Recenze DeLonghi MAGNIFICA S ECAM 22.110.SB

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Kávovar pro rodinnou pohodu. Takový je DeLonghi Magnifica S ECAM 22.10.SB. Sice vám plně automaticky nepřipraví cappuccino nebo latté, ale umožňuje celou řadu uživatelského nastavení od teploty vody až po množství kávy v šálku. Také s ním připravíte dva šálky kávy najednou. Práci s údržbou ulehčuje automatický proplach a energii šetří ECO režim. Přečtěte si, jak probíhalo naše testování.

Parametry

Typautomatické
Parní tlak15 bar
Příkon1450 W
Displejano
Velikost nádobky na vodu1,8 l
Ovládánímanuální
Parní tryskaano
Samočištěníano
Odvápňováníano
Nahřívací plocha pro šálkyano
Příprava dvou šálků narázano
Zásobník na mlékone
Šlehání mlékamanuální
Výdej horké vodyano
Standby režimano
Výškově nastavitelná plochaano
Nastavení množství kávyano
Nastavitelná teplota vodyano
Použití mleté kávyano
Integrovaný mlýnek na kávuano
Zásobník na kávuano
Zásobník na odpadano

 

Popis řady

Kávovary Delonghi z řady Magnifica S jsou zlatou střední cestou mezi kávovary pro náročné a zcela nenáročné uživatele.

Za naprostou špičku můžete v současnosti označit řadu Delonghi PrimaDonna Class, která je na rozdíl od řady Magnifica vybavena nádobkou na mléko. Pomocí otočného voliče na její horní straně si můžete nastavit hustotu pěny nebo pročištění systému. Těšit se zde můžete také na výběr ze 13 různých kávových a mléčných nápojů. U řady Magnifica S si můžete připravit jen velké a malé espresso, případě cappuccino či latté, ale to za předpokladu, že si pomocí parní trysky našleháte mléko. PrimaDonna se pochlubí také dotykovým 3,5“ displejem. Magnifica S má displej také, ale volba probíhá pomoc tlačítek. Ke všem výhodám PrimaDonny Class, kterých není málo, musíme připočíst také možnost spárování kávovaru s vaším chytrým telefonem pomocí technologie Bluetooth, takže si kávičku připravíte třeba z pohodlí gauče. Ovšem připravte se na to, že cenový rozdíl mezi těmito dvěma třídami je 14 000 Kč. Investice do PrimaDonny Class se tedy vyplatí jen skutečně náročným uživatelům.

Do řady Magnifica S spadají kávovary s označením Delonghi ECAM 22.110 SB, Delonghi ECAM 22.110 W a Delonghi ECAM 22.100 B, které se od sebe liší pouze barvou. Černý model pak lehce jiné rozměry. Dále v této řadě najděte Magnifica S Smart, která nabízí funkci Doppio+ a pokročilý cappuccino systém s nastavitelnou tryskou, Magnifica ESAM, což jsou kávovary bez displeje a s nižší pořizovací cenou a Magnifica S Cappuccino, jež disponuje zásobníkem na mléko pro přípravu mléčných kávových nápojů.

Ovládání

Vyspělý kávovar DeLonghi Magnifica S ECAM 22 110 SB umožňuje pokročilá nastavení podle vašich preferencí. Pro ovládání je na kávovaru několik tlačítek a displej.

Na displeji najdete tyto informace

 • ECO – je aktivován režim ECO pro úsporu energie,
 • nádržka – poskytuj informace o zásobníku na kávovou sedlinu,
 • džbán – upozorňuje na to, že do kávovaru není umístěn zásobník na vodu
 • výstražný trojúhelník – objeví si při poruše nebo závadě, jejich seznam najdete v manuálu.

Ovládací tlačítka

 • Tlačítko pro zapnutí a vypnutí,
 • tlačítko pro přípravu 1 malé kávy,
 • tlačítko pro přípravu 2 ,malých káv,
 • tlačítko pro spuštění páry,
 • tlačítko pro přípravu 1 velké kávy,
 • tlačítko pro přípravu 2 velkých káv.
 • otočný volič slouží pro nastavení intenzity chuti kávy
 • pod otočným voličem se nachází tlačítko pro propláchnutí nebo indikující potřebu odvápnění.

Jak nastavit teplotu a tvrdost vody

Pokud chcete u Delonghi Magnifica řady S nastavit tvrdost vody, najdete přesný popis v manuálu. Z výroby je kávovar nastaven na 4. stupeň tvrdosti vody. Je však možné stupeň upravit v závislosti na skutečném stupni tvrdosti vaší vody. Tvrdost vody je v každém regionu České republiky jiná.

Jak tvrdost vody ve vašem regionu zjistit? Buď se obraťte na svého dodavatele vody, nebo z pytlíčku, který by měl být součástí balení, vyjměte reakční proužek, na vteřinu jej celý ponořte do sklenice s vodou, poté vytáhněte a podle počtu čtverečků zjistěte, jak tvrdou vodu ve svojí domácnosti máte. Jeden čtvereček odpovídá jednomu stupni tvrdosti.

Následně stiskněte tlačítko pro odvápnění, nachází se pod otočným voličem intenzity kávy a podržte jej 6 sekund. Jakmile se rozsvítí kontrolky: ECO, nádoba na vodu, nádoba na sedlinu a trojúhelník, stisknete tlačítko s ikonou jednoho malého espressa. Tímto tlačítkem vyberete tvrdost vody, přičemž symbol:

 • ECO = 1. stupeň tvrdosti,
 • nádoba na kávovou sedlinu = 2. stupeň tvrdosti,
 • nádoba na vodu = 3. stupeň tvrdosti,
 • výstražný trojúhelník = 4. stupeň tvrdosti.

Svoji volbu potvrdíte stisknutím tlačítka jedno velké espresso.

Součástí balení Delonghi ECAM 22.110 je i změkčující vodní filtr, díky kterému nebudete muset přístroj odvápňovat tak často. Filtr vybalte z obalu a propláchněte pod nejméně 0,5 l tekoucí vody. Poté otáčejte kolečkem datumovky, dokud se nezobrazí následující dva měsíce. Jestliže budete kávovar pravidelně používat, činí životnost filtru zhruba 2 měsíce.

Nádobku na vodu naplňte vodou a změkčovací filtr vložte do označeného místa. Nádobku dejte do přístroje, pod napěňovač postavte nádobu s vodou a nechte přes něj několik vteřin protékat horkou vodu. Tímto se filtr aktivuje. Nový filtr pořídíte zhruba za 340 Kč.

Nastavení teploty vody

Všechno kolem nastavení teploty vody u kávovaru Magnifica S ECAM 22.110 opět najdete v návodu. Vybírat můžete z úrovní od nízké až po vysokou teplotu. Nastavení provedete tak, že je přístroj vypnutý, ale spínač je v poloze zapnuto (I). Stiskněte tlačítko jedno malé espresso a držte jej stisknuté tak dlouho, dokud se nerozsvítí ikony ECO, nádoba na kávovou sedlinu, nádoba na vodu a výstražný trojúhelník.

Následně stiskněte tlačítko jednoho malého espressa tolikrát, jak horkou vodu chcete na přípravu kávy mít:

 • ECO = nízká teplota
 • nádoba na kávovou sedlinu = střední teplota,
 • nádoba na vodu = normální teplota,
 • výstražný trojúhelník = vysoká teplota.

Své nastavení potvrďte stisknutím tlačítka jednoho velkého espressa.

Jak na odvápnění Delonghi ECAM 22.110

K odvápnění přistupte, jakmile vás Delonghi ECAM 22.110 upozorní. Rozsvítí se kontrolka pod velkým otočným voličem intenzity kávy. Pro odvápňování se doporučuje používat pouze přípravek značky Delonghi. Při odvápňování vylijte vodu z nádobky a vytáhněte filtr.

Do nádobky nalijte prostředek, a to až po rysku A. Čistou vodu napusťte až po rysku B. Pod napěňovač položte nádobu s objemem minimálně 1,5 l. Počkejte, až se rozsvítí kontrolka výdeje kávy a poté stiskněte a dlouho podržte tlačítko pro odvápnění. Tlačítkem pro spuštění páry otočte do polohy I, čímž se spustí odvápňovací proces.

Zhruba po 30 minutách je odvápňování u konce. Tlačítko pro páru otočte do polohy 0. Vypláchněte nádobku na vodu, naplňte ji čistou vodou a opět otočte knoflíkem páry do polohy I. Nyní začne proplachování přístroje čistou vodou. Jakmile se nádoba na vodu vyprázdní, otočte knoflíkem páry do polohy 0, do nádobky dejte čistou vodou a můžete si připravit kávu.

Vzhledem k tomu, že se kávovar často proplachuje, budete muset častěji měnit vodu a také odvápňování bude častější než u modelů, které proplach nemají. Kvůli proplachům trvá déle příprava kávy.

Nastavení

V menu kávovaru je možné nastavit několik parametrů: odvápnění, automatické vypnutí, nastavení teploty, nastavení úspory energie, nastavení tvrdosti vody, práce s filtrem, výměna filtru, tovární nastavení, statistika.

Naprogramování tvrdosti vody

Předtím, než začnete kávovar používat, je dobré nastavit tvrdost vody. Tu zjistíte buď od vašeho dodavatele vody, nebo indikátorem. Indikátor ponořte na vteřinu do vody, poté vytáhněte a otřepte a podle zobrazených čtverečků nastavte tvrdost. U měkké vody se zobrazí jen jeden čtvereček, u tvrdé vody čtyři čtverečky. Nastavení tvrdosti vody provedete v menu kávovaru.

Změkčovací filtr

Může a nemusí být součástí balení. Pokud není, je vhodné si jej přikoupit, protože prodlužuje dobu mezi odvápňovací procesy. Na změkčovacím filtru si na datumovce nastavíte datum, kdy jste filtr začali používat a podle něj následně zjistíte, zda už je čas pro odvápnění.

Automatické vypnutí

Z výroby je přístroj nastaven tak, aby se automaticky vypnul po 2 hodinách nečinnosti. Vy si však tento parametr můžete nastavit podle sebe. Možnosti nastavení jsou tyto: vypnutí po 15 nebo 30 minutách, nebo po 1, 2, nebo 3 hodinách.

Nastavení teploty

Teploty si můžete nastavit v rozmezí: nízká, střední, vysoká.

Úspora energie

Úspora energie je z výroby již aktivována. Tato funkce má za úkol šetřit energii v momentě, kdy kávovar nepoužíváte. Pokud ji aktivovanou mít nechcete, stačí ji vypnout v nastavení.

Tovární nastavení

Pokud se rozhodnete pro tovární nastavení, znamená to, že dojde k vyrušení veškerého nastavení, které jste v kávovaru provedli sami.

Volba chuti kávy

Stisknutím otočného voliče si můžete nastavit chuť kávy v intenzitách: velmi jemná, jemná, normální, silná, extra silná.

Množství kávy v šálku

Individuálně si můžete nastavit také množství kávy, které se vám do šálku napustí. Na výběr máte tyto objemy: 20, 40, 60, 90, 120, 180 ml. Množství kávy se nastavuje otáčením otočného voliče.

Hrubost mletí

Z výroby je mlýnek nastaven tak, aby vytékala káva optimálně vyvážená. Je však možné, že budete muset hrubost kávy upravit. Hrubost mletí kávy se upravuje otáčením mlýnku. Mlýnkem otáčejte jen tehdy, je-li v provozu. Hrubost je možné nastavit v rozsahu 1-13.

Mletá káva

Pokud chcete připravovat kávu z mleté kávy, nasypte ji do malé zásobníčku na kávu, stiskněte symbol pro přípravy mleté kávy a nechte stroj kávu připravit. Za použití mleté kávy můžete připravovat jen 1 šálek.

Jak připravit cappuccino

Pokud si chcete připravit mléčný kávový nápoj, je potřeba si nejdříve v šálku našlehat mléko a poté šálek umístit pod výpusť a nechat do mléka natéct kávu. Abyste dosáhli našlehané a krémové pěny, je potřeba přípravu provádět z odtučněného nebo polotučného mléka o teplotě 5 °C.

Čištění

Na potřebu odvápnění vás přístroj sám upozorní. Pokud se rozbliká příslušná ikona, neprodleně kávovar odvápněte. Pokud nebude přístroj odvápňovat, můžete ztratit záruku a přístroj nenávratně poškodit.

Pro odvápnění se používá speciální prostředek od DeLonghi, který neovlivní chuť další připravované kávy. Při odvápňování postupujte podle návodu v manuálu.

Kávovar se pročišťuje i automaticky sám vždy při zapnutí a vypnutí kávovaru se propláchne vodou.

Funkce

Kromě úsporného režimu kávovar disponuje také funkcí Statistka, která sbírá informace o tom, kolik bylo připraveno káv, kolik jste provedli odvápnění, kolik litrů vody bylo vydáno a kolikrát jste vyměnili změkčovací filtr.

Programy kávovaru Delonghi ECAM 22.110

Kávovary Delonghi ECAM 22.110 ve všech barevných variantách B, W a SB umí připravit espresso, a to jak velké tak malé. Rovněž s nimi připravíte i kávové mléčné nápoje jako cappuccino a latté macchiato. Ty však vyžadují vaši součinnost.

Pro latté a cappuccino je potřeba si našlehat mléko pomocí parní trysky. Šlehání vyžaduje zručnost. Mléko pro přípravu musí mít optimální teplotu a při šlehání jej nesmíte přehřát. Zároveň by v něm při nalévání do šálku neměly být bublinky. Ty odstraníte poklepáním karafou například o desku kuchyňské linky. Kávová sedlina se ukládá do odpadní nádoby, která má kapacitu na 14 šálků. Na vysypání vás přístroj sám upozorní.

Tabulka programů kávovaru Delonghi ECAM 22.110

Espresso malé cca 40 mlano
Espresso velké cca 120 mlano
Cappuccinoano – ruční šlehání pěny
Latté macchiatoano – ruční šlehání pěny
Příprava z mleté kávyano
Příprava čajeano

Jak připravuje kávu

DeLonghi obecně patří ke kvalitním kávovarům a jinak tomu není ani u Magnifica S ECAM 22. Jedná se o plně automatický kávovar, který kávu připraví stiskem jednoho tlačítka. Akorát u mléčných kávových nápojů je potřeba mléko našlehat ručně. Abyste získali kvalitní a dobrou pěnu, je potřeba k tomu získat patřičný grif.

Kávovar umožňuje nejrůznější nastavení, takže si výslednou chuť můžete upravit přesně podle sebe, od teploty vody až po chuť a množství v hrníčku. Nastavení je obsáhlé a rozhodně ho nezvládnete bez pomoci návodu. Přístroj sice disponuje displejem, ale ten zobrazuje jen kusé informace, jejichž vysvětlení najdete v manuálu.

Jako plus vidíme to, že kávovar zvládá přípravu dvou šálků najednou. Mínusové body udělujeme za to, že kávovar nedokáže rozeznat, zda zbývající voda v nádržce vystačí na přípravu kávy či nikoliv. Pokud voda během přípravy dojde, výdej se přeruší a po doplnění je potřeba výdej požadované kávy opět spustit.

Kávovar je poměrně dost náročný na spotřebu vody, protože po každém vypnutí a před každým zapnutí provede proplach. To samozřejmě vede i k častějšímu zanášení trubek vodním kamenem. Může se tedy stát, že než si připravíte kávu, budete muset doplnit zásobník na vodu, a ještě provést odvápnění. S tím nezbývá nic jiného než počítat.

Provedení kávovaru je plastové, jedná se však o silný plast, takže předpokládáme také dlouhou životnost. Odkapávací mřížka je pokovená, ale náchylná na škrábance třeba jen ode dna šálku. Rádi bychom také upozornili na mlýnek na kávu, který je kovový stejně jako u všech kávovarů této značky. Kovové mlýnky mají menší životnost než mlýnky keramické.

Kvalita kávy je uspokojivá, ale velkou roli v tomto ohledu hraje také kvalita kávových zrn, ze kterých budete kávu připravovat.

Překvapivé srovnání

Delonghi ECAM 22.110Delonghi ECAM 21.117
Barevné provedeníčerná, bílá, stříbrnáčerná, stříbrná
Pěnění mlékatryskoutryskou
Příprava dvou šálků najednouanoano
Velikost š X v X h v cm23,8 x 34 x 4323,8 x 35 x 43
Tlak čerpadla v bar1515
Nastavení aromaanoano
Příkon ve W14501450
Automatické vypnutíanoano
Použití mleté kávyanoano
13 stupňů nastavení mlýnkuanoano
Objem nádoby na vodu v l1,81,8
Cena cca v Kč7 3007 800

Co se týče rozdílů mezi těmito dvěma řadami, nenajdete v technických údajích snad žádné. Jedná se tedy o technicky stejně vyspělé modely, které se od sebe liší pouze designem. Záleží tedy především na všem osobním vkusu.

Obvyklá cena Delonghi ECAM 22.110 B, tedy v černé barvě se pohybuje okolo 7 300 Kč. Varianta Delonghi ECAM 22.110 W, tedy barva bílá vás ovšem přijde již na 8 400 Kč a varianta Delonghi ECAM 22.110 SB neboli stříbrná se cenově pohybuje okolo 8 000 Kč. Všechny tři modely jsou po technických parametrech totožné, liší se pouze barvou, která se však výrazně promítá do pořizovací ceny.

Pořiďte si Delonghi ECAM 22.110 v akci

Delonghi ECAM 22.110 B, W i SB můžete pořídit v nejrůznějších akcích levněji. Mezi tradiční akce, které pořádá většina prodejců, patří Black Friday, který se správně pořádá jenom jednou v roce v listopadu, ale někteří jej pořádají i několikrát do roka.

Další pravidelnou akcí je cashback, kdy je nutné si zakoupený produkt zaregistrovat u výrobce do data, které výrobce určí. V případě, že výrobek v zákonné lhůtě nevrátíte, vám určitá částka bude vrácena zpět na účet.

Kromě těchto dvou oblíbených akcí se vyplatí sledovat také nejrůznější svátky, výprodeje související s ročním obdobím, narozeniny a výročí, během kterých můžete kávovar Delonghi pořídit s určitou procentuální slevou.

Zkušenosti

 • Kávovar disponuje kovovým mlýnkem pro mletí kávy.
 • Označení S/SB odkazuje k tomu, zda si pořizujete kávovar v černém (B) nebo černo-stříbrném (SB) provedení.
 • I přesto, že pod kávovou výpusť umístíte nádobku na zachytávání odkapávající vody se v odkápávací misce může nějaká voda objevit. Je to kvůli páře, která vzniká během proplachování nebo přípravy kávy. Nejedná se o vadu výrobku.
 • Kávovar je při přípravě kávy hlučnější.
 • Kvůli proplachům trvá příprava kávy déle než u modelů bez proplachu.
 • Není možné si nastavit přesnou teplotu vody pro přípravu kávy.
 • Je potřeba si pohlídat, zda je změkčovací filtr součástí balení. Pokud ne, je vhodné si jej ke kávovaru přikoupit.
 • Objem kávy, která vám nateče do hrníčku, si můžete upravit.
 • Trysku páry/horké vody je možné pouze vysunout do strany, není možné změnit její úhel.
 • Proplach se provádí při zapnutí, vypnutí i po přípravě kávy.
 • Výška kávové výpusti se dá nastavit v rozsahu 86–142 mm.
 • Náhradní díly jsou k dostání v autorizovaném servisu.
Zjistit cenu

V našem přehledu najdete i další kvalitní kávovary.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
DeLonghi MAGNIFICA S ECAM 22.110.SB

Kávovar je dobrou volbou pro domácnosti, kde se hodně pije káva. Zásobník má objem 1,8 l, což je pro domácí použití dostatečné. Také zvládne připravit 2 kávy najednou, umožňuje celou řadu uživatelských nastavení a sám se automaticky proplachuje. Kvůli častému proplachování je však také častější proces odvápnění a doplňování vody. Tělo kávovaru je plastové. Nastavení není možné zvládnout bez uživatelské příručky.

Ovládání
8
Funkce
8
PLUSY
 • příprava dvou šálků najednou
 • bohatá nabídka nastavení
 • regulace výšky kávové výpusti
 • automatický proplach
MÍNUSY
 • plastové tělo
 • složitější nastavení
 • kovový mlýnek
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo