Recenze DAKON DOR 4F 24 kW

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Kotel je určen pro spalování hnědého uhlí, díky odhořívacím technologii spalování jsou lépe spáleny škodliviny, takže je jeho provoz ekologičtější než u prohořívacích kotlů. Navíc můžete dosáhnout vysoké účinnosti spalování a výkon se jednoduše reguluje.

Typna tuhá paliva
Výkon24 kW
Materiálocel
Účinnost88 %
Instalacestacionární

Násypná šachta je velká a palivo se přikládá shora. Aby nedošlo k přehřátí kotle, je v něm integrovaná chladící smyčka. Kotel spadá do emisní třídy 4, takže splňuje podmínky Ekodesignu a v prodeji bude i po roce 2020. Je možné na něj čerpat příspěvek v rámci Kotlíkové dotace.

Je vhodným náhradníkem za předchozí oblíbený model Dakon DOR, má stejné připojovací rozměry, které odpovídají výkonové kategorii. Má samotížný provoz bez potřeby jakékoliv elektroniky.Při zatápění může jít z komína vidět kouř, který by se však po rozhoření měl ztratit. Některé držáky na šamotové cihličky nemusejí být rovně přivařeny, ale to je spíše detail.

Kotel disponuje dotahovacím šroubem u přikládacích dvířek, aby se nepřisával falešný vzduch. Výhodou je, že k provozu nepotřebujete elektřinu.

Zjistit cenu

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.1 Total Score
DAKON DOR 4F 24 kW

Kotel spadá do emisní třídy 4 a splňuje požadavky Ekodesignu. V prodeji tedy bude i po roce 2022. Pro samotížný provoz nepotřebuje žádnou elektroniku. Přehřátí kotle zabrání integrovaná chladící smyčka. Díky jednoduchému ovládání se dá dobře regulovat výkon.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

5 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. 2roky v provozu-respektive 2 roky dehtování,špatného hoření kotelna plná dýmu…nahradil starý kotel Dakon URS 24-u toho provoz super a bez problémů-čištění kotle stačilo 1xročně- nyní každé 3 dny-Horror.
  -Veselý-

  • Dobrý den. Myslím, že kotel se vůbec nepovedl. Každý tři dny vyčistit jinak mám plnou garáž dýmu. Dehet jako u asfaltkovboys ani nemluvě. Vše zapojené podle návodu. Tento kotel je mojí noční můrou. Už nevím kudy kam. Třetí zima před námi a já jsem otrokem kotle.

   • Dobrý den,

    zkoušel jste reklamovat? Jaká byla prosím zkušenost s reklamací? Ptám se primárně pro ostatní čtenáře.

    • Covybrat.cz 28/12/2022 at 16:54

     Dobrý den,

     to mě mrzí, ale moc děkuji za info pro ostatní čtenáře.

    • Dobrý den. Reklamace na celé otopné těleso nepřipadá v úvahu dakon se od reklamace distancuje.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo