Recenze DOLMAR PS – 500 C

Řežete častěji než jednou za 14 dní? Pak sáhněte po pile Dolmar PS-500 C, která si poradí i s objemnými poleny. Je to těžká váha, ale práci usnadňují kvalitní ocelové pružiny, které zmírňují vibrace. Vekou výhodou je výkonný katalyzátor, díky kterému do ovzduší neuniká tolik zplodin. Přečtěte si, jak se s touto farmářskou kráskou řezalo nám!

Parametry

Pohonbenzínový
Typ pilyřetězová
Délka lišty38 cm
Hmotnost5,5 kg
Objem motoru50 cm3
Objem nádrže0,47 l
Objem olejové nádrže0,27 l
Brzda řetězuano
Tlumení vibracíano
Jednoduché napínaní řetězuano
Zubová opěrkaano
Výkon2400 W
Kategoriefarmářská

Jak řeže

První z dvojice poloprofesionálních motorových pil s benzínovým pohonem. Ve srovnání s hobby kategorií už jde o pilu podstatně robustnější a výkonnější. Když jsme ji při testech poprvé brali do ruky, měli jsme celkem respekt. Už na první pohled a omak bylo jasné, že máme tu čest s farmářskou, tedy poloprofesionální pilou. Přesvědčila nás o tom nejen váhou přes 5 kg, ale především konstrukcí. Většina součástí, které byly na levnějších modelech z plastu, jsou totiž na PS – 500 C z kovu. Díky vodicí liště o délce 38 cm si tahle benzinová pomocnice v klidu poradí i s tlustými poleny. List pily do dřeva vchází plynule a bez zadrhávání. Řetěz se při práci nezasekává a rovnoměrně odkrajuje vnitřek polena, až dokud se neprořežete na druhé straně přes okraj ven. Pohodové práci s tímto modelem značky Dolmar napomáhá slušný výkon 2 400 W. Díky tomu jsme si mohli naplno užít pohodlné kácení jehličnanů v nedalekém lese. Smrky i borovice řetěz pily nemilosrdně posílal k zemi. To vše ale bez zbytečné námahy navíc. Při řezání jsme po pár desítkách minut museli dotáhnout řetěz, protože jsme zjistili, že nebyl z výroby správně napnutý. K tomu nám skvěle posloužil mechanismus na boční straně u patky vodicí lišty řetězu. Díky tomu jsme měli pilu v mžiku nachystanou k další práci. Vysoko oceňujeme také účinný tlumicí systém. Kvalitní ocelové pružiny uvnitř těla pily skvěle tlumí silné i slabší otřesy. I když jsme při řezání touto pilou používali ochranné pomůcky včetně rukavic, pila sama o sobě zvládla spolehlivě odstranit jakékoliv odchylky, které by byly při práci nepohodlné. Výrobce pily nás před testem upozorňoval na nadstandardně účinný katalyzátor, díky kterému z pily uniká do ovzduší podstatně nižší množství škodlivých zplodin, než je u benzinových pil obvyklé. Musíme uznat, že ve srovnání s ostatními pilami stejné a nižší kategorie si tato vedla na výbornou. Pilu Dolmar PS – 500 C určitě doporučujeme nadšeným zálesákům, kteří občas chtějí pokácet strom na zahradě nebo v lese. Ale určitě dobře poslouží i lidem, kteří s pilou pracují víckrát než jednou týdně, a to dokonce i několik hodin v kuse. Pravda, pořizovací cena se pohybuje nad deseti tisíci korunami, ale kvalita a výkon pily za tu cenu rozhodně stojí. Zjistit cenu Přejít na průvodce výběrem, kde najdete i malé motorové benzínové pily.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
DOLMAR PS - 500 C

Pila je vhodná pro všechny, kteří potřebují řezat pravidelně. Má dobrý výkon, poradí si i s objemnějšími poleny a díky výkonnému katalyzátoru pila nevypouští tolik zápachu. Tato výkonná pila má i větší hmotnost, což je však zcela legitimní, ale pořizovací cena je poměrně vysoká.

PLUSY
 • dlouhá vodící lišta
 • vhodná i na objemná polena
 • slušný výkon
 • účinný tlumící systém
 • účinný katalyzátor
MÍNUSY
 • větší hmotnost
 • vyšší pořizovací cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo