Recenze DAKON DOR 4F 24 kW

Kotel je určen pro spalování hnědého uhlí, díky odhořívacím technologii spalování jsou lépe spáleny škodliviny, takže je jeho provoz ekologičtější než u prohořívacích kotlů. Navíc můžete dosáhnout vysoké účinnosti spalování a výkon se jednoduše reguluje.

Typna tuhá paliva
Výkon24 kW
Materiálocel
Účinnost88 %
Instalacestacionární

Násypná šachta je velká a palivo se přikládá shora. Aby nedošlo k přehřátí kotle, je v něm integrovaná chladící smyčka. Kotel spadá do emisní třídy 4, takže splňuje podmínky Ekodesignu a v prodeji bude i po roce 2020. Je možné na něj čerpat příspěvek v rámci Kotlíkové dotace.

Je vhodným náhradníkem za předchozí oblíbený model Dakon DOR, má stejné připojovací rozměry, které odpovídají výkonové kategorii. Má samotížný provoz bez potřeby jakékoliv elektroniky.Při zatápění může jít z komína vidět kouř, který by se však po rozhoření měl ztratit. Některé držáky na šamotové cihličky nemusejí být rovně přivařeny, ale to je spíše detail.

Kotel disponuje dotahovacím šroubem u přikládacích dvířek, aby se nepřisával falešný vzduch. Výhodou je, že k provozu nepotřebujete elektřinu.

Zjistit cenu

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.1 Total Score
DAKON DOR 4F 24 kW

Kotel spadá do emisní třídy 4 a splňuje požadavky Ekodesignu. V prodeji tedy bude i po roce 2022. Pro samotížný provoz nepotřebuje žádnou elektroniku. Přehřátí kotle zabrání integrovaná chladící smyčka. Díky jednoduchému ovládání se dá dobře regulovat výkon.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

1 komentář
 1. 2roky v provozu-respektive 2 roky dehtování,špatného hoření kotelna plná dýmu…nahradil starý kotel Dakon URS 24-u toho provoz super a bez problémů-čištění kotle stačilo 1xročně- nyní každé 3 dny-Horror.
  -Veselý-

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]

  Covybrat.cz
  Logo