Recenze dronu Tali 50

Dron Tali 50 se hodí především jen pro zábavu a zpestření volného času. Ve vzduchu vydrží asi 5 minut a raději bychom s ním lítali jen v interiéru. Pokud se baterie začnou vybíjet, dron se stane neovladatelným a mohli byste o něj přijít. V základní výbavě je ovladač, který je však pro větší prsty malý. Přečtěte si, jestli se vyplatí mít tuhle hračku doma!

Parametry

zpět nahoru ↑

Jak to vidíme my

Tento mini dron je nejlevnějším testovaným modelem, zaplatíte za něj necelý jeden tisíc korun. Z konstrukčního hlediska se jedná o hexakoptéru s plastovým tělem a šesti stejnosměrnými motory, které stroji zajišťují vyšší rychlost i stabilitu. Na první pohled zaujme také atraktivní pavoučí vzhled. Zakoupit ho lze v černé nebo bílé barvě. Jedná se o RTF dron, který má v základní výbavě dálkový pákový ovladač (2,4 GHz), USB nabíječku, manuál a šest náhradních vrtulí. Dokoupit je potřeba pouze 2 AAA baterie, které se dobíjejí pomocí USB kabelu. Dobití trvá přibližně půl hodiny. Bohužel tento model není vybaven kamerou a tělo ani vrtule nejsou chráněny kryty. Ovladač má velmi malé rozměry, což v praxi (především lidem s většími prsty) znesnadňuje řízení stroje. Při vybití baterie, začnou LED světla na ramenech dronu blikat. K této signalizaci však dochází těsně před vybitím, je tedy dobré si čas, který vydrží ve vzduchu kontrolovat a řídit se spíše podle něj. V současnosti se jedná o nejmenší dron na trhu, díky čemuž je vhodný pro akrobatické létání. Disponuje třemi rychlostními stupni, z nichž nejvyšší stupeň je skutečně velmi rychlý, a proto je vhodný pouze pro pokročilejší piloty. Obecně však od tohoto modelu nelze očekávat zázraky. Ve vzduchu vydrží přibližně 5 minut (kapacita baterie je 180 mAh), a přestože výrobce slibuje dosah 50 metrů, doporučujeme létat v okruhu daleko menším. Pokud se totiž se strojem dostanete mimo dosah ovladače, stane se naprosto neovladatelným a snadno o něj můžete přijít. Doporučujeme vám používat jej zejména v interiérech, jelikož zde kvůli ohraničenému prostoru nehrozí riziko, že vám dron nekontrolovatelně uletí. Pokud se však budete držet v blízkosti ovladače a při zemi, lze jej vypustit třeba i na zahradě. S Tali 50 je možné provádět flipy, a to buď stisknutím tlačítka, nebo posunutím pravé páčky. Pravá páčka však slouží také k obyčejnému pohybu vpřed. Pokud ji stlačíte při silnějším větru a nejvyšším rychlostním stupni za účelem letět s dronem před, může se stát, že místo toho začne dělat flipy a v nejhorším případě se nekontrolovatelně zřítí k zemi. I při řízeném flipu je dobré zachovávat dostatečnou vzdálenost od země. Jedná se o těžší model a při flipu vždy klesne dolů a poměrně dlouho trvá, než stroj začne reagovat a stoupat. Zjistili jsme také, že čím déle je stroj v provozu, tím hůře se ovládá (prodlužuje se reakční doba). Flipy proto doporučujeme provádět v první minutě po odlepení od země. Tali 50 je ideální dron zejména pro děti, začátečníky a všechny nenáročné piloty, kteří si domů chtějí pořídit zajímavou hračku. Rozhodně se však nejedná o stroj, s nímž by bylo možné zakusit ten pravý požitek z letu. Hodnotili jsme i lepší drony.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

4.1 Total Score
Tali 50

Dron se hodí především pro děti a začátečníky. Díky jeho malým rozměrům je vhodný pro akrobatické létání. Ovladač má malé rozměry, takže lidé s většími prsty budou mít s ovládáním problém. Přístroj vydrží ve vzduchu jen 5 minut. Čím déle je v provozu, tím hůř se ovládá.

PLUSY
 • malé rozměry
 • vhodná pro akrobatické létání
 • atraktivní vzhled
MÍNUSY
 • nízká výdrž baterie
 • malé rozměry ovladače
 • vrtule nejsou chráněny kryty
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo