Recenze DeLonghi EC9335.M

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Kávovar vás překvapí inovativní novinkou v podobě automatického pěchovače, ale také poměrně tichou přípravou a velkou hmotností. Najdete na něm však také nedostatky, které byste kávovaru v této cenové kategorii zřejmě nečekali. Přečtěte si naši recenzi.

Parametry

Typpákový
Parní tlak19 bar
Příkon1450 W
Displejne
Velikost nádobky na vodu2 l
Ovládánímanuální
Parní tryskaano
Samočištěníne
Odvápňováníano
Nahřívací plocha pro šálkyano
Příprava dvou šálků narázano
Zásobník na mlékone
Šlehání mlékaruční
Výdej horké vodyano
Standbyano
Výškově nastavitelná plochaano
Nastavení množství kávyano
Nastavitelná teplota vodyano
Použití mleté kávyano
Integrovaný mlýnek na kávuano
Zásobník na kávuano
Zásobník na odpadne

Představení

Kávovar DeLonghi EC9335 je krásný na první pohled. Je vyroben z oceli, která kombinuje matné a lesklé provedení. Celkově působí jako robustní stroj s dlouhou životností. Jeho výrobní materiál se podepisuje na poměrně velké hmotnosti, která dosahuje 12 kg. Chcete mít kávovar postavený na polici? S tímto je to rozhodně pasé. EC9335 potřebuje dostatek místa na kuchyňské lince nejen kvůli své hmotnosti, ale také rozměrům 31,5 x 36,9 x 44,5 cm. Pro přípravu kávy je nutné provádět určité manipulace, kvůli kterým potřebujete dostatek prostoru, takže velká pracovní deska kuchyňské linky je nezbytná.

Na přední části vaši pozornost upoutá tlakoměr, na kterém můžete kontrolovat tlak. Celkově kávovar kávu připravuje pod profesionálním tlakem 19 barů. Zásobník na kávu je integrovaný v horní části, ale není příliš stabilní. Snadno se však doplňuje kávovými zrny. Je zcela vyjímatelný, takže se bez problémů dostanete až k mlýnku, kde se nastavuje hrubost mletí. Právě nastavení hrubosti je potřeba při přípravě kávy pečlivě sledovat. Na zadní straně přístroje se nachází zásobník na vodu s dostačující kapacitou 2 l. Manipulace s ním je jednoduchá, jen je trochu škoda, že není vidět, kolik vody v zásobníku zbývá. Kávovar je lepší nemít zcela přisunutý ke zdi, abyste měli dostatek prostoru pro zacházení se zásobníkem. Co se týče držáku filtru, ten disponuje jiným fixačním mechanismem, než jaký znáte u ostatních pákových kávovarů.

Upevňovací systém má tendenci se povolovat, takže filtry mohou z držáku vypadnout a vy je pak musíte lovit v koši. Z tohoto hlediska se nám lépe jeví šroubovací fixační systém. Společně s kávovarem dostanete dva držáky filtru. Jeden na přípravu jedné kávy, druhý větší na přípravu dvou káv. Poměrně nemile nás překvapilo, že kávovar v této cenové kategorii nemá automatické proplachování trysek, které se provádí buď po zapnutí a vypnutí kávovaru, nebo po přípravě kávy. Ano, výhodou je menší spotřeba vody a menší zanášení vodním kamenem, ale nevýhodou, že na proplach trysek musíte myslet. Výslednou chuť kávy totiž mohou zbytky z předchozí přípravy chuťově negativně ovlivnit. Proplach provedete stisknutím tlačítka se symbolem kapky.

Jak se s ním pracuje

V kávovaru připravíte mléčné kávové nápoje i klasické espresso, americano nebo velkou kávu. Stačí jen otočit otočným voličem. Samozřejmostí je dávkování horké vody na čaj. Mléčné nápoje se připravují za pomoci napěňovací trysky. Společně s kávovarem tedy obdržíte i nerezovou konvičku pro pěnění či ohřívání mléka. Napěnění mléka vyžaduje grif, který po čase získáte. Dávkování páry se ovládá pomocí otočného kolečka na pravém boku kávovaru. Jemnost mletí kávových zrn se nastavuje otočným voličem na levé straně ovládacího panelu. Jemnost/hrubost mletí je klíčová pro přípravu nápoje optimální chuti.

Tímto ovladačem také můžete nastavit množství kávy pro přípravu jednoho nebo dvou šálků nápoje. Dávkování probíhá tak, že držák filtru umístíte do dávkovače a několik sekund počkáte, dokud se nezaplní správným množstvím kávy. Zajímá vás, na co je velká páka na levé straně přístroje? Jedná se o automatický presovač, který aktivuje systém Smart Tamping Station, jenž vám pomůže kávu napěchovat dostatečným tlakem výrazně se podepisujícím na chuti kávy. Pomocí páky kávu do filtru zatlačíte pod tlakem 20 kg, což se ručně vyvíjí poměrně těžko. Pečlivě dbejte na to, aby bylo ve filtru správné množství kávy, protože když jí v něm bude hodně, bude se vám páka špatně připevňovat do dávkovací hlavice.

Je tedy škoda, že výrobek nemá pojistku, která by této komplikaci automaticky předcházela. Pro výdej kávy stačí stisknout tlačítko OK. Kávovar DeLonghi EC9335 umožňuje nastavení několika parametrů, mezi které patří: tvrdost vody nebo teplota nápoje či automatické vypnutí. Bohužel nastavení není příliš instinktivní. Vzhledem k tomu, že výrobek nemá displej, informují vás o nastavení blikající diody, jejichž význam najdete v manuálu. Pro nastavení je nutné stisknout kombinaci různých tlačítek.

Čištění

Péče o kávovar není nijak složitá. Jednoduchost podporuje i to, že výrobek nemá zásobník kávovou sedlinu, takže nemusíte kontrolovat, zda sedlina nezačala plesnivět, vysypávat ji ze zásobníku a ten následně umývat. Údržbu doporučujeme provádět otřením všech výdejových otvorů i hned po přípravě kávy. Tak je zbavíte jejich zbytků, které by při další přípravě nápoje mohly negativně ovlivnit její chuť. Po každé přípravě nápoje s mlékem je nejlepší parní trysku okamžitě umýt a vyčistit, abyste předešli zasychání mléka, které se poté obtížně odstraňuje.

Odkapávající miska má délku pouze 26 cm a hloubku 16 cm, což ji ve srovnání s ostatními podobnými kávovary řadí spíše k menším miskám, takže z ní obsah snadno vylijete do dřezu a také ji v něm jednoduše umyjete. Z hlediska údržby bychom uvítali automatický proplach, který by se prováděl po každé přípravě nápoje nebo alespoň upozornění na to, že je nutné proplach provést. Je poměrně zarážející, že tato funkce kávovaru chybí. Alespoň, že na potřebu odvápnění vás kávovar upozorní. Poté již stačí aktivovat úkon, který probíhá automaticky. Mlýnek jde ze spotřebiče snadno vyjmout, takže z něj můžete odstranit zbytky po mletí kávy, které však někdy v mlýnku zůstávají, a tak není snadné jej dokonale vyčistit.

Příprava kávy

Co se týče přípravy kávy, tak její rychlost není zrovna závratná. Espresso trvá připravit zhruba 62 vteřin, jelikož musíte počítat s nahřáním termobloku, distribucí vody, mletím kávy a pěchováním, což nějaký čas zabere. Příprava další kávy vám kvůli nutnosti vyčištění filtru zabere dalších 60 vteřin. V porovnání s jinými výrobky na trhu, je příprava o něco zdlouhavější, ale jsme zastánci toho názoru, že si raději chvíli počkáme a poté vychutnáme lahodnou kávu, než bychom konzumovali rychle připravenou „žbrndu“. Hluk, ke kterému dochází při přípravě kávy je přijatelný. Během oplachování, distribuce a extrakce kávovar vydává hluk o síle pohybující se mezi 51-52 dB, hlučnější je pouze mletí kávy, kdy se síla hluku vyšplhá až na 66 dB.

Zjistit cenu

Tento kávovar je vítězem testu pákových kávovarů 2022 – srovnejte ho v testu s ostatními.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
DeLonghi EC9335.M

Kávovar je téměř profesionálním výrobkem, který disponuje dobře přístupným mlýnkem, jenž se bohužel po čištění nesnadno vrací zpět na své místo. Potěšující je kvalitní výrobní materiál i páka na pěchování kávy a poměrně tichý provoz. Jako nevýhodu vidíme absenci automatického proplachu a nekvalitní držáky filtru. Příprava kávy vyžaduje poměrně dlouhý čas, takže se kávovar nehodí v okamžicích ranního spěchu. Velmi nepraktické je nastavení parametrů výrobku, jelikož ten nedisponuje displejem.

8Hodnocení Covybrat.cz:
Ovládání
8
Funkce
8
5Hodnocení od lidí:
Ovládání
5.5
Funkce
4.5
PLUSY
 • kvalitní provedení
 • pěchovač
 • nerezová konvička na mléko
 • tichý provoz
 • nízká spotřeba energie
MÍNUSY
 • doba přípravy kávy
 • provedení držáku filtrů
 • manipulace s mlýnkem
 • absence automatického čištění/proplachu
 • obtížné nastavení parametrů
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. 2.75
  Ovládání
  60
  Funkce
  50

  Stroj je velmi pěkný, designově vydařený, mlýnek daleko tišší než u předchůdce. Co se ale výrazně nepovedlo je například páka, která je ještě menší než u Catlera. Uvnitř páky je plast – vevím proč, zřejmě pro to, že spařovací hlava není nahřívaná, tak kdo čeká, že se mu nahřeje i páka, čož bych u takového stroje čekal – má smůlu. Takže zřejmě aby káva protékající studenou pákou nechladla. Další divná věc jsou spařovací misky, které jsou výměnné (větší-menší) a při vyklepávání puku z páky se fakt nadřete, protože misky nejsou kónické a jsou z dvou dílů. Miska a sítko. To jsou rány, než něco z páky vypadne a většinou vyletí i ona miska, která v páce opravdu moc nedrží. Navíc lógr v páce bývá dost mokrý, protože mlýnek neumožňuje jemnější mletí a množství namleté kávy je maximální pro danou misku. Dost mi vadí, že páka je vždy pěkně zasviněná. Takže si připravte lžičku na vydlabání nebo jiné dloubadlo. Navíc se páka dost špatně nasazuje a zamyká do plastového bajonetu ve spařovací hlavě. Má dost ostré hrany. Nahřívací plocha pro šálky se velmi dlouho nahřívá. Jestli jedete na dovolenou a máte plný zásobník kávy a chcete jí uchovat třeba v lednici – máte zase smůlu. Zásobník i s kávou nesundáte.

  Že bych opravil starýho dobrýho Catlera ES1210?

  + PLUSY: - Design - Tryska pro napěnění mléka - integrovaná pěchovací páka která je součástí.
  - MÍNUSY: - nenahřívá se páka - plastový bajonet pro páku - spařovací misky ze kterých nelze vyklepnout puk - Inzerovaný štětec na čistění není součástí balení - nejde sundat zásobník i s kávou
  Přínosné(2) K ničemu(0)You have already voted this
 2. Kávovar DeLonghi EC9335.M vypadá profi ale né funkčností.

 3. 2.25
  Ovládání
  50
  Funkce
  40

  Koupil jsem EC9335.M ke to krám. Pěkný ale krám. Dobrý pro mámy co nerozumí co je espresso. Proč? Velmi špatný typ sítka s dvojitým dnem pro hlupáky a velmi malý rozsah nastavení jemnosti namletí kafe jsou příčinou proč neuděláte espresso ale jen imitaci espressa. Takže je to pěkný stroj co má celkem dobrou myšlenku tempu v mlýnku, ale jen pro ty co si libují na kafi s mlékem nebo kafi odlitým vodou, řečené americano. Bohužel jsem to koupil na IČO takže to nemohu vrátit. Zlatý SAGE BES875. Jo a vyklepnout puk je peklo 2.

  + PLUSY: Integrovaný tempr
  - MÍNUSY: Nejdou ven puky Nejde dost jemné mletí Špatná sítka v páce Sítka vypadávají z páky
  Přínosné(4) K ničemu(0)You have already voted this

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo