Recenze DeLonghi MAGNIFICA S ECAM 22.110.SB

Kávovar pro rodinnou pohodu. Takový je DeLonghi Magnifica S ECAM 22.10.SB. Sice vám plně automaticky nepřipraví cappuccino nebo latté, ale umožňuje celou řadu uživatelského nastavení od teploty vody až po množství kávy v šálku. Také s ním připravíte dva šálky kávy najednou. Práci s údržbou ulehčuje automatický proplach a energii šetří ECO režim. Přečtěte si, jak probíhalo naše testování.

Parametry

Typautomatické
Parní tlak15 bar
Příkon1450 W
Displejano
Velikost nádobky na vodu1,8 l
Ovládánímanuální
Parní tryskaano
Samočištěníano
Odvápňováníano
Nahřívací plocha pro šálkyano
Příprava dvou šálků narázano
Zásobník na mlékone
Šlehání mlékamanuální
Výdej horké vodyano
Standby režimano
Výškově nastavitelná plochaano
Nastavení množství kávyano
Nastavitelná teplota vodyano
Použití mleté kávyano
Integrovaný mlýnek na kávuano
Zásobník na kávuano
Zásobník na odpadano
zpět nahoru ↑

Ovládání

Vyspělý kávovar DeLonghi Magnifica S ECAM 22 110 SB umožňuje pokročilá nastavení podle vašich preferencí. Pro ovládání je na kávovaru několik tlačítek a displej. Na displeji najdete tyto informace
 • ECO – je aktivován režim ECO pro úsporu energie,
 • nádržka – poskytuj informace o zásobníku na kávovou sedlinu,
 • džbán – upozorňuje na to, že do kávovaru není umístěn zásobník na vodu
 • výstražný trojúhelník – objeví si při poruše nebo závadě, jejich seznam najdete v manuálu.
Ovládací tlačítka
 • Tlačítko pro zapnutí a vypnutí,
 • tlačítko pro přípravu 1 malé kávy,
 • tlačítko pro přípravu 2 ,malých káv,
 • tlačítko pro spuštění páry,
 • tlačítko pro přípravu 1 velké kávy,
 • tlačítko pro přípravu 2 velkých káv.
 • otočný volič slouží pro nastavení intenzity chuti kávy
 • pod otočným voličem se nachází tlačítko pro propláchnutí nebo indikující potřebu odvápnění.
zpět nahoru ↑

Nastavení

V menu kávovaru je možné nastavit několik parametrů: odvápnění, automatické vypnutí, nastavení teploty, nastavení úspory energie, nastavení tvrdosti vody, práce s filtrem, výměna filtru, tovární nastavení, statistika.

Naprogramování tvrdosti vody

Předtím, než začnete kávovar používat, je dobré nastavit tvrdost vody. Tu zjistíte buď od vašeho dodavatele vody, nebo indikátorem. Indikátor ponořte na vteřinu do vody, poté vytáhněte a otřepte a podle zobrazených čtverečků nastavte tvrdost. U měkké vody se zobrazí jen jeden čtvereček, u tvrdé vody čtyři čtverečky. Nastavení tvrdosti vody provedete v menu kávovaru.

Změkčovací filtr

Může a nemusí být součástí balení. Pokud není, je vhodné si jej přikoupit, protože prodlužuje dobu mezi odvápňovací procesy. Na změkčovacím filtru si na datumovce nastavíte datum, kdy jste filtr začali používat a podle něj následně zjistíte, zda už je čas pro odvápnění.

Automatické vypnutí

Z výroby je přístroj nastaven tak, aby se automaticky vypnul po 2 hodinách nečinnosti. Vy si však tento parametr můžete nastavit podle sebe. Možnosti nastavení jsou tyto: vypnutí po 15 nebo 30 minutách, nebo po 1, 2, nebo 3 hodinách.

Nastavení teploty

Teploty si můžete nastavit v rozmezí: nízká, střední, vysoká.

Úspora energie

Úspora energie je z výroby již aktivována. Tato funkce má za úkol šetřit energii v momentě, kdy kávovar nepoužíváte. Pokud ji aktivovanou mít nechcete, stačí ji vypnout v nastavení.

Tovární nastavení

Pokud se rozhodnete pro tovární nastavení, znamená to, že dojde k vyrušení veškerého nastavení, které jste v kávovaru provedli sami.

Volba chuti kávy

Stisknutím otočného voliče si můžete nastavit chuť kávy v intenzitách: velmi jemná, jemná, normální, silná, extra silná.

Množství kávy v šálku

Individuálně si můžete nastavit také množství kávy, které se vám do šálku napustí. Na výběr máte tyto objemy: 20, 40, 60, 90, 120, 180 ml. Množství kávy se nastavuje otáčením otočného voliče.

Hrubost mletí

Z výroby je mlýnek nastaven tak, aby vytékala káva optimálně vyvážená. Je však možné, že budete muset hrubost kávy upravit. Hrubost mletí kávy se upravuje otáčením mlýnku. Mlýnkem otáčejte jen tehdy, je-li v provozu. Hrubost je možné nastavit v rozsahu 1-13.

Mletá káva

Pokud chcete připravovat kávu z mleté kávy, nasypte ji do malé zásobníčku na kávu, stiskněte symbol pro přípravy mleté kávy a nechte stroj kávu připravit. Za použití mleté kávy můžete připravovat jen 1 šálek.

Jak připravit cappuccino

Pokud si chcete připravit mléčný kávový nápoj, je potřeba si nejdříve v šálku našlehat mléko a poté šálek umístit pod výpusť a nechat do mléka natéct kávu. Abyste dosáhli našlehané a krémové pěny, je potřeba přípravu provádět z odtučněného nebo polotučného mléka o teplotě 5 °C. zpět nahoru ↑

Čištění

Na potřebu odvápnění vás přístroj sám upozorní. Pokud se rozbliká příslušná ikona, neprodleně kávovar odvápněte. Pokud nebude přístroj odvápňovat, můžete ztratit záruku a přístroj nenávratně poškodit. Pro odvápnění se používá speciální prostředek od DeLonghi, který neovlivní chuť další připravované kávy. Při odvápňování postupujte podle návodu v manuálu. Kávovar se pročišťuje i automaticky sám vždy při zapnutí a vypnutí kávovaru se propláchne vodou. zpět nahoru ↑

Funkce

Kromě úsporného režimu kávovar disponuje také funkcí Statistka, která sbírá informace o tom, kolik bylo připraveno káv, kolik jste provedli odvápnění, kolik litrů vody bylo vydáno a kolikrát jste vyměnili změkčovací filtr. zpět nahoru ↑

Jak připravuje kávu

DeLonghi obecně patří ke kvalitním kávovarům a jinak tomu není ani u Magnifica S ECAM 22. Jedná se o plně automatický kávovar, který kávu připraví stiskem jednoho tlačítka. Akorát u mléčných kávových nápojů je potřeba mléko našlehat ručně. Abyste získali kvalitní a dobrou pěnu, je potřeba k tomu získat patřičný grif. Kávovar umožňuje nejrůznější nastavení, takže si výslednou chuť můžete upravit přesně podle sebe, od teploty vody až po chuť a množství v hrníčku. Nastavení je obsáhlé a rozhodně ho nezvládnete bez pomoci návodu. Přístroj sice disponuje displejem, ale ten zobrazuje jen kusé informace, jejichž vysvětlení najdete v manuálu. Jako plus vidíme to, že kávovar zvládá přípravu dvou šálků najednou. Mínusové body udělujeme za to, že kávovar nedokáže rozeznat, zda zbývající voda v nádržce vystačí na přípravu kávy či nikoliv. Pokud voda během přípravy dojde, výdej se přeruší a po doplnění je potřeba výdej požadované kávy opět spustit. Kávovar je poměrně dost náročný na spotřebu vody, protože po každém vypnutí a před každým zapnutí provede proplach. To samozřejmě vede i k častějšímu zanášení trubek vodním kamenem. Může se tedy stát, že než si připravíte kávu, budete muset doplnit zásobník na vodu, a ještě provést odvápnění. S tím nezbývá nic jiného než počítat. Provedení kávovaru je plastové, jedná se však o silný plast, takže předpokládáme také dlouhou životnost. Odkapávací mřížka je pokovená, ale náchylná na škrábance třeba jen ode dna šálku. Rádi bychom také upozornili na mlýnek na kávu, který je kovový stejně jako u všech kávovarů této značky. Kovové mlýnky mají menší životnost než mlýnky keramické. Kvalita kávy je uspokojivá, ale velkou roli v tomto ohledu hraje také kvalita kávových zrn, ze kterých budete kávu připravovat. zpět nahoru ↑

Zkušenosti

 • Kávovar disponuje kovovým mlýnkem pro mletí kávy.
 • Označení S/SB odkazuje k tomu, zda si pořizujete kávovar v černém (B) nebo černo-stříbrném (SB) provedení.
 • I přesto, že pod kávovou výpusť umístíte nádobku na zachytávání odkapávající vody se v odkápávací misce může nějaká voda objevit. Je to kvůli páře, která vzniká během proplachování nebo přípravy kávy. Nejedná se o vadu výrobku.
Zjistit cenu V našem přehledu najdete i další kvalitní kávovary.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
DeLonghi MAGNIFICA S ECAM 22.110.SB

Kávovar je dobrou volbou pro domácnosti, kde se hodně pije káva. Zásobník má objem 1,8 l, což je pro domácí použití dostatečné. Také zvládne připravit 2 kávy najednou, umožňuje celou řadu uživatelských nastavení a sám se automaticky proplachuje. Kvůli častému proplachování je však také častější proces odvápnění a doplňování vody. Tělo kávovaru je plastové. Nastavení není možné zvládnout bez uživatelské příručky.

Ovládání
8
Funkce
8
PLUSY
 • příprava dvou šálků najednou
 • bohatá nabídka nastavení
 • regulace výšky kávové výpusti
 • automatický proplach
MÍNUSY
 • plastové tělo
 • složitější nastavení
 • kovový mlýnek
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo