Recenze DeWALT DCD710D2

Tentokráte tu máme zástupce značky DeWalt. Jejich výrobek má rozhodně blíže k domácímu použití než profesionálnímu. Její výkon totiž nepatří mezi špičku. To nemusí znamenat, že jde o špatný výrobek, záleží na tom, k čemu a jak často ho chcete využívat. Kvalitní Li-Ion baterie s kapacitou 2 Ah, patří k tomu lepšímu, co si můžete do podobného přístroje pořídit. Snese horší zacházení, nevadí jí, když ji necháte nějakou dobu vybitou a i když ji nepoužíváte, tak je samovybíjení minimální. Doba nabíjení je také velice slušná, okolo 40 minut. Při šroubování vrutů vrtačka vydrží klidně dvě až tři hodiny, když bude vrtat do tvrdého materiálu tak je doba provozu výrazně kratší, ale stejně mezi tím stihnete dobít náhradní baterii, která je součástí balení. Výkon je trochu slabší, ale zase má díky tomu nízkou hmotnost.

Parametry

Typ baterieLi-Ion
Napětí baterie11 V
Doba nabíjení40 minuty
Kapacita baterie2 Ah
Náhradní baterieano
Hmotnost1,1 kg
Max. průměr vrtání do dřeva20 mm
Max. průměr vrtání do oceli10 mm
Upínací rozsah sklíčidla1 - 10
Kroutící moment24 Nm
Nastavení otáčekano
Příklepne
Zpětný chodano

Vrtání

A jak se s ní pracujete? Jestliže potřebujete zachytit pár šroubů do dřeva nebo překližky, tak funguje skvěle. U vrtání do tvrdších materiálů jako je například cihlová zeď je znát slabší výkon a nepřítomnost příklepu. Ne že by to nešlo, ale hodně se u toho nadřete. Pár dírek by se ještě dalo přežít, ale jestli vás jich čeká více, má rozhodně smysl podívat se po něčem výkonnějším. Na vrtání betonu rovnou zapomeňte, to je s tímto nástrojem vhodné jen pro masochisty. Solidní výdrž jsem zmiňoval již v úvodu, stejně jako slabší výkon a kroutící moment. Z toho plyne několik věcí. Jednak omezení upínacího rozsahu sklíčidla a menší maximální průměr vrtání do dřeva i kovu než je tomu u jiných přístrojů v této kategorii. Opět platí, že pokud ji budete používat pro utažení šroubků a sem tam vyvrtáte díru do zdi, tak poslouží velmi dobře. Pro náročnější použití to rozhodně chce výkonnější model, ať už od tohoto nebo jiného výrobce. Díky nízké hmotnosti a solidnímu plastu na rukojeti se krásně drží a práce s ní je příjemná i pro zástupkyně něžného pohlaví. Ergonomie má bohužel i svoje mušky. Tou první je osvětlení. Přístroj je jím sice vybaven, ale vrták mu jakoby stíní a neosvětluje tak dobře jak by se dalo čekat. Tou druhou je, že chybí poutko pro upevnění přístroje k opasku. Zjistit cenu Zpět na všechny hodnocené aku vrtačky.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.6 Total Score
DeWALT DCD710D2

Jelikož většina z nás bude chtít univerzální nástroj, tak v tomto případě jsou na trhu lepší volby. Slabý kroutící moment má za následek hrozící komplikace, pokud se jedná o jiný materiál než dřevo. Proto bych volil něco univerzálnějšího. Třeba tuhle Makitu.

Výkon
5
Výbava
9
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo