Recenze kontaktního grilu DeLonghi CGH 1030D

Pokud sháníte gril, který chcete užívat venku i doma, zvolte model CGH 1030D od DeLonghi. Tato značka je proslulá především luxusními kávovary. Na grilech také ale opravdu nešetří. Tento model má funkci „zatáhnutí“ což ocení především milovníci masa, jelikož jej gril dokáže udržet křehké a šťavnaté. Gril vám umí ušetřit místo, které byste normálně využili pro další spotřebiče. Ty totiž gril může směle nahradit. Také je snadno omyvatelný v myčce – stačí vyndat vyjímatelné grilovací plotýnky. V grilu můžete přichystat různá jídla, najdete v něm tři druhy grilovacích plotýnek. Jelikož má elektronické ovládání teploty a digitální ovládací panel, jen tak něco nepřipálíte.

Parametry

Příkon2000 W
Druh grilovací plochyplochá, žebrovaná, na vafle
Odnímatelné grilovací plochyano
Lze mýt jednotlivé části v myčce?ano
Velikost grilovací plochy37 x 23 cm
3 polohy griluano
Nádoba na tukano
Délka přívodního kabelu1 m
Regulovatelný termostatano

Ovládání

Na předním panelu najdete nejdůležitější ovládací prvky. Abyste přístroj otevřeli, postačí vám jen zabrat za pogumovanou rukojeť, která zůstává stále chladná, a to i při delším používání grilu. Pokud chcete předejít přehřátí grilu, můžete nastavit, aby se automaticky vypnul v případě, že dosáhne příliš vysokých teplot, které mohou způsobit poškození.

Nastavit polohu víka grilu a panelů můžete pomocí ovládání na jeho boku – na levé straně jsou umístěna dvě tlačítka k odemknutí a vyndání grilovacího panelu. Víko grilu se dá také zamknout a odemknout – tlačítko s ikonou zámku na ovládacím panelu.

Ovládání všech součástí máte přímo po ruce, je tedy snadné a praktické.

Na grilu můžete také dělat více jídel zároveň, což je opravdu výhoda. Stačí k tomu využít plně otevřený gril, což je funkce, při které je možné zcela odklopit víko a zvětšit tak grilovací plochu. Toho dosáhnete zatažením za páku s nápisem „otevřený gril“, která se nachází na boční straně grilu. Držte tuto páku a k tomu táhněte za hlavní rukojeť, dokud nejsou ve stejné rovině.

Madlem na otočném mechanismu můžete také víko uzamknout v určité výšce. To se hodí, když se nechcete grilu dotýkat nebo chcete, aby víko nebylo příliš zašpiněné, například při smažení potravin.

Nohy grilu jsou pogumovány, aby byla dosažena dostatečná stabilita. Nestane se vám tak, že by gril sklouzl. Zvenku na grilu je také umístěna přípojka topného panelu v ochranné kovové hadici a napájecí kabel. Ten je bohužel dlouhý pouze necelý metr.

Gril obdržíte ve velké kartonové krabici, balení váží 14 kg a nemá úchytky. Proto dejte pozor, jak si gril necháte doručit nebo jak ho vyzvednete. Na krabici naleznete také příklady jídel, které lze na tomto grilu připravit, na bočních stranách jsou zobrazeny výhody tohoto grilu – možnost používat ho ve třech polohách, ovládání pomocí displeje a madel. Na obale také najdete krátký popis vzhledu tohoto modelu.

Součástí balení jsou jednotlivé grilovací desky. Grilovací deska na vafle je rozdělena na čtyři části, dosáhnete tak dokonalého tvaru vaflí. Deska má také vysoké okraje, přebytečné těsto tedy zůstává na bocích a lze jednoduše odstranit. Hladká grilovací deska je ideální na palačinky, různé druhy placek, míchaná vajíčka, sendviče. Dále je gril vybaven deskou s vlnitým/žebrovaným povrchem, kterou oceníte při přípravě jídel, ze kterých cokoli vytéká. Například maso zelenina, burgry apod. Z grilovací plotny tekutiny a tuky snadno odstraníte. Díky integrovanému tácku nevytékají z grilu ven.

Všechny desky lze také kombinovat tak, že na hlavní grilovací plochu dáte jednu desku a na místo víka zase jinou. Můžete tak připravovat různá jídla naráz.

Kontakty k připojení jednotlivých desek najdete v levém rohu a ve spodní části je součástka pro jejich připevnění. Desku, kterou chcete připojit, vyrovnejte v určitém úhlu, zatlačte na jeho spodní část, jakmile deska zaklapne, je bezpečně připevněná.

Oceníte také ovládací panel, který je přehledný a zcela manuální. Ovládání zvládne i úplný začátečník.

Tlačítkem „start/stop“ gril vypnete nebo zapnete, má vlastní podsvícení, takže ho nepřehlédnete. Aktuální informace, jako je teplota grilovacích desek, časovač, zda je deska připravena ke grilování, zobrazuje digitální displej. Můžete také nastavit, jak dlouho chcete, aby byl pokrm připravovaný. K tomu slouží časovač, který má rozsah 10 sekund až 90 minut. Gril se po uplynutí nastavené doby automaticky vypne, časovač vás upozorní zvukovým signálem.

Grilovací desky se mohou ohřívat na různé teploty od 60 °C do 230 °C postupně po 10 °C. Na nejvyšší stupně se grilovací deska zahřeje zhruba za dvě až tři minuty. Regulátory teploty mají tlačítka „sear“, díky kterým bude vaše jídlo rychleji usmažené. Pokud chcete zrovna připravovat vafle, můžete využít samostatný režim navržený přímo pro jejich přípravu.

Údržba

Všechny grilovací plochy jsou nepřilnavé, jejich mytí je tedy opravdu jednoduché a praktické. Můžete desky vložit i do myčky, ale díky jednoduchosti čištění, je mytí možné i v ruce. Dejte pozor na časté mytí v myčce – může dojít ke znehodnocení grilovacích ploch.

Na moderním vzhledu grilu se podepisuje to, že je vyroben z nerezové oceli. Bohužel to ale znamená, že se povrch rychle ušpiní. Je na něm vidět každý dotyk, otisk prstu, mastnota, cákance z vaření. Po každé přípravě jídla je tedy zapotřebí gril z venku otřít a očistit od všech nečistot. Gril je naštěstí sestaven tak, aby prskání tuku a šťáv ven bylo co nejvíce omezeno.

Podél grilovacích desek jsou umístěny žlábky pro odvod tuku, které ho vedou do zásobníku. Ten je vyroben z plastu a je snadno omyvatelný. Nenechávejte grilovací desky ani jiné součásti grilu dlouho zašpiněné. Jinak budete muset dělat jednou za čas opravdu pracné čištění všech jeho součástí.

Celková údržba tohoto grilu je tedy velmi jednoduchá a rychlá, pokud je prováděna pravidelně – nejlépe po každém vaření. Nejlepší způsob umývání je vlhkou měkkou houbičkou. Pokud není gril velmi zanesen, není ani potřeba užívat chemické čistící prostředky.

Jak griluje – recenze

Gril DeLonghi CGH1030D patří rozhodně mezi ty nejlepší grily, které kombinují schopnosti několika dalších spotřebičů, jako je například toustovač, vaflovač a mikrovlnka.

Díky tomu gril, ale nepatří mezi zrovna nejlehčí a nejmenší kuchyňské pomocníky. Váží 12 kg, je hluboký 18,5 cm a široký 34,3 cm. Gril je vyroben převážně z nerezové oceli a menších plastových součástí. Při použití může gril vytvářet mnoho páry, proto je rozumné umístit ho přímo pod digestoř nebo ho používat venku. Topná tělesa grilu jsou zabudovaná v horní i spodní části. Desky se díky tomu rovnoměrně zahřívají po celé ploše a ne jen tam, kde jsou umístěny potraviny. Také se dá teplota na každém grilovací ploše nastavit na jiné stupně.

Díky samostatnému režimu na vafle si mohou milovníci sladkého dopřát tuto dobrotu skutečně na úrovni. Milovníci masa zase ocení funkci „zatáhnutí“, která maso na začátku jeho přípravy prudce zahřeje a tím zůstane maso křehké a šťavnaté.

Celkově gril nabízí tři grilovací režimy:

 1. uzavřený – na burgery, sendviče, toasty, zeleninu apod.,
 2. otevřený gril – z víka lze udělat další grilovací plochu, je vhodný na maso, ryby, lze dělat více jídel naráz.
 3. Třetí režim lze nastavit jako troubu – spodní deska griluje a horní deska opéká.

Grilovací plochy jsou z nepřilnavých materiálů, to znamená, že se nemusíte obávat připečení. Jídlo z grilu tedy chutná opravdu výborně.

Gril má rozhodně více plusů než mínusů. Proto bychom řekli, že si značka DeLonghi, která je primárně výrobcem luxusních kávovarů, výrobou grilů nepohoršila.

Zkušenosti

 • Předností tohoto grilu je hlavně to, že vám nahradí několik spotřebičů naráz. Nemusíte mít doma toastovač, vaflovač nebo třeba mikrovlnku.
 • Má samostatné termostaty s jednotlivými ovladači. Můžete tedy na každém panelu nařídit jinou teplotu a vařit opravdu přesně.
 • Jednou z nevýhod je velmi krátký napájecí kabel, který měří pouze necelý metr.
 • Bohužel je povrch vyroben z nerezové oceli, která se velmi snadno zašpiní otisky prstů nebo mastnotou – pokud po každém používání z grilu nesetřete špínu, nebude už jeho vzhled působit tak elegantně a budete muset jednou za čas opravdu důkladně gril umýt.
 • Nahřeje se cca za 3 minuty.
 • Můžete grilovat a vařit třemi různými způsoby.
 • Grilovací plochy lze mýt v myčce na nádobí.
 • Lze nastavit časovač až na 90 minut a automatické vypnutí.
Zjistit cenu

Hledáte plynový gril nebo gril na dřevěné uhlí? Koukněte sem.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
DeLonghi CGH 1030D

Gril si rozhodně zamilují všichni, kteří si užívají dokonalé vaření. Technologická vyspělost grilu DeLonghi CGH1030D rozhodně překvapí. Umožňuje totiž grilovat tak, že horní deska hřeje jinou teplotou než deska spodní. K dispozici jsou 3 různé grilovací plochy, přičemž je možné je mezi sebou kombinovat. Funkce „zatažení“ se postará o šťavnaté maso. Na grilu připravíte také palačinky nebo vafle. Jeho nevýhodou je snad jen vyšší pořizovací cena, která na druhou stranu odpovídá špičkovému produktu a kratší přívodní kabel.

PLUSY
 • různé teploty na obou deskách
 • 3 polohy grilu
 • zastoupí vaflovač, mikrovlnku, troubu
 • integrovaný odkapávač tuku
 • automatické vypnutí
 • nastavení teplotních stupňů
MÍNUSY
 • krátký přívodní kabel
 • vyšší pořizovací cena
 • dost páry
 • vyšší hmotnost
 • větší rozměry
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo