Recenze DAKON DOR 4F 24 kW

Kotel je určen pro spalování hnědého uhlí, díky odhořívacím technologii spalování jsou lépe spáleny škodliviny, takže je jeho provoz ekologičtější než u prohořívacích kotlů. Navíc můžete dosáhnout vysoké účinnosti spalování a výkon se jednoduše reguluje.

Typna tuhá paliva
Výkon24 kW
Materiálocel
Účinnost88 %
Instalacestacionární

Násypná šachta je velká a palivo se přikládá shora. Aby nedošlo k přehřátí kotle, je v něm integrovaná chladící smyčka.Kotel spadá do emisní třídy 4, takže splňuje podmínky Ekodesignu a v prodeji bude i po roce 2020. Je možné na něj čerpat příspěvek v rámci Kotlíkové dotace.

Je vhodným náhradníkem za předchozí oblíbený model Dakon DOR, má stejné připojovací rozměry, které odpovídají výkonové kategorii. Má samotížný provoz bez potřeby jakékoliv elektroniky.Při zatápění může jít z komína vidět kouř, který by se však po rozhoření měl ztratit. Některé držáky na šamotové cihličky nemusejí být rovně přivařeny, ale to je spíše detail.

Kotel disponuje dotahovacím šroubem u přikládacích dvířek, aby se nepřisával falešný vzduch. Výhodou je, že k provozu nepotřebujete elektřinu.

Zjistit cenu
9.1 Total Score
DAKON DOR 4F 24 kW

Kotel spadá do emisní třídy 4 a splňuje požadavky Ekodesignu. V prodeji tedy bude i po roce 2022. Pro samotížný provoz nepotřebuje žádnou elektroniku. Přehřátí kotle zabrání integrovaná chladící smyčka. Díky jednoduchému ovládání se dá dobře regulovat výkon.

Přidejte svou recenzi

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

      Napište svou recenzi

      Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.