Recenze DeLonghi EC 685.BK

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Ideální rodinný kávovar DeLonghi EC 685. BK můžete pořídit v několika barevných variantách. Umožňuje naprogramování teploty vody i množství kávy v šálku. Je uživatelsky velmi příjemný a nabízí i možnost přípravy kávy z E.S.E. podů. Přečtěte si, jak dopadl v naší recenzi.


Parametry

Typpákový
Parní tlak15 bar
Příkon1300 W
Displejne
Velikost nádobky na vodu1 l
Ovládánímanuální
Parní tryskaano
Samočištěníne
Odvápňováníano
Nahřívací plocha pro šálkyano
Příprava dvou šálků narázano
Zásobník na mlékone
Šlehání mlékamanuální
Výdej horké vodyano
Standbyano
Výškově nastavitelná plochaano
Nastavení množství kávyano
Nastavitelná teplota vodyano
Použití mleté kávyano
Integrovaný mlýnek na kávune
Zásobník na kávune
Zásobník na odpadne

Ovládání

Ovládání pákového kávovaru DeLonghi EC 685 není složité. Pro přípravu jednoho nebo dvou šálků či pro použití páry najdete v horní části 3 tlačítka.

 • Symbol jednoho šálku – slouží pro přípravu jednoho šálku kávy,
 • symbol dvou šálků – slouží pro přípravu dvou šálků kávy,
 • symbol páry – slouží pro použití parní trysky.

Na boční straně se nachází otočný knoflík, kterým se ovládá buď výdej páry, nebo výdej horké vody.

Nastavení

U kávovaru je možné provést personalizované nastavení, které vám umožní ovlivnit množství nápoje v šálku, teplotu připravované vody a další. Protože přístroj nemá displej je potřeba se řídit podle blikání diod. Jejich bližší popis a význam najdete v návodu. Do menu se dostanete stisknutím tlačítka páry po dobu 10 vteřin. Pro opuštění menu stačí 15 vteřin počkat.

Nastavení teploty kávy

Po vstoupení do menu stiskněte tlačítko se symbolem jednoho šálku a vyberte si teplotu vody, kterou se káva bude připravovat. Na výběr jsou teploty: nízká, střední, vysoká. Každý symbol na tlačítku představuje jinou teplotu.

 • Symbol jednoho šálku – teplota nízká,
 • symbol dvou šálků – teplota střední,
 • symbol páry – teplota vysoká.

Jakmile stisknete požadované tlačítko, vyčkejte 15 vteřin, vaše nastavení se uloží, přístroj vystoupí z menu a vy si můžete připravit kávu.

Nastavení tvrdosti vody

Jakmile se tlačítko se symbolem páry rozsvítí oranžově, je potřeba přístroj odvápnit. Regulaci četnosti odvápnění můžete ovlivnit tím, že v kávovaru nastavíte tvrdost vody, kterou v domácnosti používáte. Po vstupu do menu stačí stisknout tlačítko se symbolem dvou šálků a stačí vybrat z tvrdosti. Nastavit můžete tyto hodnoty:

 • měkká voda – tlačítko se symbolem jednoho šálku,
 • středně tvrdá voda – tlačítko se symbolem dvou šálků,
 • tvrdá voda – tlačítko se symbolem páry.

Po stisknutí vybrané úrovně se vaše nastavení uloží do paměti a po 15 vteřinách si můžete začít připravovat kávu. Tvrdost vody zjistíte buď pomocí papírového testu, nebo ji můžete zjistit od vašeho dodavatele vody.

Nastavení automatického vypnutí

Kávovar se z důvodu úspory elektrické energie po určité době vypne (přejde do Stand-by režimu). Dobu, za kterou do Stand-by režimu přejde, si můžete nastavit v tomto rozsahu:

 • tlačítko se symbolem jednoho šálku – vypnutí za 9 minut,
 • tlačítko se symbolem dvou šálků – vypnutí za 30 minut,
 • tlačítko se symbolem páry – vypnutí za 3 hodiny.

Po stisknutí vybraného tlačítka zůstane vaše nastavení uložené v paměti.

Vrácení k továrnímu nastaveni

Pokud se rozhodnete, že všechny změny, které jste během programování učinili, chcete zrušit, stačí vstoupit do menu, otočit knoflíkem na páru do pozice pára a kapky a stisknout tlačítko se symbolem jednoho šálku. Poté otočný knoflík vraťte do pozice O a kávovar je možné používat tak, jak jste ho obdrželi z výroby.

Množství nápoje v šálku

Kávovar je z výroby nastaven pro výdej standardního množství nápoje. Pokud však chcete jeho objem upravit, stačí dlouze stisknout tlačítko, které chcete naprogramovat. Začne vytékat káva, a jakmile je jí v šálku dost, výdej zastavíte stisknutím programovaného tlačítka. Vaše nastavení zůstane uložené.

Příprava kávy

Podle toho kolik káv chcete připravit, zvolte velikost filtru. Ke kávovaru obdržíte 3 filtry, které se vkládají do páky. Každý filtr má ze spodu symbol, pro jaký druh kávy je vhodný.

 1. Pokud chcete připravit jen jeden šálek, sáhněte po filtru se symbolem jedné odměrky.
 2. V případě, že chcete kávy připravit dvě, vezměte filtr se symbolem dvou odměrek.
 3. Po přípravu kávyz E.S.E. podů sáhněte po filtru se symbolem E.S.E. podu.

Jakmile páku vložíte do kávovaru, stačí stisknout tlačítko pro přípravu kávy. Z E.S.E. podu můžete připravit jednu i dvě kávy.

Jak připravit cappuccino nebo napěněné mléko

Podle toho, jestli připravujete cappuccino nebo napěněné mléko, upravte trysku. Postup napěnění je stejný jako u cappuccina.

Na každé cappuccino je potřeba 100 ml mléka. Stiskněte tlačítko se symbolem páry, a jakmile zůstane rozsvícené, znamená to, že kávovar dosáhl optimální teploty a vy můžete začít s přípravou. Polotučné mléko lednicové teploty nalijte do džezvy o patřičném objemu, otočným knoflíkem odpusťte trošku páry, knoflík vraťte do pozice O a poté znovu zapněte a začněte šlehat mléko.

Trysku nejdříve nechte šlehat kousek pod hladinou, a jakmile mléko získá krémový vzhled, ponořte ji hlouběji a vytahujte směrem nahoru.

Našlehané mléko přilijte do šálku s kávou. Po každé přípravě mléčného nápoje nezapomeňte trysku umýt a pročistit párou.

Čištění

Čištění napěňovače mléka provádějte vždy po jeho použití. Nejdříve nechte jen naprázdno vycházet páru, abyste z oběhu dostali případné zbytky mléka a poté nástavec rozeberte a umyjte pod vodou.

Po každé přípravě kávy umyjte filtry na mletou kávu nebo pody, pokud by byly ucpané, stačí je propíchnout špendlíkem.

Jednou za měsíc umyjte i nádobu na vodu a celý přístroj otírejte vlhkým měkkým hadříkem. Při čištění by měl být kávovar vždy vypnutý.

Odvápnění

Odvápnění je nutné provést v okamžiku, kdy se oranžově rozsvítí kontrolka se symbolem páry. Pro odvápnění používejte vždy prostředek od výrobce DeLonghi. Odvápňovací prostředek smíchejte v zásobníku na vodu s vodou, stiskněte tlačítko ON/OFF, pod napěňovač mléka postavte velkou nádobu, počkejte, až budou tlačítka pro přípravu jedné a dvou káv stále svítit, stiskněte tlačítko se symbolem páry na 10 vteřin, otočte voličem páry do polohy ON, stiskněte tlačítko páry a přístroj začne s odvápňováním.

Jakmile z přístroje přestane vytékat voda, tlačítko páry stále bliká, nalijte do zásobníku na vodu čistou vodu, otočný volič páry nechte zapnutý a opět stiskněte tlačítko se symbolem páry. Kávovar provede sérii průplachů a odvápnění je dokončeno. Blíže je tento proces rozepsán v návodu.

Funkce

Kávovar disponuje funkcí Stand-by, která jej po určité době nečinnosti přepne do úsporného režimu, takže šetří vaše náklady na provoz.

Jak připravuje kávu

Kávovar je ideální do menších rodin nebo tam, kde se denně nepřipravují desítky káv. Díky svým kompaktním rozměrům (na šířku má pouze cca 15 cm) se pohodlně vejde i na menší kuchyňskou linku.

Jeho obsluha je velmi snadná a zvládne ji i začátečník. Jen je potřeba vždy zvolit správný filtr podle toho, jestli připravujete jednu, dvě nebo kávy z podů. Stačí stisknout tlačítko a vše je připraveno. Výdej kávy můžete kdykoliv přerušit.

Pokročilejší nastavení je trochu složitější, protože přístroj nemá displej. Je tedy potřeba si význam blikajících ikon přečíst v manuálu. U kávovaru můžete nastavit množství nápoje v hrníčku i teplotu vody, takže si kávu děláte přesně podle vašich představ.

Cappuccino má krémovou pěnu díky nastavitelnému napěňovači, který se snadno používá, ale nesmíte zapomenout jej po každém použití vyčistit. Jinak by se v něm mohla začít tvořit plíseň a podobně. Šlehání mléka je manuální, takže k tomu potřebujete získat určitý grif, ale ten se po čase dostaví.

Údržba kávovaru je snadná. Stačí jen měkká a vlhká utěrka. Pod kávovou výpusť se vejde šálek či sklenička s výškou maximálně 12 cm. Podtácek je možné oddělat, takže si kávu pohodlně připravíte jak do vyššího, tak do nižšího šálku. Na odvápnění vás spotřebič upozorní a celý proces provede automaticky.

Velmi oceňujeme možnost nastavit si čas, po kterém kávovar přejde do Stand-by režimu, jenž šetří elektrickou energii.

Zkušenosti

 • Kávovar má celokovové tělo, takže je potřeba dávat pozor, abyste jej během údržby nepoškrábali.
 • V horní části najdete nahřívač na šálky.
 • Kávovar je dostupný v několika barevných provedeních.
Zjistit cenu

Přejít na velký přehled pákových kávovarů.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.5 Total Score
DeLonghi EC 685.BK

Kávovar je dobrou volbou do rodin nebo menších domácností, kde se káva nepije v hektolitrech. Ovládání i údržba přístroje je snadná. Tryska na páru zároveň slouží jako dávkovač horké vody. Můžete si nastavit množství kávy v šálku i teplotu vody. Programování je kvůli chybějícímu displeji složitější.

Ovládání
4
Funkce
7
PLUSY
 • nastavení teploty vody
 • nastavení množství kávy v šálku
 • pára i dávkovač horké vody
 • ohřívací plocha pro šálky
 • stand-by režim
MÍNUSY
 • složitější programování bez displeje
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo