Recenze DeLonghi ECAM 45.760 W

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Ideální kávovar na pracoviště, který s přehledem zvládne připravit i 30 káv je DeLonghi ECAM 45.760 W. Má velký 2litrový zásobník na vodu a celou řadu funkcí a individuálních osobních nastavení. Veškeré menu je navíc v češtině. Jak kávovar obstál v našem testování? Čtěte dál.


Parametry

Typautomatický
Parní tlak15 bar
Příkon1450 W
Displejano
Velikost nádobky na vodu2 l
Ovládánímanuální
Parní tryskaano
Samočištěníano
Odvápňováníano
Nahřívací plocha pro šálkyano
Příprava dvou šálků narázano
Zásobník na mlékoano
Šlehání mlékaautomatické i ruční
Výdej horké vodyano
Standby režimano
Výškově nastavitelná plochaano
Nastavení množství kávyano
Nastavitelná teplota vodyano
Použití mleté kávyano
Integrovaný mlýnek na kávuano
Zásobník na kávuano
Zásobník na odpadano

Ovládání

Vyspělý kávovar DeLonghi ECAM 45 760 W disponuje displejem, který s vámi může komunikovat v 16 jazycích. Kolem displeje se nachází 15 tlačítek, z nichž některá mohou mít zdvojené funkce. To znamená, že jimi například vybíráte nejen druh kávy, ale také jej používáte jako tlačítko pro nastavení vlastností v menu.

 • Mimo ovládací panel s displejem se nachází tlačítko pro zapnutí a vypnutí přístroje.
 • Tlačítko se dvěma kávovými zrnky slouží pro zvolení chuti kávy.
 • Cappuccino slouží k výdeji cappuccina (v menu díky němu můžete procházet jednotlivé možnosti nabídky)
 • Caffe Latté slouží pro výdej latté.
 • Tlačítkem Latte Macchiato připravíte tento druh kávy.
 • Milk menu – dostanete se jím do mléčného menu, ve kterém si můžete vybrat typ mléčného či kávového nápoje s mlékem: mléko, flat white, espresso macchiato a my milk.
 • Tlačítko se třemi kapkami slouží pro výdej horké vody.
 • Tlačítko se symbolem páry slouží pro výběr páry (v menu jím můžete procházet jednotlivé možnosti nabídky).
 • Tlačítko se šálkem a nápisem Long připravuje velkou kávu.
 • Tlačítko se dvěma šálky slouží pro přípravu dvou káv.
 • Tlačítko s jedním šálkem připraví 1 šálek podle nastavení z výroby.
 • Tlačítko OK slouží pro potvrzení a aktivaci funkce či nastavení.
 • Tlačítkem Menu/ESC vstoupíte nebo odejdete z menu.
 • Tlačítko s plným a poloprázdným šálkem slouží pro výběr výšky kávy.

Kávovar disponuje jak tryskou pro dávkování vody a napěnění mléka, tak zásobníkem na mléko. Na zásobníku najdete otočný regulátor pěny a funkce čištění, tedy Clean.

Nastavení

Kávovar umožňuje nastavení několika veličin, díky kterým dosáhnete přesně takové kávy, kterou máte rádi. Kromě úprav týkajících se kávy si můžete nastavit i další funkce, týkající se kávovaru.

Nastavení funkcí

Automatické zapnutí

Automatické zapnutí můžete nastavit na konkrétní čas. Například ráno, jakmile vstanete, bude kávovar připraven pro výdej kávy. Aby tato funkce správně fungovala, je nutné nastavit přesný čas. Aktivovanou funkci automatického zapnutí poznáte tak, že na displeji uvidíte symbol zvonku.

Nastavení hodin

Pro nastavení hodin je nutné vstoupit do menu přes příslušené tlačítko a pomocí šipek vybrat rozhraní Nastavení hodin. V tomto rozhraní jen nastavíte hodiny a minuty a potvrdíte tlačítkem OK.

Automatické vypnutí

Kromě automatického zapnutí je možné na kávovaru zvolit i čas automatického vypnutí. Automatické vypnutí je možné naprogramovat po 15 nebo 30 minutách, či po 1, 2, nebo 3 hodinách. Nastavení provedete v sekci Menu.

Ohřívač šálků

Kávovar umožňuje předehřívat šálky. Správná teplota šálků dá rozvinout ideálnímu aroma kávy. Ohřívač šálků může být aktivní nebo neaktivní. Zprovoznění či vypnutí funkce provedete přes nabídku v Menu kávovaru.

Úspora energie

Úspora energie zaručuje nižší spotřebu energie v souladu s platnými evropskými normami. Aktivaci a deaktivaci provedete v Menu kávovaru. Úspora energie se neaktivuje, pokud je zasunutá nádobka na mléko. Při aktivaci této funkce kávovar potřebuje několik vteřin na to, aby kávu začal připravovat.

Nastavení teploty

V Menu kávovaru si můžete nastavit teplotu vody, na kterou bude káva připravována. Bohužel si nevybíráte z konkrétních stupňů. Teplotu symbolizují kolečka. Čím více koleček nastavíte, tím teplejší vodou bude káva připravována.

Nastavení jazyka

Jako každé jiné nastavení, také nastavení jazyka probíhá v Menu přístroje. V nabídce najdete záložku Nastavení jazyka a šipkami pohybujete tak dlouhou, dokud nenajdete požadovaný jazyk. Vaši volbu potvrdíte tlačítkem OK.

Akustické upozornění

Kávovar má akustický signál, který se ozve vždy při stisknutí tlačítka nebo při zasunutí či vysunutí příslušenství. Funkci můžete aktivovat nebo deaktivovat v Menu.

Tovární nastavení

Veškerá vámi provedená nastavení můžete samozřejmě kdykoliv vyresetovat díky záložce Tovární nastavení. Při potvrzení se veškeré vámi upravené parametry vrátí zpět do továrenského nastavení. Kávovar bude v takovém stavu, v jakém jste jej obdrželi z výroby.

Statistika

Statistika je funkce, která vás informuje o tom, kolik káv bylo připraveno, kolik káv s mlékem jste připravili, kolik litrů vody kávovar celkem vydal, kolikrát jste kávovar odvápnili a kolikrát jste vyměnili změkčovací filtr, pokud jej používáte.

Nastavení týkajících se kávy

Chuť kávy

Pro nastavení chuti kávy použijte tlačítko se dvěma kávovými zrnky. Můžete si vybrat buď jemnou, běžnou, silnou nebo mimořádně silnou chuť.

Množství kávy v šálku

Z výroby je kávovar nastaven na výdej normálního množství kávy. Toto množství si však můžete upravit dlouhým stisknutím tlačítka s poloprázdným a plným šálkem. Držte jej tak dlouhou, dokud se neobjeví informace týkající se množství kávy. U nastavení Moje káva si můžete vybrat z rozmezí 20-180 ml kávy do šálku, nastavení Malá umožňuje množství do 40 ml, nastavení Normální do 60 ml, nastavení Velká do 90 ml a nastavení Extra velká do 120 ml.

Moje káva nastavíte tak, že stisknete tlačítko s poloprázdným a plným šálkem, vyberete nastavení Moje káva, stisknete tlačítko s jedním šálkem a budete jej držet tak dlouho, dokud se nezobrazí hlášení 1 MOJE KÁVA Program množství. Jakmile přístroj začne vydávat kávu, tlačítko pusťte a znovu jej stiskněte v okamžiku, kdy pro vás množství nápoje v šálku bude dostačující.

Nastavení kávového mlýnku

Hrubost mletí je z výroby nastavena tak, aby docházelo k optimálnímu výdeji kávy. Pokud by však káva nebyl příliš hustá a bez pěny nebo by do šálku jen kapala, je potřeba hrubost mletí upravit. Mlýnek upravujte jen o jednu aretační polohu doprava nebo doleva a to pouze tehdy, je-li mlýnek v provozu. Jinak byste jej mohli nenávratně poškodit.

Příprava kávy z mleté kávy

Kávovar disponuje nejen zásobníkem na kávová zrna, ale také menším zásobníčkem na mletou kávu. Pokud chcete připravovat nápoj z mleté kávy, je potřeba si pomocí tlačítka se dvěma kávovými zrny nastavit možnost Mletá. Do zásobníku vsypte jen jednu zarovnanou odměrku. Kávovar přitom musí být zapnutý. Z mleté kávy je možné najednou připravit pouze jeden šálek.

Příprava mléčných kávových nápojů

Pokud si chcete připravit některou z káv s mlékem, stačí stisknout vybrané tlačítko.

Množství mléčné pěny

Množství pěny si nastaví pomocí otočného regulátoru na nádobce na mléko. Poloha žádná pěna je vhodná pro caffe latté nebo jen pro vydání teplého mléka. Poloha málo pěny je vhodná pro flat white nebo latte machciato, poloha s maximální pěnou je vhodná pro cappuccino, latte schiumato nebo espresso macchiato.

Množství mléka a kávy

U mléčných kávových nápojů si můžete nastavit, kolik mléka a kávy má do šálku natéct. Vybrané tlačítko podržte tak dlouho, dokud se na displeji neobjeví nápis PROGRAM MLÉKO. Mléko začne vytékat. Jakmile jej bude v šálku dost, stačí znovu stisknout vybrané tlačítko pro přípravu kávy. Výdej mléka se zastaví a začne výdej kávy. Na displeji se zobrazí hlášení PROGRAM KÁVA. Jakmile do hrnečku nateče dostatečné množství kávy, opět stiskněte tlačítko. Toto nastavení se uloží a příště se podle něj nápoj připraví.

Horká voda a pára

Kávovar umožňuje vydávat horkou páru a vodu. Také množství horké vody si můžete nastavit. Stačí jen dlouze podržet tlačítko se symbolem výdeje vody, jakmile do šálku natečete požadované množství, opět stiskněte tlačítko. Z výroby je nastaveno vydávání 250 ml horké vody.

Pro výdej páry stačí stisknout příslušné tlačítko. Páru byste nikdy neměli vydávat déle jak 3 minuty. Pro ukončení výdeje, opět stiskněte tlačítko se symbolem páry.

Naprogramování tvrdosti vody

To jak, často budete přístroj odvápňovat, záleží na tom, jak tvrdou vodu doma máte. Tvrdost vody zjistíte buď od svého dodavatele vody, nebo pomocí reakčního proužku, který ponoříte do vody. Podle toho, kolik čtverečků se na proužku zobrazí, tak tvrdou vodu máte. Čím více čtverečků, tím tvrdší voda. Některé kávovary jsou vybaveny změkčovacím filtrem, jenž upravuje tvrdost vody. Je opatřený datumovkou, podle které poznáte, kdy je potřeba filtr vyměnit.

Čištění

Kávovar provádí vždy po zapnutí a před vypnutím propláchnutí trubek horkou vodou. Při zapnutí je to proto, aby se kávovar nahřál, případně zbavil nečistot z kávy. Při vypnutí je to proto, že se kávovar zbavuje nečistot z připravených káv.

Po každé přípravě mléčné kávy nezapomeňte řádně očistit buď dávkovač páry, nebo trubičku vedoucí ze zásobníku na mléko. Pozornost věnujte také výpusti kávy.

Pravidelně vyprazdňujte také zásobník na kávovou sedlinu. Na nutnost upozornění vás kávovar upozorní sám po 72 hodinách a to i v případě, že zásobník není plný. Po uplynutí této doby, by se v něm mohla začít tvořit plíseň. Společně se zásobníkem na kávovou sedlinu očistěte také odkapávací misku.

Zásobník na mléko je nutné udržovat v čistotě. Proto je vhodné veškeré jeho části, které je možné rozebrat umýt buď pod tekoucí vodou, nebo v myčce.

Odvápnění proveďte podle návodu, jakmile vás na to přístroj upozorní. Výrobce pro odvápnění doporučuje používat speciální přípravek téže značky. V případě, že by použitím nevhodných odvápňovacích prostředků došlo k poškození přístroje, přišli byste o záruku.

Funkce

Kávovar disponuje funkcemi automatického vypnutí (možné nastavit v délkách od 15 a 30 minut nebo 1, 2, a 3 hodiny). Další funkce zahrnují automatické zapnutí a úsporu energie.

Jak připravuje kávu

Kávovar je opravdovou špičkovou ve snadnosti ovládání a ve kvalitě přípravy kávy. Na běžné domácí použití se nám však jeho pořizovací cena zdá poněkud vysoká.

Pokud si kávovar pořídíte do domácnosti, určitě neuděláte chybu, na druhou stranu, lepší využití jistě najde v kancelářích, kde zvládne s přehledem připravit i 30 káv denně. Kávovar je vybavený nádobkou na vodu s objemem 2 l, což je i do kanceláře dostačující.

Kávovar dokáže připravit lahodnou kávu, včetně mléčných kávových nápojů. Pěna je hustá a dlouhotrvající. Kávovar umožňuje nejrůznější individuální natavení od teploty vody po sílu kávy. Umožňuje také nastavení objemu kávy v hrníčku.

Menu je kompletně v češtině, takže je ovládání snadné. Na potřebnou údržbu vás kávovar sám upozorní, takže v podstatě nemusíte nic kontrolovat. Proplachování probíhá vždy před spuštěním přístroje a při zapnutí. Kvůli automatickému proplachu musíte počítat s větší spotřebou vody a častějším odvápňováním.

Přístroj disponuje celou řadou užitečných funkcí, mezi které se řadí třeba automatické zapnutí, takže kávovar bude připraven v dobu, kdy si pravidelně připravujete kávu. Dále si můžete nastavit automatické vypnutí nebo funkci pro úsporu energie. Díky vysokému příkonu se přístroj rychle nahřívá. Jeho hmotnost činí 11 kg, takže se opravdu nejedná o žádný drobeček, který byste z jeho místa snadno přesunuli. Z technického hlediska potěší i dlouhý přívodní kabel.

Přístroj je k dispozici pouze v bílo-nerezovém provedení. U nerezových částí počítejte s tím, že na nich zůstávají otisky prstů. Odkapávací část pod kávovou výpustí se poměrně snadno poškrábe i pouze od dna šálků.

Zkušenosti

 • Do zásobníku na mléko nelijte ochucená mléka ani smetanu, kávovar by mohl obsažený tuk přepalovat.
 • Kávovar nedokáže správným způsobem připravit horkou čokoládu. Jedinou metodou je nasypání čokolády do hrnečku, jenž naplníte našlehaným mlékem a směs rozmícháte. Pro přípravu kvalitní čokolády je potřeba zakoupit jiný model s patřičným příslušenstvím.
 • Kávovar je dostupná pouze v kombinaci barev nerez a bílá.
Zjistit cenu

Je to rozhodně jeden z nejlepších kávovarů z našeho přehledu.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
DeLonghi ECAM 45.760 W

Kávovar je zejména kvůli své pořizovací ceně vhodný zejména do kanceláří. Bez problémů zvládne denně připravit i 30 káv. Pokud vám nevadí vysoká pořizovací cena, můžete si jej s klidným srdcem pořídit i domů. Kávovar je plně automatický, ale disponuje i tryskou pro šlehání mléka a výdej vody. Mléčnou pěnu si tedy můžete připravit buď manuálně, nebo automaticky. Zásobník na vodu je dostačující. Kromě ceny nepotěší také odkapávací miska, která se snadno poškrábe.

Ovládání
9
Funkce
9
PLUSY
 • řada individuálních nastavení
 • automatické pročišťování
 • velký zásobník na vodu
 • menu v češtině
MÍNUSY
 • materiál odkapávací misky
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo