Recenze dronu Forever LUNA DR-400

S dronem Forever LUNA DR-400 je sice možné létat, natáčet videa a provádět akrobatické prvky, avšak ani v jedné z oblastí příliš nevyniká. Řadí se do univerzálních přístrojů. Jako uživatele vás určitě nepotěší neadekvátní poměr doby nabití a výdrží na jedno nabití. Baterie se nabíjí 3 hodiny a dron dokáže ve vzduchu létat jen 10 minut. Na druhou stranu má dobou stabilitu i při silnějším větru a je možné ho připojit k chytrému zařízení i virtuálním brýlím. Přečtěte si, jak jsme si s ním zalétali my!

Parametry

Jak to vidíme my

Dron Luna DR-400 patří mezi levnější univerzální stroje. Jedná se o robustní kvadrokoptéru opatřenou kamerou, která je však schopna také základních akrobatických prvků. Na první pohled zcela jistě zaujme zajímavým designem. Opět se setkáváme s RTF modelem. V balení se kromě samotného přístroje nachází také dálkový ovladač, držák na smartphone, SD karta, podvozek, osm vrtulí, akumulátor s nabíječkou a montážní příslušenství. Protože ve vzduchu vydrží přibližně jen 10 minut, ale doba nabíjení zabere až neuvěřitelné 3 hodiny, doporučujeme dokoupit nejméně jeden náhradní akumulátor. Dron je ovládán pomocí dálkového ovladače, na který je možné připojit chytrý telefon a v reálném čase na něj přenášet pohled z kamery. Při tomto typu snímání se však dosah zmenšuje na pouhých 100 metrů. Potřebnou aplikaci Luna Drone lze bezplatně stáhnout na iTunes nebo Google Play. Pozitivně hodnotíme kompatibilitu tohoto modelu s virtuálními brýlemi, které však nejsou součástí balení, a je tedy potřeba je případně dokoupit. Maximální rozlišení vestavěné kamery dosahuje pouze 1 280×720 px (HD), což je však u kategorie univerzálních dronů této cenové relace obvyklé. Příjemná je optická stabilizace obrazu a možnost využít micro SD kartu pro uložení záznamu z letu. Mezi další pozitiva patří šestiosý gyroskop, který zaručuje jak stabilnější let, tak (po přepnutí do akrobatického režimu) možnost otočení o 360° (tzv. flip), což ocení především milovníci akrobatického létání. Vestavěný snímač tlaku se zase postará o přesnější ovládání a především udržení konstantní výšky. Volit pak můžete mezi dvěma základními režimy rychlosti, rozdíl mezi nimi ale není výrazný. S větrným počasím si model Luna DR-400 poradí velmi dobře a zůstává i při silnějším větru stabilní a dobře ovladatelný. Díky velkým LED diodám je dobře viditelný i za šera či tmy. Ocenili jsme také automatický režim návratu a dobrou odolnost proti pádům. Ačkoli je možné s tímto dronem létat i uvnitř budov, svojí konstrukcí je předurčen spíše pro outdoorové létání, a to především na otevřených prostranstvích jakými jsou například široké louky. Vhodný je pro všechny středně pokročilé piloty, kteří hledají univerzální model, s nímž je možné provádět jak základní akrobacii, tak poměrně slušně létat a natáčet video. Počítejte však s tím, že v žádné z těchto oblastí nevyniká a řadí se spíše k horšímu průměru. Další drony najdete zde.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.3 Total Score
Forever LUNA DR-400

Na ovladač dornu je možné připojit chytrý telefon a dron je kompatibilní s virtuálními brýlemi. Přístroj je opatřený kamerou. Dobře stabilní a ovladatelný i při silnějším větru. Má dvě možnosti rychlosti, ale není mezi nimi velký rozdíl. Poměr nabití baterie a výdrž na jedno nabití je žalostná.

PLUSY
 • kamera
 • dobrá stabilita
 • možnost připojit chytré zařízení
MÍNUSY
 • neadekvátní poměr doby nabití a výdrží na jedno nabití
 • malý rozdíl mezi dvěma stupni rychlosti
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo