Recenze – aku nůžky na živý plot DeWALT DCM563P1

Tyto plotostřihy jsou skvělou volbou pro majitele menších zahrad, kteří nepotřebují benzínové pomocníky, ale zároveň za sebou nechtějí tahat napájecí kabel. Tento model se pyšní lehkou konstrukcí a dlouhou životnosti nožů – ocelové nože jsou řezané laserem. Dále se prezentují dlouhou výdrží baterie, kdy na jedno nabití vydrží pracovat až 75 minut. Podle uživatelů mají nůžky nízkou hmotnost – já bych řekla spíše optimální. Pojďme se tedy podívat na všechny jejich klady i zápory.

Parametry

Typakumulátorové
Délka lišty (čepele)550 mm
Délka řezu (rozestup nožů)19 mm
Průměr střihu19 mm
Rozměry (DxŠxV) v mm134x225
Typ baterieLi-Ion
Napětí18 V
Hmotnost s baterií3,4 kg
Antivibrační systémne
Kontrolka bateriene
Doba nabíjení45 min
Doba provozu75 min
Hlučnost80,5 dB
Příslušenstvíbaterie, nabíječka, kryt, návod k obsluze

Funkce

Obecně se akumulátorové nůžky hodí spíše na měkčí dřeviny a tenčí větve. Tyto plotostřihy jsou vyrobeny z odolných materiálů, takže se nemusíte bát, že by se vám rozpadly v ruce. Čepel je dlouhá 55 cm, což si troufám říct, že je lehký nadprůměr pro domácího zahradníka. Nůžky se dobře drží díky ergonomicky tvarované pogumované rukojeti, takže manipulace s nimi je velmi snadná. Váží téměř 3,5 kg, což sice není nějak moc, ale při delší práci určitě tíhu pocítíte. Nicméně i pro subtilní ženu nebude práci s nimi těžká. Bohužel tyto nůžky nejsou vybaveny antivibračním systémem, to znamená, že nejspíše budete po nějaké chvíli cítit nepříjemné vibrace v rukou.

Před rukojetí se nachází i chránič, který zabraňuje odletu větví směrem k vám, což je příjemným bonusovým vybavením navíc. Ocelové nože řezané laserem zaručují delší životnost, dlouho si zachovávají své ostří.

Doba provozu je 75 minut, takže už pak záleží, jak velkou máte zahradu, jestli vám postačí jedna baterie, nebo si raději pořídíte dvě a druhá se během vaší práce bude nabíjet. Osobně hodnotím tuhle délku provozu jako nadprůměrnou, protože se můžete setkat i s nůžkami, co vydrží pouhých 20-30min. Tento plotostřih má hlučnost okolo 80 dB, pro porovnání je to jako křik či rušný provoz města.

Jak s nimi stříhat

Jako první, co musíte udělat, je nabít baterii. Baterie Li-Ion se musí před prvním použitím zcela nabít – je to z důvodu zajištění maximální výkonnosti a životnosti. Když vložíte baterii do nabíječky, začne blikat červený indikátor. Až bude baterie zcela nabitá, indikátor bude svítit. Nelekněte se, když tam bude chvíli blikat i žlutá kontrolka – ta se zhasne, až baterie dosáhne odpovídajicí teplotě.

Když budete mít baterii nabitou, stačí ji zasunout do rukojeti nářadí tak, aby byla řádně usazená. Měla by zacvaknout. Poté můžete nůžky zapnout. Měli byste dbát na správnou polohu rukou. Jednou rukou uchopte přední duální rukojeť, zatlačte odjišťovací spínač dopředu a stistkněte spouštěcí spínač. Jakmile bude nářadí v chodu, můžete odjišťovací tlačítko uvolnit. Aby byly nůžky stále v chodu, musíte mít pořád stisknutý spouštěcí spínač. Pro vypnutí jej stačí jen uvolnit.

Nejúčinnější stříhání provedete širokým pohybem (jako při zametání), při kterém vedete nožovou lištu přes větvičky živých plotů. Mírný sklon nožové lišty ve směru pohybu zaručuje nejlepší výsledek při stříhání.

Pokud chcete vytvořit dokonale rovné živé ploty, můžete po celé délce plotu natáhnout provázek jako vodítko.

Údržba

Údržba je velice snadná. Po použití nářadí očistěte nože nůžek pomocí rozpouštědla pryskyřice. Tohle rozpouštědlo je určeno k rozpuštění pryskyřice a zároveň slouží jako mazací prostředek a ochrana proti korozi. Po očištění nožů nůžek můžete ještě nanést tenkou vrstvu maziva (pokud vám nebude stačit rozpouštědlo). Aby došlo k nanesení maziva po celé délce, je vhodné nůžky na pár sekund zapnout (nůžky mějte ve svislé poloze tak, aby byla nožová lišta otočená směrem k zemi). Jako poslední krok je nasunutí krytu na nožovou lištu a uložení nůžek na své místo.

Zjistit cenu

Zajímá vás, jak vybrat nůžky pro údržbu živého plotu?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
DeWALT DCM563P1

Tyto nůžky jsou skvělou volbou pro hobby zahrádkáře, kteří potřebují upravit své menší okrasné dřeviny a tvarovat či seřezávat svůj živý plot. Pozitivně hodnotíme měkčenou pogumovanou rukojeť, díky které bude manipulace příjemnější. Nože jsou vyrobeny z kvalitní oceli a jsou polaserované, to znamená, že jejich životnost bude opravdu dlouhá. Tento plotostřih je odolný i proti nárazu, takže se při práci nemusíte tolik bát, kdyby vám náhodou upadl. Doba provozu je také nadprůměrná oproti ostatním modelům ve své kategorii a údržba je skutečně snadná. Negativně bych hodnotila chybějící antivibrační systém a vyšší cenu. Cena tohoto modelu vás u výrobce výjde na přibližně 7 500 Kč, levněji je můžete pořídit na jiných Ezopech. Jedná se zrhuba o 5 500-6 000 Kč. Avšak když si nůžky objednáte u výrobce a zaregistrujete se, máte možnost záruky na 3 roky. Osobně si myslím, že za tuhle cenu by mohla být výbava lepší. Například nemají otočnou rukojeť nebo bezpečnostní pojistku (brzdu).

PLUSY
 • měkčená pogumovaná rukojeť
 • dlouhá životnost nožů
 • odolnost proti nárazu
 • snadná údržba
 • doba provozu
MÍNUSY
 • nejsou vybaveny antivibračním systémem
 • vyšší cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo