Recenze CUBOT Note S

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Extra levný a velký telefon. Je vůbec mobil za takovou cenu vhodný na každodenní použití? Nerozpadne se po chvilce používání? Tyhle otázky, stejně jako zkušenosti z jeho testování se dozvíte v článku.

Parametry

Hmotnost163 g
RAM2 GB
Rozlišení displeje1 280 x 720
Velikost displeje5,5 palce
Výška152,3 mm
Šířka77,2 mm
Hloubka8,8 mm
Hlavní fotoaparát8 Mpx
Přední fotoaparát5 Mpx
Velikost paměti16 GB
Kapacita baterie4 150 mAh

Recenze na review-hub.co.uk

(review-hub.co.uk)
 • Lákavá cena
 • Výdrž baterie
 • Velký displej
 • Není fullHD
 • Těžký
 • Nemá notifikační diodu
Jako první věc na tomto telefonu zaujme veliký 5,5 palce velký IPS displej. Výchozí nastavení není nic moc, ale pokud přepnete barevný profil na „vivid“, dostane lehce přesycené barvy, které vypadají velmi dobře. Na to jak levný telefon máte v ruce, tak je překvapivě citlivý a reaguje i na lehké dotyky prstu. Vzhled je elegantní a jednoduchý, k dispozici je v černém, zlatém a bílém provedení. Zadní strana telefonu je z plastu. Telefon je postaven na Androidu 5.1 a čím se odlišuje od ostatních je integrovaný CCleaner. Ten spustíte delším podržením „home“ tlačítka, poté můžete snadno zavírat aplikace a hrát si volnou pamětí a rychlostí telefonu. Co se hardware týče, tak procesor má 1,3 Ghz, k dispozici jsou 2 GB RAM a 16 GB paměti pro vaše data. Ty lze dále rozšířit o dalších až 32 GB za pomoci paměťové karty. Z výše uvedených parametrů je jasné, že nejde o žádného rychlíka, ale telefon není ani přehnaně pomalý. Díky tomu že rozlišení displeje 1 280 x 720 pixelů, poradí si i s většinou her. Například Asphalt 8: Airborne je plynulé hratelný na střední nastavení a i Modern Combat 5: Blackout, šel hrát plynule. Bylo patrné jak se telefon více zahříval. Baterie má kapacitu 4 150 mAh a protože hardware telefonu není příliš náročný, vydrží i dva dny. To je u přístroje s touto cenovkou lákavá zpráva. Reproduktor telefonu by mohl být hlasitější, pokud jste v rušnějším prostředí, tak musíte napínat uši, aby jste druhou stranu slyšeli. Při poslechu hudby jsou nevýrazné basy, ale to je u levnějších telefonů běžné. Hlavní fotoaparát má slabých 8 Mpx a ten přední pouhých 5 Mpx. Na druhou stranu disponuje bleskem a pro občasné momentky stačí. Při prohlížení na displeji telefonu vypadají dobře, ale při zoomu nebo na větší obrazovce jsou zřetelné šumy. Důležitou informací je, že telefon nepodporuje 4G. Pokud jste zvyklí na rychlá mobilní data, bude to pro vás nejspíš hlavní důvod proč si tento telefon nekoupit. Jestli jste zvyklí si k internetu připojovat za pomoci Wi-Fi a hledáte levný a spolehlivý přístroj, tak zkuste dát Cubotu šanci.

Recenze na techwalls.com

(techwalls.com)
 • Slušná konstrukce
 • Fantastická cena
 • Fotoaparát
 • Slabší výkon
S ohledem na to, kolik přístroj stojí je výrobní zpracování solidní. Samozřejmě je většina jeho konstrukce z plastu, ale je pevný a nic v něm neštěrchá. Za odnímatelným zadním krytem je baterie a pod ní dva SIM sloty a jeden slot pro paměťovou kartu. Displej má pět a půl palce, ale rozlišení pouhých 1 280 x 720 pixelů. Když na něm chcete sledovat fullHD video, tak obraz není ostrý. Barvy jsou mírně přepálené a černá má k opravdu černé docela daleko. Na druhou stranu je dostatečně jasný, takže dobře čitelný i za slunného dne. Pokud jde o software, jde vlastně o klasický Android 5.1. Plusem je, že neobsahuje spousty bloatware (předinstalovaných aplikací). Pouze čtyřjádrový procesor a 2 GB RAM stačí na běžnou práci s telefonem. Jakmile spustíte náročnější hru, nebo aplikaci zpracovávající obraz či video, začne být pomalý a zalagovaný. S příjmem signálu nezaznamenali žádný problém, ani když využívali dvě SIM karty současně. Pozor na to, že telefon nepodporuje rychlé 4G sítě, ale pouze 3G. Taktéž má občas potíže navázat Wi-Fi spojení, v takovém případě pomůže restart. Pochvalu zaslouží baterie, mobil vydrží dva dny provozu – samozřejmě tomu pomáhá slabší hardwarová výbava. Kvůli absenci rychlého nabíjení, trvá nabití cca 3 hodiny. Fotoaparát je slabší, za dobrého světla dokáže udělat ucházející fotku. V budově nebo za menšího světla jsou fotky zrnité, jejich pořízení trvá několik sekund a autofocus moc nefunguje. Při nahrávání videa si všimnete nepřítomnosti optické stabilizace, výsledné video je mírně nebo více roztřesené. Jak moc záleží na pevnosti vašich rukou. Najít nejlepší nabídku CUBOT Note S

Recenze na techweez.com

(techweez.com)
 • Displej
 • Baterie
 • Rozšiřitelná pamět
 • Foťák
 • Rozlišení
 • Nemá 4G
Na dotyk vypadá konstrukce telefonu pevně. Kovový rámeček dodává hezký vzhled, ačkoliv je většina těla plastová. Zadní kryt je vyměnitelný a na trhu existují různé barevné variace. Reproduktor je na zadní straně přístroje a ačkoliv je hlasitý, při poslouchání hudby zní tlumeně, pokud je položený na stole. Telefon běží na upraveném Androidu 5.1. Jestli vám jeho ikonky nevyhovují, můžete si na Google Play vybrat z plejády jiných. Systém je čistý, bez zbytečných aplikací od výrobce. Podle výrobce je na displeji použita tzv. 2,5D technologie. Myslí tím zakulacené kraje obrazovky, které dodávají mobilnímu telefonu prémiový vzhled. Barevné podání je velmi slušné a vyvážené. Autor recenze oceňuje i podařené pozorovací úhly, je možné sledovat video i ve více lidech. Zklamáním je pouze použité rozlišení, 1 280 x 720. Navzdory tomu je obrazovka s ohledem na cenu telefonu velmi slušná. Hardware je střídmý, ale zaručí relativně hladký běh. Čtyřjádro o frekvenci 1,3 Ghz a 2 GB RAM dostanou pořádně zabrat když vám běží více aplikací současně. Po čase začne běh telefonu zpomalovat a donutí vás nepoužívané aplikace zavřít. Z 16 GB kapacity máte po prvním spuštění k dispozici 12,2 GB. Rozšíření je možné za pomoci microSD karty s kapacitou až 32 GB. Při hraní náročnějších her dochází k sekání a telefon se hodně zahřívá. Baterie má 4 150 mAh a při celém dni na datech a aktivním použití telefonu končí někde okolo 40%. S trochou opatrnosti tedy dva dny zvládne. Fotoaparát se pyšní mnoha technologiemi jako je HDR, panorama a automatické zkrášlení obličeje. Limitace cenou je zde asi nejvíce poznat. Apka pro focení startuje několik sekund a její prostředí je hodně strohé. Slušnou fotku je možné udělat jen za dobrého světla. Za horšího světla nebo panaromata s větším množstvím detailů přístroj moc nezvládá. Má sice LED blesk, ale výsledná fotka má hodně pokřivené barvy. Cubot Note S je duální, umí pracovat se dvěma SIM kartami zaráz. Bohužel nezvládá 4G. Výrobce u něj očekává největší zájem na afrických trzích, kde je pokrytí ve většině případů 2G nebo 3G. Což je škoda, protože to znepříjemňuje použití přístroje v našich podmínkách.

Recenze na tech-ish.com

(tech-ish.com)
 • Cena
 • Výdrž baterie
 • Foťák
 • Rychlost nabíjení
Tělo telefonu je skoro celé z plastu, ale je pevné a jednotlivé části jsou pevně uchycené. Nic v něm nevrže ani se nepohybuje. Reproduktor je na zadní straně a není příliš hlasitý. Dodávané sluchátka jsou mizerné, ale když je vyměníte za vlastní tak je zvuk dobrý. Obrazovka má pět a půl palce a rozlišení 720P (1 280 x 720). Ačkoliv by si takový prostor zasloužil vyšší rozlišení, obraz je dobrý a konkuruje telefonům které jsou výrazně dražší. Dokonce má i adaptivní jas, který reaguje na okolní světlo. Telefon je plynulý pokud držíte množství spuštěných aplikací na rozumné míře. Pokud jich máte otevřených hodně, začne být dost dýchavičný. Pokud máte rádi aplikace na grafické efekty jako je třeba Prisma, tak si na výsledek počkáte. Nejedná se o žádný rychlík. Baterie je velká, těžká ale vydrží hodně. Dva dny zvládá bez větších problémů. Problémem je jen dobíjení. Trvá opravdu dlouho, klidně až ke čtyřem hodinám. Můžete si zapnout battery saver, který na 15% baterie omezí velké množství funkcí telefonu a zaručení jeho větší výdrž. Příjemná vychytávka, díky které se jen málokdy zcela vybije. Foťák je dle očekávání jednou z nejslabších částí přístroje. Má 8 Mpx, ale jiné mobily dokáží z 8 Mpx vymáčknout více. Rozostřené detaily a zrnité okraje pokud se na fotky díváte na větším monitoru. Pro rychlé prohlížení na obrazovce telefonu jsou ale dostatečné.

Recenze na mightygadget.co.uk

(mightygadget.co.uk)
 • Cena/výkon
 • Konstrukce
 • Foťák
 • Nemá 4G
Telefon po rozbalení z krabičky obsahuje ochrannou fólii na displeji. Ta skutečně displej chrání a je precizně nalepena, není nutné ji hned sundávat. Cubot Note S na první pohled vypadá jako záplava ostatních telefonů s Androidem. Plastové tělo, zaoblené rohy a kovový rám. Je těžký, váží skoro 170 g. Přestože se jedná o jeden z nejlevnějších mobilů je vyroben precizně. Zadní kryt je sundavací a můžete tak sami vyměnit baterii. Drobnost, ale může se hodit. Výkonu je dost na běžné aplikace jako je Endomondo, Gmail, Spotify atd.. Na hraní moderních a graficky náročných her můžete zapomenout, nebo se musíte smířit s tím, že se budou sekat a telefon přehřívat. Umí dvě SIM karty současně, ale na druhou stranu nepodporuje 4G. S ohledem na cenu telefonu, tak většina jeho uživatelů pravděpodobně nebude využívat mobilní data jinak než po Wi-Fi. Výrobce má plusové body za poměrně čistou instalaci Androidu, bez zbytečných aplikací. Použitý fotoaparát je od Samsungu a teoreticky je vybaven hromadou funkcí jako rozpoznání obličeje, HDR, dávkový mód nebo HDR. V praxi se projevu cenové omezení. Vše je pomalé, zaostření i samotné spuštění foťáku trvá a pokud není dobré světlo, kvalitní fotku neuděláte. Příležitostné focení zvládá, jen nesmíte mít příliš vysoké očekávání. Díky průměrnému procesoru, nízkému rozlišení displeje a absenci 4G, telefon vydrží poměrně dlouho. Masivní a těžká baterie ho tak dokáže živit bez větších problému i dva dny. Skvělá výdrž je proto jednou z nejsilnějších vlastností levného telefonu. Pokud hlavně voláte, občas využijete mobilní data a preferujete velký displej a nízkou cenu, tohle může být váš favorit. Najít nejlepší nabídku CUBOT Note S
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
 1. Dobrý den
  mužu se zeptat kde se výrabí telefon Cubot?
  Děkuji hezký den

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo