Recenze soundbaru Creative Stage 2.1

Rádi byste dodali lepší zvuk vaší televizi, nestačí vám reproduktory ve vašem tabletu nebo chcete kvalitnější zvukový zážitek při hraní na počítači? S tím vším vám může pomoci soundbar Stage 2.1 od Creative, který nabízí širokou konektivitu, velmi slušný zvuk a možnost upevnění na zeď či volné umístění k vašemu přístroji za výbornou cenu. Co dalšího od něho čekat a na co si dát pozor? Zjistíte v naší recenzi.

Parametry

Bluetoothano
Noční režimne
Dolby Atmosne
Multiroomne
Výstupní výkon (RMS)80 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)40 W
Systém reproduktorů2.1
Wi-Fine
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
HDMIano
USBano
Optický vstupano
Jack 3,5 mmano
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm55 x 70 x 78
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm11,5 x 42 x 25
Celková hmotnost4,27 kg

Představení

Značka Creative Technology má s výrobou elektroniky bohaté zkušenosti. Tato nadnárodní technologická společnost se sídlem v Šanghaji funguje už od roku 1981, zabývá se výrobou elektroniky, počítačů a multimediálních přístrojů a vytvořila i svůj vlastní hudební software. Pokud si vyberete některý z jejich výrobků, můžete si být jisti dobrou kvalitou.

Soundbary představují oblíbenou možnost, jak si užít filmy, hry nebo muziku v domácím prostředí s parádním zvukem. Nezabírají moc místa, jsou jednoduché na připojení a v interiéru působí poměrně nenápadně. Dnešní recenzovaný model Creative Stage 2.1 se skládá ze dvou částí – samotného soundbaru se dvěma reproduktory o výkonu 2 x 20 W a samostatného subwooferu s výkonem 40 W. Celkem na vás tedy čeká souprava o RMS výkonu 80 W. To stačí k ozvučení průměrně velkého obýváku. Celkový maximální výkon pak činí 160 W. 


Subwoofer má průměrnou velikost s rozměry 11,6 x 25 x 42,3 cm. Dohání je však svým velkým výkonem. Nenapájí se samostatně, ale je propojený se soundbarem pomocí kabelu, který je bohužel pevně integrovaný k tělu subwooferu. To je trochu škoda, protože ačkoliv je docela dlouhý (2,2 m), máte omezenější možnosti rozmístění.

Soundbar se může pochlubit rozměry 7,8 x 68 x 10 cm. Jeho tělo je z velké části vyrobeno z plastu, pouze přední kryt je kovový. Pod ním se nacházejí dva dvoupásmové reproduktory o průměru 2,25″. Uprostřed zvukového panelu najdete malý LCD displej, který zobrazuje informace o nastavené hlasitosti, zvoleném vstupu apod. Připravte se na to, že displej svítí docela silně i v pohotovostním režimu, což není zrovna příjemné. Pokud nechcete být oslněni, bude třeba přístroj zcela vypojit ze zásuvky.

Ovládat soundbar můžete buďto pomocí čtyř základních tlačítek na boku, nebo pomocí přiloženého dálkového ovladače. Když vám nebude vyhovovat zvuk u filmu, můžete tak prostě upravit hlasitost nebo výšky a basy, aniž byste se zvedali z gauče. Bohužel však ovladačem nelze přístroj vypnout zcela – stále bude svítit displej ve Standby režimu.

Velkou výhodu celého zařízení je jeho mobilita. Pokud máte velkou televizi a víte, že jinde soundbar neupotřebíte, tak ho nejspíš přimontujete ke zdi. Komponenty potřebné k upnutí na zeď najdete v balení, ale jedná se pouze o dvě hmoždinky a vruty. Konstrukce tak může být trochu chatrnější, škoda, že výrobce nevyužil například možnost perforovaných hliníkových L profilů.

Jestli ale chcete váš zvukový systém využívat třeba i k mobilnímu telefonu na terase, k počítači v pracovně nebo kdekoliv jinde, můžete ho přenášet dle libosti. Disponuje totiž vestavěnou baterií s kapacitou 2 200 mAh, což mu umožňuje zhruba 6 hodin hraní bez přístupu k elektřině. Je tak jako stvořený pro zahradní párty nebo sledování filmů na terase bez zásuvky. Určitě najdete spoustu dalších příležitostí, kdy se reproduktory s baterií budou hodit. Reproduktor můžete napájet pomocí kabelu, který je však poměrně krátký (1 m) a je bohužel připevněný napevno.

Designově se jedná o ergonomický a nenápadný model, který krásně splyne s každou moderní domácností. Úzké a elegantní křivky budou slušet jakékoliv místnosti v domě, aniž by na sebe poutaly přílišnou pozornost.

Připojení a funkce

O důležitosti různorodého připojení nejspíš ani není třeba hovořit. Nikdo si nechce pořídit novou elektroniku, aby následně zjistil, že ji nemůže propojit se stávajícími přístroji, nebo je propojování komplikované. U tohoto soundbaru se vám to nestane, nabízí skutečně široké možnosti. K dispozici je vám bezdrátové Bluetooth připojení, 1x AUX vstup, 1x optický vstup pro TV HDMI ARC a také USB port s podporou formátu MP3. Můžete ho tak snadno propojit s tabletem a mobilním telefonem, stejně jako s televizorem či počítačem. Pokud vlastníte flash disk s USB připojením a nahranou hudbou, můžete ho jednoduše zasunout do soundbaru a pouštět muziku tímto způsobem.

V balení najdete mimo samotné zařízení jeden micro USB kabel a AUX 3,5 mm stereo-stereo kabel. Další kabely je nutné dokoupit zvlášť, proto s tím dopředu počítejte.

Soundbar podporuje spárování pomocí různých kabelů/Bluetooth s více zařízeními, ovšem počítejte s tím, že zvuk půjde jen z jednoho zařízení. Není ale nutné neustále přehazovat kabely, pokud ho připojíte současně třeba k televizi a PC.

Zákazníci občas zaznamenají problém se zvukovým přenosem v případě digitálního připojení. Když totiž do soundbaru nejde signál, automaticky se přepne do Standby režimu. To je bohužel způsobeno evropskou směrnicí těchto výrobků, která má za cíl šetřit energii – přístroj se automaticky vypne, když ho nevyužíváte – a s tímto problémem se budete potýkat u naprosté většiny soundbarů. Jenže v okamžiku, kdy jsou uprostřed filmu tiché pasáže, stane se to také. Jakmile postavy promluví, systém se opět zapne, může se ale stát, že budou počátky vět oříznuté, což způsobuje prodleva při opětovném zapnutí. Tento problém ale můžete vyřešit menším trikem. Použijete analogový vstup AUX (3,5 mm jack), zvuk maximálně zesílíte na zdroji (televizi, počítači, projektoru…) a snižte hlasitost na soundbaru. Bohužel tímto přijdete o digitální kvalitu optického vstupu nebo HDMI.

Pokud máte soundbar připojený analogově nebo přes Bluetooth, připravte se také na to, že docela dost šumí. To je patrné hlavně z blízka, proto bychom nedoporučovali připojení soundbaru například přímo pod monitor počítače, kde budete sedět několik hodin denně.

Jak hraje

Teď je na řadě to, co vás zřejmě zajímá nejvíc, a sice zvuk samotný. Vzhledem k tomu, že se jedná o zařízení v cenové relaci okolo 2 500 Kč, člověk od něho nemůže čekat zázraky. Nicméně, zde se můžete dočkat opravdu příjemného překvapení. Zvukově si vede soustava výborně. Neuspokojí audiofily, a ani středně náročné posluchače. Ale milovníky basů, středů a výšek, kteří mají na pořízení audio zařízení velmi omezený rozpočet  ano. Za takovou cenu budete marně hledat alternativu u konkurence.

Soundbar produkuje příjemně čisté a jasné výšky. Tu a tam by to mohlo být lepší, ale vzhledem k ceně není co vytknout. Pochopitelně ho nesmíte srovnávat s Yamaha YSP-2700, který stojí skoro 10x tolik. Obecně zní opravdu hodnotně, kulatě, nepůsobí ploše ani uměle. Jen je patrné, že jsou zvuky vedeny velmi směrově. Pokud chcete dosáhnout toho nejlepšího výsledku, usaďte se soundbaru naproti.

Středy už si vedou trochu hůř, což se projevuje zejména při sledování filmů. Některé lidské hlasy a zvuky v tomto pásmu se mnou trochu ztrácet. I na to je však systém připravený. Je vybavený ekvalizérem, který poskytuje přednastavené hodnoty pro hudbu, film, koncert nebo hru. Můžete si také sami upravovat výšky, středy a basy, a to dokonce i pomocí ovladače. Neradi bychom však byli příliš kritičtí, hlasy, které mají tendenci padat do horního středu, se promítají poměrně dobře.

Nakonec tu máme basy, které jsou pro mnohé uživatele tím nejdůležitějším parametrem vůbec. Když basy nejsou dostatečné, celý zvuk působí plytce a nedostatečně. U Creative Stage 2.1 jsou však basy slušné, a to hlavně díky přídavnému subwooferu, bez kterého by soundbar nezněl dobře. Určitě neočekávejte sílu, která by roztřásla lustr ve 100m2 pokoji, ale poslouží velmi dobře. Subwoofer přehnaně neduní a harmonicky doplňuje celek. Hloubka a kvalita basů je plná a dostatečná.

Celkově si zařízení po zvukové stránce vede velmi dobře. Jen je třeba mít na paměti, že je tento soundbar určený pro průměrné obytné prostory a patří mezi ty nejlevnější soundbary na trhu, nečekejte, že s ním ozvučíte halu nebo že s budete unešeni z jeho dokonalého zvuku. Od toho tu jsou jiné přístroje. V tomto případě totiž doslova platí – za málo peněz hodně muziky. Zejména pokud máte moderní ultra tenký televizor, tak si zvukově polepšíte.

Na závěr si dovolím interpretaci výsledného hodnocení. Z pohledu na body se může zdát, že je to asi nejhorší soundbar, který jsme tu měli. Když si však uvědomíte, že má poloviční cenu oproti druhému nejlevnějšímu soundbaru z testované tabulky a přitom není o tolik horší, tak je jasné že v poměru ceny a „toho co za ni dostanete“ patří k nejlákavějším nabídkám. Pochopitelně pro méně náročné posluchače, ale i takoví tvoří poptávku.

Zjistit cenu

Hledáte kvalitnější soundbar?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.2 Total Score
Hodnocení Creative Stage 2.1

Pokud hledáte ozvučení pro vaši televizi, počítač nebo telefon, které se pohybuje okolo 2 000 Kč, bude soundbar Creative Stage 2.1 výbornou volbou. Po zvukové stránce mu vzhledem k ceně nemůžeme nic vytknout. Líbí se nám, že ho lze využívat i bez přístupu k elektřině, nabízí vysokou možnost konektivity včetně populárního Bluetooth a ARC. Bohužel stejně jako většina jiných zařízení má problémy s přepínáním do Standby režimu v případě, že je ve filmu ticho. Vytknout mu můžeme také krátký nabíjecí kabel a silně svítící displej. To jsou však spíše drobnosti.

Zvuk - hudba
5.2
Zvuk - filmy
6.1
Funkce
3.5
Výbava
4.4
PLUSY
 • slušný zvuk za nízkou cenu
 • vysoká možnost konektivity
 • baterie o kapacitě 2 200 mAh umožňuje bezdrátové přehrávání až 6 hodin
 • kvalita zpracování
 • HDMI ARC
 • silný a vyvážený subwoofer
 • možnost připevnění na zeď
MÍNUSY
 • problém s přenosem signálu při tichých pasážích filmu
 • kratší dobíjecí kabel, fixní
 • příliš ostře svítící displej působí rušivě
 • není vhodný pro náročnější posluchače
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo