Recenze Cumulus Line Lite 400 – ultralehký 3sezónní spacák

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Vyzkoušeli jsme třísezónní péřový spacák od Cumulus v přírodě za různých teplot a v různém prostředí. Řekneme vám o něm vše podstatné, co byste před případnou koupí měli vědět.

Parametry

Typtřísezónní
Tvarmumie s footboxem
Náplňhusí peří s 850 cuin
Konstrukcekomorová - trapézový
Komfortní teplota2 °C
Limitní teplota-4 °C
Maximální teplota
Extrémní teplota-20 °C
Materiál vnější vrstvyPertex Quantum
Materiál vnitřní vrstvyPertex Quantum
Určeníunisex
Strana zipupravý/levý
Barvazelená/žlutá
Délka v cm202
Šířka (v oblasti ramen) v cm77
Rozměry (ve sbaleném stavu) v cm17x25
Hmotnost705 g

Video recenze

Test v přírodě přes noc pod širákem

Cumulus Lite Line 400 jsem vzal několikrát do přírody a pořádně ho vyzkoušel v praxi v různých říjnových a listopadových teplotách pod širákem.

 • Při 12 °C je v něm teplo a stačí vám krátký rukáv. O půlnoci jsem měl spacák neustále otevřený.
 • Při -3 °C s ledovým větrem a spaní pod širákem – přioblékl jsem se a vydržel jsem až do rána. I když jde o třísezónní spacák, tak si dovedu představit, že kolem -5°C se dá spacák (pro muže) použít i při těchto teplotách. Obzvlášť ve stanu.

Výrobcem udávané teploty jsou:

 • Komfort: 2 °C
 • Limit: -4 °C
 • Extrém -20 °C

Cumulus sice nemá testy podle normy EN 13537, vzhledem k naší reálné zkušenosti z outdooru je ale bereme jako důvěryhodné.

Velikost

Tento žlutozelený péřák, který nepřehlédnete, se dá sehnat ve třech velikostech. Nejběžnější v ČR je velikost M.

 • eMko váží 705 gramů a hodí se pro osoby vysoké 185 centimetrů. Celkově je spacák dlouhý 202 centimetrů a má rozměry 77 cm nahoře u ramen a 51 cm u nohou.
 • eSko váží 666 gramů a hodí se pro osoby vysoké 170 centimetrů.
 • eLko váží 736 gramů a hodí se pro osoby vysoké 196 centimetrů.

Náplň, látka a tvar

Celkově jde o ultralehký péřový spacák. Je plněný husím peřím – celkem je ho 390 gramů (eSko), 400 gramů (eMko), nebo 420 gramů (eLko). Plnivost peří je 850 cuin – to je velmi slušná hodnota – takže velmi kvalitní peří (jde o polské vysoce kvalitní peří z rodinné farmy). Peří je rozloženo na 55% (nahoře) a 45% (dole) a celý spacák má trapézovou konstrukci s 34 komorami – takže odpadají problémy se studenými místy u spojů. Látka vnitřní i vnější vrstvy je z materiálu Pertex Quantum s gramáží 29 gr na metr čtvereční. Je to velmi lehká látka, ale až překvapivě dobře prodyšná a odolná. Opravdu se v ní nepotíte. Na povrchu je ještě DWR – voděodpudivá úprava, aby spacák nenavlhnul.

Pokud by už jakkoliv navlhnul, tak spacák stačí na chvíli nechat vysušit na větru, nebo na slunci. To především díky vlastnostem použité látky. Sušit se dá komfortněji díky 3 očkům na vnější straně, za která ho můžete pověsit. Tvarem je Lite Line 400 klasická mumie. Má ale footbox s trochu více peřím, takže mi nebyla na nohy zima. Místa na nohy je dost, takže se nestane, že by to bylo pro prsty u nohou nekomfortní, nebo, že by se mohl u nohou prodírat. Zip je oboustranný po skoro celé délce spacáku. V testu jsem měl levostrannou variantu, ale seženete i pravostrannou. Zip je speciální YKK, který se nezadrhává a nezachytává látku spacáku. Za zipem je zateplovací komora, která pomáhá zabránit úniku tepla okolo a skrz zip. Pokud budete mít 2 spacáky (levoustranou a pravostranou verzi), tak je můžete zipem spojit k sobě.

Uvnitř najdete průhlednou kapsu – třeba na mobil – s fluorescenčním zipem – takže se snadno najde i ve tmě. U hlavy vám může chybět zateplovací límec – částečně ho ale supluje rozšířený tunel na okraji. Kapuce je vcelku menší. Ale asi bude stačit. Zatahování je řešeno tak, aby bylo ráno vybalení ze spacáku komfortnější – stahovací šňůra je volnější a tak ji snadno roztáhnete. Pokud se budete ve spacáku večer hodně moc vrtět a převalovat, tak se může uvolnit více, než byste čekali. Ke spacáku dostanete kompresní obal a skladovací vak – balení je šup šup – to máte hned (viz video). Stačí obal stáhnout šňůrou. Nemá ale stahovací popruhy. Dostanete se na velikost 17 centimetrového válečku dlouhého 25 centimetrů. Nevýhodou ale je, že u obalu chybí krycí kolo, aby se dovnitř obalu nedostaly nečistoty a vlhkost. Velké plus je 10 letá záruka.

Za zapůjčení děkujeme e-shopu travelight.cz.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Ultralehký třísezónní spacák s husím peřím

Osobně jsem s tímto spacákem hodně spokojený. Vyzdvihuji malou hmotnost, malé rozměry po sbalení, vynikající tepelný komfort, opravdu rychlé schnutí. Doporučuji všem, kdo hledají ultralehký 3sezónní spacák s husím peřím.

Hmotnost
9.5
Tepelný komfort
9.5
Příjemnost materiálu
9
Obal a balení
8
PLUSY
 • vynikající tepelný komfort
 • nízká hmotnost
 • nízké rozměry po sbalení
 • skvělá látka - voděodolná a větruodolná
 • vnitřní kapsa
 • zip nezachytává látku
 • dostatek místa na chodidla
 • možné spojení 2 spacáků
 • 10 let záruka
MÍNUSY
 • trochu menší kapuce
 • zatahování má snadno prokluzující šňůru
 • na obalu chybí krycí kolo a utahováky
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo