Recenze kávovaru De’Longhi Eletta Cappuccino Evo ECAM 46.860.B

Pokud rádi chodíte na kávu, ale občas byste si ji chtěli vychutnat spíše spolu s rodinou či přáteli v pohodlí domova, mohl by být tento kávovar DeLonghi Eletta Cappuccino Evo ECAM 46.860.B vhodný právě pro vaše účely. Speciálně ho ocení milovníci cappuccina, caffe latte a podobných nápojů, jelikož se tento model soustředí na kvalitní automatické šlehání mléka. Pojďme se podívat na to, co byste u něj mohli ocenit, nebo co mu naopak schází.

Parametry

Typautomatický
Parní tlak15 bar
Příkon1 450
Displejdotykový LCD displej
Velikost nádobky na vodu2 l
Ovládáníautomatické, dotykové
Parní tryskaano
Samočištěníano
Odvápňováníano
Nahřívací plocha pro šálkyano
Příprava dvou šálků narázano
Zásobník na mlékoano
Šlehání mlékaano
Výdej horké vodyano
Standby režimano
Výškově nastavitelná plochaano
Nastavení množství kávyano
Nastavitelná teplota vodyano
Použití mleté kávyano
Integrovaný mlýnek na kávuano
Zásobník na kávuano
Zásobník na odpadano

Ovládání

Ovládání tohoto automatického kávovaru je velmi jednoduché a intuitivní, takže to zvládne také kdokoli, kdo k vám přijde domů a bude si chtít udělat kávu dle svého gusta. Ovládá se pomocí dotykového LCD displeje zepředu kávovaru. Jedním kliknutím si připravíte 6 základních nápojů, které jsou zobrazeny na ikonách, ale také další varianty a modifikace, jako jsou třeba double espresso, espresso lungo, flatwhite či ristretto, které najdete v nápojovém menu.

Nastavení

V menu lze nastavit různé jazyky přístroje, takže si člověk jednoduše může zvolit češtinu. Nastavení po rozbalení je velmi intuitivní, dá se tedy říct, že kávovar a manuál vám lehce napoví, co přesně je potřeba udělat. Například je potřeba nechat ho párkrát propláchnout a poté připravit pár hrníčků epressa, při kterých si nastavíte hrubost mletí zrn dle své chuti a celý přístroj se tak celkově nakalibruje. Pokud by bylo espresso třeba moc husté nebo naopak moc průhledné, je potřeba upravit nastavení mlýnku a hrubost mletí.

Součástí balení jsou mimo uživatelský manuál také test tvrdosti vody, pro přizpůsobení vaší lokaci, odměrka na kávu, odvápňovač a kartáček na čištění. Kávovaru nechybí také úsporný režim, který si lze naprogramovat podle svých potřeb.

Čištění

Samotný kávovar provádí automaticky před vypnutím a po zapnutí samočištění horkou vodou, což může být náročnější na spotřebu vody. Důležité je čištění zásobníku a trysky na mléko, na které obzvláště nesmíme zapomínat. Tento komponent má dokonce vlastní automatické čištění, které zapneme jednoduše otočným kolečkem na jeho krytu na pozici „clean“. Jelikož se jedná o kávovar s plně automatickým šleháním mléka, musíte počítat s vyšší náročností na jeho čištění a údržbu.

Celkově se kávovar dá lehce vyčistit a rozebrat. Vyjmout můžeme třeba spodní část s kanálkem, ve kterém se zachytávají zbytky kávy, když se člověku při vyjímání hrníčku trocha kávy vylije ven. Je nutné provádět zhruba jednou do měsíce také odvápňování pro udržování ještě lepší kondice kávovaru. Zásobníky na vodu a mléko lze jednoduše umýt ve dřezu teplou vodou s jarem, nebo také lehce vložit do myčky, což uživateli ušetří ještě více času. Zásobníku na vodu je potřeba věnovat více péče, pokud jako já bydlíte v lokaci s velmi tvrdou vodou, jelikož se na něm tvoří skvrny a usazeniny, na které dobře pomáhá třeba ocet.

Člověk jistě ocení jednoduché a rychlé čištění. U tohoto bodu je ale potřeba říct, že kávovar je náročnější na spotřebu vody vzhledem k tomu, že se čistí vždy před a po použití. Při hlavním čištění a odvápňování je potom nutno kávovar propláchnout několikrát za sebou, což opět zvýší jeho spotřebu vody. Toto důkladné čištění ale zároveň přispívá k výborné kondici a čistotě vnitřku kávovaru i kvalitě vašeho nápoje.

Funkce

Množství funkcí potěší i náročnější uživatele. Dle mého názoru je skvělá třeba funkce My Coffee, pomocí které si člověk může personalizovat přípravu jedné konkrétní kávy, ve které si nastaví vše tak, jak mu to chutná. Celkové rozměry kávovaru jsou 260 × 469 × 361 mm (š × h × v), takže pro jistotu je lepší před samotnou koupí dopředu promyslet, kam ho umístíte. Váží 11 kg, takže není problém ho přemístit a vyzkoušet tak, kde bude pro vás jeho poloha nejstrategičtější.

Základním komponentem je vyjímatelná nádoba na vodu s objemem 2 l a poklopem, který třeba při přesunu mezi dřezem a kávovarem oceníte, jelikož hezky drží tekutinu, a zabraňuje tak zbytečnému rozlévání po kuchyňské lince a podlaze.

Milovníky kávy s mléčnou pěnou jistě zaujmou 3 stupně nastavení hustoty pěny pomocí systému LatteCrema, které se nachází na karafě s mlékem. Do této nádobky můžete nalít přímo studené mléko z lednice. Pokud vám po dokončení přípravy nějaké mléko zbude, můžete vložit celou tuto plastovou karafu zpět do lednice. Tato karafa na mléko má velice kompaktní tvar, který přesně pasuje do přihrádky na dveřích lednice. Pokud člověk není obecně fanouškem mléka, celou karafu lze jednoduše vyndat a místo ní vložit nástavec na horkou vodu třeba přípravu lungo nebo čaje, takže pokud přijde návštěva a někdo z nich si objedná čaj, není potřeba zapojovat do přípravy ještě varnou konvici, ale můžete použít horkou vodu přímo z kávovaru.

Každý z nás má doma různě velké hrníčky na různě velké nápoje, ale tady u tohoto kávovaru je dobré a praktické, že se dá výška výpusti nastavit až na 12,2 cm.

Jak připravuje kávu

Mlýnek na kávu disponuje 13 pozicemi hrubosti mletí, které můžete prozkoumat při vsypávání kávových zrn do 380g zásobníku, do kterého se dostanete shora. Hrubost mletí si nastavíte dle svého gusta, v jádru mlýnku se o kávu postarají tzv. kónické kameny. Samotnou hlasitost mletí kávy bych popsala jako tichou a příjemně navazující komorní atmosféru kavárny. Pokud se vám ale nechce čekat, až se káva namele, popřípadě pokud si na čerstvě namletou kávu nepotrpíte, je možné vsypat také již pomletou kávu, jejíž menší zásobník najdete hned vedle hlavního zásobníku na zrnkovou kávu. Nahoře vedle zásobníků na kávu najdete také nahřívací plošinu na šálky, která poslouží k ještě autentičtějšímu zážitku při rozvinutí aroma kávy. Je nutné ale počítat s tím, že se šálek nenahřeje hned a chvíli to potrvá.

Samotná voda v 2l zásobníku se nahřeje poměrně rychle pomocí topného tělesa. Potom stačí jen zvolit nápoj, který si člověk přeje a asi za minutku je hotovo.

Tento kávovar vám připraví espresso za standardních 20–25 sekund. Je tam také možnost připravit 2 šálky zároveň, stačí to přepnout pomocí tlačítka na panelu. Tlak čerpadla je 15 barů. Možné je také zvolit si aroma kávy (jemné, silné apod.) nebo teplotu daného nápoje.

Aby nápoj vydržel teplý, je vyhřívána také plocha pod hrnečkem, takže pokud si potřebujete třeba ještě dodělat snídani, káva na vás počká a stále bude teplá. Přístroj je schopen našlehat jak živočišné, tak i rostlinné mléko, které je dnes nedílnou součástí světa kávy. Nedoporučuje se ale nalévat do zásobníku různá ochucená mléka nebo smetanu, jelikož by mohlo dojít k přepalování tuku.

Podívejte se na další recenzované automatické kávovary na našich stránkách.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
De'Longhi Eletta Cappuccino Evo ECAM 46.860.B

Kávovar se naučí obsluhovat velmi rychle snad každý, jelikož ovládání je velmi snadné a intuitivní. Velkou výhodou je to, že si člověk může přednastavit svůj personalizovaný oblíbený nápoj pomocí funkce My Coffee. Navíc jakmile kávovaru něco schází, upozorní vás na to, takže se nemusíte bát, že byste něco jen tak zanedbali. Jeho příjemným designem a rozměry navíc hezky doplňuje vzhled kuchyně. Je k dostání v černé nebo bílé barvě, takže se hodí ke všemu. Podle výrobce je navíc vhodný také do kanceláří a podobných pracovních prostorů, kde je velmi frekventovaný provoz, který by měl být schopen zvládnout. Nachází se ve střední cenové kategorii, což odpovídá množství funkcí a nápojů, které je schopen vykonávat a připravovat

Ovládání
9
Funkce
9
PLUSY
 • personalizované nastavení kávy
 • 3 úrovně pěny
 • jednoduché ovládání
 • bohatá nabídka nápojů
 • kvalitní zpracování
MÍNUSY
 • vyšší hmotnost
 • větší spotřeba vody kvůli častým proplachům
 • vyšší fekvence odvápnění kvůli častým proplachům
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo