vysvětlím rozdíl. Zóna je čtyřúhelníkového tvaru a můžete ji umístit kamkoliv na mapu. Může být dvojího typu:

 • Buď úplně zamezíte vysavači do ní jet a vysávat (na obrázku červená)
 • nebo to  může být jen zóna, která zamezuje mopování (na obrázku modrá).

To je za mě velmi praktické. A ideální např. pro koberce. Jediné s čím jsem trochu bojoval je umístění zóny v prostoru. Když máte okolo nějaký záchytný bod typu rohu sedací soupravy, nebo rohu místnosti je to snadné. Ale, když chcete vymezit zónu uprostřed volného prostoru, tak to chce chvíli zkoušení. A nebo mi možná jen chybí cvik a zkušenosti. 

 

Druhou možností je takzvaná virtuální stěna. Tu si můžete představit skutečně jako imaginární stěnu, kterou umístíte do prostoru v rámci aplikace a robot se jí poté snaží nepřekročit. A v naprosté většině případů ji vážně nepřekročil. A v těch pár případech kdy překročil to bylo jen nepatrně.

Jak vysává – Recenze a Test

S vysavačem jsem měl možnost „hrát si“ po dobu cca tří týdnů a musím uznat, že je to proti předchozí generaci zlepšení. A to zejména v navigačních schopnostech (i když stále nejsou úplně dokonalé) a také sací výkon je při maximálním nastavení skutečně brutální.

 

První úklid mu stejně jako všem robotickým vysavačům trvá o chvilku déle, protože si důkladně musí zmapovat váš dům či byt. Líbí se mi, že jeho pohyb je skutečně strukturovaný a u naprosté většiny překážek si jich je dobře vědom. To poznáte podle toho, že k nim dojede na milimetry, ale přitom se jich nedotkne. Pochopitelně lesklé plochy, čiré sklo atd.. jsou pro senzory obtížné. Nicméně pro tyto případy je tu nárazník který umožní tělu robotu kontakt s překážkou bez jejího poškození.

Když se podíváte na mapu místností po prvních pár úklidech tak vidíte, že jsou velice věrné. Já na té svoji vidím, kde jsou nohy od stolu nebo sedací soupravy. Rovněž věci jako úhel otevření dveří atd.. Robot se snaží poznat místnosti a očíslovat je, ale v praxi je taková hodně detailní. To co vidíte na mapě níže je byt 2kk. Room 1, 4 a 7 je vlastně kuchyňský kout a obývák, Room 5 a 3 chodba, Room 6 ložnice a Room 2 koupelna. Nalezené místnosti si můžete sloučit či jinak upravit, aby respektovali skutečnost. Ale pro mě to důležité nebylo, spíš mě bavilo sledovat jak robot na mapce postupuje místnost po místnosti (které si sám nastavil).

Každopádně když srovnám přesnost a rychlost tvorby mapy s VR 3510, tak je na tom nový model výrazně lépe.

Na co si dát pozor

Pokud už máte s robotickým vysavačem zkušenosti tak pro vás nejde o nic nového. Čím více prostoru má, tím lépe uklidí. Naopak čím víc má provoz komplikovaný mohutné kovové konstrukce židlí místo čtyř klasických noh, barové stoličky s lesklou velkou plochou na zemi, atd… tím mu pohyb po místnosti déle trvá a teoreticky hrozí i riziko zaseknutí.

Díky lepší navigace než předchozí modely mu výrazně méně dělají problémy nové překážky v místnosti – zapomenutý batoh, hračky, taška od nákupu. Ale třeba zapomenutý kabel od nabíječky telefonu dokáže přehlédnout a hezky se do něj zamotat. Pořád platí, že čím snazší to roboty uděláte, tím lepší úklid bude. I když tento vám díky kvalitní navigaci odpustí opravdu hodně.

Tvrdé podlahy

Pro ty jsou robotické vysavače stvořené. Funguje výborně, díky opravdu systematickému pohybu nevynechá žádné místo. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že pokud máte takový typ nábytku a jeho rozmístění, že se robot dostane všude, tak už vlastně ani nepotřebujete vysávat klasickým vysavačem. Spíš by stačil ruční vysavač pro drobné a rychlé uklízení konkrétního malého prostoru. Robot má sice spot režim, ale než ho tam přenesete a nebo nastavíte patřičné info v aplikaci, tak je to snažší udělat ručně.

Koberce

Pokud máte všude doma koberce (zejména ty s vysokým vlasem), není robotický vysavač ideální. Já ho doma nemám, takže mi to v rámci testování supluje „huňatá” podložka do koupelny. Můj klasický test že do nasypu sůl, nastavím spot režim a vysavač nechám dělat jeho práci. Snaží se seč může, ale rozhodně nevysaje vše. Podložka pak končí v pračce.

Pozor na fakt, že pokud používáte vysavač v kanceláři, kde jsou často takové ty nízké a trvrdé koberce, tak dochází k rychlejšímu opotřebení u bočních kartáčů. Štětiny kartáče se na konci jakoby ohnou a mají menší kontakt s podlahou.

 

Sací výkon

Concept VR 3550 má při maximálním nastavení výkonu brutálních 8000 Pa. A ani spotřeba baterie v tomto režimu není tak šílená, jak by se mohlo na první dojem dát. Vysoký výkon má 4000 Pa, střední 2000 Pa a nízký 1000 Pa.

Většina ostatních robotů má sací výkon nižší, např. Roborock S7 má 2 500 Pa, Roidmi Eve Plus má 2 700 Pa, Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro má 2 100 Pa a iRobot Roomba i7 má „jen“ 1 700 Pa. Pozor na to, že tyto čísla nelze zcela jednoduše srovnat mezi sebou. Neexistuje jednotná metodika měření, kterou by výrobci museli dodržovat. Na druhou stranu je to slušný indikátor o sacích schopnostech přístroje. A i v praxi je znát, že sací výkon je velmi silný.

Lokální turbo

Pod tímto názvem se skrývá tzv. „spot režim“ neboli lokální úklid. Tím se myslí, že přístroj uklízí pouze určitý prostor. Jsou dvě možnosti jak tento režim vyvolat. Buď ho vyberete v menu aplikace a nebo podržíte na několik sekund tlačítko „domů“. Robot uklízí ve čtverci o straně cca 1 m. Pokud chcete tento režim použít, je rychlejší robota vzít na patřičné místo a stisknout tlačítko.

Kapacita zásobníku na nečistoty

Je to 450 ml a to je mezi vysavači slušný průměr. Kapacita zásobníku za mě nemusíte vůbec řešit. Tento model totiž umí odsávání nečistot i když je nasazený mopovací nástavec. Takže i kdyby byla kapacita zásobníku poloviční, prostě se odsaje do dokovací stanice a nemusíte nic řešit.

Výška překážek

Výrobce uvádí, že vysavač dokáže překonat práh o výšce 1,8 cm. Já bohužel doma vysoké prahy nemám, musel jsem ho tedy nasimulovat s uměle umístěnou překážkou ve dveřích. Měl jsem k dispozici dvě. Jedna měla výšku 1,5 cm a robot ji překonal vždy. Druhá měla výšku 2,1 cm a tam byla úspěšnost cca poloviční. 

Kartáče

Součástí balení jsou i dva kartáče:

 • Univerzální kartáč – také označovaný jako kartáč na koberce. Ten je vhodný pro všechny typy podlah. Je výchozím kartáčem, který najdete na přístroji při jeho koupi.
 • Kartáč na tvrdé podlahy – už z názvu je patrné, co je jeho hlavním smyslem. Já ho zkusil jen v průběhu testu, nepřišlo mi že by to mělo nějaký znatelný dopad na kvalitu úklidu.

Hlučnost

Pochopitelně závisí na nastavené síle sání. Já naměřil následující hodnoty:

 • bez vysávání: 50 dB
 • nízký výkon: 60 dB
 • standardní výkon: 64 dB
 • vysoký výkon: 69 dB
 • maximální výkon: 75 dB

U posledních dvou stupňů výkonu už mi bylo nepříjemné být po čas vysávání v jedné místnosti.

Schody

Robot má senzory, které ho chrání proti pádu ze schodů. Schody doma nemám, vyzkoušel jsem test na stole, který jsem po obvodu obložil vrstvou peřin. Přeci jen nechci mít vysavač rozbitý na kousky. Přiznám se, že i tak jsem se snažil stát vedle vysavače a byl připraven ho případně zachytit. Vysavač však situaci zvládl, k pádu nedošlo a vysavač pokaždé couvnul. Osobně bych však (a to u každé značky) doporučil pro jistotu u schodů ještě vytvořit virtuální stěnu – což doporučuje i manuál.

Mopování

Kdo zatím nemá s mopováním u robovysavačů zkušenost, tak ho vnímejte jako velmi příjemný doplněk. Podlahu lehce zvlhčí a setře většinu nečistot. Tím myslím, to že opravdu zaschlé nečistoty z podlahy odstranit vždy nedokáže. 

 

Samotné mopování s VR 3550 je velmi snadné. Vysunete nádržku na vodu, napustíte ji vodou a nasadíte nástavec pro mopování. Celé i s napuštěním vody je na 30 sekund. Pokud vás to zajímá více, podívejte se do videa na konci článku.

Pokud máte doma koberce, nastavce je v aplikaci jako zóny kde se nemá mopovat. Jinak je bude robot neustále zvlhčovat.

Mopovací textilii rozhodně čas od času vyperte v pračce, špíny se na ní zachytí dost. Naštěstí je součástí balení i náhradní, můžete je tak pohodlně střídat.

Osobně doporučuji nastavit množství vody na střední nebo vysoké, s malým jsem měl pocit, že se nic neděje. Tedy textilie byla mokrá, ale na podlaze jsem měl potíž vlhkost rozeznat.

A jaké jsou reálné výsledky mopování? Podívejte se na fotografii toho stejného místa na podlaze před a po mopování. Na levé fotografii vidíte fleky na kuchyňské podlaze před mopování a vpravo po mopování už nejsou.

 

Kapacita zásobníku na vodu

Zásobník na vodu má 350 ml. A je to příjemné navýšení oproti 200 ml, co měl VR 3520/3510. Díky skoro dvojnásobné kapacitě nemusíte vodu doplňovat tak často.

Při mopování 36 m2, zůstalo v nádobce cca 10 % vody při nastaveném vysokém dávkováním vody a cca 35 % při středním dávkování vody. Pokud máte větší prostory a voda v nádržce dojde, tak vysavač prostě pokračuje dál bez vytírání.

Rychlost úklidu

Když nebudu počítat pokusy, kdy jsem si s robotem hrál a simuloval mu různé překážkové trasy tak mi průměrná rychlost odpovídala 1 m2 za minutu. Pochopitelně když máte velkou plochu bez překážek tak to dokáže i rychleji. A naopak komplikovaná místa ho zase zpomalí. Nicméně jako představa o rychlosti úklidu to myslím slouží dobře. Jen berte v potaz, že pokud váš byt nebo dům má 100 m2, tak robot neuklízí 100 ale spíše 60 m2. Notnou část plochy totiž zabere nábytek.

Filtrace

Je stejná pro všechny roboty z nabídky Conceptu. Je trojstupňová (HEPA filtr, molitanový filtr a za ním velmi jemný prachový filtr) a HEPA filtr je typu 13. To znamená, že dokáže zachytit více než 99,95 % částeček prachu o velikosti 0,1 mikrometru. Jak vidíte, tak třída 12 již zachytí naprostou většinu prachových částic a je tedy vhodná i pro alergiky. Vyšší třídy než 13 se obvykle pro vysavače nepoužívají. Čím dokonaleji totiž filtr filtruje, tím větší odpor klade proudícímu vzduchu a to výrazně zvyšuje náklady na zpracování a sací výkon motoru vysavače. 

Skupina filtrůTřída filtraceZachycené částiceProniklé částice
EPAE 10≥ 85 %≤ 15 %
E 11≥ 95 %≤ 5 %
E 12≥ 99,5 %≤ 0,5 %
HEPAH 13≥ 99,95 %≤ 0,05 %
H 14≥ 99,995 %≤ 0,005 %

Údržba

Kromě čištění hlavního kartáče (namotávají se na něj vlasy) a mopovacího hadříku, doporučuji ještě čas od času utřít i senzory vysavače, ať nezhoršíte jeho navigační schopnosti.

Jak vidíte ze zachyceného pohybu vysavače v aplikaci, tak když má prostor bez překážek pohybuje se systematicky v jasném schématu. Na mapě je to ten žlutý a do jisté míry (jsou tam otevřené dveře) i červený prostor. 

Za náročnějších podmínek (modrý prostor, překážky jsou nohy od stolku a sedačky), už pohyb tak pravidelný není, ale vidíte že celkově je pokrytí podlahy (a tím pádem i úklid) na dobré úrovni.

 

To však uměli i předchozí generace či konkurence, kde je tedy ta výhoda VR 3550? Těžko se to popisuje a proto sem raději připravil i video, na kterém se můžete sami přesvědčit. Concept tvrdí, že robot rozpozná většinu věcí, které se mohou v běžné domácnosti na zemi nacházet – bačkory, ponožky, zvířecí misky, hračky, balíček kapesníčků, knížky, oblečení. A z toho co jsem měl možnost vyzkoušet je to v 99 % pravda. Ve většině případů zastaví těsně před nimi, někdy se jich letmo dotkne. Zkoušel jsem mu to udělat ještě těžší a na podlahu dal několik mincí, ale to už jsou tak moc drobné předměty že je neregistruje.

Co to znamená v praxi? Robot výrazně lépe zvládá pohyb v prostoru s větším množstvím překážek a dokáže i takovou domácnost lépe vysát a vytřít bez toho, aniž by se někde zasekl. Stále však platí, že čím více překážek bude na zemi, tím méně prostoru robot uklidí a tím déle mu bude úklid trvat. Takže pokud máte děti které každou chvíli něco drobného na zemi nechají, tak tento vysavač to zvládne lépe.

Baterie

Baterie má kapacitu 5 200 mAh. A její nabití do plna trvá cca čtyři hodiny. To jsou hodnoty, které jsou společné pro skoro všechny robotické vysavače od Conceptu. Co už se liší, je jejich výdrž. Mají různou navigaci a různou sílu vysávání. Nicméně i tak zastávám názor, že pokud po nich nechcete úklid opravdu velkého prostoru (200 m2 a více), tak výdrž baterie není důležitá. Je totiž dostatečná a tím, že přístroj pracuje automaticky a většinou v čase kdy nejste doma, tak je jedno zda vydrží v provozu dvě hodiny nebo hodinu a půl. Výrobce uvádí, že vysavač vydrží pracovat až 180 minut. Pochopitelně jsem si to chtěl ověřit.

Zapsal jsem si čas a spotřebu energie pro každý stupeň výkonu a pro eliminování vlivu náhody pro každý stupeň výkonu udělal tři pokusy a výsledné hodnoty jsou jejich průměrem. Bavíme se o bytě 2kk, s minimem překážek. Kdy uklízená plocha bytu byla 36 m2 (celková plocha bytu je 64 m2).

 • bez vysávání: průměrná spotřeba 11 % baterie
 • nízký výkon: průměrná spotřeba 24 % baterie
 • standardní výkon: průměrná spotřeba 26 % baterie
 • vysoký výkon: průměrná spotřeba 40 % baterie
 • maximální výkon: průměrná spotřeba 58 % baterie

S ohledem na fakt, že standardní režim výkonu pro většinu situací stačí, tak věřím že vysavač dokáže na jeden zátah baterie (když mu zbývá 15 % a méně kapacity baterie, tak se vydá hledat nabíjecí stanici) zvládnout okolo 120 m2 uklízené plochy. A to může být k 200 m2 plochy bytu/domu, jelikož velkou část zabere nábytek pod který se robot nedostane.

Dokovací stanice

Skládá se ze dvou dílů, které do sebe snadno zapadnou. Výrobce doporučuje nechat ji na jednom místě a nepřenášet ji. Robotu to ulehčuje orientaci ve vaší domácnosti. V manuálu se dočtete, že by okolo dokovací stanice mělo být na každé straně alespoň 50 cm místa. Já nechal maximálně dvacet a robot se do ní dokázal vrátit bez nějakých potíží. Rozhodně však nechte volný prostor přímo před ní. Na to jak robot vjíždí do stanice v komplikovanějších podmínkách se můžete podívat na videu na konci článku.

 

Odsávání nečistot do sáčku v dokovací stanici

V aplikaci můžete nastavit, jak často se zásobník na nečistoty odsávat. Kromě toho je v aplikaci samostatné tlačítko, kterým můžete tuto akci vyvolat manuálně. Na rozdíl od předchozí modelu je tento proces možný i když je nasazený mopovací nástavec. Neblokuje totiž otvor pro odsávání. To je chytré zlepšení.

Samotné odsání je pochopitelně poměrně hlučné a trvá zhruba půl minuty. Ze zásobníku na nečistoty se podařilo odstranit všechny nečistoty, včetně větších kousků – např. větší drobky jídla, nebo kousky kartonového papíru. 

Cena spotřebního materiálu

Na webu zatím dostupné nebyly, ale kontaktoval jsem výrobce a ceny mají být následující:

 • hlavní kartáč – 259 Kč
 • boční přimetací kartáč – 69 Kč
 • mopovací textilie – 189 Kč
 • sáčky na nečistoty – 349 Kč za tři kusy

Za rok podle mého odhadu utratíte za spotřební materiál cca 400 – 800 Kč, dle velikosti uklízené plochy.

Concept robotické vysavače – srovnání všech modelů

Pro lepší představu jaké všechny vysavače má Concept v nabídce jsme připravili následující tabulku.

VR3550VR3520VR3510VR3210VR3205VR3125VR3105VR3115VR2020VR2110
Typ navigace3D laseroválaseroválaseroválaseroválaseroválaseroválaseroválaserovágyroskopickágyroskopická
Automatické vysypání zásobníkuanoanoanoanoanoanoanoanoanoano
Plánování úkliduanoanoanoanoanoanoanoanonene
Automatické rozdělení místnostianoanoanoanoneanoneanonene
UV světloneanoneanoneneneneanone
Mopování ve tvaru Yanoneneanonenenenenene
Turbo režim na koberceanoanoanoanoanoanoanoanoanoano
Tichý režimanoanoanoanoanoanoanoanoneano
Kapacita zásobníku na prach (ml)450300300600350600600600600600
Kapacita zásobníku na vodu (ml)350200200300300100100100300
Vytíráníanoanoanoanoanoanoneanoanoano
Aroma zásobníkneneneneneanoanoanoanone
Typ motoruBLDCBLDCBLDCBLDCBLDCBLDCBLDCBLDCBLDCBLDC
Maximální sací síla (Pa)8000330033003300330033003300330022002200
Kapacita baterie5200520052005200520052002600320026003200
Výdrž baterie dle výrobce (min.)180250250250250250130180120180
Doba nabíjení (min.)240240240240240240240240240240
ToF senzoranoanoanoanoanoanoanoanoneano
Senzor proti nárazu a páduanoanoanoanoanoanoanoanoanoano
Kartáč na koberceanoanoanoanoanoanoanoanoanoano
Kartáč na tvrdé podlahyanoanoneanoanoanoneanoneano
Kartáč na zvířecí chlupyneanoanoneneanoneanoneano
Mobilní aplikace v češtiněanoanoanoanoanoanoanoanoanoano
Hlasové ovládáníanoanoanoneneanoneanoanoano
Dálkové ovládáníneanoanoanoanoanoanoanoanoano
Typ filtruH13H13H13H13H13H13H13H13H13H13
Počet úrovní filtrace3333333333
Maximální výše překážek (cm)1,81,81,81,81,81,81,81,81,51,5
Výška vysavače (cm)8,51010101010101088
Průměr vysavače (cm)35353535353535353535
Výrobce doporučená cena (Kč)19 99914 99912 9999999999989996999799959995999

Video recenze

 

Vzhledem ke všem výše uvedeným zkušenostem hodnotíme tento produkt jako „Dobrý produkt 2023“. Jeho koupi určitě doporučujeme.

 

Zjistit cenu

Testovali jsme i další robotické vysavače od Conceptu.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.8 Total Score
Hodnocení Concept visiOne 3D VR 3550

Za mě je to velmi podařený vysavač. Oproti předchůdci má citelně lepší navigaci a orientaci v prostoru, má nižší výšku díky které se snáze dostane pod pohovku nebo postel a také větší kapacitu nádobky na vodu. Nevýhodou je pak vyšší cena. Jednak samostatného vysavače a taky to, že je součástí balení méně příslušenství. Největší otázkou pak je, zda si raději nekoupit VR3520, který je aktuálně o 5 000 Kč levnější. Já osobně bych si připlatil pokud je pro vás důležitá nízká výška nebo lepší navigační schopnosti kvůli více překážkám v bytě. Samozřejmě pokud pro vás 18 000 Kč (za které lze díky slevám aktuálně koupit) není žádná závratná částka, tak toto dilema řešit nemusíte.

Provoz
9.3
Výdrž
8
PLUSY
 • Výborná navigace a orientace v prostoru
 • Nízká výška
 • Vysoký výkon
 • Vysávání i vytírání
 • Umí odsávat nečistoty do dokovací stanice i s nasazeným mopovacím nástavcem
 • Aplikace v češtině s bohatou možností nastavení
 • Solidní kapacita nádobky na vodu
MÍNUSY
 • Vyšší cena (časem možná spadne)
 • Aplikace občas padá
 • Méně příslušenství v ceně než v minulosti
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo