Recenze domácí pekárny Guzzanti GZ 635

Guzzanti je italská značka, která se více než 15 let věnuje výrobě domácích spotřebičů převážně do kuchyně. Je tedy znalcem ve svém oboru a patří mezi výrobce, kteří se vyznačují dobrou kvalitou a přiměřenými cenami. Pekárna Guzzanti GZ 635 je zástupce střední třídy domácích pekáren. Mimo pečení chleba a bezlepkového pečiva zvládne vyrobit třeba zavařeniny, domácí jogurty nebo těsto na koláč. Přečtěte si naši recenzi a zjistěte, jestli bude vhodnou volbou právě do vaší kuchyně.

Parametry

Max. váha bochníku1600 g
Příkon900 W
Počet hnětacích háků2
Počet velikostí bochníku3
Počet stupňů propečení3
Bagetyne
Ovládánídotykové
Počet programů15
Počet pečících nádob1

Jak peče

Domácí pekárna Guzzanti GZ 635 bude výborným pomocníkem do všech domácností, které se snaží o soběstačnost. Pokud nemáte čas na hnětení domácího chleba v míse, komplikované kynutí a časově náročnou přípravu tohoto oblíbeného pečiva, pekárna pro vás bude skvělou volbou.

Guzzanti GZ 635 patří mezi velkokapacitní domácí pekárny, kterých na trhu moc není. Stejně jako většina konkurenčních výrobků však nabízí možnost zvolit si 3 druhy velikosti bochníku. Upečete v ní chleba až o váze 1 600 g, kterým bez problémů nakrmíte čtyřčlennou rodinu. Mimo velký bochník můžete dále upéct 1 350g chleba nebo menší kus s váhou 1 125 g. Ve srovnání s jinými pekárnami jsou tyto váhy velké. Na trhu jinak pořídíte modely, které upečou třeba půlkilový chleba, který bohatě stačí pro jednoho člověka nebo i dva, pokud zrovna pečivu neholdují. Jestli tedy máte málo početnou domácnost, tato pekárna pro vás nebude tou pravou. Určitě vás potěší také fakt, že lze veškeré části mýt v myčce.

Pekárna je vybavená pouze jednou hnětací nádobou, což je trochu škoda, ale je to běžná praxe. Kdyby byly dvě, umožnila by pečení menších bochníků různého druhu naráz. Takto si můžete vybrat pouze jeden druh těsta, a pokud někdo z rodiny například nemá rád dýňová semínka, zatímco jiný je miluje, budete muset udělat kompromis.

Aby bylo těsto krásně hebké a vláčné, disponuje model dvojicí hnětacích háků. Toto množství je potřeba u takto velkokapacitních pekáren. Menší přístroje si vystačí s jedním hákem. Za zmínku stojí i fakt, že pokud by se vám hák poškodil nebo jste ho ztratili, je možné náhradní díly objednat přes autorizované servisy Guzzanti. To samé platí i o hnětací nádobě. Oba díly mají nepřilnavý povrch. Hnětací háky je možné vyjmout až z hotového chleba po upečení, nikoliv před pečením.

Ne každý má rád tmavou a křupavou kůrku na svém bochníku. I na to pekárna myslí, a zákazníkům nabízí rovnou tři možnosti propečení kůrky. Od světlé přes střední až po tmavou. Touto funkcí i počtem možností však disponuje valná většina pekáren na trhu a nejedná se tak o nic nadstandardního.

Když bude chleba upečený, přístroj ho bude ještě celých 60 minut udržovat zahřátý, což se hodí v případě, že máte rádi teplý a křehký chléb na snídani a pečete v noci. Funkci ale spíš využijete, pokud se pustíte do výroby houskových knedlíků v pekárně nebo třeba domácí sekané – i to lze v pekárně připravit a ohřevná funkce se v tomto případě velmi hodí.

Přístroj nabízí i možnost odložení startu až o 15 hodin, což je poměrně dlouhá doba, kterou disponují jen některé modely. Jiné nabízejí odložený start v délce například jen 13 hodin. Takto je tomu třeba u pekárny Tefal PF 611838 nebo ETA Duplica Vital Plus, které jsou o několik tisícovek dražší.

V tomto případě do nádoby stačí vložit požadované suroviny a navolit funkci. Pekárna díky tomu připraví čerstvé pečivo třeba na dobu, kdy přijdete domů z práce a máte chuť na čerstvý kousek chleba. Nezapomeňte ale na to, že suroviny budou muset být v pekárně po celou dobu odloženého startu. Z toho důvodu se nedoporučuje tímto způsobem připravovat nic s mlékem, jogurtem nebo vejci, které by se mohly do doby pečení zkazit.

Pokud budete připravovat recept, který vyžaduje přidání dalších surovin v pozdější fázi pečení, přístroj vás zvukovým signálem sám upozorní, že je tak třeba učinit. Zvuk vydá i při ukončení práce.

Pekárna potěší i vysokým příkonem o hodnotě 900 W, což je spíše nadprůměr v dané kategorii. Díky tomu se můžete těšit na rychlé zahřátí pekárny a výkonnému pečení všemožných dobrot. Vysoký příkon je důležitý hlavně při pečení největších bochníků – zajistí dobrou propečenost až do středu chleba.

Jednoduché ovládání

K ovládání celého přístroje slouží dotyková tlačítka, která se snadno mačkají a také dobře čistí. Navíc vypadají moderně. Okolo malého displeje, který zobrazuje také čas pečení, najdete celkem 8 tlačítek, pomocí kterých si volíte velikost chleba, propečenost kůrky, vybíráte program nebo nastavujete odložený start. Popisky tlačítek i informací okolo displeje jsou v angličtině, což může někomu přijít jako komplikace. Součástí balení nebo dostupný na internetu je však český návod, s jehož pomocí se rychle v ovládání zorientujete. Ovládání je jednoduché a intuitivní. V balení najdete mimo samotný přístroj také odměrku a lžičku, se kterými snadno přidáte další suroviny do těsta.

Design přístroje není nijak zvláštní, patří spíše mezi průměry. Pekárna Guzzanti GZ 635 se vyrábí pouze v bílo-stříbrné variantě, pokud byste tedy toužili po elegantnější černé barvě, musíte se poohlédnout u konkurence. Sledovat průběh pečení můžete skrze skleněný průzor na víku, ale počítejte s tím, že bude často zamlžený.

Aby pekárna dobře držela na kuchyňské lince, je spodní část vybavená protiskluzovými nožičkami. Délka přívodního kabelu činí 1,2 m, což je průměrná hodnota. Není to moc, proto si dopředu rozmyslete, kam pekárnu umístíte. Velikostně odpovídá standardním rozměrům – 41,5×30,5×26 cm. Od průměru nevybočuje ani váhou 6,7 kg.

Programy

Pekárna disponuje celkem 15 různými programy, mezi které patří třeba příprava bezlepkového chleba, marmelády nebo těsta na těstoviny. Pokud byste chtěli více programů, můžete zvolit jiný výrobek od Guzzanti, konkrétně Guzzanti GZ 620, která jich má hned 19.

 1. Základní chléb – pro bílé a míchané chleby pečené hlavně z chlebové mouky.
 2. Francouzský chléb –  pro světlé nadýchané chleby z jemné mouky. Nehodí se pro recepty s máslem a mlékem.
 3. Celozrnný chléb – pro pečivo s vysokým obsahem celozrnné mouky. Má delší předehřívání pro nasáknutí obilovin a semínek vodou. Není vhodný pro odložený start.
 4. Sladký chléb – pro pečivo s přídavkem ovocné šťávy, rozinek, kokosu nebo čokolády.
 5. Podmáslí – pro přípravu rýžového chleba. Smíchejte vařenou rýži s moukou v poměru 1:1 pro přípravu chleba.
 6. Bezlepkový chléb – pro bochník z bezlepkové mouky.
 7. Super rychlý – fáze hnětení, kynutí a pečení je kratší než u základního chleba. Vnitřní část pečiva je tužší. Rychlý chléb se připravuje s práškem do pečiva nebo jedlou sodou, které se aktivují vlhkostí a teplem. Pro dokonalý rychlý chléb nalijte všechny tekutiny na dno chlebové pánve a suché ingredience dejte nahoru.
 8. Koláč – hnětení, kynutí a pečení, ale kynutí s pomocí sody nebo prášku do pečiva.
 9. Hnětení – k důkladnému promíchání mouky a tekutin.
 10. Těsto –  pro kynuté těsto na buchty, pizzu apod., pro pečení v běžné troubě. Tento program nepeče.
 11. Těsto na těstoviny – pro přípravu těsta na těstoviny.
 12. Jogurt –  fermentace pro přípravu jogurtu.
 13. Džem – pro přípravu džemů a marmelád z čerstvého ovoce. Hlídejte si množství, ať tekutina nepřeteče.
 14. Pečení – k dodatečnému pečení chleba, který je příliš světlý nebo nedopečený.
 15. Vlastní program – můžete si navolit cyklus a přizpůsobit každou fázi hnětení, kynutí, pečení a udržování teploty.

Bohužel pekárna nenabízí možnost péct bagety. Tuto funkci však nemá většina pekáren v této cenové relaci (okolo 2 000 Kč).

Srovnání

Pokud si nejste jisti výběrem, můžete nahlédnout do tabulky srovnání s jiným modelem této značky.

ModelGuzzanti GZ 620Guzzanti GZ 635
Max. váha bochníku1 000 g1 600 g
Příkon500 W900 W
Počet hnětacích háků12
Počet velikostí bochníků33
Počet stupňů propečení33
Bagetynene
Ovládánídotykovédotykové
Počet programů1915
Počet pečících nádob11
Váha5,5 kg6,7 kg
Cenová relacecca 1 800 Kčcca 2 200 Kč

Ve srovnání s menší pekárnou Guzzanti GZ 620 je jasně viditelné, že model Guzzanti GZ 635 je větší jak co se týká hmotnosti chleba, tak samotného přístroje. Je také mnohem výkonnější, aby zvládl upéct tak velký bochník. Z toho důvodu má i dva hnětací háky. Oproti levnějšímu modelu postrádá 4 funkce, je to rozmrazování, opékání sušeného ovoce a ořechů, příprava rýže a příprava rýžového vína. Tyto funkce možná ani využívat nebudete, navíc se rozmrazování dá nahradit třeba funkcí dodatečného pečení. Oba modely mají funkci pro bezlepkový chléb, rychlé pečení a přípravu marmelád, které zákazníci hledají nejčastěji. Nejviditelnější rozdíl je tedy především v tom, jaký velký bochník chleba dokážou upéct.

Zjistit cenu

Hledáte menší domácí pekárnu?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.3 Total Score
Guzzanti GZ 635

Pekárna Guzzanti 635 je dobrý přístroj. Je poměrně tichý i přes velmi vysoký výkon, nabízí množství praktických programů, snadno se ovládá a díky dotykovým tlačítkům i dobře čistí. Dva hnětací háky a nádoba z nepřilnavého materiálu se snadno čistí. Pekárna je vhodná pro větší domácnost kvůli své vysoké kapacitě. Vytváří dobře prohnětené těsto, které můžete upéct jak v ní samotné, tak ho dále využívat pro přípravu rohlíků, koláčů a mnoho dalšího. Oceňujeme také 15hodinový odložený start.

Pečení
7
Programy
9
Vybavení
6
PLUSY
 • možnost velkých bochníků chleba
 • vysoký výkon
 • množství funkcí
 • tichý chod
 • kvalitní provedení
 • dva hnětací háky
 • 15hodinový odložený start
MÍNUSY
 • pro někoho příliš velká kapacita
 • nepodsvícený displej
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo