Recenze dronu Tali 50

Dron Tali 50 se hodí především jen pro zábavu a zpestření volného času. Ve vzduchu vydrží asi 5 minut a raději bychom s ním lítali jen v interiéru. Pokud se baterie začnou vybíjet, dron se stane neovladatelným a mohli byste o něj přijít. V základní výbavě je ovladač, který je však pro větší prsty malý. Přečtěte si, jestli se vyplatí mít tuhle hračku doma!

Parametry

Jak to vidíme my

Tento mini dron je nejlevnějším testovaným modelem, zaplatíte za něj necelý jeden tisíc korun. Z konstrukčního hlediska se jedná o hexakoptéru s plastovým tělem a šesti stejnosměrnými motory, které stroji zajišťují vyšší rychlost i stabilitu. Na první pohled zaujme také atraktivní pavoučí vzhled. Zakoupit ho lze v černé nebo bílé barvě. Jedná se o RTF dron, který má v základní výbavě dálkový pákový ovladač (2,4 GHz), USB nabíječku, manuál a šest náhradních vrtulí. Dokoupit je potřeba pouze 2 AAA baterie, které se dobíjejí pomocí USB kabelu. Dobití trvá přibližně půl hodiny. Bohužel tento model není vybaven kamerou a tělo ani vrtule nejsou chráněny kryty. Ovladač má velmi malé rozměry, což v praxi (především lidem s většími prsty) znesnadňuje řízení stroje. Při vybití baterie, začnou LED světla na ramenech dronu blikat. K této signalizaci však dochází těsně před vybitím, je tedy dobré si čas, který vydrží ve vzduchu kontrolovat a řídit se spíše podle něj. V současnosti se jedná o nejmenší dron na trhu, díky čemuž je vhodný pro akrobatické létání. Disponuje třemi rychlostními stupni, z nichž nejvyšší stupeň je skutečně velmi rychlý, a proto je vhodný pouze pro pokročilejší piloty. Obecně však od tohoto modelu nelze očekávat zázraky. Ve vzduchu vydrží přibližně 5 minut (kapacita baterie je 180 mAh), a přestože výrobce slibuje dosah 50 metrů, doporučujeme létat v okruhu daleko menším. Pokud se totiž se strojem dostanete mimo dosah ovladače, stane se naprosto neovladatelným a snadno o něj můžete přijít. Doporučujeme vám používat jej zejména v interiérech, jelikož zde kvůli ohraničenému prostoru nehrozí riziko, že vám dron nekontrolovatelně uletí. Pokud se však budete držet v blízkosti ovladače a při zemi, lze jej vypustit třeba i na zahradě. S Tali 50 je možné provádět flipy, a to buď stisknutím tlačítka, nebo posunutím pravé páčky. Pravá páčka však slouží také k obyčejnému pohybu vpřed. Pokud ji stlačíte při silnějším větru a nejvyšším rychlostním stupni za účelem letět s dronem před, může se stát, že místo toho začne dělat flipy a v nejhorším případě se nekontrolovatelně zřítí k zemi. I při řízeném flipu je dobré zachovávat dostatečnou vzdálenost od země. Jedná se o těžší model a při flipu vždy klesne dolů a poměrně dlouho trvá, než stroj začne reagovat a stoupat. Zjistili jsme také, že čím déle je stroj v provozu, tím hůře se ovládá (prodlužuje se reakční doba). Flipy proto doporučujeme provádět v první minutě po odlepení od země. Tali 50 je ideální dron zejména pro děti, začátečníky a všechny nenáročné piloty, kteří si domů chtějí pořídit zajímavou hračku. Rozhodně se však nejedná o stroj, s nímž by bylo možné zakusit ten pravý požitek z letu. Hodnotili jsme i lepší drony.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

4.1 Total Score
Tali 50

Dron se hodí především pro děti a začátečníky. Díky jeho malým rozměrům je vhodný pro akrobatické létání. Ovladač má malé rozměry, takže lidé s většími prsty budou mít s ovládáním problém. Přístroj vydrží ve vzduchu jen 5 minut. Čím déle je v provozu, tím hůř se ovládá.

PLUSY
 • malé rozměry
 • vhodná pro akrobatické létání
 • atraktivní vzhled
MÍNUSY
 • nízká výdrž baterie
 • malé rozměry ovladače
 • vrtule nejsou chráněny kryty
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo