Recenze Daitsu APD 12 HK

Daitsu APD 12 HK je cenově dostupná mobilní klimatizace, která se může pochlubit hned čtyřmi funkcemi. Kromě chlazení a odvlhčování také topením a ventilátorem (můžete ji využít místo klasického větráku). Určena je pro použití v místnostech o rozloze až 29 m2.

Parametry

Chladící výkon12000 BTU/hod
Maximální vzduchový výkon360 m3/hod
Energetická třída chlazeníA
Spotřeba energie1345 W (chlazení) / 1235 W (vytápění)
EER2,6
COP2,8
Maximální velikost místnosti29 m2
Hlučnost65 dB
Typ chladivaR410A
Časovačano
Dálkové ovládáníano
Ventilátorano
Noční režimano
Vytápěníano
Odvlhčování vzduchuano (38,4 l/24 hod)
Zvlhčování vzduchune
Rozměry (V x Š x H) v cm82 x 39 x 40,5
Hmotnost39 kg

Obsah balení

Součástí balení je kromě mobilní klimatizační jednotky také hadice pro odvod horkého vzduchu, ochrana proti hmyzu a dešti (která se aplikuje zvenku na hadici), lepící pěnové těsnící pásky, speciální těsnění do okna (bohužel pro okna posuvná), dálkové ovládání a baterie. Bohužel český návod v balení chybí, nachází se ale volně ke stažení na internetu.

Zpracování a design

Tato klimatizace je vyrobena z pevného plastu a vypadá robustně. Provedení je kvalitní, v bílé barvě. Design je poměrně atraktivní, více designových prvků ale může znesnadnit údržbu. Svým vzhledem ale skvěle zapadne také do kanceláře nebo moderního bytu.

 

Manipulace a instalace

Vzhledem k vyšší hmotnosti zařízení (39 kg) může být přesun z místnosti do místnosti obtížnější, a to i přesto, že je tento model vybaven pojízdnými kolečky (přes práh je nutné jej nadzvednout). Při vynášení například do schodů je potřeba dvou osob. Podobně jako většina mobilních jednotek, ani tato nevyžaduje při instalaci stavební úpravy. V balení je však obsaženo těsnění, které není vhodné pro křídlová okna. Buď proto budete muset zakoupit odlišné těsnění nebo těsnění vlastnoručně upravit.

Hadice má průměr 15 cm a nastavitelnou délku, která se pohybuje v rozmezí 37,5–150 cm (čím kratší délku zvolíte, tím efektivnější chlazení bude). Ústí hadice můžete umístit jak do otvoru ve zdi, tak do otvoru v okenní tabulce, případně vyříznout požadovaný otvor v polystyrenové desce, kterou nahradíte jednu z okenních tabulek. Při hledání vhodného místa pro toto zařízení mějte na paměti, že klimatizace musí stát ve vzdálenosti minimálně 30 cm od jakékoli překážky (nábytek, stěna apod.). Ideální je umístění poblíž okna a elektrické zásuvky (délka přívodního kabelu je 1,8 m).

Ovládání a funkce

Tento model můžete ovládat jak pomocí přiloženého dálkového ovladače, tak pomocí hlavního ovládacího panelu. Ovládací panel najdete na horní straně spotřebiče. Jde o několik tlačítek, v jejichž středu se nachází LED displej, na němž se zobrazuje aktuální teplota a zvolený režim. Tlačítkem SWING ovládáte otvor pro vývod studeného vzduchu (výduch) a jeho pohyb. Po zvolení této funkce se spustí automatické naklápění výduchu (v horizontálním nebo vertikálním směru), díky čemuž dochází k rovnoměrné distribuci chladného vzduchu do celé místnosti. Dále na ovládacím panelu najdete tlačítko TIMER (časovač), kterým nastavujete čas, kdy se má zařízení zapnout nebo vypnout.

Další tlačítko MODE zodpovídá za změnu režimu (vybírat můžete mezi chlazením, topením, odvlhčováním a ventilátorem), symbol plus a mínus je určen pro klasické nastavení požadované teploty, na kterou má být vzduch ochlazen/vyhřát, tlačítkem FAN měníte sílu (výkon) foukání větráku (vybírat můžete ze třech základních režimů), tlačítko SLEEP znamená noční režim a posledním tlačítkem v řadě je hlavní vypínač určený pro zapnutí nebo vypnutí jednotky. Tento model není možné ovládat pomocí chytrého zařízení, jelikož není vybaven Wi-Fi modulem ani technologií Bluetooth.

Jak se osvědčila

Klimatizační jednotku APD 12 HK můžete nastavit ve třech stupních vzduchového výkonu (tedy třech rychlostních stupních ventilátoru): 300, 330, 360 m3/hod. Ideální velikost chlazeného prostoru se pohybuje od 18 m2 do maximálně 29 m2 (což odpovídá objemu vzduchu do 72,5 m3). V ideálním příapdě ale doporučujeme volit místnost o velikosti zhruba do 22 m2. Výkon (rychlost a efektivita chlazení) je v takovém případě perfektní. Rozsah provozních teplot pro chlazení se pohybuje v rozmezí 16–30 °C. Tento model se řadí do energetické třídy A (na škále A+++ až D). Znamená to tedy, že nejde o nejúspornější zařízení. Kvůli tomu se hodí pro chlazení menších prostor, na které svým výkonem stačí.

Při pokusech o vychlazení větších místností by se stal provoz vysoce neekonomickým. Co se týče funkce odvlhčování, jedná se poměrně výkonné zařízení, jelikož ze vzduchu dokáže odčerpat až 38,4 l za 24 hodin. Otvory pro odvod kondenzátu najdete na zadní straně mobilní jednotky. Přestože většina zkondenzované vzdušné vlhkosti odchází ven spolu s horkým vzduchem, velmi malou část kondenzátu je přesto nutné zachytit do sběrné nádoby (po připojení hadičky). Výhodou je, že lze tento model připojit na odpad, díky čemuž vám odpadne starost s pravidelným vyléváním. APD 12 HK lze využít také místo klasického větráku, kdy je vypnuta funkce chlazení (odtahu teplého vzduchu).

Pokud navíc budete chtít, můžete s tímto modelem také mírně přitápět. Přestože výrobce slibuje vyhřátí místnosti až na 30 °C, neuvádí již, při jaké počáteční teplotě je možné toho dosáhnout. Zpravidla se vám podaří teplotu zvednout o cca 6 °C a to za cenu poměrně vysokých nákladů. Ale ruku na srdce – klimatizace nejsou primárně určeny k vytápění, nýbrž k ochlazování vzduchu. Podobně jako další levnější modely, i tato jednotka je při provozu hlučnější (65 dB, ve vzdálenosti 2 m 50 dB). Poměrně výrazná hlučnost je znát i při aktivaci nočního režimu. Pokud vám proto vyšší míra hluku vadí, doporučujeme poohlédnout se po jiném modelu.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.1 Total Score
Hodnocení Daitsu APD 12 HK

Daitsu APD 12 HK stále spadá mezi levnější mobilní klimatizace, které trh nabízí. Očekávat od ní perfektní výkon a tichý chod proto nelze. Přesto příjemně překvapila, a to zejména svým chladícím výkonem, rychlostí chlazení, množstvím funkcí a vychytávek (lamely, výparník) i velmi přehledným a intuitivním ovládáním. Vytknout musíme hlavně vysokou hlučnost, spotřebu a vyšší hmotnost (což má za následek obtížnější manipulaci). Zamrzela také skutečnost, že v balení chybí český návod.

Hlučnost
5
Chlazení
6.5
Spotřeba
6
PLUSY
 • dobrý poměr cena/výkon
 • čtyři funkce (chlazení, odvlhčování, větrák, topení)
 • kvalita zpracování
 • přehledné ovládání
MÍNUSY
 • vysoká hlučnost
 • vyšší spotřeba
 • vysoká hmotnost
 • nevhodné pro velké místnosti
 • v balení chybí návod v českém jazyce
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo