Recenze DeLonghi EC 850.M

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Začínáte každé ráno dobrým espressem, po obědě si chcete vychutnat lahodné macchiato a večer před spaním si dát čaj? Všechna tahle přání dokáže splnit pákový kávovar DeLonghi EC 850. M. Pořídíte ho za přijatelnou cenu a pochutnáte si i na dobré kávě (chuť velmi závisí na kvalitě kávy). Jistě oceníte rychlé nahřání přístroje, takže může brzy nápoj připravit. Trochu vrásek na čele vám udělají jednotlivá nastavení, která se bez displeje programují o něco hůř. Hledáte dobrý kávovar pro váš domov? Přečtěte si, jak v naší recenzi dopadl DeLonghi EC 850. M!

Parametry

Typpákový
Parní tlak15 bar
Příkon1450 W
Displejne
Velikost nádobky na vodu1 l
Ovládánímechanické
Parní tryskane
Samočištěníne
Odvápňováníano
Nahřívací plocha pro šálkyne
Příprava dvou šálků narázano
Zásobník na mlékoano
Šlehání mlékaautomatické
Výdej horké vodyano
Standbyano
Výškově nastavitelná plochaano
Nastavení množství kávyano
Nastavitelná teplota vodyano
Použití mleté kávyano
Integrovaný mlýnek na kávune
Zásobník na kávune
Zásobník na odpadne

Ovládání

Pro uvedení celého přístroje do chodu jej musíte nejdříve zapojit do elektřiny, a poté kávovar zapnout hlavním vypínačem, který se nachází na zadní straně přístroje. Jedná se o větší tlačítko označené písmeny I/O. Tlačítko na přední straně, kterým byste přístroj poprvé marně zapínali, slouží také k zapnutí, ale až po zapnutí hlavního vypínače. Toto tlačítko se označuje jako ON/ STAND – BY a uvádí přístroj v případě delší nečinnosti do ECO režimu nebo slouží k programování a nastavování kávovaru.

Po zapnutí se postupně rozsvítí všechny kontrolky. Kromě kontrolky ON/STAND-BY na přední straně naleznete:

 • kontrolku pro přípravy 1 šálku kávy
 • kontrolku pro přípravu 2 šálků kávy
 • kontrolu pro dávkovač horké vody (tlačítko se 3 kapkami)
 • kontrolku pro přípravu cappuccina (tlačítko s ikonou nízkého šálku s pěnou) a pro přípravu mléka macchiato (tlačítko s ikonou vysoké skleničky s pěnou)

Kontrolky na přípravu horké vody nebo mléka (cappuccino, macchiato) se rozsvítí pouze v případě, že je toto příslušenství ke kávovaru připojeno (vodní tryska pro dávkování vody nebo zásobník na mléko). Jinak svítí jen kontrolky přípravu 1 nebo 2 káv.

Kávovar je pro vybranou činnost připraven tehdy, když zhasnou kontrolky u vybraných ikonek, které vám zobrazují vaši volbu. Pokud diody u vybraných ikon svítí, znamená to, že se kávovar nahřívá a ještě není připraven na výrobu požadovaného nápoje.

Zásobník na vodu je vyjímatelný a je zasunutý v levé krajní části hned pod panelem se světelnými diodami.
V kávovaru lze připravovat jak mletou kávu, tak kávu z kapslí pod E.S.E. (Easy Serving Espresso). V kapslích je káva již v přesné dávce.

Káva se vkládá do páky, která má 3 filtry. Ty mají rozměr buď na 1 dávku kávy, 2 dávky kávy nebo na pody E.S.E. Pokud používáte mletou kávu, nezapomeňte ji upěchovat pěchovadlem. Pořádně upěchovaná káva bude protékat pomaleji, a tak získá silnější chuť. Slabě upěchovaná bude protékat rychleji a jejích chuť bude slabší. Důležité je odhadnout správný tlak přitlačení tamperu, abyste se vyhnuli příliš silné a hořké kávě, případně vodnaté a slabé kávě. Pro jeden šálek stačí 7 g kávy.

Páka musí být v přístroji dobře zasunutá. Rukojetí otáčíte zleva doprava do vodorovné polohy se symbolem černého otočeného trojúhelníku. Páka musí pevně držet, ke konci je potřeba vyvinout patřičnou sílu.
Kávovar bohužel nemá ohřívací plochu pro šálky, takže je dobré hrníčky před plnění kávou opláchnout v horké vodě, aby déle udržely teplotu, a tím i aroma nápoje.

Množství vody, která proteče přes filtr v páce, je již předem naprogramováno, a to na základě požadovaného typu a množství šálků. Protékání se po vyplýtvání daného množství samo přeruší.

Kapsle se vkládá do speciální páky. Do páky ji uložte tak, aby byla na středu. Stiskněte symbol s 1 šálkem kávy.

Víte, že: Přerušení přípravy kávy provedete opětovným stisknutím příslušného tlačítka (1 nebo 2 šálky atd.).

Nastavení

Přístroj má z výroby předem naprogramované množství kávy i pěny, které vydává. Toto množství lze manuálně upravit. Podobně jako množství kávy či pěny je i doba na přechod do ECO režimu předem nastavená, ovšem i tu si můžete přizpůsobit vlastním požadavkům.

Jak naprogramovat množství kávy v šálku

Pod hubici páky postavte jeden šálek. Vyberte tlačítko, pro které chcete dávkování změnit (1 nebo 2 šálky). Tlačítko držte stisknuté i během toho, co kávovar vydává kávu. Jakmile dosáhnete požadovaného množství kávy v hrníčku, tlačítko pusťte, výdej se přeruší a od tohoto momentu je přístroj naprogramován podle vašeho nastavení.

Jak naprogramovat množství mléka a kávy

Hrneček požadované velikosti umístěte pod hubici páky tak, aby do něj dosáhla i hadice mléka ze zásobníku. Stiskněte požadované tlačítko kávy, která pro přípravu potřebuje i mléko (vybíráte tedy z možnosti cappuccino nebo macchiato). Tlačítko držte stisknuté, po několika vteřinách se ze zásobníku začne nalévat mléko. Jakmile dosáhne požadovaného množství, tlačítko pusťte, mléko přestane téct. Následně začne přitékat káva. Množství kávy naprogramujte stejným způsobem, jako množství mléka. Při změně množství mléka musíte změnit i množství kávy. Uložení vašeho nastavení bude potvrzeno kontrolkami, které budou 3 vteřiny blikat.

Jak připravit nápoje s mlékem

 1. Z nádoby sejměte víko a naplňte ji požadovaným množstvím mléka (každá čárka na zásobníku odpovídá 100 ml), nikdy nepřekračujte maximální povolenou dávku mléka 0,5 l.
 2. Zkontrolujte správné zasunutí hadičky pro dávkování mléka a zásobník přiklopte víkem.
 3. Dávkovač teplé vody, který je napojený na trysku oddělejte a připevněte k ní zásobník s mlékem.
 4. Pod dávkovač kávy umístěte sklenici požadované výšky (pokud by byla příliš vysoká, v odkapávací části posuňte prostřední část dolů) a nastavte regulátor pěny podle požadované pěny a podle typu mléka (hustší a rovnoměrnější pěnu připravíte z odtučněného nebo polotučného mléka).
 5. Do sklenice nejdříve nateče mléko, až poté káva.

Pokud chcete vyšší teplotu mléka, stiskněte tlačítko CLEAN (čistit), které zahřeje vedení pěniče mléka.

Jak připravit horkou vodu

Na trysku nasaďte dávkovač horké vody, který během dávkování nenechávejte bez dozoru. Co nejblíže pod dávkovač přisuňte hrníček, abyste zamezili zbytečnému stříkání horké vody okolo. Stiskněte tlačítko se symbolem 3 kapek, výdej horké vody se automatický přeruší. Pokud chcete výdej přerušit dříve, znovu stiskněte tlačítko se symbolem 3 kapek.

Pokud chcete upravit množství dávkované horké vody, podržte stisknuté tlačítko se symbolem 3 kapek, jakmile voda v hrnečku dosáhne požadovaného množství, tlačítko pusťte. Toto naprogramování se uloží. Poznáte to tak, že kontrolky budou po dobu 3 vteřin blikat.

Nastavení programování

Abyste mohli upravovat teplotu a tvrdost vody nebo dobu, za kterou se přístroj přepne do úsporného režimu, je potřeba vstoupit do programování:

 1. Přístroj musí být v režimu STAND-BY.
 2. Stiskněte současně tlačítka ON/STAND-BY+1 šálek kávy dokud se nerozbliká kontrolka ON/STAND-BY, nyní je přístroj v režimu programování.
 3. Zvolte si, co chcete programovat.
 4. Pro opuštění programování stiskněte tlačítko ON/STAND-BY.

Jak nastavit dobu STAND-BY

Přístroj je již z výroby nataven, aby se do režimu STAND-BY, který šetří energii, přepnul po 75 minutách nečinnosti. Tuto dobu však můžete zkrátit, nebo prodloužit. Na výběr máte časové intervaly: 15 minut, 75 minut, 3 hodiny.

 • Vstupte do programování (jak jsme popsali výše).
 • Stiskněte tlačítko s ikonou 1 šálku a držte jej tak dlouho, dokud se neobjeví vámi požadovaný čas:
  15 minut= symbol 2 šálků+symbol macchiato
  75 minut= symbol 1 šálku+symbol 2 šálků+symbol cappuccino+symbol macchiato
  3 hodiny= svítí všechny symboly kromě ON/STAND-BY
 • Jakmile se rozsvítí kontrolky, které odpovídají vybranému času, tlačítko s ikonou 1 šálku pusťte.
 • Přístroj vypněte tlačítkem ON/STAND-BY.

Jak nastavit teplotu vody

Pro nastavení teploty vody na přípravu kávy postupujte následovně:

 • Vstupte do menu programování.
 • Stiskněte tlačítko s ikonou 2 šálků, dokud se nerozsvítí vámi požadovaná teplota:
  Nízká teplota – svítí ikona 1 šálku+horká voda
  Střední teplota – svítí ikona 1 šálku+cappuccina
  Vysoká teplota – svítí ikona 2 šálků+macchiato
 • Jakmile se rozsvítí kontrolky vámi požadované teploty, tlačítko s ikonou 2 šálků pusťte.
 • Stiskněte tlačítko ON/STAND-BY pro vypnutí přístroje.

Jak nastavit tvrdost vody

Přístroj vám sám oznámí, kdy potřebuje odvápnit. Rozsvítí se příslušené kontrolky. Odvápnění se provádí po předem určené době, která závisí na tvrdosti vody. Na přístroji je však možné si naprogramovat skutečnou tvrdost vody, která je ve vašem regionu.

 • Z obalu vyndejte indikační proužek „Total Hardness Test“, který je součástí návodu.
 • Napusťte si sklenici vody a zhruba na 1 vteřinu do něj proužek celý ponořte.
 • Proužek vytáhněte, oklepejte vodu a zhruba po minutě se vám objeví určitý počet čtverečků, které indikují tvrdost vody. 0 čtverečeků=měkká voda, 4 čtverečky=velmi tvrdá voda.
 • Do programování vstupte tak, jak jsme popsali výš.
 • Dlouze stiskněte tlačítko Horká voda, dokud se nerozsvítí patřičné kontrolky, které odpovídají tvrdosti vody:
  0 čtverečků – svítí symbol 2 šálků
  1 čtvereček – svítí symboly 1 a 2 šálků
  2 čtverečky – svítí symboly 1 a 2 šálků a tlačítko ON/STAND-BY
  3 čtverečky – svítí symboly 1 a 2 šálků, tlačítko ON/STAND-BY a symbol macchitao
  4 čtverečky – svítí symboly 1 a 2 šálků, tlačítko ON/STAND-BY, symbol macchiato a symbol cappuccino
 • Jakmile se rozsvítí symboly s požadovanou tvrdostí vody, tlačítko Horké vody pusťte.
 • Stiskněte tlačítko STAND-BY a přístroj se vypne.

Čištění

Odvápňování probíhá automaticky. Pokud přístroj potřebuje odvápnit, rozbliká se kontrolka ON/STAND BY. V tomto případě:

 • Do zásobníku na vodu dejte odvápňovací roztok, který rozřeďte s vodou podle návodu.
 • Pod dávkovač horké vody i kávy (bez páky) vložte nádoby, do kterých bude odtékat voda.
 • Současně stiskněte tlačítka se symbolem 1 šálku a macchiata, rozsvítí se kontrolka horké vody – 3 kapky, toto tlačítko následně zmáčkněte, tím začne odvápňování.
 • Po odvápnění se rozsvítí kontrolka se symbolem 1 šálku, to znamená, že je potřeba provést opláchnutí.
 • Do nádoby na vodu nalijte čistou vodu, z nádob pod dávkovačem horké vody a kávy vylijte předchozí vodu a umístěte je zpět pod trysky.
 • Nyní stiskněte tlačítko se symbolem 1 šálku. Jakmile je zásobník na vodu prázdný, můžete jej vypláchnout a kávovar znovu začít používat.

Nezapomeňte na čištění zásobníku mléka. Po každém výdeji umyjte také hadičku dávkovače i nasávače mléka v horké vodě. Ujistěte se, že v nich nezůstaly žádné zbytky.

Funkce

 • úsporný režim
 • automatické odvápňování
 • automatické šlehání mléka
 • horká voda
 • nastavitelná výška odkapávače

Jak připravuje kávu

Kávovar je jednoduchý na obsluhu. Snadno si na něm navolíte, zda chcete jednu nebo dvě kávy, nebo zda má připravit kávové nápoje s mlékem. U každého tlačítka je symbol, který vám napoví, jaký druh nápoje se bude připravovat.

Výhodou je, že se mléko šlehá automaticky a automaticky se do sklenice na cappuccino nebo macchiato vlije. Ne každý totiž umí mléko našlehat v konvičce a pak jej do sklenice nalít tak, aby bylo dosaženo vysoké pěny, natož trojbarevného efektu. A přiznejme si, že takové latté nebo macchiato pijeme také proto, že krásně a luxusně vypadá. Při rychlém a nesprávném nalití se trojbarevného výsledku nedočkáme a pěna bude nízká.

Poměrně náročnější je nastavování tvrdosti vody, teploty vody, nebo času, za který se má přístroj přepnout do úsporného režimu. K tomuto úkonu budete potřebovat mít před sebou návod, abyste věděli, jaké ikony označují vybrané hodnoty. V tomto případě by se rozhodně hodil displej.

Za velký nedostatek také pokládáme, že přístroj nemá nahřívací desku pro hrníčky. Milovníci kávy totiž dobře vědí, že teplota šálku hraje důležitou roli pro udržení dobré teploty, na které je závislé aroma a celková chuť kávy. Výrobce sice uvádí, že hrneček před tím, než jej naplníte nápojem, máte opláchnout v teplé vodě, ale to se nám jeví jako ne příliš elegantní řešení. Na druhou stranu, svůj úkol to splní.

Škoda je také, že kávovar neobsahuje mlýnek na kávu, takže si ji musíte namlít buď manuálně, nebo si koupit již mletou. Nepraktické je umístění zásobníku na vodu do přístroje. Elektrospotřebič je tím sice kompaktní, ale vy nemáte rychlý a jasný přehled o množství vody. To zjistíte pouze tak, že zásobník vytáhnete. Tamper – pěchovač kávy je plastový, což působí levně. Vyšší sklenice ani hrnky se bohužel nevejdou pod pákový filtr i při snížení „do odkapávače“.

Dobré chuti kávy je dosaženo úctyhodným tlakem, který činí 15 bar. Jako plus bereme to, že se kávovar rychle nahřívá, a tak je rychle připraven k práci. Pozitivní je také přítomnost zásobníku na mléko, takže pro přípravu mléčných nápojů nemusíte používat mléko sušené, které nedosahuje takových kvalit. Mléko má velmi kvalitní pěnu. Díky hmotnosti kávovaru nedochází k pohybování, když utahujete páku s kávou, na kterou je potřeba vyvinout větší sílu.

Mnozí konzumenti kávy jistě ocení, že si mohou pro jednotlivé typy káv nastavit množství vody, mléka i kávy. Kávovar se snadno udržuje a čistí. Při všech funkcích a snadném ovládání je kávovar k dostání za velmi příjemnou cenu.

Zkušenosti

 • Klasická výška šálku, která se vejde pod trysky je 9 cm, při snížení 12 cm.
 • Při instalaci filtru do nádoby jej nezapomeňte propláchnout aspoň 0,5 l tekoucí vody. Poté jej ponořte do zásobníku a nakloňte tak, aby byl možný únik vzduchových bublin. Po vložení filtru na místo jej zatlačte až na doraz.
 • Do filtru na E.S.E. pody je možné vložit i jinou značku, než je DeLonghi s průměrem 44 mm.
Zjistit cenu

Test pákových kávovarů a recenze vám pomůže vybrat nový pákový kávovar i srovnat si tento DeLonghi s jinými přístroji.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.5 Total Score
Recenze DeLonghi EC 850.M

Kávovar určitě neurazí žádného milovníka kávy, který si potrpí i na částečnou vlastnoruční přípravu. Díky tlačítkům na přípravu cappuccina a macchiata je tato příprava opravdu snadná. Automatické napěnění mléka se postará o dobře napěněné mléko s bohatou pěnou. Přístroj se snadno obsluhuje i čistí a pohodlné je i automatické odvápnění. Uživatelsky ne příliš komfortní je zasunutí zásobníku na vodu, takže nemůže rychle vizuálně zkontrolovat, zde je v něm dostatek vody. Rozhodně je škoda, že kávovaru chybí plocha pro nahřívání hrnečků.

6.5Hodnocení Covybrat.cz:
Ovládání
5
Funkce
8
6Hodnocení od lidí:
Ovládání
7
Funkce
5
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. 3
  Ovládání
  70
  Funkce
  50

  Mám tento kávovar, ale nedaří se mi připravit preso, natož ristreto. Abych dosáhl poměr kávy a vody 1:3 a dobu extraxe min. 25 vteřin, musím mít jemně mletou kávu, a přístroj vodu přes sítko neprotlačil. Dělám nějakou chybu, nebo to tento levnější přístroj neumí?

  + PLUSY: Hezky vypadá, příznivá cena.
  - MÍNUSY: Nutno sledovat množství vody v zásobníku. Zřejmě neumí připravit ristreto. Málo místa pod pákou.
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
  • Dobrý den,

   už je to nějaký čas co jsem ho měla možnost vyzkoušet a bohužel nedokážu odpovědět, třeba poradí někdo z našich čtenářů.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo