Recenze DeLonghi EC 685.M

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Kávovar je vhodný do menších domácností. Kvůli malé ploše odkapávací misky se vedle sebe nevejdou dva standardně velké hrnky. Pokud chcete připravovat 2 kávy najednou, budete muset zvolit opravdu malé hrníčky. Příkon kávovaru je malý, takže příprava do pohotovostního režimu nějaký čas zabere. Na svou cenovou kategorii je dobře vybaven různými možnostmi nastavení. Přečtěte si, jak DeLonghi EC 685.M dopadl během našeho testování.


Parametry

Typpákové
Parní tlak15 bar
Příkon1300 W
Displejne
Velikost nádobky na vodu1 l
Ovládánímechanické
Parní tryskaano
Samočištěníne
Odvápňováníano
Nahřívací plocha pro šálkyano
Příprava dvou šálků narázano
Zásobník na mlékone
Šlehání mlékaruční
Výdej horké vodyano
Standbyano
Výškově nastavitelná plochaano
Nastavení množství kávyano
Nastavitelná teplota vodyano
Použití mleté kávyano
Integrovaný mlýnek na kávune
Zásobník na kávune
Zásobník na odpadne

Ovládání

Na ovládacím panelu přístroje najdete 3 tlačítka. Zboku je umístěn otočný volič pro dávkování horké vody nebo páry. Ve spodní pravé části najdete tlačítko pro vypnutí a zapnutí přístroje.

3 tlačítka na ovládacím panelu:

  • výdej 1 šálku
  • výdej 2 šálků
  • výdej páry

        

Kávovar vám umožňuje nastavení teploty vody i doby samovypnutí. Přístroj nedisponuje žádným displejem, takže k nastavení vám budou muset postačit jen 3 tlačítka na ovládacím panelu. K nastavení budete potřebovat manuál.

Při zapnutí kávovar provede autodiagnostiku, která se projevuje tak, že všechny kontrolky postupně probliknou. Nahřívání kávovaru je signalizováno blikajícími symboly 1 a 2 šálků. Jakmile je kávovar připraven k provozu, tlačítka pro výdej 1 a 2 šálků zůstanou rozsvícena.

Vždy, než začnete kávovar používat, se podívejte, zda je zásobník na vodu plný. Když budete zásobník nasazovat do kávovaru, shora na něj mírně zatlačte, aby se otevřely ventily, které jsou na dně. Protože má zásobník praktické víko, je možné do něj vodu doplňovat i džbánem, aniž byste ho museli vytahovat z kávovaru.

Před prvním použitím kávovar propláchněte. Pod výdej páry a horké vody umístěte nádobu, otočným voličem pusťte horkou vodu a nechte protéct asi 100 ml. Pak výdej horké vody zastavte.

Jak připravit kávu

Kávu lze připravovat jak z namleté kávy, tak z porcované kávy (tzv. E.S.E. podů). Jedná se o naporcovanou kávu, která je připravena v sáčku z podobného materiálu, jako pytlík čaje.

Pokud chcete připravovat 1 šálek, vyberte filtr pro přípravu 1 šálku a naplňte ho jednou odměrkou kávy (asi 7 g). Pokud chcete připravovat 2 šálky, použijte filtr na 2 šálky a naplňte ho dvěma odměrkami kávy (asi 14 g).

Po naplnění filtru, kávu stlačte opačným koncem odměrky. Kávu musíte stlačit přiměřeně. Pokud bude stlačení příliš silné, voda bude přes kávu protékat velmi pomalu a výsledná chuť bude příliš hořká. Pokud však kávu upěchujete málo, voda přes ni proteče rychle a chuť bude nevýrazná, spíše slabá.

Páku nasaďte do spařovací hlavy tak, aby rukojetí nejdříve směřovala k nápisu Insert. Následně ji otočte k nápisu Close. Páka musí být v hlavě dobře uzamčená. To poznáte tak, že už jí nepůjde více otočit.

Pod páku umístěte 1 nebo 2 šálky, podle toho, kolik káv připravujete a stiskněte ikonu podle toho, jestli si přejete připravit 1 nebo 2 kávy. Voda začne vytékat a po dosažení správného objemu se přeruší.

Jak připravit kávu z E. S. E. podů

  • Vyberte filtr na E. S. E. pody a nasaďte jej do páky.
  • Do filtru vložte E. S. E. pod, co nejvíce do středu a páku zasuňte do spařovací hlavy stejným způsobem, jako když připravujete espresso z mleté kávy.

Jak zvýšit objem kávy v šálku a jak přerušit výdej

Pokud si přejete výdej kávy přerušit dříve, než je přednastaveno, stiskněte stejný symbol, který jste stiskli pro výdej kávy (tedy 1 nebo 2 šálky).

Pokud chcete v šálku více vody, než je naprogramováno, ihned po dokončení výdeje kávy, stiskněte vybranou ikonu (1 nebo 2 šálky) ještě jednou po dobu 3 vteřin. Voda začne znovu protékat kávou a výdej se poté automaticky zastaví.

Jak připravit cappuccino

  • Pro přípravu cappuccina budete potřebovat větší hrneček.
  • Připravte si espresso, podle postupu, jaký jsme popsali výš.
  • Do nádobky, ve které budete šlehat mléko (třeba nerezového hrnku) nalijte mléko – zhruba 100 g na 1 cappuccino. Nezapomeňte, že během šlehání se objem mléka zdvojnásobí, až ztrojnásobí. Proto by nádobka měla být dostatečně velká.
  • Stiskněte tlačítko s ikonou páry a počkejte, dokud nezůstane konstantně svítit. To znamená, že kávovar dosáhl optimální teploty pro výdej páry.
  • Pod trysku vložte prázdnou nádobu a otočte voličem pro výdej páry. Nejdříve z trysky odteče přebytečná horká voda. Pak otočný volič otočte do zavřené polohy.
  • Nyní dejte pod trysku nádobku s mlékem. Trysku nastavte do polohy cappuccino (dosáhnete tak větší pěny).
  • Trysku ponořte pod hladinu mléka zhruba 2 cm a otočný volič dejte do polohy pro výdej páry nebo horké vody.
  • Mléko by mělo mít ideálně kolem 60 °C, což poznáte podle dotyku přes nádobu, ve které mléko šleháte. Před koncem pěnění (mléko má velký objem), trysku ponořte hlouběji, aby se prohřálo i mléko vespod.
  • Než trysku z mléka vytáhnete, nejdříve zavřete přívod páry otočným voličem, poté trysku vytáhněte a našlehané mléko přidejte do espressa.
  • Po každém šlehání nebo ohřívání mléka trysku očistěte.

Ochlazení bojleru

Pokud chcete připravovat kávu ihned po napěňování mléka, je potřeba nechat bojler vychladnout. Káva by se totiž mohla příliš horkou vodou spálit a její chuť by nebyla dobrá.

  • Pod trysku na výdej horké vody a páry dejte nádobu.
  • Otočte voličem pro výdej horké vody.
  • Horká voda začne vytékat, nechte ji vytékat tak dlouho, dokud sama nepřestane téct. Poté knoflík zavřete.
  • Nyní je voda v optimální teplotě pro přípravu kávy.

Jak na výdej horké vody

Pokud chcete, aby kávovar pomocí parní trysky vydával jen horkou vodu bez páry, nemačkejte symbol páry a jen otočte otočným voličem do polohy s ikonou pára a kapka. Voda začne téct. Jakmile vám její objem bude stačit, volič otočte do polohy vypnuto. Stiskněte jakékoliv další tlačítko a kávovar bude připraven pro výdej kávy.

Nastavení

Vstup do programovatelného menu

Do menu se dostanete stisknutím tlačítka se symbolem páry po dobu 10 vteřin, než všechna tlačítka nezačnou sekvenčně blikat. Pokud jste nastavili požadované hodnoty, z menu odejdete tak, že 15 vteřin na kávovar nesáhnete. Pokud vstoupíte do menu a 15 vteřin, nebudete nic dělat, kávovar se přepne zpět do pohotovostního režimu.

Jak nastavit teplotu vody

Kávovar má přednastavenou teplotu vody, kterou používá k přípravě kávy. Upravit si ji můžete následovně:

  • Vstupte do programování.
  • Pro vstup do režimu nastavení teploty kávy, stiskněte tlačítko s ikonou 1 šálku, který označuje vstup do nastavení teploty. Ostatní tlačítka budou sekvenčně blikat (každý symbol 2x za sebou blikne).
  • Jakou teplotu jednotlivá rozsvícená tlačítka zastupují:
Jaké ikony svítíJakou teplotu představují
ikona 1 šálkunízká teplota
ikona 1 šálku + ikona 2 šálkůstřední teplota
ikona 1 šálku + ikona 2 šálků + ikona páryvysoká teplota
  • Po stisknutí vybrané teploty, ikona 1 šálku 3x rychle zabliká, a to znamená, že teplota je nastavená.

Natavení tvrdosti vody

Přístroj vás upozorní na potřebu odvápnění, jakmile to sám uzná za vhodné. To, že je potřeba přístroj odvápnit, poznáte podle toho, že ikona s párou se oranžově rozsvítí. Přístroj je už z výroby předem nastaven na určitou tvrdost vody, kterou si však můžete přenastavit v závislosti na tvrdosti vody ve vašem regionu.

  • Vstupte do programování.
  • K nastavení tvrdosti vody slouží ikona se 2 šálky.
  • Po stisknutí ikony se 2 šálky, začnou ostatní ikony sekvenčně blikat.
  • Jakou tvrdost vody jednotlivé ikony zastupují:
Jaké ikony svítíJakou tvrdost vody představují
ikona 1 šálkuměkká voda
ikona 1 šálku + ikona 2 šálkůstředně tvrdá voda
ikona 1 šálku + ikona 2 šálků + ikona párytvrdá voda
  • Po stisknutí tlačítka, které zastupuje určitou tvrdost vody, se ikona se 2 šálky rozbliká, což znamená, že je vaše volba uložena.

Nastavení přechodu do úsporného režimu (Stand-by)

Kávovar během určité doby nepoužívání přejde do úsporného režimu, aby vám šetřil energii. Tento údaj je z výroby již předem nastaven, ale vy si ho můžete upravit. Pokud se přístroj přepne do úsporného režimu, znovu ho „probudíte“ stisknutím jakéhokoliv tlačítka na ovládacím panelu.

  • Vstupte do menu.
  • Stiskněte znovu tlačítko s ikonou páry, které slouží ke vstupu k naprogramování úsporného režimu.
  • Kontrolky začnou sekvenčně blikat.
  • Jaký čas jednotlivé ikony zastupují:
Jaká ikona svítíJaký čas představuje
ikona 1 šálku9 minut
ikona 1 šálku + ikona 2 šálků30 minut
ikona 1 šálku + ikona 2 šálků + ikona páry3 hodiny

Jak nastavit nastavení z výroby

Pokud se chcete vrátit k nastavení z výroby, postupuje následovně:

  • Vstupte do programování.
  • Otočným knoflíkem pro výdej horké vody a páry otočte dolů do pozice se symboly.
  • Stiskněte ikonu s 1 šálkem. Všechny 3 ikony se rozblikají současně. Tím potvrzují, že bylo obnoveno výchozí nastavení.
  • Nyní blikají jen ikony s 1 a 2 šálky. To znamená, že máte otočný volič otočit zpět, do polohy O (zavřít výdej páry nebo horké vody).
  • Jakmile je otočný volič nastaven do polohy O, je přístroj připraven k použití.

Naprogramování množství kávy v šálku

Přístroj je z výroby předem naprogramován na určitý objem kávy, který do šálku přiteče. Pokud tento objem chcete změnit, můžete si ho nastavit podle vlastních preferencí následovně:

  • Vyberte si, zda chcete naprogramovat výdej pro 1 nebo 2 šálky.
  • Pod páku umístěte 1 nebo 2 hrnky (podle toho jakou kávu programujete).
  • Stiskněte tlačítko a držte jej stisknuté, káva začne vytékat. Druhé tlačítko (které neprogramujete) začne blikat. Tím označuje, že jste v režimu programování.
  • Jakmile bude objem kávy v hrníčku odpovídat vašim požadavkům, tlačítko pusťte. Výdej se přeruší. Tlačítko bude blikat na znamení, že vaše nastavení je uloženo do paměti. Odteď vám při každém výdeji kávy nateče takové množství, které jste si sami navolili.
  • Jakmile ikony se symbolem 1 a 2 šálků zůstanou rozsvícené, znamená to, že přístroj je připraven k použití.

Čištění

Jak vyčistit trysku na mléko

Po každém napěnění mléka trysku vyčistěte. Postupujte následovně:

  • Z trysky odpusťte trochu páry (trysku nasměrujte buď nad odkapávací misku, nebo pod ní dejte nádobku).
  • Poté kávovar vypněte tlačítkem pro zapnutí a vypnutí.
  • Přidržte si trysku, sundejte stříbrnou trubku, pláchněte trysku i trubku a tu poté nasaďte zpět. Zkontrolujte, zda není tryska ucpaná.
  • Podrobnější popis čištění najdete v návodu.

Čištění kávových filtrů

Filtry, do kterých sypete kávu, po každém výdeji kávy opláchněte pod tekoucí vodou. Pokud jsou kanálky ucpané, propíchněte je špendlíkem.

Čištění sprchy bojleru

Jakmile dosáhnete výdeje 200 káv, měli byste pročistit sprchu bojleru. Přístroj bohužel nemá počítadlo vydaných káv, takže si tento počet budete muset pohlídat sami. Pročištění bojleru probíhá tak, že ze sprchy bojleru necháte vytéct asi 0,5 l vody. Stačí stisknout tlačítko pro výdej kávy bez použití mleté kávy. Vodu zkrátka jen nechte protéct.

Jak kávovar odvápnit

Pokud se na kávovaru rozsvítí oranžově ikona páry, znamená to, že je potřeba stroj odvápnit.

  • Kávovar vypněte.
  • Zásobník na vodu naplňte odvápňovacím roztokem, který připravíte podle návodu.
  • Přístroj zapněte a vyčkejte, až budou kontrolky pro výdej 1 nebo 2 šálků stabilně svítit.
  • Pod parní trysku umístěte dostatečně velkou nádobu.
  • Po dobu 10 vteřin držte stisknuté tlačítko se symbolem páry, dokud všechna 3 tlačítka nebudou sekvenčně blikat.
  • Otočte knoflík na výdej páry a horké vody do otevřené pozice a stiskněte tlačítko s ikonou páry.
  • Během vytékání vody otočný knoflík občas dejte do polohy vypnuto a poté jej zase otevřete.
  • Jakmile přístroj přeruší provoz, bude ikona páry stále oranžově blikat.
  • Nyní je potřeba kávovar propláchnout od zbytků odvápňovacího roztoku.
  • Zásobník na vodu dobře umyjte a naplňte čistou vodou po rysku MAX.
  • Vylijte vodu z nádoby pod tryskou a prázdnou ji tam znovu umístěte.
  • Otočný volič musí být v otevřené pozici (symbol páry a vody), nyní opět stiskněte tlačítko s ikonou páry.
  • Během proplachování otočný volič občas uveďte do vypnuté pozice (O) a zase otevřete.
  • Jakmile je nádoba prázdná, oranžová ikona přestane svítit, vy vypněte otočný volič (pozice O) a přístroj je připraven k použití.

Funkce

Přístroj nabízí možnost přechodu do ECO režimu, nastavení tvrdosti vody, objemu kávy, teploty vody.

Jak připravuje kávu

Zřejmě největší výhodou kávovaru je kompaktní provedení a přijatelná pořizovací cena. Kávovar má šířku necelých 15 cm, takže na kuchyňské lince nezabere příliš mnoho prostoru, a díky nízké hmotnosti, jen 4, 2 kg se poměrně snadno přenáší.

Ovšem nízká hmotnost může být také kamenem úrazu, protože pokud do spařovací hlavy budete zasouvat páku, kávovar si budete muset přidržet, aby byla páka na hlavu bezpečně připevněná. Pokud byste si kávovar nepřidrželi, bude se vám protáčet. Dobrý opatřením proti tomuto nešvaru by byla přísavka, která se u některých kávovarů instaluje vespod, takže se „přicucne“ k pracovní desce a kávovar si drží svoje místo.

Při přidržování kávovaru se může lehce stát, že omylem zmáčknete tlačítko pro výdej kávy, aniž byste měli páku správně nasazenou v hlavě, což může vést k opaření. Proto je nutné kávovar přidržovat spíše na místě, kde je nahřívací plocha pro šálky. Podle nás by tedy tlačítka měla být umístěna na jiném místě.

Kávovar má na svoji cenu poměrně pokročilá nastavení. Můžete si regulovat teplotu vody, nastavit si její tvrdost, ale také její množství v šálku. Přístroj vás také sám upozorní na potřebu odvápnění. Velkou výhodou je také možnost nastavení časového intervalu pro přepnutí do ECO režimu.

Velmi prakticky se nám jeví řešení možnosti nastavení výšky odkapávacího prostoru. Odkapávací misku je možné sundat, tím se zvětší prostor pod pákou, takže pod ni můžete umístit šálek o výšce 12 cm. Pod odkapávací miskou se nachází ještě jedna odkapávací plocha, takže se nemusíte bát, že by voda kapala přímo do kávovaru.

Kompaktní rozměry přístroje však s sebou nesou i úskalí v podobě malé plochy odkapávací misky, kam se během extrakce pokládají šálky. Pro přípravu jednoho šálku je plocha dostačující, pokud ovšem chcete připravovat šálky dva, můžete mít prostorem potíž. Na plochu se vejdou dva opravdu malé šálky. Pokud byste však chtěli připravovat kávu do větších hrnečků, ty se vedle sebe nevejdou.

Malým rozměrem disponuje také zásobník na vodu, který má kapacitu pouze 1 l, což je opravdu žalostně málo. Příkon je také velmi nízký, jen 1 300 W, takže nahřívací doba přístroje pro provoz je poměrně dlouhá. Plocha na šálky příliš nehřeje, takže je někdy možná lepší, nahřát hrnečky horkou vodou.

Další drobnou nevýhodou, která je však typická pro kávovary v této cenové kategorii, je nutnost nechat bojler po výdeji páry vychladnout, aby kávovar mohl připravovat kávu. Voda na přípravu kávy má nižší teplotu, než na výdej páry, takže by se káva mohla spálit. Proto je nutné z bojleru odpustit přehřátou vodu a počkat, dokud se nenahřeje na provozní teplotu přípravy kávy.

Ovládání je manuální, takže pro programování budete potřebovat manuál. Každé tlačítko má kromě své primární úlohy, také programovací funkci, kterou je potřeba si nastudovat v návodu.

Oceňujeme, že kávovar nabízí možnost našlehání mléka buď do podoby pěny na cappuccino nebo jen na ohřátí mléka. Volbu provedete snadno na parní trysce, která nese označení pro volbu cappuccina nebo hot milk. Kávovar také nabízí možnost připravovat kávu z předem porcované kávy, z tzv. E. S. E. podů.

Zkušenosti

  • Žádná část kávovaru se nesmí mýt v myčce.
  • Horkou vodu nebo páru se doporučuje dávkovat nejdéle 60 vteřin v kuse.
  • V páce je plastová vložka.
  • Sítka jsou rozložitelná, takže se lépe čistí.
  • Kávovar je dostupný i ve vínové barvě/červené barvě pod názvem DeLonghi EC 685.R.
Zjistit cenu

Praktické rady pro výběr nejlepšího kávovaru a srovnání tohoto DeLonghi EC 685.M s dalšími najdete v testu.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

  1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
  2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
  3. Rady k nakupování
  4. Nové recenze produktů
  5. Nové srovnávací testy
  6. Tyto e-maily jsou zdarma
  7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.5 Total Score
DeLonghi EC 685.M

Kávovar je vhodný především do domácnosti. Poměrně dlouho se nahřívá a dva větší hrnečky se nevejdou na odkapávací misku. Pokud chcete připravovat 2 kávy najednou, budete muset využít buď opravdu malých hrnečků, nebo zkrátka kávy připravit po jedné, což je časově náročnější. Ve své cenové relaci je kávovar poměrně slušně vybaven možnostmi nastavení.

5.5Hodnocení Covybrat.cz:
Ovládání
4
Funkce
7
4.5Hodnocení od lidí:
Ovládání
5
Funkce
4
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
  1. 4
    Ovládání
    90
    Funkce
    70

    Celkovo hodnotim po 2 rokoch pozitivne, pomer cena/vykon je vyborny (mam EC680 – starsiu verziu, ktora nema „inovovanu“ trysku na slahanie mlieka).

    Rozmery pristroja su vyborne, na to aku kavu vie urobit. Hodi sa aj do malych kuchynskych liniek, ale svedci mu miesto na linke. Jedina nevyhoda maleho pristroja je mensia nadoba na vodu, ktoru treba (podla mojho nazoru) celkom casto doplnovat, priklad: 4 flat white, 2 cappuccina, 2 espresso + preplach medzi.

    Kava: v default nastaveni chutovo dost dobra (samozrejme zalezi od samotnej kavy). Problemom bohuzial je kombinacia pretlakoveho filtra a „slabsieho“ cerpadla – pokial som nemal vlastny mlyncek, bolo skoro nemozne kupit idealne namletu kavu z kaviarne (aj ked som vzdy prosil na „domace espresso“ a povedal tlak pristroja). Kava bola bud velmi jemne namleta a pristroj ju „nepretlacil“ alebo bola prilis hruba a „pretiekla“.
    Riesenim bol mlyncek (taktiez DeLonghi Dedica), default nastavenie na najjemnejsie mletie a od tej doby sa da ciastocne korigovat chut a dlzka extrakcie tym ako silne kavu zatampujeme.
    Crema je dostatocna na mojom pristroji, ale napr.na identickom pristroji (EC680) s rovnakym typom kavy v inom meste (rozdielna tvrdost vody) je vyrazne mensia.

    Mlieko a pena: kapitola sama o sebe. Panarello system kompenzuje slabsie cerpadlo, ale aj tak je treba cca 20kav praxe aby vysla naozaj mikropena a nie pseudo pena plna vzduchu na bezkofeinove sojove latte pre blondinky na Chodove.
    Mne osobne pomaha dat trysku cca 2cm do mlieka a jemne opriet o stenu kanvicky. Ak sa mikropena podari, nie je problem s tymto pristrojom ani latte art.
    Dalsou nevyhodou je nutnost „ochladit“ cerpadlo ak chceme po napeneni opat urobit kavu.

    Modifikacie: na YT je celkom dost DIY videi s modifikaciami, ktore vedia tento pristroj posunut o 2 triedy vyssie (vymena cerpadla, vymena napenovacej trysky, naked portafilter), otazne je ci uz nie je lepsie rovno kupit pristroj o 2 triedy vyssie.

    + PLUSY: rozmery ovladanie cena/vykon/chut kavy rychlost pripravy
    - MÍNUSY: pretlakove filtre slabsie cerpadlo narocnejsia priprava mlieka nemoznost ovplyvnit tlak
    Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
  2. 0.5
    Ovládání
    10
    Funkce
    10

    Obrovske sklamanie, keby som vedela, ze ma take filtre iba s malou dierkou mensou ako 1mm a dierka sa zakazdym upcha a kava tym padom nepretecie, kedze je upchata, napriek tomu, ze filter stale vycistim a vysusim….mlieko sa vobec nenapeni, iba je velmi horuce, no ziadna pena…..ziadne cappucino ale kava s horucim mliekom….
    Odvapnenie si kavovar ziadal po 2 tyzdnoch pouzivania, co je nehoraznost….
    Totalny shit….

    + PLUSY: ziadne
    - MÍNUSY: vsetko
    Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
    • Dobrý den,

      ucpávající se filtr lze částečně řešit jeho rozšířením (pomocí špendlíku), pěnění mléka je s tímto přístrojem trochu věda, ale tak tristní stav jaký popisujete si nevybavuji.

    Přidejte váš dotaz nebo recenzi

    Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

    Vaše hodnocení

    Covybrat.cz
    Logo