Recenze Domo DO324A

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Domo DO324A je mobilní klimatizace, která sice nedisponuje funkcí topení, nabídnout ale může automatickou regulaci nejen teploty, ale i celkového nastavení (přístroj sám vybere potřebnou funkci podle aktuální teploty v místnosti). Lze jej využít i místo klasického větráku a samozřejmě nechybí ani funkce odvlhčování. Ideální je pro prostory o velikosti až 30 m2.

Parametry

Chladící výkon12000 BTU/hod
Maximální vzduchový výkon386 m3/hod
Energetická třída chlazeníA
Spotřeba energie1350 W
EER2,6
COP-
Maximální velikost místnosti30 m2
Hlučnost65 dB
Typ chladivaR290
Časovačano
Dálkové ovládáníano
Ventilátorano
Noční režimano
Vytápěníne
Odvlhčování vzduchuano (28,8 l/24 hod)
Zvlhčování vzduchune
Rozměry (V x Š x H) v cm76 x 44,5 x 37,5
Hmotnost32,5 kg

Obsah balení

V balení najdete kromě klimatizační jednotky a hadice pro odvod teplého vzduchu také poměrně široké příslušenství: gumovou hadici pro odvod kondenzátu, dálkové ovládání a dvě AAA baterie, energetický štítek spotřebiče (samolepka), sadu pro umístění do posuvného okna (plochý výfukový díl, pěnové těsnění a adaptér na hadici) a sadu pro montáž hadice do zdi (adaptér s víčkem, adaptér na hadici, šrouby a hmoždinky).

Zpracování a design

Kvalita zpracování je na dobré úrovni. Přístroj je vyroben z pevného bílého plastu v nenásilném a spíše klasickém designu. Rozhodně proto neurazí a dobře zapadne do každého interiéru včetně kanceláří.


Manipulace a instalace

Vzhledem k vyšší hmotnosti (32,5 kg) při manipulaci dbejte opatrnosti. Pro snazší přesun je však klimatizace vybavena čtyřmi kolečky. Podobně jako jiné mobilní jednotky, i tuto umístěte na rovnou plochu tak, aby ze všech stran vznikla mezera minimálně 30 cm (tedy od zdi, nábytku a dalších předmětů) a zároveň co nejblíže elektrické zásuvce a oknu (pokud jej pro odvod horkého vzduchu využijete). Flexibilní hadice pro odvod teplého vzduchu má průměr 14,5 cm a délku 140 cm. Bohužel adaptér pro vývod hadice přes okno je určen pouze pro posuvná okna, která v našich podmínkách nebývají příliš častá.

Počítejte proto s tím, že budete muset dokoupit těsnění pro křídlová okna, vlastnoručně upravit stávající adaptér, případně vyvést hadici pro teplý vzduch skrze zeď (pro tento účel najdete vše potřebné v balení). Přestože DO324A disponuje funkcí odvodu části kondenzátu spolu s teplým vzduchem, veškerý kondenzát neodejde, a je tedy potřeba jej čas od času vylévat (dvojnásob to platí při režimu odvlhčování). Z tohoto důvodu je součástí balení také gumová hadice určená pro odvod kondenzátu (do nádoby pro odvod kondenzátu, případně do odpadu) o délce 60 cm a vnějším průměrem 1,3 cm.

Ovládání a funkce

Samozřejmostí je dálkový ovladač, pomocí nějž můžete nastavit všechny základní funkce z pohodlí vašeho křesla (a to až ze vzdálenosti 8 m). Lze s ním nastavit teplotu, vybrat funkci, zapnout/vypnout přístroj, nastavit rychlost ventilátoru, nastavit časovač, noční režim, průtok vzduchu nebo nastavení uzamknout. Součástí dálkového ovladače je také LCD displej. Hlavní panel se nachází na horní straně zařízení v podobě klasických tlačítek a LED displeje, na kterém se zobrazuje nastavená teplota a čas (při režimu DRY nebo FAN se na displeji zobrazuje aktuální teplota v místnosti).

Pomocí tlačítek na hlavním panelu lze ovládat všechny funkce přístroje: + a – (nastavení požadované teploty), OF/ON (zapnutí/vypnutí), SLEEP (volba nočního režimu), FAN (výběr požadované rychlosti ventilátoru: LOW, HIGH, AUTO), MODE (výběr režimu: AUTO, COOL, DRY, FAN), TIMER (časovač) a SWING (nastavení směru průtoku vzduchu). Přestože je tento model vybaven naklápěcími lamelami, které distribují vyfukovaný chladný vzduch rovnoměrně do celé místnosti, jejich nastavení je potřeba provádět manuálně (pohyb není automatický).

Jak chladí

Tuto mobilní jednotku je možné používat v rozmezí teplot 17–35 °C, termostat lze nastavit na 17–30 °C, což je rozmezí, na něž je možné vzduch v prostoru zchladit. Maximální průtok vzduchu činí až 386 m3/hod. Velikost chlazeného prostoru proto může být vyšší, a to až 30 m2. Tento model se ale ukázal být vysoce efektivní i při chlazení větších pokojů. Využijete jej proto například také v jídelně, obývacím pokoji nebo větší kanceláři. Na výběr máte ze tří rychlostí ventilátoru.

Pomocí tlačítka FAN jednoduše vyberete jeden ze tří stupňů: LOW (nízké otáčky), HIGH (vysoké otáčky) nebo AUTO. Pokud zvolíte automatický stupeň, zařízení samo zvolí rychlost otáček pro dosažení požadované teploty. Tento model samozřejmě můžete použít také místo klasického větráku (v tomto případě není potřeba připojovat hadici pro odvod teplého vzduchu). Chlazení je bezproblémové a rychlé. Využít můžete navíc také funkci odvlhčování. Výkon v této oblasti je spíše nižší (28,8 l/24 hod). Chválíme ale skutečnost, že většina kondenzátu se odpaří a odejde spolu s horkým vzduchem ven.

Vylévat nádobu na kondenzát proto musíte pouze v případě, že máte skutečně vlhký vzduch, po delší době používání, případně používáte režim odvlhčování. Bohužel jako podobné modely, i DO324A patří do energetické třídy A, spotřeba energie je tudíž vyšší. Pokud proto plánujete chladit větší prostory, než je doporučeno (s rozlohou více než 30 m2), případně jej budete používat přes celou letní sezónu denně, rozmyslete si, zda se vám nevyplatí investice do dražšího, ale úspornějšího modelu. Počítat musíte také s dalším negativem, kterým je vyšší hlučnost (65 dB). Zjistit cenu

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.8 Total Score
Hodnocení Domo DO324A

Mobilní klimatizační jednotka Domo DO324A opět patří mezi ty levnější. Na rozdíl od podobných modelů ale nedisponuje funkcí topení, což může některé uživatele od koupi odradit, a to i přestože klimatizace nejsou primárně určeny k vytápění a všeobecně tuto funkci nezvládají příliš dobře. Rychlost a efektivitu chlazení však musíme pochválit, bohužel ale existují i levnější modely s podobným výkonem. Co nabízí navíc je automatická regulace teploty i automatické nastavení a širší příslušenství.

Hlučnost
5
Chlazení
6
Spotřeba
6
PLUSY
 • dostatečný výkon pro střední místnosti
 • automatická regulace teploty
 • kvalita zpracování
 • přehledné ovládání
MÍNUSY
 • vysoká hlučnost
 • vyšší spotřeba
 • v balení chybí návod v českém jazyce
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo